Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2020., 13:36   #421
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Ma ne. Za profi aparat nemam ni mjesta, a nemam ni vremena za servisiranja. Ali znam da je ekipa prije nekog vremena kao budget rješenje kupovala neki jeftinjak delonghi za cca 100€, koji su onda nadogradili aftermarket košaricom bez pritiska i uz korištenje dobrog mlinca i kave dobili super rezultat. To sam negdje pročitao, možda i ovdje!?

Znam da se za EC685 to može, samo sam se pitao jel ima kakve prednosti pred drugim jeftinim uređajima iste klase, a koji mogu biti i duplo jefitniji. Npr. ova Gaggia.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 23.10.2020. u 14:00.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 17:15   #422
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
nisam neki barista, ali mislim da je 15 bara previše


ja tražim budget aparat na kojemu se može regulirati tlak, pa može preporuke

ili ako netko zna - kako se full automatic aparatu može postaviti drugačiji default
(...a volio bih modificirati i default temperaturu vode)
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 23.10.2020. u 17:21.
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 17:58   #423
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Na ovim Philips modelima imaš "aroma strength" koji ti je u biti jačina ekstrakcije iz kave (pritisak), ima i temperatura kave.

Nego, da se vratim na ovaj svoj Philips EP5930.
Imam problem s mlijekom, jednostavno mi presporo teče i ističe vrlo malo mliječne pjene. Mislio sam da nije do onog LatteGo vrča za mlijeko i prodajni agent iz Philipsa mi je čak donio novi tako da svaka pohvala (iako je aparat van garancije), ali nije pomoglo i jednako sporo ističe.
Sad mi nije jasno do čega je, pretpostavljam da tlak pare koja gura mlijeko nije dovoljno jak i zbog toga mlijeko teče sporo. Koje je rješenje ovoga? Možda je negdje brtva popustila ili je cijevčica kroz koju ide para napukla negdje? Iako kad sam skinuo LatteGo, čini se da para ide dosta dobro ali nemam s čime usporediti. Druga mogućnost je da mlaznica na koju se natakne LatteGo vrč ne brtvi dobro.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2020., 23:45   #424
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Ključne stvari za pripremu savršenog espressa su:

Temperatura 90-95 °C

Pritisak pumpe 9 bara

7 –7,5 grama kave


__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 14:41   #425
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
imam dolce gusto krups onaj mali

otkud najjeftinije nabavljat one kapsule? skupe su ko zlato...hvala
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2020., 15:05   #426
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imaš zamjenske. Originalne smo znali uzimati u edigitalu dosta jeftino.

Imaš i "posudice" u obliku kapsula za kupiti, onda ih puniš s mixom kave kakav ti odgovara. Ali to nismo isprobali/kupili.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 16:21   #427
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
ima li netko iskustva s DeLonghi EC 221? cak vidim da ima pozitivnih komentara i da je dosta ljudi zadovoljno, ima li tko na forumu info iz prve ruke, info nakon godinu dvije ili postoji nesto za 700 KN bolje?
ove dodatne stvari za pjenu, s parom i slicno me ne zanimaju, treba mi nesto iskljucivo za kavu, sve dodatne opcije su mi beskorisne

https://www.sancta-domenica.hr/apara...m_medium=click
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 09:54   #428
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 13:15   #429
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Slabo ti kavu kuhaš, ta moka izgleda jako malo rabljena
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 13:35   #430
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ima jedno 4-5 godina, nije baš ni tako stara... Imam dvije koje paralelno koristim, malu i veću, pa je zato wear and tear slab. Ali brtve idu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 14:02   #431
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Pa kako?
Naša za 2 kave koja je svaki dan u uporabi izvana izgleda kao da je u ratu bila, a brtve još dobre, ne znam ni koliko je stara
Uspio sam za vrijeme zadnje rupe u koroni zaletiti se do Italije i kupiti lavazze, sad imam zalihu ko američki prepperi
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 14:29   #432
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kuhas na plin? Plamen prelazi okolo? Moja ima malo tragova na dnu od plina i u posudi za vodu od kamenca i patine od kave. Iznutra je cista, funnel je maaalo pozutio, a nemam je obicaj prati carlijem nego rukama i vodom, pa papirnatim ubrusom osusim i postruzem zaostale tragove kave na funnelu i gornjoj posudi.

Mislim da sam (tek) na drugoj brtvi, ali ubij me ne znam

Daj fotku, bas me zanima!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 15:16   #433
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Sram me dati fotku, izvana stvarno ružno izgleda
Da, na plin, moka je za dvije kave i mala je, plin ako se stavi mrvicu jače onako lizne plamen okolo pa još kad zaboravimo i iskipi malo kave preko ruba odmah se zapeče i požutio je aluminij.

Nismo je izvana nikad čistili posebno, a iznutra slično kao i ti, samo voda i spužvica (mekana strana). Kad se skupi kamenca na dnu ostavim octa malo da se otopi, isto za lijevak i gornje sito. Brtva je neka silikonska, isto je posmeđila od starosti. Inače dugo traju te brtve, pitam se kako tebi odlaze tako brzo?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 17:26   #434
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Isao sam pogledati u paket brtvi koliko ih fali - meni je ovo ipak druga brtva. U ~5 godina koliko pijem kafe mislim da je to ok. Pocetkom ove godine sam je mijenjao, jos je bijela i tvrda (original bialeti). Tognana moke koje sam kupovao za posao su imale neke poluprozirne silikonske meke brtve.

Ma, nema veze sto je smedja ili crna sve dok brtvi. Ako oslabi, okreni brtvu i probaj tako. Zna se deformirati s vremenom, ali nije za baciti.

Inace kuham na najmanjem plamenu i stavljam prethodno kipucu vodu pa mi je moka puno krace na plinu. Dok kuham drzim je na "pola plamena" jer mi inace prebrzo iscuri (pogotovo mala moka za 1 salicu). Rijetko je zaboravim na plinu, u pravilu prekinem kuhanje i ide "pod vodu" netom prije sikne onaj zadnji jaki mlaz. Taj vruci mlaz na kraju hoce zgorit kavu pa bude gorka/kiselija

Bitnije je sto je cistis iznutra nego kakva je izvana. Tvoja barem ima neke karakterne crte
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:03   #435
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Evo spomenute moke, trenutno nije u baš reprezentativnom stanju jer je vrijeme za čišćenje


Kuha svaki dan barem dvaput, ako dođe netko u goste onda i više puta. Imamo i jednu x1 i jedne veću negdje x4 ili x5, te su klasičnog oblika kao ova tvoja gore, ali stoje i slabo se koriste. Znaš kako je s mokom, kava je najbolja ako se stalno kuha. Ova nam je najdraža jer je taman mjera da žena i ja popijemo kavu ujutro. Malo je ženica pala na dizajn s prozirnom plastikom gore koja ničemu ne koristi. Jedina mana je da se malo više podlijeva kod točenja nego recimo ona najveća, valjda ima nešto oko dizajna izljeva. Ako mi se žuri natočiti, kompenziram otvaranjem poklopca pa ide super. Gumica je prozirna silikonska, posmeđila od kave s vremenom, ali još drži. Dobili s njom i neke zamjenske, ali nemam pojma di su
Žena ju je čak jednom izribala izvana s grubom stranom kuhinjske spužvice što je ostavilo traga. Sad se skupilo gareži na dnu, valjda od plina. To imam u planu ispolirati kad stignem.
Nikad ne stavljam toplu vodu. Ujutro dok jedva dogegam u kuhinju i gledajući samo na jedno oko? Znalo mi se dogoditi da zaboravim kavu staviti
S vremenom sam naučio plin točno koliko moram smanjiti da mi se kava napravi za 4 minute, stavim timer na mikrovalnoj pa dođem kad pišti i taman zadnje kapi nacure. Kava ide u šalice odmah, ne hladim moku nikad, osim ako moram nabrzinu još jednu kuhati, a to je rijetko.

Nezgodno je što ponekad odem do kupaonice i dok se umijem da dođem k sebi, prođe više od 4 min, a kava veselo vrije u moki
Na poslu imamo espresso aparat i isto koristimo lavazzu, navikao na tu kavu. Trenutno radim od kuće pa je i moka dobra
Bilo u IT 5€ za paket 2x250g lavazze, kod nas u trgovinama je jedan paket 40+kn. Razlika u cijeni se osjeti.

Znam par ljudi koji idu povremeno do Trsta i tamo uzmu par kg mješavine od lokalnih pržioničara, dobiju dobru cijenu pa onda imaju neko vrijeme.
Ali otkako je korona teško je.
Kakva je ova kava i di si kupio?
E, da, da ne odlaze tebi gumice od hlađenja pod vodom?
Ono nagla promjena temp., aluminij je dobar vodič, naglo stezanje materijala, možda to ošteti gumicu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:24   #436
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Aha nije bialeti, zato je drukcija brtva... A znas da nijedna moka koju sam probao na poslu i okolo nema dobar sistem tocenja, svaka kaplje i trazi da dignes poklopac. Ali bialeti ne (ove kockaste kao moja, ne znam kako rade venus, brikka itd). Ne kuzim, kako svi sjebu taj dio

Sumnjam da joj voda smeta. Ona bude vruca i dalje. Stavim je samo na hladan sudoper i pustim vodu sa strane, to zaustavi vrenje i za par sekundi je maknem. Kod brisanja krpom prije stavljanja na stol sam se stoput opekao tako da...

Mi inace, kad nemamo nista drugo, uzimamo 2x250g mljevene oro za 50kn u lokalnom ducanu. Sve ostalo u nasim trgovinama je preskupo.

Uzimam vec godinu i nesto od gringonordic-a iz svedske. Nisu bas najjeftinije, ali naviknuli smo se i fine su nam. Alternativa je taj mljeveni oro, a ostalo smo prestali kupovati. A sta ja znam, te dvije kave na dan ne zelim neke kompromise i drzim se poznatih okusa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 00:23   #437
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
hoće li netko original ZanZibaR (made in Italy) iz 1972. ? (pm)

dobio je patine... trebalo bi uložiti malo ljubavi...
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 06:31   #438
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Dal bi ga mogao uslikati? Ne treba mi, al me interesira kako izgleda?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 06:45   #439
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Aha nije bialeti, zato je drukcija brtva... A znas da nijedna moka koju sam probao na poslu i okolo nema dobar sistem tocenja, svaka kaplje i trazi da dignes poklopac. Ali bialeti ne (ove kockaste kao moja, ne znam kako rade venus, brikka itd). Ne kuzim, kako svi sjebu taj dio

Sumnjam da joj voda smeta. Ona bude vruca i dalje. Stavim je samo na hladan sudoper i pustim vodu sa strane, to zaustavi vrenje i za par sekundi je maknem. Kod brisanja krpom prije stavljanja na stol sam se stoput opekao tako da...

Mi inace, kad nemamo nista drugo, uzimamo 2x250g mljevene oro za 50kn u lokalnom ducanu. Sve ostalo u nasim trgovinama je preskupo.

Uzimam vec godinu i nesto od gringonordic-a iz svedske. Nisu bas najjeftinije, ali naviknuli smo se i fine su nam. Alternativa je taj mljeveni oro, a ostalo smo prestali kupovati. A sta ja znam, te dvije kave na dan ne zelim neke kompromise i drzim se poznatih okusa.

G.A.T Valentina je ova naša:
http://gatspa.it/shop/caffettiere/valentina/


Što se hlađenja vodom tiče, mislio sam na puno zalijevanje, npr. moja punica kad joj se žuri skine moku s vatre i stavi je pod mlaz vode. Moka se ohladi za nekoliko sekundi pa se može rukom odšarafiti bez da se opečeš. To nikako nije zdravo za materijal, ali ona to radi često i bez nekih posljedica, osim pokoja brtva, mislim da je njezina isto bialeti.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 06:58   #440
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ja isto iz mokke odmah natočim u šalice, makar ne popijem sve odma, ali sam čitao da dobije metalan okus ako stoji duže i ostaje fleka od kave. Ja natočim sve i odma isperem mokku.

Imam ih 3 doma, original bialetti za indukciju i 2 no name i istina je da bialetti uopće ne podlijeva i vidi se da je robusnija, da je bolje napravljena, ali i ove su ok.

Zna vam biti u konzumu akcija, 2x250g lavazza mljevena + mokka za 3 osobe za 100kn što je ok.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 07:03   #441
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
G.A.T Valentina je ova naša:
http://gatspa.it/shop/caffettiere/valentina/


Što se hlađenja vodom tiče, mislio sam na puno zalijevanje, npr. moja punica kad joj se žuri skine moku s vatre i stavi je pod mlaz vode. Moka se ohladi za nekoliko sekundi pa se može rukom odšarafiti bez da se opečeš. To nikako nije zdravo za materijal, ali ona to radi često i bez nekih posljedica, osim pokoja brtva, mislim da je njezina isto bialeti.
Ja je zalijem vodom da prekinem vrenje kave, da ne gori kava, inače je gorka, a pijem bez šećera.
Nisam primjetio neke posljedice po brtve.
Brtva mi je najebala kad sam zaboravio vodu jednom stavit i čudio se kako ne ide kava van. Dok nije guma zasmrdila
Bialetti rainbow crvena za 1 espresso.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 09:18   #442
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428



__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 11:48   #443
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
... za EC685 to može, samo sam se pitao jel ima kakve prednosti pred drugim jeftinim uređajima iste klase, a koji mogu biti i duplo jefitniji. Npr. ova Gaggia.
Stigao EC685 i upravo sam isprobao. Zaključak je da nema aposlutno nikakve prednosti u kvaliteti espressa u usporedbi sa 3x jeftinijim "Telefunken" jeftinjakom.

Izrada je super za tu cijenu. Djeluje kvalitetno. Držač portafiltera je iznenađujuće masivan. Ali sam filter je sranje i iz toga se ne može dobiti dobar espresso ni sa najboljim aparatom/zrnom/mlincem;

Osim što je "pressurized", ima idiotsku gumicu kojom se filter izvlači iz čašice, i koja strši u zrak, i naravno da se oko nje stvori kanal...
To može samo idiot smisliti. Vjeorjatno bi bilo bolje da je odrežem, ali neću se uopće zamarati.

Računao sam s tim, pa sam unaprijed naručio ovo:
https://www.aliexpress.com/item/4000...58944c4dUVKtMQ
Jedva čekam da stigne, pa da vidimo je li ova ec685 kupovina totalni fail ili ne. Filter na Telefunkenu je bio 10x bolji. Šteta da ne paše.

Vjerojatno sam mogao komotno uzeti najjeftiniji DeLonghi na koji paše ovaj kineski otvoreni portafilter. Mislim da ih je nekad bilo i za 600-700kn. EC35 se zvao. Sad ga nema izgleda.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 30.10.2020. u 13:20.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:09   #444
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Baš su blesavo napravili taj detalj, premalo rupica i presitne ...

Šta kažeš, isti đava si mogao dobiti za cca 700 - 800 Kn, samo primjeri:
https://www.sancta-domenica.hr/apara...ux-eea111.html
https://www.sancta-domenica.hr/mali-...va-crveni.html (vode ga pod krivom oznakom, tvornički je drugačiji)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:35   #445
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Kako mogu rupice biti premale, proizvođač ne zna to napraviti?

Za svaki espresso aparat bi trebalo dobro uskladiti granulaciju mljevenja kave, aparat i sito itd. Dosta da samelješ puno kave odjednom i da se malo navlaži po zraku i eto drugačije kave. Ovi mali kućni aparati znaju imati slabe pumpe za vodu, točno čuješ kako se muči. U bivšoj firmi imali neku malu baby gaggiu, to je bilo zlo samo takvo. Skuhala bi ona, ali bi cvilila od muke. U sadašnjoj firmi imamo neki oveći bolji aparat, zaboravih marku, ali talijan je, voda ide van po 6-7 bara tlaka, možda i više, ima 2 manometra.Serviser nam obično namjesti to sve i onda aparat jedno vrijeme radi ko urica - dok se netko od kolega ne sjeti namještati mlinac ili firma promijeni kavu, a onda opet sve ispočetka dok se ne uštima
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:42   #446
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Baš su blesavo napravili taj detalj, premalo rupica i presitne ...

Šta kažeš, isti đava si mogao dobiti za cca 700 - 800 Kn, samo primjeri:
https://www.sancta-domenica.hr/apara...ux-eea111.html
https://www.sancta-domenica.hr/mali-...va-crveni.html (vode ga pod krivom oznakom, tvornički je drugačiji)
A baš sam to pitao ovdje prije kupovine, ali mi nitko nije odgovorio, pa sam išao na sigurno jer sam htio aftermarket portafilter. Nije sad to neka cifra da ću propasti, ali eto da se zna da je, osim dostupnosti aftermarket opreme i podrške, više-manje svejedno što se kupi do 200€.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za svaki espresso aparat bi trebalo dobro uskladiti granulaciju mljevenja kave, aparat i sito itd. Dosta da samelješ puno kave odjednom i da se malo navlaži po zraku i eto drugačije kave. Ovi mali kućni aparati znaju imati slabe pumpe za vodu, točno čuješ kako se muči. U bivšoj firmi imali neku malu baby gaggiu, to je bilo zlo samo takvo. Skuhala bi ona, ali bi cvilila od muke. U sadašnjoj firmi imamo neki oveći bolji aparat, zaboravih marku, ali talijan je, voda ide van po 6-7 bara tlaka, možda i više, ima 2 manometra.Serviser nam obično namjesti to sve i onda aparat jedno vrijeme radi ko urica - dok se netko od kolega ne sjeti namještati mlinac ili firma promijeni kavu, a onda opet sve ispočetka dok se ne uštima
EC685 se definitivno ne muči. Sad sam namjerno samljeo na presitno i dobro nabio. Isto zvuči i dobro ide. Nema oscilacija. Ali kava očekivano blago pregori tako. Nije stvar ni u pritisku. Pritisak je, rekao bih, dobar, jednostavno je taj filter smeće. Svaki put oko te gumice nastane kanal bez obzira kako je tampano ili mljeveno. Nema tu pomoći. Ne može kroz taj filter ravnomjerno proći i gotovo. Filter ne valja.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 30.10.2020. u 13:06.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:45   #447
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Možda nisu presitne ali ih sigurno ima premalo, čak i ako ima pumpu od 15 bara.

Slažem se da treba uskladiti tlak - granulaciju - sito, za svaki drugi tip kave.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:57   #448
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
imate li preporuku za budget aparat na kojem se mogu podešavati tlak i temperatura vode?

poželjno bi bilo i da ima ugrađeni mlinac...

i koliko je realno da bi takav aparat pripadao nekoj budget (300-400€) kategoriji ?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 13:33   #449
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Upravo se skuhala jedna kavica nakon ručka

Bila kriza neko vrijeme tijekom korone pa se nabavljalo svašta. Dovršili smo neku Segafredo i otvorili ovu kupljenu na akciji u IT za siću... ništa posebno nažalost. Ovu nisam dosad još probao, ali ne bi mogao preporučiti, nekako mi kiselkasta po okusu...





c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 13:52   #450
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Njihova crna mi je dobra, samo je fino skupa pa je uzmem samo ponekad.
https://www.lavazza.hr/hr/mje%C5%A1a...vena-kava.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na