Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2009., 00:17   #1
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
spajanje laptopa na CRT TV

Nabavio sam novi laptop ali s njim se pojavio jedan problem: ima samo HDMI izlaz za TV.
A TV je stari dobri Sony CRT koji ima puno bolju sliku na svim TV programima od bilo kojeg điđi-miđi LCD-a, ali naravno nema HDMI ulaz jer mu ni ne treba.
Kako spojiti to dvoje?
LCD TV ne dolazi u obzir sve dok HRT ne prebaci kompletno emitiranje na HD, ali do tad će ovaj laptop ionako već biti recikliran.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 00:50   #2
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
ja ti jedino mogu preporuciti ovo, ja sam svog uzeo od bas tog sellera i sve je proslo ok, cak sam dobio 2 za cijenu jednog(valjda nekom greskom jer mi je par dana iza prvog doso jos jedan sam kaj nemrem 100% tvrdit da je od istog sellera)
shipping je besplatan i item dode nakon 2 tjedna(barem meni) i cini se da nisu ni otvarali na granici.
meni radi cist ok mada nisam neka picajzla...ako fakat imas tak jeben tv mozda ces kuzit neke greske u bojama i slicno al mislim da se vecina toga da rjesit kvalitetnijim kablovim(ovi koji dodu s njim fakat ne ostavljaju dobar osjecaj, makar su meni zadovoljavajuci...)
cuo sam da ima i kod nas negdi za kupiti nes slicno i da cak kosta 60ak kn sam nemrem nac nista o tome na netu(a lik koji mi je to reko kaze da se vjerojano od te fimre ni nemoze kupit ko fizicka osoba )
eto nadam se da sam pomogo, jos cu se raspitat za ovu opciju da se kod nas kupi(cak sam cuo i da je kvalitenija slika...)
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2009., 14:46   #3
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
To je za VGA output na laptopu, nisam siguran da bi to radilo sa CRT televizorom.
Da li postoji nekakav HDMI na SCART ili S-Video adapter?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 22:27   #4
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
cek, samo hdmi, nema ni vga ni nis?
ne postoji ti nis tak vulgaris jer su to skroz drukciji tipovi signala...tak da moras koristit ovak neki scan converter...jedino uzmes hdmi>dvi adapter ak postoji neki i onda dvi>vga i u ovo
fakat mi ne pada nis drugo na pamet...
(a koji je to tocno laptop, jer mi je totalno cudno da nema ni vga ni dvi )
moj recimo ima samo vga...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2009., 23:01   #5
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Ma ima i VGA ali ne znam kako bi to izgledalo na CRT-u.
Mislim da ću ipak vući 10-ak metara kabela sa desktopa na TV kad budem htio nešto pogledati.
ivanr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na