Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2013., 20:33   #1
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
6820s Problem - Struje?

Dakle krivac je HP Compaq 6820s. Laptop je dosao s pretpotstavkom da je mrtav te da se nezeli upaliti nakon par puta vađenja baterije upalio se. Punjac testiran multimetrom daje ok voltazu, stalno oscilira gore dolje 18.3-18.6 (Deklariran na 19V)

Memorija je istestirana, pasta nova stavljena na procesor, hard disk ima jedan bad sector. Ostalo sve izgleda ok.

Laptop je radio 1h i 30min za vrijeme raznih testiranja i sve je bilo uredu (bez baterije, i diska - sve se vrtilo s sticka)

Ustekao frisko formatirani hard stavio instalirat windowse sve je ok proslo. nakon drugog restarta komp se odjednom ugasio. Prvo sam cuo da je hard stao i nakon toga se ugasio cijeli laptop (nije BSOD). Kao da mu je odjednom nestalo struje.

Ustekao bateriju (posto se nije htio upalit na tipku, lampice zasvijetle ali ni ljevo ni desno), podigli se windowsi, a donji desni kut di se vidi baterija pocela blicat ko luda. Puni/Ne Puni, znaci kao da netko stalno istekava i ustekava kabal.

Dali je moguce da je vrisnio jack od struje, kojim redom krenuti, sta prvo pogledati. Gdje se odvija prebacivanje struje s punjaca i direktno s baterije.

Dok nema baterije u laptopu na pritisak paljenja nekad zasvijetli 2, a nekad 4 puta narandjasta lampica kod punjaca Ako izvadim i HDD onda svijetli 8 puta lampica

Hvala svima unaprijed
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 22.03.2013. u 21:04.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 09:35   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš nekoliko elektroničkih komponenti na matičnoj ploči kod konektora. Treba vidjeti je li koji od njih pregorio ili je konektor izgubio kontakt s njima pa ne puni bateriju.
Što se tiče blinkanja LEDica na punjaču. Očigledno se baterija na puni kako treba.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...name=c01443366
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2013., 11:42   #3
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš nekoliko elektroničkih komponenti na matičnoj ploči kod konektora. Treba vidjeti je li koji od njih pregorio ili je konektor izgubio kontakt s njima pa ne puni bateriju.
Što se tiče blinkanja LEDica na punjaču. Očigledno se baterija na puni kako treba.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...name=c01443366
hvala za link, no to je bljeskanje caps lock-a, no ja imam ledicu odma iznad punjaca i ona titra odredjeni broj puta.

EDIT: rastavio sam ponovo cijeli laptop stavio punjac u mbo, odma na samom izlazu dobivam 7-9-15V znaci konstantno varira i nikak da dobijem 19V
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 23.03.2013. u 12:31.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 00:37   #4
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
a pa probaj sa drugim punjačem, imao sam slučaj sa acerovim 5520g punjačem gdje neopterećen daje 19,6v a kad se ukopča u lap počne titrati lampica na punjaču i zgasi se za par sekundi. Nabavkom drugog punjača riješena svar
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2013., 21:57   #5
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
hvala za link, no to je bljeskanje caps lock-a, no ja imam ledicu odma iznad punjaca i ona titra odredjeni broj puta.

EDIT: rastavio sam ponovo cijeli laptop stavio punjac u mbo, odma na samom izlazu dobivam 7-9-15V znaci konstantno varira i nikak da dobijem 19V
Imaš dvije mogućnosti
1) neispravan punjač
2) Neispravna ploča(u kratkom spoju)
S obzirom da se baterije i napajanje ne mogu ispitivati samo naponom, dakle potreban je teret preporučio bih mjerenje napona punjača s priključenim teretom(može žarulja).
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na