Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2015., 18:27   #1
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
potajno kopiranje podataka

Postoji li ikakav program kojim se moze iskopirati prijenosni disk ili nekakva indirektna solucija tome (hdd backup, ...), a da se ne zahtijevaju administratorska prava i da se to moze obaviti "u pozadini" (bez saznanja onoga tko je za racunalom)
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 11:43   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
Postoji li ikakav program kojim se moze iskopirati prijenosni disk ili nekakva indirektna solucija tome (hdd backup, ...), a da se ne zahtijevaju administratorska prava i da se to moze obaviti "u pozadini" (bez saznanja onoga tko je za racunalom)
Postoji, postoji, uzmes omiljeni kompajler u ruke i urdi.

Dakle, ti bi radio "sigurnosnu kopiju" svih prijenosnih medija koje netko pristeka na tvoje racunalo, ili bi radio "sigurnosnu kopiju" lokalnih diskova na medij koji ti nekome pristekas na racunalo?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 11:50   #3
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Ovo prvo. Nasao sam za kopiranje usb-ova, ali taj isti program ne zeli kopirati prijenosni hdd
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 12:23   #4
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Možeš onda i s nama ostalima podjeliti koji je to program vec kada je problem riješen.
Ako nekome bude trebalo u buducnosti da ne mora opet temu otvarati.
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 12:35   #5
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Napises u google "copy usb in background" i mislim da je odmah prvi rezultat: Secret USB Copier.
Ali to ne rjesava problem jer ne zeli kopirati prijenosni hdd!!!
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 12:56   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
allway sync i stavi da radi kopiranje tipa e: diska ili koji već letter dolazi sljedeći na kompu na putanju koju hoćeš.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 15:54   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
@OP



Pokusaj ovo: http://dev.banelli.biz/tmp/USBBackup.exe (47.104 bytes) § VirusTotal 0/54

Koliko sam isprobao, uredno prepoznaje sve citavu removable devices klasu koja se pristeka, diskovi, stickovi, mobiteli, you name it.

Pripazi doduse jer ovo je stvarno naklepetano na brzinu da se vidi radi li proof of concept, pa stoga imaj na umu sljedece:

a) kopira se *sve* na desktop (pa ako imas ogroman disk iscupaj ga na vrijeme )
b) nije multithreaded
c) ne zadrzava strukturu foldera
d) nema (ocito) nikakvih opcija

Isprobaj funkcionira li pa cemo mozda sklepati nesto bolje od ovog USB bla bla kenj drk ser .NET uratka kojeg si poslao.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
allway sync i stavi da radi kopiranje tipa e: diska ili koji već letter dolazi sljedeći na kompu na putanju koju hoćeš.
I sto ako spoji disk od 3 particije, ili u medjuvremenu kad je taj od tri particije spojen neko jos nadoda USB stick? Nikad krimosa od tebe.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:17   #8
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
e, ovakva je stvar. trebala bi biti opcija da se kopira u određeni folder, zadrzavanje strukture foldera je nebitna. treba biti pouzdano i moguce pokrenuti bez administratorskih prava na windows 7. prijenosni hdd nemam, a racunalo na koje bih stavio taj program nije pristupacno, tako da ne mogu bas svako malo isprobavati da li radi ili ne.

s druge strane, mozda bi bilo jos i bolje kada bih se mogao preko mobitela spojiti na komp (slicno kao team viewer), ali da je princip navigiranja kroz mape i udaljeno racunalo kao kad pristupas sa drugog racunala na lan-u -> da osoba za tim racunalom ne zna da ja pristupam, a ja da tako mogu kopirati i pretrazivati sto mi treba.
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:26   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
e, ovakva je stvar. trebala bi biti opcija da se kopira u određeni folder, zadrzavanje strukture foldera je nebitna. treba biti pouzdano i moguce pokrenuti bez administratorskih prava na windows 7. prijenosni hdd nemam, a racunalo na koje bih stavio taj program nije pristupacno, tako da ne mogu bas svako malo isprobavati da li radi ili ne.
Jebiga, nije se ni kriminalom lako bavit danas, potrudi se malo.

No, (dokumentiranu) salu na stranu, nisi ti ni prvi ni zadnji koji trazi nesto ovako, a i ja si sve razmisljam neko vrijeme da nakucam takav fini programcic, no bacila me zagipsana noga u kreativno kucačku krizu (da, da, hejteri, znam da ne kucam kod s nogom, mrs ) pa se vracam lagano.

Bilo kako bilo, kao sto rekoh, ovo bi moralo funkcionirati, prakticki je bazirano na ovom sluzbenom MSDN primjeru uz jos neke moje dorade i sitnice.

Javit cu se u thread ako kroz koji dan odlucim zasarafiti to do kraja, sto vjerojatno hocu, ne bi trebalo trajati dugo a koncept je zgodan.

Citiraj:
s druge strane, mozda bi bilo jos i bolje kada bih se mogao preko mobitela spojiti na komp (slicno kao team viewer), ali da je princip navigiranja kroz mape i udaljeno racunalo kao kad pristupas sa drugog racunala na lan-u -> da osoba za tim racunalom ne zna da ja pristupam, a ja da tako mogu kopirati i pretrazivati sto mi treba.
Zelja je mnogo, mogucnosti su limitirane ako nemas tehnickog znanja.

Sto ti fino ne odes do Polzele, uzmes neku najlonku s maksimalno dena i dodjes do toliko zeljenih podataka dobrom starom kombinacijom osnovnoskolske fizike - kineticka energija + poluga?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:36   #10
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
ne razumijem sto je pisac htio reci zadnjom recenicom?
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 22:43   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
ne razumijem sto je pisac htio reci zadnjom recenicom?
Zajebavam te malo, sta si se uzjogunio, svi znamo da je bekap racunala do kojeg nemas pristupa niti administratorskih dozvola iskljucivo plemenita rabota, na koncu ovaj forum niti ne podrzava necastive radnje!

Zapravo, kad bolje pogledam, obzirom da postoji AMD podforum, mozda zadnji dio recenice i nije u potpunosti konzistentan s pravilima foruma i moralom opcenito.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 22:47   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I sto ako spoji disk od 3 particije, ili u medjuvremenu kad je taj od tri particije spojen neko jos nadoda USB stick? Nikad krimosa od tebe.
ne bi vjerovao ali napravi rule u dotičnom programu da synca apsolutno svaki mobilni divajs koji nosi na se bi oznaku od e: nadalje (f, g ,h...) vjerujem da znaš abecedu... na određeni destinejšn

nisi ni ti baš csi moram priznat
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 09:47   #13
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Mhhhhh.... ima tu par problemčića...
Od moralne i pravne strane pa nadalje.

A i označavanje diskova... recimo, kod mene su 2 DVD uređaja, koji imaju oznake W i X. I dva virtualna, s oznakama Y i Z...

Tako da su oni stvarno interesantni podaci na disku D:

A da ne pričam da za jedan USB disk forsiram oznaku B:
Bodisson je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na