Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2011., 10:44   #241
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Crkava mi lijevi miš na Logitech Performance mouseu. I gledam garanciju i piše "uz račun obavezno predstaviti dokumentaciju..." Uz miš su došle upute koje sam bacio, ali nikakve posebna garancija ili serijski broj ili išta takvo, bar mislim da nisu XD

Hoće li ovi u diskontu24 to priznati?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 11:08   #242
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Vjerojatno se misli na garancijski list, a ne upute za korištenje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2011., 15:32   #243
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo naručio grafu,platio online opcijom preko pay way servisa i sve OK.

Preporuka glede kupnje, već par puta kupovao i nikakvih problema.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 21:39   #244
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
kupovao par puta, sve bilo oke. i dalje nastavljam kupovati kod njih jer su najjeftiniji, ako se ne varam.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2011., 14:24   #245
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Bio sam nasao u polici nakon 2 godine stari 2.5 inch hdd od samsunga 250 gb,i nisam imao niti racuna niti garancije,nazvao iz fore diskont i pitao ako je moguca reklamacija,i covjek potvrdi da je moguca,ja donesao HDD goli bez icega i nakon 3 tjedna mi danas stigne kuci novi od SEAGATEA 250 gb ali 7200 RPM! s naravno 2 godine garancije i overseas je vec bio placen od strane diskonta,svaka cast,to se zove usluga garancije
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 20:39   #246
AltairAC
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 40
Prvo sam mislio preko protisa naručiti no nakon par neprofesionalnih odgovora sam malo googlao iskustva i bila su ugl. negativna pa sam naišao na diskont i našao sve artikle i još sam jefitnije prošao. Narudžba je stigla za 3 dana i sve radi bez problema. Jedina zamjerka je što mi nisu odgovorili na mail na neka pitanja, ali sve u svemu . (Vrijednost narudžbe je bila preko 600kn...)
AltairAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 22:29   #247
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 63
Nisam već dugo kupovao na diskont24, pa bih imao jedno pitanje.

Naručio bih nešto, a frend bi mi to osobno podignuo. Na web stranici pod Isporuke stoji da se roba može preuzet u Savskoj 58, a na naslovnoj stranici piše očito obavijest novijeg datuma da posluju na novoj lokaciji (Nova cesta 122). Može li mi neko potvrditi samo točnu lokaciju preuzimanja robe?

Hvala.
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 22:40   #248
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pa recimo nazoves njih direktno i pitas?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 22:43   #249
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 63
Gle stvarno, to se nisam sjetito.

Pa zato i postavljam pitanje ovdje jer je kasno navečer te oni ne rade, a dosta mi je hitno, pa sam mislio da ako netko zna ovdje da napiše..
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2012., 00:07   #250
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
da, posluju na novoj lokaciji i to već jedno 6 mjeseci, očito nisu ažurirali cijele web stranice pa se negdje još spominje stara adresa.
Znači, preuzimaš na lokaciji Nova cesta 122: http://www.diskont24.com/pages.php?pageid=10
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2012., 08:57   #251
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 63
Zahvaljujem se.
Pozdrav.
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2013., 17:24   #252
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Zna li netko Imaju li oni free dostavu kad cifra predje neki XYZkn kao kod nekih drugih WEB shopova ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2013., 17:42   #253
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Koliko znam ne, al u svakom slučaju probaj usporediti cijene web shopova koji to imaju ali preko te određene cifre, pa ćeš vidjeti da ni jedna dostava nije besplatna ni u jednoj trgovini.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2013., 21:25   #254
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Dali uplata njima za komponente mora biti na isto ime, koje je registrirano?
Ja sam recimo registriran i stavim u kosaricu sta zelim i narucim.. ali druga osoba ce placati karticom na svoje ime.. Jel inzistiraju da mora biti placeno sa racuna koje glasi na moje ime ili moze i sa drugog ?
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2013., 10:38   #255
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Pohvale trgovini i djelatnicima sve riješeno u 2-3 maila jedan dan narućio drugi dan oko 11h sve bilo pred zgradom
Za sada više puta kupovao kod njih i sve odlićno odrađeno,poslali predraćun-ja uplatio netbankigom-poslao sken uplate-drgi dan stigla roba
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 13:40   #256
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Jucer zatražio ponudu, da mi sastave računalo (samo kutija) za igre i video obradu, budzet sam naveo 10k. Te sam zamolio da mi sloze dvije različite ponude kako bi vidio koja mi bolje paše.
Za cc 3h su mi tek odgovorili sa ponudom u kojoj se nalazilo zapravo dva računala i svaki po 5500kn, znaci dva ista računala. Malo me to sve zbunilo ali ok valjda su me krivo razumijeli.
Što se ponude tiće, nije da se bas ne kuzim, ali meni je ovo uzas :S
Fx 6300
990fx extreme3
8Gb 1866mhz
xfx 7870 2gb
WD Black 1Tb
DVDRW Samsung
InterTech Energon 750W
MS Cronus
5100kn
Ajde zanemarujem to i javljam im se ponovno da su me krivo razumijeli te da trebam jedno računalu za 10k te da mi posalju novu ponudu
Prošlo je 24h on ponude ništa...
Mozda jesu najeftiniji (zato sam i gledao tamo) ali ovaj odnos prema nekome tko misli potrositi 10k kod njih mi nikako nije jasan :S. Ako ne znaju sastaviti poštenu ponudu kako oni servisiraju računala? Blagom riječi, sramota....
I sve što mogu reci za kraj, Hvala i do nikada viđenja!
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 15:20   #257
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor mbozick1 Pregled postova
Ako ne znaju sastaviti poštenu ponudu kako oni servisiraju računala? Blagom riječi, sramota....
Ko kaže da oni išta servisiraju? To je webshop.
A i ovo sa ponudama je smješno, sastavi sam ili potraži po forumima, barem sastavit PC za 10k nije problem, potrpaš sve najskuplje u kućište i gotovo.

Ja za ovaj webshop imam samo pohvale, što se tiče cijena, najjeftiniji su, a usluga vrhunska, nema puno mudrovanja i nejasnoća, sve što je na sajtu je i dostupno.
Svaka komponenta jeftinija 30-50 kn nego kod konkurencije, pa kad kreneš slagati PC onda se nakupi fina ušteda.
Stvarno ne znam zašto bi ostavljao novce kod drugih koji su skuplji.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 18:47   #258
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Kako onda riješavaju reklamacije? Znaci uzmem komp kod njih i nešto se dogodi, prestane raditi. Pošaljem njima cijeli...
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 19:01   #259
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Nosiš ili pošalješ njima na reklamaciju, a oni proslijeđuju ovlaštenom servisu, tako uostalom i svi drugi rade.
Sve ti piše na njihovom web sajtu.

Citiraj:
Neispravna roba se proslijeđuje dobavljačevom ili ovlaštenom servisu, te od dana zaprimanja u tom servisu teče razumni zakonski rok od 45 dana, u kojem se reklamacija treba riješiti.
Ne moraš čak ni njima, nego direkt u ovlašteni servis, brže bude riješeno.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 19:06   #260
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Jeftini možda jesu (ne i najjeftiniji), ali usluga i nije nešto. A dalo bi se i o tome kako je sve što je na sajtu dostupno. Muljali su me tjedan dana i na kraju odbili prodat artikal koji je plaćen po cijeni s weba i po njihovoj ponudi. I onda su još bili drski preko mejla. Zato je i išla prijava DI-u, koja je riješena pozitivno.

Ne bih više ništa uzeo kod njih sve i da jesu najjeftiniji
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 19:10   #261
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Samo malo, kupio sam komplet slozeno računalo kod njih. Znaci to računalo po mojem se sastoji od dijelova 3,4 različita "ovlaštena servisa". Ako oni nemaju servis i ne mogu utrvditi sto je točno od dijelova neipsravno, ja to šaljem kojem točno dobavljaču od tih 4? Nema baš smisla to što pišeš :S
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 19:19   #262
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Jeftini možda jesu (ne i najjeftiniji), ali usluga i nije nešto. A dalo bi se i o tome kako je sve što je na sajtu dostupno. Muljali su me tjedan dana i na kraju odbili prodat artikal koji je plaćen po cijeni s weba i po njihovoj ponudi. I onda su još bili drski preko mejla. Zato je i išla prijava DI-u, koja je riješena pozitivno.

Ne bih više ništa uzeo kod njih sve i da jesu najjeftiniji
Pa ok, 100 ljudi - 100 različitih slučajeva, ne bi ni ja na tvom mjestu kupovao da su mi to napravili, ali da im je to praksa da tako posluju kako ti kažeš ja sigurno ne bi tamo kupovao, a trenutno imam nekih 50-60 kupovina kod njih i ne mogu se požalit na ništa.

Citiraj:
Autor mbozick1 Pregled postova
Samo malo, kupio sam komplet slozeno računalo kod njih. Znaci to računalo po mojem se sastoji od dijelova 3,4 različita "ovlaštena servisa". Ako oni nemaju servis i ne mogu utrvditi sto je točno od dijelova neipsravno, ja to šaljem kojem točno dobavljaču od tih 4? Nema baš smisla to što pišeš :S
Ako si kupio sve komponente PC-a kod njih, onda si za svaki dio dobio njegovo jamstvo.
Ako nešto ne radi onda ti sam trebaš utvrditi koji dio ne radi i poslati samo njega na reklamaciju, sve je posebno.

Druga stvar je ako kupiš njihovu gotovu konfiguraciju koja ima univerzalno jamstvo i plombirano kućište, onda šalješ cijelo kućište.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 19:26   #263
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Pa ok, 100 ljudi - 100 različitih slučajeva, ne bi ni ja na tvom mjestu kupovao da su mi to napravili, ali da im je to praksa da tako posluju kako ti kažeš ja sigurno ne bi tamo kupovao, a trenutno imam nekih 50-60 kupovina kod njih i ne mogu se požalit na ništa.
Nisam ni ja imao problema par puta prije toga. Kao i kod svih ostalih, do problema dolazi kad je nešto izvan standardne procedure "ubaciš u košaricu-platiš-dobiješ". I Protis je super dok je sve u redu

A po načinu na koji su reagirali na prijavu DI, a kasnije i na rješenje, stekao sam dojam da imaju dosta iskustva s tim
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 20:29   #264
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Ma da ne bi sada ja sam se patio, druge trgovine to same naprave i same utvrde kvar te daj dio šalju na reklamaciju, meni opet sloze komp i vrate komplet ispravan komp nazad... Ništa, jednostavno mi se ne svidja takva trgovina i budem dalje kupio kod nekog tko uredno ima servis i uredno riješava reklamaciju.
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 20:45   #265
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Bez problema im možeš poslati i cijelu konfiguraciju (ako je kupljena kod njih) i oni će utvrditi šta ne radi i proslijediti dalje taj dio.
Oni nisu ovlašteni servis, baš kao ni jedna takva trgovina, ali pregledaju, utvrde neispravnost i šalju dalje.
Gore sam ti samo rekao što bi bilo jednostavnije, nema smisla slati cijeli PC ako ne radi hdd, ali ne kuže se svi u takve stvari zato mogu poslati sve.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 20:52   #266
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nemojte blatiti diskont zbog reklamacija. Diskont24 je jedina trgovina koja je pokupila od mene diskove, provjerila ih i vratila mi nove o svom trošku. Nazvao sam ih i rekao da ne rade kako treba, oni mi rekli da će sutra doći kombi do mene. Došao dpd kombi, pokupio, potpisali sve i to je to. Nakon 2 tjedna došao kombi opet sa novim diskovima.

Saznao sam da se prijevoz plaća ako se ispostavi da je komponenta ispravna, a ovako ja nisam morao ništa platiti. Svima ostalima moram barem slanje platiti.
Links mi je pri vrhu uslužnosti, ali košta me doći do njih.

I što radeon kaže, nema smisla slati cijeli komp samo zbog diska. Ne gubi se garancija, na komponente, otvaranjem računala.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2013., 09:24   #267
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Slazem se s D1viry, imao sam 2.5 inch HDD koji mi je lezao krepan u ladici vise od godinu dana, nisam imao niti racuna, ama bas nista, cisti hdd, i kada sam otisao u ZG sam optimisticno otisao do njih i pitao dali se da sta napraviti, on rekao nema frke, provjerio situaciju sto se tice garancije,a jos bilo 3 tjedna do isteka , i na kraju preuzeo covjek HDD, i poslan mi je bio novi na kucnu adresu o njihovom trosku, tako da od mene imaju A+
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 12:38   #268
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Možda su se promjenili. Prije par godina sam imao situaciju sa reklamacijom grafičke koju su mi poslali em kastriranu low power verziju bez pitanja em mi odbijali dati novu garanciju bez obzira na citate zakona dok god nisam poslao dopis na kojemu je pisalo da negativan odgovor proslijeđujem DI.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 12:45   #269
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
To bi bilo lijepo jer bi značilo da je i moja prijava DI-u urodila plodom, pa makar ja osobno nisam imao ništa od toga
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2013., 12:22   #270
msertic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Slično iskustvo

Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
To bi bilo lijepo jer bi značilo da je i moja prijava DI-u urodila plodom, pa makar ja osobno nisam imao ništa od toga
Zakaj si im slao DI? Kaj je točno bilo? Imam neka iskustva sa njima. Dobra i loša.
msertic je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na