Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2023., 16:43   #3241
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sennheiser je Njemacki a Bose US. Bose ima veci raspon proizvoda i to je dovoljno za vece prihode. Stara/nova slava svejedno je. Cak je Senn stariji od Bosea. Prihodi ne dolaze iskljucivo radi superiorne kvalitete zvuka iako Bose nikako nije žnj firma samo zato jer par Sennheiser sluški subjektivno bolje zvuče od Boseovih.

Sto se xm4 tice, potpuno se slazem s tobom, trenutno kostaju isto kao i momentum 3 na akciji a zvuk je neusporediv
Nisam ni rekao da je Bose žnj firma, ali... Nekima ipak dajem prednost ispred Bose, isključivo što se tiče zvuka.

Pa zapravo to je i glavni razlog tj tu senn prednjači spram bosea ak pričamo konkretno o nekim sluškama iz bose serije kao i iz sennheiser serije, nisam samo ja rekao da je senn (po pitanju zvuka) bolji, slušajući usporedne testove nekih slušalica, čitajući o slušakama, stekao sam dojam da tu bose jednostavno "lošiji" naravno internet zajednica se isto slaže s tim, ak pričamo o nekim drugim stvarima a tiče se slušalica, tu bose jako dobro stoji (ANC, završna obrada, ergonomija, povezivanje).
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2023., 18:16   #3242
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Osvrnuo sam se na “nemaju sta tražiti pored sennheiser”. Da ne misli netko da su šrot
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2023., 19:57   #3243
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Ako su vam bitni premium materijali na Sennheiser sluskama, onda gledajte modele prije nego sto su prodani Sonovi.
Nakon sto su im headphone/soundbar odjeli prodani svi modeli idu vise u mainstream smjeru - snizena cijena, ali i manje ekskluzivni materijali izrade.

Meni se osobno vise svida taj model, sve slusalice koje nisu plasticne su preteske i nikad ne mozes zaboravit da ih imas na glavi kod duzeg nosenja, a prednost tih materijala je gotovo nikakva. Senn HD serija je isto skroz plasticna, a sluske su skoro pa neunistive uz normalno koristenje. Isto tako i sve Sony/Bose kvalitetnije plasticne sluske.

Momentum 4 su $50 jeftinije od Momentuma 3(retail cijena), baterija je 3 puta bolja, ANC je bolji, mikrofon je bolji, zvuk je vise-manje identican, napokon dobijes travel case u kojem ih mozes nosit, umjesto neke bezvezne vrecice i nesto su lakse.

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 11.03.2023. u 20:05.
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2023., 20:45   #3244
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Imam Dali io-6, nove nekorištene. Prelijen stavit u oglase (u biti pokušavam sebe odgovorit da ih prodam a stoje mi bezveze u kutiji). Ako nekog zanima -pp
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 08:33   #3245
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Povremeno koristim Senn 555 (samo za muziku) a često Sony mdc v 700 (za komp,gaming i video editing)

I senn je profinjeniji u svakom pogledu.. Sony ima bass da im ne možeš natjerat u overload ali nije detaljan kao senn 555. djeluju robusnije mada sam već 2x mijenjao naglavni mehanizam (kod Alije) jer popuca plastika iznad slušalica.
obje su na žicu, nikakav mic, wireless ili anc ni takvi bakarači na baterije. genuine old school.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 08:45   #3246
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Paralelno sam koristio Bose QC II i Sony Xm3. Sony ima nešto bolji zvuk i ANC, ali kvaliteta izrade je ajme majko. Svaki korak koji sam napravio, nešto zaškripi, crcka,.. tako da će Sony na oglasnik.
Kod Bosea je problem bio vjetar koji kada pogodi ANC mikrofon ne čuješ ni q od muzike.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 18:13   #3247
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Samo “Consumer division” stogod to tocno znacilo

Znači sve što ti, ja i slični kupujujemo
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 18:27   #3248
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Jeste samo me zanimalo sta spada pod ostalo
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 11:06   #3249
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Navodno postoji i rješenje za to, u vidu adaptera..

https://us.creative.com/p/accessories/creative-bt-w3
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hmmm zanimljivo, mogao bi to probati u paru s PXC 550-II, mozda napokon iskoristim taj LL codec i otkantam BT na maticnoj. Nije ni skupo...
Uzeo dva komada za PXC-550-II, jedan za PC, drugi za Shield tv. Stvar radi besprijekorno. Spajanje je momentalno, prebacivanje kodeka bez prekida, ne vidim ikakvih problema. Nisam testirao kvalitetu zvuka, a mislim da vise nisam ni mjerodavan za te stvari. So far so good.

Probao igre na PC-u, ne vidim neki osjetni/vidljivi lag.

Usporedba s BT-om na maticnoj - mozda se nesto ovih godina promjenilo s Windows updejtovima, ali lag je dosta mali i na default BT konekciji. Ne sjecam se da je tako bilo nekad prije (kao sto rekoh zbog tog laga nisam ni igrao igre preko bt sluski).

Mozda sam bacio pare u vjetar, ali barem vise nemam problema sa automatskim spajanjem kompa sa slusalicama. Ove sluske po speckama i testovima inace imaju vrlo nizak BT lag pa treba i to uzeti u obzir. Sto bi rekli, ymmv.

Sve u svemu, kvalitetan proizvod!
Namjerno sam isao na W3 umjesto W4 zbog AptX-LL kodeka.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 16:20   #3250
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ipak su pale sluške sennheiser momentum 4..
Ali, prije njih sam imao momentum 3 wireless..

Uglavnom, odluka je prvotno pala na momentum 3 wireless, oduševljenje je brzo splasnulo dok sam došao doma i raspakirao ih, te dok sam ih rasklopio, praktički su se same otvorile, oni mali panti za zaklapanje, praktički su nepostojeći, što reć, fušeraj samo takav, otišao u dućan vratio ih i uzeo druge, te su bile malo bolje, al ni približno onome kakve su trebale bit, koristio ih par min. spakirao i drugi dan opet otišao u dućan, vratio momentum 3, nadoplatio i uzeo momentum 4..

Znači, momentum 3, dva ista modela, dva ista fušeraja, odustao i uzeo momentum 4..

Lagani osvrt na momentum 4 sluške, s donje strane desni jastučić izgleda ko malo zgužvano tj skaj, al niš strašno, uglavnom, završna obrada daleko bolja nego na momentum 3 slušalicama za koje sam tolko navijao da ću ih kupit i onda me dočekao hladni tuš s njima i to dva puta..

Momentum 3 su teže na glavi i to se osjeti, sviđa mi se na njima što su jastučići od prave kože a ne ko na momentumu 4 fejk koža tj skaj i to je ujedno minus na momentum 4 slušalicama, ali, kolko vidim, dost današnjih slušalica guraju taj skaj koji neće dugo trajat..

Noseći na glavi momentum 4, sluške su udobne, udobnije neg momentum 3..

Na internetu ćete naći čitajući o njima da ima dost problema, a tome je krivac softver, osobno, nisam iskusio neke probleme i sluške se promptno povezuju s smartfonom, kao i s telkom... Kutija u kojoj dolaze sluške su, tvrđeg izdržljivog materijala, a unutra u svom pretincu lijepo posloženi dodatni kablovi uz naravno prisutna uputstva.

Baterija je brutalna, ali fakat fenomenalna, evo već par dana ih koristim, zacementirana je i stoji na 40%, ANC ne koristim baš nekaj ekstra, pošto ih u sobi koristim.. Aplikacija je ok, mada ju nisam puno koristio..

Zvuk, mislim da ih treba još razradit, onak out of box, zvuk tipičan za sennheiser, detaljan uz prisutne basove koje ne guši ostatak zvučnog spektra, imam još jedne stare žične sluške momentum 2, pa eto odmah i usporedbu radim..

Basa ima ko u priči, EQ nisam koristio, ovak na defaultu i je zvuk ok..
Za bateriju se priča da je vrhunska a i niš manje ne očekujem od nje, skidanjem slušalica s glave, muzika se odmah pauzira, stavljanje sluški na glavu, pjesma dalje nastavlja svirat, polaganjem sluški u kutiju, potonje se same ugase.. Na desnoj slušalici imaju gestures, pa se može smanjivat, pojačavat zvuk, pauzirat, prelazak na sljedeću pjesmu itd. uglavnom fora, sve dostupno pod prstima

Pošto se dost priča negativno o njima u kontekstu lošeg i nedovršenog softvera, nisam iskusio probleme o kojima se bruji, a kolko vidim, imam zadnji firmvare, a kolko čitam, dost je tog ispravljeno u aktualnom firmvareu.. Kako će se dalje pokazat, vidit ćemo, zasad, nemam nekih negativnih riječi, osim ovih fejk jastučića koje su mi odbojne, al to ide onda i sve ostale bežične sluške koje se prodaju na tržištu, bilo da se radi o sonyu, boseu itd.

Preporuka za sennheiser momentum 4, zvukovno su vrh, završna obrada jako dobra, tvrda plastika i fejk koža kao i prisutna obložena tkanina na vrhu "rajfa" čine ove sluške odlične, ali, ne radi samog izgleda sluški (koje su dosadnog i generičkog izgleda) nego radi samog zvuka koje su recenzenti dosta nahvalili radi zvuka koje nude same sluške i čovjeku izmame osmijeh na lice.

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 31.03.2023. u 16:27.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2023., 20:44   #3251
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Je to ona Smart Control aplikacija? Mda, ne treba ti to. Podesi eq i sto sve zelis i zaboravi da postoji. Jednom godisnje spoji se na app ako te zanima fw update

Da je taj app na razini Sonyjevog, pa ajde de.

Uzivaj u sluskama, dugo si ih trazio i nadam se nekim dojmovima nakon par tjedana/mjeseci!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2023., 21:27   #3252
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Je to ona Smart Control aplikacija? Mda, ne treba ti to. Podesi eq i sto sve zelis i zaboravi da postoji. Jednom godisnje spoji se na app ako te zanima fw update

Da je taj app na razini Sonyjevog, pa ajde de.

Uzivaj u sluskama, dugo si ih trazio i nadam se nekim dojmovima nakon par tjedana/mjeseci!
Da, smart control, ma cak ni eq nit ne koristim, jos se vozim na tvornickim postavkama

Ma zapravo sam htio uzet senn (samo zato jer su bile sklopive) wireless 3, cijena je bila odlicna, ali, dok sam vidio zavrsnu obradu, pao mi mrak na oci, srecom, taj dan je pala cijena momentumu 4 za koje nisam ni znao dok mi tip u ducanu nije rekao..

Tnx, budem
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 13:45   #3253
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Koje Superlux slusalice preporucate?
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 14:32   #3254
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@xlr, malo sam nepristojan Dajem preporuku, a ne pitah te, dal si zadovoljan sa W3 adapterom? Onak, nakon nekog vremena korištenja, a prošlo je već.. Baš sam momentum 4 spajal prek kompa, al mu treba dost dugo da se poveže, imam asus 5.0 bt adapter, očito winsi 11 tu štopaju.. Mislim da bi se u tim prilikama W3/W4 dobro uklopio.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2023., 21:04   #3255
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Zero complains so far! Stvar radi i to je to. Ne puca veza, sve je vrlo stabilno u 50m2. Napokon me vise ne jebe Shieldova sugava BT antena gdje mi je prije sa istim slusalicama pucala veza ako okrecem glavu i sl.

Koristim ga puno vise na Shieldu za gledanje filmova. Komp rijetko palim. Jos nisam probao igrati igre, bilo na kompu bilo streamati preko Shielda (budem nekad).

Adapter pamti zadnji odabrani kodek, spajanje je dosta brzo, oko 3-4 sekunde (mislim da to ovisi i o sluskama). Moje sluske imaju multipoint i mogu biti istovremeno spojene na 2 uredjaja - takodjer mogu istovremeno na kompu podesiti AptX-LL, a na Shieldu AptX i sve sljaka u isto vrijeme (uzeo sam dva W3 adaptera). Ma za te pare je no brainer, pogotovo jer ga mogu utaknuti danas-sutra bilo gdje.

Nisam imao pojma da takvo sto postoji, osim vulgaris BT adaptera tako da hvala na sheranju!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 02:37   #3256
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Slusalice

Microsoft srurface EarBuds. Vrijede 50€ koliko sam ih platio. Preko 50€ ne vrijede jer imaju slican zvuk kao i npr soundpeats i slicno u istom cjenovnom rangu. Jedini plus je sto se moze malo nastimati EQ I veliki plus za volume control. Kvalitetno solidan zvuk, default krivulja je ok slozena pa ne treba cackat puno osom za ljubitelje baseva jer nije bas nesto, dobra baterija, na uho sjedne ali treba malo nastimavati tj okretati. Vrijede mozda malo vise jer su microsoft pa vjerojatno nece brzo crknuti kao neki kinezi do 50€ (kod nas). Ne mogu ih usporediti s drugim budsima jer su ove sluske poluotvorenog tipa, niti su podsi niti budsi. Vjerojatno s drugim budsima se dobiju bolji basevi ali i udju dublje u uho radi gumica a to nekome smeta.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 06.04.2023. u 03:06.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2023., 14:07   #3257
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Microsoft srurface EarBuds. Vrijede 50€ koliko sam ih platio. Preko 50€ ne vrijede jer imaju slican zvuk kao i npr soundpeats i slicno u istom cjenovnom rangu. Jedini plus je sto se moze malo nastimati EQ I veliki plus za volume control. Kvalitetno solidan zvuk, default krivulja je ok slozena pa ne treba cackat puno osom za ljubitelje baseva jer nije bas nesto, dobra baterija, na uho sjedne ali treba malo nastimavati tj okretati. Vrijede mozda malo vise jer su microsoft pa vjerojatno nece brzo crknuti kao neki kinezi do 50€ (kod nas). Ne mogu ih usporediti s drugim budsima jer su ove sluske poluotvorenog tipa, niti su podsi niti budsi. Vjerojatno s drugim budsima se dobiju bolji basevi ali i udju dublje u uho radi gumica a to nekome smeta.
Jesi li ih mozda koristio u Microsoft Teamsu?
Ili opcenito kakav im je mikrofon za pozive s mobitela/za sastanke?

Ja sam ih isto uzeo u sklopu te akcije(SD), ali su mi poslali neispravne(budsi se ne pune u kutijici i uvijek su na 0% baterije).. pa da znam dali da trazim nove ili povrat love. Uzeo sam ih prvenstveno zbog mikrofona i te navodne integracije s Microsoftovim sw produktima
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2023., 15:03   #3258
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kad smo kod Teamsa, dugo sam trazio dobre sluske i nasao ih.

Prvo sam htio koristiti Samsung Buds ili Buds+ - no go, ne radi mikrofon, samo zvuk.
Onda sam koristio Senn PXC550-II. Sve super sve pet, malo slab noise cancelling na mikrofonu.
I sada imam Pixel buds pro. Dijete se igra 5-6m od mene dok imam sastanak, nitko je ne cuje! Pojacam mjuzu u sobi i napravim test call - mjuza se ne cuje. U Teamsu je podesen noise cancellation na auto, nista posebno nisam cackao.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 23:35   #3259
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad smo kod Teamsa, dugo sam trazio dobre sluske i nasao ih.
.
Kod mene slično iskustvo, trazio sam slušalice za Teams sastanke .. i našao ih:
1 MORE Comfobuds pro
ANC radi odlično 😉
... trenutno su na sniženju za oko 500 kn
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 09:51   #3260
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ja koristim ove sluške za teamse i posao:
https://www.nabava.net/naglavne-slus...db-mw-61715931

Zahvaljujući DECT tehnologiji mogu šetati po dvorištu i biti na sastanku, bez ikakvog gubitka kvalitete zvuka ili veze.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 10:03   #3261
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Već neko vrijeme planiram kupit on-ear slušalice koje bi većinom koristio doma (da ne uznemiravam ukućane), a i u javnom prijevozu tu i tam.

S obzirom da nisam prezahtjevan da to mora biti ekstra kvaliteta zvuka jer ne mora, mišljenja sam da bi me zadovoljio neki niži/srednji rang pa su mi za oko zapeli ovi modeli:

Anker Q20+ koji je već spomenut na forumu
Sennheiser HD350bt

Znači budžet bi bio do nekih 80€, više od toga mi se ne da trošit. Bilo bi poželjno da ima usb-c, a to anker nema, ali po recenzijama je sve ostalo jako dobro tak da ulaze u obzir. I obavezno bluetooth pa da mogu spojit i na tv

A slobodno, čak je i poželjno da mi preporučite i neki sasvim deseti model koji se može kod nas nabavit.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 12:39   #3262
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Uzmi Q30, usb-c imaju, mene ispale ispod 500kn.

Sad sam bacio oko, nešto su skuplje, ali s njihove stranice 80$.

Svaka preporuka.

Ono što znam, imaju par puta godišnje free poštarinu + 20-30% popusta na official stranici.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.04.2023. u 12:57.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 18:51   #3263
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ima Anker official store na ali expressu. Ove q30 su 80eura kolko vidim.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 20:44   #3264
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Tolko su sad i na njihovom eu storeu s poštarinom. Ali dvoumim se još.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 09:31   #3265
ID2502
Registered User
Moj komp
 
ID2502's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 65
Imaš na Abrakadabri na popustu Anker Life Q10 za 35 Eur.... Imaju Usb-C i trajanje baterije 50-ak sati.
Ja ih imam već godinu dana i prezadovoljan sam... Lagane su i zvuk je odličan.

https://www.abrakadabra.com/Katalog-...m_medium=click
ID2502 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 10:21   #3266
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Već sam mislio otići u hgspot po Q30 s obzirom da sam danas u ZG, ali vidim da bi i Q10 mogle bit sasvim dobre za mene s obzirom da prvi put kupujem naglavne. Nema puno recenzija po netu, ali uglavnom su sve pozitivne i s obzirom na cijenu, vele da su top.

Tak da shopping obavljen, 37,24€ s dostavom.

Zahvaljujem svima na preporukama.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 16:26   #3267
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Stigle mi danas Q10 slušalice.

Ne znam kaj bi rekao kaj se tiče zvuka, vjerojatno kolko para tolko muzike, a možda se trebam i naviknut na on-ear slušalice.

Ali zasad mi je zvuk dosta lošiji nego na Samsungovim Buds+. Čak mi vuče na mono Znam da nije isti rang, ali opet. Nekak mi je to razlika ko da usporedim zvuk u Boogaloo u ZG i zvuk na jednom austrijskom festivalu.

Al kaj sad, ili ih vratit, ili ih ostavit jer za te pare vjerojatno ni nemrem očekivat previše. A možda je problem u meni, možda su buds+ loše, a ove bolje
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 17:50   #3268
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ne bih rekao da su buds+ lose. Imam ih paralelno s pixel buds pro i ne zvuce nimalo grozno.

Prije bi rekao da je do tranzicije na on-ear sluske + ocito losiji driveri u njima pa gubis detalje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2023., 23:24   #3269
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Slusalice

Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Stigle mi danas Q10 slušalice.

Ne znam kaj bi rekao kaj se tiče zvuka, vjerojatno kolko para tolko muzike, a možda se trebam i naviknut na on-ear slušalice.

Ali zasad mi je zvuk dosta lošiji nego na Samsungovim Buds+. Čak mi vuče na mono Znam da nije isti rang, ali opet. Nekak mi je to razlika ko da usporedim zvuk u Boogaloo u ZG i zvuk na jednom austrijskom festivalu.

Al kaj sad, ili ih vratit, ili ih ostavit jer za te pare vjerojatno ni nemrem očekivat previše. A možda je problem u meni, možda su buds+ loše, a ove bolje

Problem je u Q10. Nije u tebi. Ako zelis zamijeniti te budse za nekim drugim sluskama a da imaju slican zvuk, on ear ir in ear, namucit ces se dok ih nadjes. Toliko toga ima danas na trzistu, tesko je naci sebi nesto sto pase i nema druge nego iaprobavati a nije bas jeftin sport.
Nekad naidjes na uber jeftine sluske koje imaju nevjerojatano dobar zvuk a kostaju malo. Ali zvuk je subjektivan. Nekome super nekome meh.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2023., 06:22   #3270
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Nakon još malo uspoređivanja, mislim da je definitivno problem u tranziciji ko što xlr veli. Čim Q10 odmaknem malo od ušiju, onda je to taj zvuk na koji sam navikao kod in-ear slušalica. Ali i dalje nešto lošije od buds+, no ipak, buds+ su bile 3-4x skuplje od ovih kad su se pojavile pa nema smisla uspoređivat.

Sličan problem sam imao sa echo dot 3. U početku zvuk loš, reko nema ni smisla slušat bilo kaj, ali na kraju ispalo da sam se naviknuo i totalno zanemarim na kvalitetu dok pustim nekaj, jednostavno sam se navikao na njegov zvuk i to je to.

Tak da, preostaje mi jedino navinut mjuzu i naviknut se i na on-ear

Zadnje izmijenjeno od: cic. 29.04.2023. u 06:30.
cic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na