Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2010., 19:26   #211
Tacos-Buritos
Premium
Moj komp
 
Tacos-Buritos's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 37
Ja sam puno puta kupovao u diskontu24, i dolazio tamo po robu, i naručivao poštom.
Nisam nikad imao problema, tako da imaju moju preporuku, a cijene su im među najeftinijima u hr(ako ne i najeftinije)
Tacos-Buritos je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 20:18   #212
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
zbog čega diskont24 nije više na nabava.net?
m4x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2010., 20:23   #213
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
I zbog cega im je ponuda prilicno losa? :/
rendula je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 11:30   #214
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
Poštovani forumaši i ostali zainteresirani.

Kupovao sam, naglašavam ono kupovao u Diskontu 24 i razočarao se. Sve je dobro kad dobro ide i kad je kupac zadovoljan proizvodom, međutoa..kad nešto krene po zlu nemoš na zelenu granu...dakle da se vratim na početak...kupio sam proizvod kojemu je opis bio manjkav i na engl. jeziku a radi se o ladici za externi HDD i u opisu nije jasno bilo naznačeno da je ona isključivo za ATA diskove reklamirao sam to i....naravno da mi nisu izašli u susret nego su me još dobrano izvrjeđali i rekao bih šikanirali kao kupca a da ne spominjem da su od mene ovaj mjesec utržili 1500 kn....eto to mi je hvala. Sad pokrećem postupak u udruzi za zaštitu potrošaća pa ču vidjeti kako će to završiti....
Pozdrav svima i ne budite naivni kao ja...
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 15:54   #215
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Mozes i preko DI-ja pokrenuti postupak
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 16:16   #216
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jasno piše na sajtu (kao i svakom drugom) da ne odgovaraju za istinitost opisa, tako da iskreno ne znam kako će ta cijela priča završiti.

da je u državi malo više momenta kao u ovim križarskim pohodima zbog 50kn ladice, di bi nam kraj bio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 16:33   #217
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
ja nikad nisam imao problema sa Diskontom 24...dok je tamo radio jedan Edo(na forumu se zove Jovo) kupovao sam stalno tamo.znao sam mjesecno 4000 kn tamo ostaviti.Edo otisao i ja od tada nisam kupovao kod njih.prema meni su bili ljudine prave,samo jednom sam tamo reklamirao i to je bilo rijeseno u roku 2 dana.
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2010., 16:54   #218
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jasno piše na sajtu (kao i svakom drugom) da ne odgovaraju za istinitost opisa, tako da iskreno ne znam kako će ta cijela priča završiti.
To bi onda znacilo da, ako narucis Intel procesor, moze se desiti da dobijes AMD procesor ? I da je to sve u redu, posto su oni napisali da ne odgovaraju za opise na njihovom web shopu, koje je ,btw, jedino mjesto kod njih gdje mozes naruciti robu (posto nemaju fizicku trgovinu) ?
Ovo nije ironija premi tebi kao posteru nego opcenito.

DDBB, mozes li linkati navedeni proizvod ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 09:32   #219
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jasno piše na sajtu (kao i svakom drugom) da ne odgovaraju za istinitost opisa, tako da iskreno ne znam kako će ta cijela priča završiti.

da je u državi malo više momenta kao u ovim križarskim pohodima zbog 50kn ladice, di bi nam kraj bio
E baš nisi u pravu nego lijepo piše (ovaj put na hrvatskom)
.....iz tog razloga Vas želimo upozoriti da ne uvažavamo reklamacije na osnovi krive slike uz proizvod nego samo ako je krivi opis proizvoda. Molimo kupce da u potpunosti pročitaju opis proizvoda te da jedino njega smatraju relevantnim.....
http://www.diskont24.com/pages.php?pageid=4

i ne radi se ovdje zbog 200 kn nego zbog principa i odnosa spram kupaca

link proizvoda:
http://www.diskont24.com/product.php...cat=469&page=1
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 09:47   #220
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pa piše ti lijepo:

CAUTION
- This external sub-system can operate with Master IDE drive only.
- Please set the IDE drive TO MASTER mode before you connect the IDE drive
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2010., 10:06   #221
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
...a gle Gilbert5 nisam ja komp stručnjak ali vidim da na svim ostalim opisima ladice piše ATA, SATA, PATA...i da ne nabrajam a koliko sam shvatio ATA može biti IDE 100 ili 133 i to je zapravo kabel a ne disk...ako ćemo precizirati...j.g-a zadnje kad sam kupovao neku konfiguraciju je nikad...nego samo gotov proizvod tako da se ne kužim u tu hakersku terminologiju...ali da je lijepo pisalo ATA sigurno ne bi kupio...."ne moramo se svi kužiti u sve" zato i postoje opisi i deklaracija....to ti je isto kao da ti u opisu Dacije pise da je to Renault.
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 10:13   #222
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Dobro, ne moraš biti stručnjak, ali ako se kupuje na slijepo, onda moraš znati kaj kupuješ. I ja sam nešto kupio u diskontu, i bili su ljubazni i brzo odgovorili na mail. Meni se cini da ovdje oni nisu krivi.

Da idu sata diskovi gore, valjda bi negdje u opisu stajalo sata.

Ako si ladicu dobio poštom, onda imaš pravo na povrat novca. Imaš opisano na temi garancije, povrat novca, zamjene robe.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 10:26   #223
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Sam si kriv - lijepo piše da je za IDE hardove. Ako ne znaš što kupuješ, pitaj nekoga da ti pomogne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 10:31   #224
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor DDBB Pregled postova
...a gle Gilbert5 nisam ja komp stručnjak ali vidim da na svim ostalim opisima ladice piše ATA, SATA, PATA...i da ne nabrajam a koliko sam shvatio ATA može biti IDE 100 ili 133 i to je zapravo kabel a ne disk...ako ćemo precizirati...j.g-a zadnje kad sam kupovao neku konfiguraciju je nikad...nego samo gotov proizvod tako da se ne kužim u tu hakersku terminologiju...ali da je lijepo pisalo ATA sigurno ne bi kupio...."ne moramo se svi kužiti u sve" zato i postoje opisi i deklaracija....to ti je isto kao da ti u opisu Dacije pise da je to Renault.
Tehnički gledano, prema svemu onome što si napisao sasvim je jasno što je unutra.
Jedan od općih problema u IT maloprodaji je neznanje kupaca, kao ovo tvoje, a i neznanje ovih malih prodavača koji brkaju termine.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 10:49   #225
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Dobro, ne moraš biti stručnjak, ali ako se kupuje na slijepo, onda moraš znati kaj kupuješ. I ja sam nešto kupio u diskontu, i bili su ljubazni i brzo odgovorili na mail. Meni se cini da ovdje oni nisu krivi.

Da idu sata diskovi gore, valjda bi negdje u opisu stajalo sata.

Ako si ladicu dobio poštom, onda imaš pravo na povrat novca. Imaš opisano na temi garancije, povrat novca, zamjene robe.
....u tome je bit problema što oni ne žele ni zamjeniti za drugu ladicu...ne moraju vraćat lovu k ih j... meni i dalje treba ladica....

...ne poričem da se nisam dovoljno informirao ali j.g. često puta je tako i ne vidim di je problem ako je došlo do zabune da se roba vrati....postoji u svakoj normalnoj trgovini...a to da je opis kontradiktoran je jer na početku opisa jasno stoji ...."- Suitable for 3.5" desktop computer HDD" tako da svako treba svoju grešku priznati i rješimo problem idemo dalje...a ne se ponašati na ovaj način da me se otpili i dotovo....kažem j. mi se za onih 200 kn ali bitan je princip i način ophođenja to je ono što se broji.
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 12:04   #226
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Moraju vratiti lovu ako si kupio na daljiinu i pozvao se na to pismeno unutar 7 (bez da navodiš razlog). Ne branim pogrešku kupca, samo navodim koje su opcije.

A to da si oni "ne odgovaramo za greške u opisu i slike" mogu okačiti mačku o rep
(što i trebaju jer to je među ostalim i smisao tog zakona).
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 12:11   #227
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Sam si si odgovorio na pitanje, postoji u normalnoj trgovini. diskont24 nije normalna kupovina. Kada ti nešto platiš tek onda oni to dobave od veletrgovca i tebi isporuče. To im omogućuje da imaju jako niske cijene (ne kupuju robu unaprijed, ne treba im skladišni prostor i ne gube novce dok im roba stoji na skladištu), ali nažalost ne mogu ti niti zamijeniti proizvod jer bi onda morali kupiti još jednu ladicu, a prodali su samo jednu

Sve ima svoju cijenu, pa tako i kupovina kod ovakvih trgovina. Ako točno znaš što ti treba, super jer ćeš proći jeftinije, ako ne, drži se klasičnih trgovina.

p.s. Ne bih ulazio u detalje kako bi stvari trebale biti i je li to ispravno ili nije, samo kažem kako stoje stvari.

edit: Alfa_R je u pravu što se tiče zakona o zaštiti potrošača. Ali nisam siguran vrijede li iste odredbe ukoliko si kupio ladicu na firmu.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 12:23   #228
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
Citiraj:
Autor gog Pregled postova
Sam si si odgovorio na pitanje, postoji u normalnoj trgovini. diskont24 nije normalna kupovina. Kada ti nešto platiš tek onda oni to dobave od veletrgovca i tebi isporuče. To im omogućuje da imaju jako niske cijene (ne kupuju robu unaprijed, ne treba im skladišni prostor i ne gube novce dok im roba stoji na skladištu), ali nažalost ne mogu ti niti zamijeniti proizvod jer bi onda morali kupiti još jednu ladicu, a prodali su samo jednu
...a dobro ako to tako funkcionira ali to bih ja nazvao TRGOVINA na HRVATSKI inačin...tj. drugim rječima šverc...znači ti od mene naručiš robu ja odem u trgovinu kupim tu robu a tebi prodam za određeni postotak više i još uzmem postotak od dostavljača i to je to.....e sad si mi malo razjasnio..pa mi je i jasno njihovo ponašanje spram reklamacije....ok ok...
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 16:04   #229
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kao što rekoh u početku... da si uložio 2 minute čitanja s razumom ne bi sad gubio tjedan dana borbe sa vjetrenjačama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 18:01   #230
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kao što rekoh u početku... da si uložio 2 minute čitanja s razumom ne bi sad gubio tjedan dana borbe sa vjetrenjačama.
..ma istinu kažeš...ne znam šta mi bi... ...drugi put ću pametnije
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 22:43   #231
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor DDBB Pregled postova
...a dobro ako to tako funkcionira ali to bih ja nazvao TRGOVINA na HRVATSKI inačin...tj. drugim rječima šverc...
Nema tu nikakvog šverca.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 23:04   #232
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pa mene sigurno neće vidjeti bilo koja trgovina koja posluje na taj način. Ja platim i onda čekam da oni to nabave i onda moram još jednom dolaziti tamo podići kupljeno...

Bez obzira na očitu pogrešku prilikom kupnje, pa koji vrag čovjeku ne daju ono što treba i riješeno?! Nevjerojatno što će si neka trgovina dopustiti radi 200kn. Gubi jednog kupca i još X potencijalnih do kojih će ova informacija doći.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 23:07   #233
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
oni rade cisto ko webshop, znaci nema onoga ja dodem uzmem, platim i odem, ti narucis oni nabave i posalju ili ti jave kad dode pa dodes i uzmes to, ovo drugo pretpostavljam da ide tako, jer sam do sad kod njih samo na dostavu kupova...
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 23:23   #234
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Pa mene sigurno neće vidjeti bilo koja trgovina koja posluje na taj način.
Pa što misliš kako najveći dio tih "malih" rade?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 23:55   #235
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa što misliš kako najveći dio tih "malih" rade?
Sorry, ali naručio sam monitor u Gor-Info shopu, platio sam prilikom primitka na kućni prag, uvoznik Lost i njima reklamacije... Kad se kvalitetno pripremiš prije kupovine, ne može te nitko sje****

I dalje smatram idiotizmom što odbijaju zamijeniti krivo kupljeni proizvod, pogotovo u ovo vrijeme kada je svaki kupac bitan.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 12:12   #236
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
...za one koji su tvrdili da sam neznalica (zapravo su u pravu) molim da objasne onda ovo
isti proizvod kod drugog web shopa gdje je S-ATA i IDE. Tako da tu nekome smrde noge ali ako je istina da S-ATA disk može biti IDE onda je Diskont 24 totalno u krivu i sad idem sjest u auto i idem drito u upravu i ......

http://gor-info.com/webshop/index.ph...roduct_id=1151
DDBB je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2010., 21:19   #237
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Kakav sad IDE? Ja ne vidim IDE na stranici?

Zna se šta je IDE/ATA, a šta je S-ATA. Postoji neka mogućnost da neko kučište pruža mogućnost spajanja i ATA i S-ATA diskova.

Ali, stvarno bi ti to mogli zamijeniti ako nisi ništa oštetio...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 19:15   #238
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
10-tak puta sam kupovao preko Diskont 24. Složim narudžbu, uplatim preko e-zabe, dođe mi mail da su zaprimili novce i kroz dan-dva roba mi stiže na kućnu adresu. Jednom su mi zaboravili poslati jedan artikl. Lijepo ih nazovem, reklamram i roba je stigla sljedeći dan. Za sada za njih imam samo riječi pohvale.
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 19:18   #239
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Protis ima bolji i pregledniji web shop od diskonta 24 i niže cijene većine artikala, ali nakon svih negativnih komentara o Protisu (vezano na reklamacije) ipak ću radije kupovati u diskontu 24.
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 23:35   #240
DDBB
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Daruvar
Postovi: 8
Križarski pohod ili kako bi neki rekli rat sa vjetrenjačama je urodio plodom....i dobio sam zamjenu ladice. Eto ponekad se isplati jurišati na vjetrenjače ali treba na vrijeme shvatiti gdje su prava vrata na koje treba zakucati.....tako da...nedajte se za....ti i pravo posred čela jer zapamtite "kupac je uvijek u pravu".....
DDBB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na