Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2020., 12:39   #8611
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Asus k'o Asus, ne znam što bi me trebalo natjerati da kupim Asus proizvod . Imali su super podršku za AMD matične do ove godine, vjerojatno da si poboljšaju imidž malo . Ali kad su AMD stvari u pitanju uvijek su užasno loši, ne znam niti jednu novu generaciju AMD grafičkih koja nije imala problema sa hladnjacima ili su bili užasno loši. Prvi su skočili u GPP, imaju milijun Intel matičnih, dok za AMD nema niti jednu Threadripper matičnu sa 6-7 PCIe slotova (barem nisu imali, nisam gledao u zadnje vrijeme). AMD laptopi su nikakvi naspram istog Intel modela... katastrofa od firme, barem kad su AMD proizvodi u pitanju.
Tko kupuje Intel ili Nvidiju onda im je Asus ok .
Asus je inao najbolje ploce za Vishere daleko.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 13:11   #8612
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
pocetkom 2021. r5 5600 - msrp 219usd, odnosno +20usd naspram r5 3600

sasvim ok cijena ako se pokaže istinito
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2020., 13:18   #8613
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
I jednako kao R1600 kad je izašao.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 13:42   #8614
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Polako polako. To je korisnička podrška. A znamo da je Asusova zaqrac i daleko najgora
Meni su pred godinu dana i pol kad sam im rekao da mi miš u BIOSu ne radi, ladno rekli da Zen2 procesori nisu podržani na C6H ploči i da kupi novu X570 ako oću punu funkcionalnost.

Lik sere kvake vrlo vjerojatno. Daleko je još 01/2021.
Isto sam prošao s RAMom iako je navedeni bio na njihovoj listi podrške.
Mislim da to nije konačni odjeb asusa, a i da je nadam se da će Shamino udijelit nekakvi BIOS ispod stola

EDIT: australski stevo je testirao Ryzen 5 3600 + GeForce RTX 3080
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sharyn. 13.10.2020. u 14:42.
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:59   #8615
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Polako polako. To je korisnička podrška. A znamo da je Asusova zaqrac i daleko najgora
Meni su pred godinu dana i pol kad sam im rekao da mi miš u BIOSu ne radi, ladno rekli da Zen2 procesori nisu podržani na C6H ploči i da kupi novu X570 ako oću punu funkcionalnost.

Lik sere kvake vrlo vjerojatno. Daleko je još 01/2021.
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
Isto sam prošao s RAMom iako je navedeni bio na njihovoj listi podrške.
Mislim da to nije konačni odjeb asusa, a i da je nadam se da će Shamino udijelit nekakvi BIOS ispod stola

EDIT: australski stevo je testirao Ryzen 5 3600 + GeForce RTX 3080
Nada umire posljednja
Ja sam se oprostio vec, ne nadam se nicemu.. Ako bude bude, ako ne nikom nist - vozi Misko i idemo dalje
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 16:59   #8616
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
^ ipak je bio fake news: https://twitter.com/planet3dnow/stat...04902393442305
Asus isto kao i tcom zaposljava studente u korisničkoj podršci?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 17:16   #8617
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Tak izgleda

Its cost effective
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 17:37   #8618
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
^ ipak je bio fake news: https://twitter.com/planet3dnow/stat...04902393442305
Asus isto kao i tcom zaposljava studente u korisničkoj podršci?
svi bi s oni *ebali, ali da im ne uđe

amd je već dao svim proizvođačima matičnih kodove potrebne za biose koji će omogućiti podršku za zen3 na 4xx pločama, pa oni biose najavljuju tek za negdje u siječnju - zato jer gledaju kako u startu prodati što više novih ploča i keširati

isto kao i amd koji ne daje odmah 5600 od 220usd nego 5600x od 300usd, tako da u prvm mjeseciam digne što više love
jer tko bi uzimao 5600x za 300usd kad može dobiti skoro isto za 220usd

sve su to korporacijski trikovi za izvuć lovu korisnicima, zato treba biti pametan i malo pričekati, em će kasnije pasti cijene, em će se riješiti početne mušice
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 17:49   #8619
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma opet su dobili nekog studenta, demantirano je i u onom članku sa updejtom što je stavio Snake.

Student se vjerojatno vodio logikom da korisnik pita za support odmah:

Citiraj:
The other reason could be that ASUS is simply trying to suggest no support at the launch of the CPUs which is officially confirmed by AMD. In its support slide, AMD has stated that 500-series motherboards will be ready for Ryzen 5000 CPUs at launch while 400-series motherboards will be receiving first beta releases in January which is at least two months after the Ryzen 5000 launch
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 17:50   #8620
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Pa da picajzla, upravo to. Nisam bio taj tip, i do sada sam svakog ryzema odmah kupio. Ali brijem da ovoga puta i ja cekam bios za moju "staru" plocu i ako još da "Bog" aka Lisa do tada neke nonX verzije procova di ces vece srece. A do tada ce sve biti jasno i o performansama.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2020., 18:10   #8621
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
EDIT: australski stevo je testirao Ryzen 5 3600 + GeForce RTX 3080

Sasvim je besmisleno uzeti išta jače za 4k (0% razlike). Čak i za 1440p (8% fps-a, 4% kad se clocka). A kad hexa bude preslaba, samo se zamijeni s nečim jačim ako ploča podržava. Strašan proc.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 18:26   #8622
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Pa da picajzla, upravo to. Nisam bio taj tip, i do sada sam svakog ryzema odmah kupio. Ali brijem da ovoga puta i ja cekam bios za moju "staru" plocu i ako još da "Bog" aka Lisa do tada neke nonX verzije procova di ces vece srece. A do tada ce sve biti jasno i o performansama.
to i ja čekam, da izađe 5600 non x, da se malo smiri situacija sa hajpom i da padnu cijene, do tada će izać bios update za 4xx ploče i onda fino na svoju asus b450 tuf pro stavim 5600 za neku normalnu cijenu i idućih pet godina sam miran na tom kompu (to je inače dječji komp, za svoj ću pričekati novu ddr5 amd ili intel platformu, ovo je sad ionako mrtva jer nakon zen3 nema više)

meni osobno nema nikakvog smisla sad mijenjati b450 za neku b550 ili nešto još skuplje, uzimati preskupi 5600x i bacati novce kad ću za par mjeseci napraviti upgrejd za puno manje love
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 18:44   #8623
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma ja ganjam proc, jer imam 280hz monitor i igram low details i to competitive ajmo reci, i trebam sto vece i stabilne low fpse

Ako se desi da stavim neku single player igru, tu sto se tice high/ultra details , to sam vec utvrdio da je prevara, tako da mi je dovoljno da imam 1080p i medium details i meni dosta, tako da ne mislim bacat lovu na high end grafu. Iako dolazi vrijeme uskoro da se i 1070 napokon zamjeni.. tako da vidjeti cemo xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 18:49   #8624
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Eladio pa zar ti nije gpu bottleneck ako nemaš 280 fps?
O kojim igrama se radi?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 18:53   #8625
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Bice neka ko cs koja je cpu based...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 19:05   #8626
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Eladio pa zar ti nije gpu bottleneck ako nemaš 280 fps?
O kojim igrama se radi?
warface (cryengine 3 ..link: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_CryEngine_games)
imam izmedju 150 i 400 fpsa xD ..ali ajmo reci da je neki odokativni avg oko 200+fpsa i zato primarno guram high end cpu a ne gpu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.10.2020. u 19:15.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 05:14   #8627
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Što se tiče kupovine odmah, valjalo bi pričekati i zbog očito boljih primjeraka koji će kasnije izaći, barem ako je suditi po zen2 gdje su kasniji prmjerci puno bolji od ovih ranih. A i ovo što ste spomenuli, popeglat će se BIOS i slično.

Ja sam se htio strpiti sa zen2, ali kako mi je uletila ova ploča za jako dobru cifru, onda reko ajd da kupim odmah sve da probam da'l ta ploča radi.
A zen3, i ako kojim čudom dođe support za 3xx ću uzet puno kasnije, kad pojeftine i možda čak kad izađe zen4. Nije da je 3600 neupotrebljiva krama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 09:32   #8628
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Disco

Što se tiče kupovine AMD Ryzen procesora ODMAH, pogotovo novih, nema pravila čekati ili ne čekati pogotovo ako je proizvod u većim količinama dobavljiv jer htio ne htio, već se kreira baza korisnika. Vrlo brzo će sve biti jasno oko Zen3 linije.

Primjerice, moj prvi Ryzen build je složen 22.04.2017. R5 1600 je lansiran 11.04.2017 (40 dana nakon AM4 Ryzen launcha), za rvacke pojmove dok k nama sleti je to ODMAH, imao sam 0 problema sa pločom i RAMom koji imam i danas. Doslovno je bilo "upali i vozi". S kasnijim BIOSima sam samo dobivao bolje performanse jer me stabilnost nije mučila. A baza je čak na ovom forumu već bila OK tj imao si od koga čuti i vidjeti iz prve ruke.

Godinu dana kasnije, R5 2600 je lansiran 19.04.2018, a u moj komp je sletio 25.04.2018, znači opet ODMAH nakon launcha. Ista stvar, problema ni blizu.

Još godinu kasnije, R5 3600 lansiran 07.07.2019, u kompu 12.07.2019. Tu je jedini problem bio da je prva verzija BIOSa imala pizdariju sa time da nije bilo miša u UEFI BIOSu tj. bilo je ako se uštekao optički na žicu. Tadašnji laserski M500 nije radio. Popravili su to za par dana, a kasniji BIOSi su samo dizali performanse da bi na kraju imao procesor koji boosta na 4.4GHz (dobar otpadak iz waffera).

Tako da teething problemi Ryzena su ostali u 2017 godini zbog loše složenih ploča. Sve te pizdarije oko long post time-a na 300 pločama i nekompatibilnosti sa RAMom su dokazano bili zbog piss-poor joba koji su napravili MBO-makeri, koji su se vadili na to da ih je AMD požurivao, a nikako to što su 90% proizvodnje destop segmenta iskoristili za štancanje najkratkovječnijeg čipseta - Z270.

Već sa B450/X470 se dosta toga promjenilo. Čipset je reciklaža 300 serije ali bilo je drugih promjena u samom dizajnu ploča. Tako da koliko sam čitao strictly technical stvari zadnje vrijeme, serija 300 ploča nije baš najbolja niti najbolje dizajnirana. Veli Stilt da je B550 naspram X370 veeeliki iskorak u samom čipsetu ali i dizajnu same ploče. Iako sam donekle razočaran i bijah malo i ljutit jer su nam odrezali support Zen3 za 300 ploče, na kraju me to više ne sekira kao pred par mjeseci. AMD ispo moneygrabbing pizda. Nije ispo, to je oduvijek. Fore "ali AMD bi zaradio više" ne drže vodu jer im je draže da im MBO makeri delaju bolje ploče i da im šalju nove čipsetove nego da se zejebavaju s nama sa "starim" pločama. Nisam i neću biti apologeta kao što su neki BRANILI AMD kad su objavili da nema ništa od 300 o 400 čipseta, jer kako sam naveo samo naivci mogu misliti da je to user friendly firma kojoj su "pipl frst mani vil folu" (razbolim se kad to vidim). Poslovni potez, a ne tehnička limitiranost prije svega jer da su user friendly firma, rekli bi "ovako, mi 300 čipset ne podržavamo nikako. however, daćemo vam beta BIOS na vašu vlastitu odgovornost i peče nas kurac ako si sjebete ploču. nemojte nama doći kukati, you have been warned." I fino se ograde od toga, a "mi" koji se nešto i kužimo u to, veseli i možemo metiljati o user friendly firmi. Klinac moj bi Mato iz Bugojna averidge joe na svojom Asrock X370 Gaming K4 išao flešat neki beta BIOS pun crvenih slova i upozorenja... ali što je tu je.

Uglavnom, kod Ryzena 5000 i 500-serije ploča, ne bude tu nikakvih dozorjevanja niti "problema" kakvih je bilo ni sa Zen2 na 300-čipsetima, a kamoli pizdarija kakve su bile 2017 godine prvih nekoliko tjedana. Ovo nije više "from scratch" proizvod nego konstantno unapređivanje stvari.

Što se B450 tiče, nebi ni tu trebalo biti problema puno jer sad bacaju van refresheve ploča. U biti rade isto što i MSI sa svojom MAX serijom pred godinu i kusur dana i te ploče će odmah izaći kao Ryzen 5000 Ready, tako da sami beta BIOS bude ništa drugo nego već ispeglani BIOS za refreshane B450 ploče tako da bude radio "iz prve" kako valja i treba, samo bude dobro debelo oklaštren na nekim pločama (UEFI GUI, podrška za stare Ryzene i slično). Jedino mi je nejasno hoće li SVE 400 ploče imati podršku. Ne vidim prepreku osim financijske u tome

Zen2 je itekako još upotrebljiv, ali da se ne zavaravamo, Zen3 je upotrebljiviji odmak od Zen2 je veći (bar sada prema AMD majkemi slajdovima) od velikog odmaka Zen2 naspram prvog Zena. Ali opet Zen2 je čisto OK za "prezimiti" do Zen4 kad bi se mogao očekivati i core bump uz možda ne toliki IPC uplift.

Malo poduži post, ali nek se nađe

Edit: evo vam za Assus:

"ASUS will follow AMD’s decision: beta BIOS support for 400-series motherboards will be ready starting in Jan/2021, all ASUS X470, B450 & B450 II motherboards available on the market will be compatible via a BIOS update. When or if AMD sends us the required Agesa update, ASUS will follow AMD’s support plan to release the new BIOS."

Asus rep je ovo napisao.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 14.10.2020. u 09:48.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 15:14   #8629
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Što se tiče kupovine odmah, valjalo bi pričekati i zbog očito boljih primjeraka koji će kasnije izaći, barem ako je suditi po zen2 gdje su kasniji prmjerci puno bolji od ovih ranih. A i ovo što ste spomenuli, popeglat će se BIOS i slično.

Ja sam se htio strpiti sa zen2, ali kako mi je uletila ova ploča za jako dobru cifru, onda reko ajd da kupim odmah sve da probam da'l ta ploča radi.
A zen3, i ako kojim čudom dođe support za 3xx ću uzet puno kasnije, kad pojeftine i možda čak kad izađe zen4. Nije da je 3600 neupotrebljiva krama.
Sa Zen 2 je proizvodni proces bio u počecima, dok je Zen 3 rađen na drugoj generaciji 7 nm procesa pa ovaj put ne moramo čekati bolje primjerke, proizvodni proces je dovoljno sazrio.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 16:15   #8630
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Realno, do zen3 nisi ni imao sta puno cekati.
Ponuda je od starta bila kompletna (nonX) a cijene ok i nisu puno varirale..
Ni sada ne planiram cekati, ali ajde vidjeti cemo, strpiti se 2-3 mjeseca nije strasno. Puno više od toga necu sigurno, samo moze biti manje xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 16:36   #8631
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Puno filozofije oko dosta jednostavne stvari.

Tko ima keša i nije mu žao potrošiti uzme odma novog Ryzena 5xxx i novu plocu. Pogotovo ekipa koja koristi za posao ili profesionalni gaming kojima tako itako plačaju firme/sponzori.

Tko želi neki best value i nije mu problem malo pričekati, pričeka biose za 400 možda i 300 ploce i Ryzene 5xxx non X.

Tko želi apsolutni best buy i ne mora imati sve naj naj kupi na njuski b350/b450 plocu i polovnog Ryzena 3600 cim ih ekipa pocne stavljati na njusku.
Po mojoj procjeni polovni 3600 i neka X370 ploca bi se trebali moci kupiti za nekih 1600 kuna na njuski za kojih mjesec dana. Ja za svog 2600 mogu dobiti jedva 800 kuna koji isto tako uopće nije loš procesor.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 18:26   #8632
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Puno filozofije oko dosta jednostavne stvari.

Tko ima keša i nije mu žao potrošiti uzme odma novog Ryzena 5xxx i novu plocu. Pogotovo ekipa koja koristi za posao ili profesionalni gaming kojima tako itako plačaju firme/sponzori.

Tko želi neki best value i nije mu problem malo pričekati, pričeka biose za 400 možda i 300 ploce i Ryzene 5xxx non X.

Tko želi apsolutni best buy i ne mora imati sve naj naj kupi na njuski b350/b450 plocu i polovnog Ryzena 3600 cim ih ekipa pocne stavljati na njusku.
Po mojoj procjeni polovni 3600 i neka X370 ploca bi se trebali moci kupiti za nekih 1600 kuna na njuski za kojih mjesec dana. Ja za svog 2600 mogu dobiti jedva 800 kuna koji isto tako uopće nije loš procesor.
Ne mozes dobiti 800.00 kn, novi u Protisu je 1000,00kn, za mjesec dana ce biti jos jeftinije...
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 18:38   #8633
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa 1600AF (2600) novi se prodavao za 800kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 18:55   #8634
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Ja sam kupio MBO, hladnjak i RAM i namjerno cekam iduci mj. za CPU jel znam da ce pasti cijene
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 19:19   #8635
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 00:24   #8636
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Uglavnom, kod Ryzena 5000 i 500-serije ploča, ne bude tu nikakvih dozorjevanja niti "problema" kakvih je bilo ni sa Zen2 na 300-čipsetima, a kamoli pizdarija kakve su bile 2017 godine prvih nekoliko tjedana. Ovo nije više "from scratch" proizvod nego konstantno unapređivanje stvari.
Si siguran?

Updateao sam bios na svojoj X570 na 1.1.0.0 i ne boota! Kaze mi VGA Error i ne boota ni do biosa... Svaki bios update do sada je radilo bez problema...
Srecom pa ima dual bios sa switchem (kao grafe na silent i oc profil) pa se nisam nesto puno zamarao no kad dode novi cpu i ako i dalje bude taj error, a novog biosa ne bude vani, necu bit bas nesto sretan... A kad mi se takva glupost desi na top ploci, mogu mislit kaj ce tek bit na slabijima...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 00:32   #8637
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
zwer..
ne znam da li je danas isto kao nekad, ali top ploce su uvijek imali vise problema od mainstream... iz jednostavnog razloga jer su previse pretpane i uz to s najnovijim stvarima koje nisu neki put detaljno provjerene..

to ne znaci da su losije, da me nebi krivo shvatio, itekako su bolje.. nego jednostavno su kompliciraniji proizvodi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 01:17   #8638
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
zwer..
ne znam da li je danas isto kao nekad, ali top ploce su uvijek imali vise problema od mainstream... iz jednostavnog razloga jer su previse pretpane i uz to s najnovijim stvarima koje nisu neki put detaljno provjerene..

to ne znaci da su losije, da me nebi krivo shvatio, itekako su bolje.. nego jednostavno su kompliciraniji proizvodi
Sad sam vec par ploca za redom na MSI i nikad problema, ali ovo je prva na amd. Sve u svemu problema nije bilo, stavljao sam i razne beta biose prije sluzbene verzije i uvijek je sve radilo ko podmazano. Sad me cudi da s tim biosom ne boota. Ali kolko vidim vec na 1.0.8.1 ryzen 5000 bi trebao raditi, a nadam se da ce bootati i ovaj drugi bios kad ubacim novi cpu ili do tad izade jos novija verzija... Ionako pise da je beta za ovaj.

Treba sad docekat da to dode u ducane pa imat srece jos i kupit...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 06:23   #8639
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
od svih chipseta do sada jedino je x570 in house, sve ostalo asmedia radi - tak da ovo da amd zaraduje na chipsetima ne stoji, bar ne neke konkretne nofce.

ovo oko biosa...sve je vec napisano i zna se koliko i kako se kemijalo da 3xx i 4xx serija chipseta podrži zen2, isto je sa zen 3 samo se mora odrezati supp za jos vise starijih cpu-a i apu-a.

Oko beta biosa mi nije jasno, mi ne podržavamo, ali cemo vam dati, ili podržavaju pa relesaju, ili ne podržavaju.
A i bez obzira na warning ako se nalazi u download sekciji znaci da je oficijalno podržan beta bios, a to na long run u 2020g....pa nisu s marsa pali, niti amd, a pogotovo mbo proizvodjaci....skompajte se sa ukraincom, miljon posto sam siguran da u podrumu ima x370 nišanku koja vrti zen3 tj. koja ce vrtiti zen3 kad izdaje, ako ne on vjv. da ce se na nekom tech forumu naci moddani bios nekog fušera
Svaki sat koji asusov, msi, asrockov itd. zaposlenik provede na supportanju stare platforme je izgubljen za support/upgrejd nove.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 15.10.2020. u 06:41.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 10:23   #8640
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Edit: evo vam za Assus:

"ASUS will follow AMD’s decision: beta BIOS support for 400-series motherboards will be ready starting in Jan/2021, all ASUS X470, B450 & B450 II motherboards available on the market will be compatible via a BIOS update. When or if AMD sends us the required Agesa update, ASUS will follow AMD’s support plan to release the new BIOS."
Što je B450 II chipset? EDIT: ok, proguglah....

Inace dobra stvar... jos ako se i ASROCK bude toga držao meni super
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na