Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2006., 12:47   #1
Dr. Olja
Doktor Olja
 
Dr. Olja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ck
Postovi: 50
Putovanja

Dakle, da vas čujem: u kojim državama / gradovima ste sve bili, što vam se svidjelo, a što nije, s čime ste putovali i ostale pojedinosti vezane za putovanje. Da počnem sa sobom, nije kronološki, tko bi se svega sjetio:

- put je vodio preko Slovenije, Italije i Francuske do Andore, vožnja autom u šutu. Zemlja je predivna, nije bilo snijega, jer je bio 9i mjesec, ali planinski lanci uzimaju dah, kao i mala mjestašca sa drvenim kućicama! Nakon jednog dana i noći zezanja krećemo preko cijele Francuske, ovaj puta prema gore, prema Amsterdamu. Pokušaj ulaska u Pariz nije uspio, jer nakon dva sata vožnje nakon table Pariz, još smo bili daleko, daleko... U Amsterdamu smo proveli samo dan (bez noći), ali smo stigli obaviti sve radnje koje su kod nas ilegalne, hehe. Iz Dama se ide u Belgiju, zemlju 1000 pivi, u Mechellen i Bruxsells u kojem se odmah vidi da je administrativno središte Evrope. Nakon dva dana uslijedio je povratak kući preko Njemačke, Austrije i Slovenije koji sam prespavao... ukupno 7 dana

- slijedeće ljeto avantura je išla na istok, s kombijem preko Srbije i Bugarske u Tursku, do Ankare. Zezanje i lagani šoping i onda posjet Istanbulu, uz malo veći šoping (baazar) i malo veće razgledavanje (da ipak malo upoznamo i neevropsku kulturu). Na povratku smo ostali u malom bugarskom turističkom mjestu na Crnome moru, navečer zezanje, ujutro kupanje i lagano doma... ukupno 5 dana

- najfriži put je bio prije mjesec dana, Zg - Sa - BG, malo vlaka, malo busa, posjete prijateljima, razgledavanja i malo feštanja. Sarajevo me iznenadilo, u stvarno je lošem stanju, ali što se može, zna se zašto i kako. Beograd pak na drugu stranu izgleda ogromno, i grad i zgrade, što nije za čudit se, kad se zna gdje je u Yu išla lova (u metropolu naravno, kao što sad ide u Zg). Uglavno, Srbi se jako dobro zabavljaju, ima svega, doživio sam svašta, ali u principu samo dobra iskustva.... ukupno 14 dana

- od jačih puteva tu je bio i put u Krakow s vlakom s jednim frendom, sa stajanjima od dva dana na polasku i povratku u Beču kod prijateljice. Beč kao Beč (meni ništa posebno), ali Krakow... Neke stvari i duplo jeftinije nego kod nas, klopa fenomenalna, pive također, ljudi susretljivi i obožavaju nas Hrvate, žene lijepe i od akcije, kud ćeš više... Jedini minus ide nama, jer nismo posjetili Austwich i rudnik soli, jer smo svake noći feštali do jutra, tako da ujutro nije imao tko ići u razgledavanje... ukupno 15 dana

- da ne idem u detalje, samo ću nabrojat ostala putovanja: maturalac '99 u Pragu, još jedna Nova Godina u Pragu, jedna u Amsterdamu,... To je manje više to, ali ima još puno toga u planu...
__________________
X2Terror
Epox 9NDA3J; AMD Athlon64 x2 4200+; AC Freezer64Pro; 2x512 Mb Kingmax DDR400 (SC);
ATI Radeon 9600 Pro 256 Mb; Seasonic S12-380W
WD Caviar 250 Gb, WD Caviar 160 Gb otopio se, hehe
Old_Skool
MSI KT3 Ultra VIA KT333; AMD Athlon 1700 XP @ 1959 MHz + Falcon Rock 2; 2x256 Mb Kingmax DDR333;
MSI Nvidia GeForce FX5200T 64 Mb;
Maxtor DiamondMaxPlus9 120 Gb, WD Caviar 80 Gb;
Dr. Olja je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2006., 17:19   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
5 dana za tursku a 14 dana za sa i bg? cudno al ajde

aj mi reci koliko vam je trebalo kombijem do istanbula iz zga? naime ja sam isao ove godine vlakom do Istanbula a sljedece planiramo autima pa me zanima kakvo je stanje i koliko treba...mi cemo ici okolnim putem ali da znam bar okvirno posto jer vlak zg-istanbul vozi oko 35 sati
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2006., 17:56   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
uf dosta sam putovao. necu biti opsiran kao ti ali evo da navedem barem...

- Rim. autom. bilo vise-manje ok. grad se stvarno ima kaj gledat, ali ono sto se nema gledat je smrad, prljave ulice, gadni talijani.. fuj. nisam bio previse odusevljen upravo zbog tih stvari koje kvare dojam
- venecija. autom. puno puta. prvi put je tu bila i firenca ukomponirana...
- gardaland, 2 puta. autom i busom. sto jos reci
- Geneva, Paris, Disneyland, Lyon, Azurna obala. 15 dana, autom. oduševljen
- Prag. 2 puta. oba busom, oba na ~5 dana. super grad. jedan od rijetkih europskih u kojima bi mogao zivjeti bez problema.
- Ghent (Belgija) autom i avionom. drugi grad koji me toliko odusevio jednostavnoscu i pozitivnom energijom u kojem sam pozelio zivjeti.
- Augsburg - Legoland. vlakom s curom. Augsburg nimalo poseban po icemu. Legoland pravi dozivljaj...
- Beč 2 puta, autom i vlakom. oba puta fenomenalno. grad super. Austrijanci mi doduse nikako ne leže
- Novi sad (Exit), vlakom. A kaj da ti velim - jeftino . 5 dana krsa, loma i je...nja keve.... bas odlicno. ove godine me pare ubile u pojam
- Hrvatska, autom, cijela. ali bas cijela. od Vukovara, Osijeka, Vinkovaca, Broda, Siska, Krizevaca, Zagorja i Medimurja do kompletne Istre, Like, Kvarnera, cijele Dalmacije i 90% vecih otoka (na Bracu i Rabu nisam nikad bio).

putovati je super. putujem stalno. nije mi se jednom dogodilo da se vozikam s curom sa 150kn u depu i samo skrenem na obilaznicu, pa na kucice, pa.. ko zna gdje
mat je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2006., 14:59   #4
Dr. Olja
Doktor Olja
 
Dr. Olja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ck
Postovi: 50
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
5 dana za tursku a 14 dana za sa i bg? cudno al ajde
Bila je špica ljeta i nitko nije imao više vremena, a Zg-Sa-Bg sam obavio sam, posjetio frendove, totalno opušteno, tako da mi se uopće nije žurilo...

Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
aj mi reci koliko vam je trebalo kombijem do istanbula iz zga? naime ja sam isao ove godine vlakom do Istanbula a sljedece planiramo autima pa me zanima kakvo je stanje i koliko treba...mi cemo ici okolnim putem ali da znam bar okvirno posto jer vlak zg-istanbul vozi oko 35 sati
Od Rijeke do Ankare cca. 30ak sati, sa stajanjima od ukupno barem 5 sati, što na granici, što po pumpama, usputnim kafanama i slično...
Na što misliš kad kažeš, okolnim putem? Mi smo išli Ri - Zg - Bg - pa mislim Nis - Bugarska - Turska. Ne mogu se sjetit naziva graničnih prijelaza...
__________________
X2Terror
Epox 9NDA3J; AMD Athlon64 x2 4200+; AC Freezer64Pro; 2x512 Mb Kingmax DDR400 (SC);
ATI Radeon 9600 Pro 256 Mb; Seasonic S12-380W
WD Caviar 250 Gb, WD Caviar 160 Gb otopio se, hehe
Old_Skool
MSI KT3 Ultra VIA KT333; AMD Athlon 1700 XP @ 1959 MHz + Falcon Rock 2; 2x256 Mb Kingmax DDR333;
MSI Nvidia GeForce FX5200T 64 Mb;
Maxtor DiamondMaxPlus9 120 Gb, WD Caviar 80 Gb;
Dr. Olja je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 04:16   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor Dr. Olja Pregled postova
Od Rijeke do Ankare cca. 30ak sati, sa stajanjima od ukupno barem 5 sati, što na granici, što po pumpama, usputnim kafanama i slično...
Na što misliš kad kažeš, okolnim putem? Mi smo išli Ri - Zg - Bg - pa mislim Nis - Bugarska - Turska. Ne mogu se sjetit naziva graničnih prijelaza...
znam ja prijelaze nije taj dio bed. isti su kao oni vlakom. od nisa ste u bugarsku isli jedinim mogucim putem preko Durmitra... za bugarksa - turska nisam ziher 100% ali ako sto isli preko sofije onda ste bili na istome prijelazu kao i ja vlakom.

a zanima me vrijeme posto bi mi isli preko rumunjske sa stajanjem ali mi je vaznije odokativno. doduse neznam kako je vama ali nas ide dovoljno vozaca da mozemo izdrzati dulje ture...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 09:22   #6
Dr. Olja
Doktor Olja
 
Dr. Olja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ck
Postovi: 50
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
znam ja prijelaze nije taj dio bed. isti su kao oni vlakom. od nisa ste u bugarsku isli jedinim mogucim putem preko Durmitra... za bugarksa - turska nisam ziher 100% ali ako sto isli preko sofije onda ste bili na istome prijelazu kao i ja vlakom.

a zanima me vrijeme posto bi mi isli preko rumunjske sa stajanjem ali mi je vaznije odokativno. doduse neznam kako je vama ali nas ide dovoljno vozaca da mozemo izdrzati dulje ture...
ma i nas je bilo par vozača, vožnja je bila konstantna samo uz puno prekida, mene je zapao dio preko bospora (yeah!!!). 30ak sati minus 5 za stajanje i minus još 5 za razliku Istanbul - Ankara ispada 20ak sati... cirka...

a vi ostali? neidete nikamo?
__________________
X2Terror
Epox 9NDA3J; AMD Athlon64 x2 4200+; AC Freezer64Pro; 2x512 Mb Kingmax DDR400 (SC);
ATI Radeon 9600 Pro 256 Mb; Seasonic S12-380W
WD Caviar 250 Gb, WD Caviar 160 Gb otopio se, hehe
Old_Skool
MSI KT3 Ultra VIA KT333; AMD Athlon 1700 XP @ 1959 MHz + Falcon Rock 2; 2x256 Mb Kingmax DDR333;
MSI Nvidia GeForce FX5200T 64 Mb;
Maxtor DiamondMaxPlus9 120 Gb, WD Caviar 80 Gb;
Dr. Olja je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2006., 14:07   #7
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Mi ostali nemamo novaca da putujemo
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 00:18   #8
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,962
Umm..prošao cijelu Italiju, Njemačku, Belgiju, Holandiju, Austriju, Češku..

Zamjerka: Gdje god da sam bio u Italiji (a bio sam na Comu gdje je i bio onaj lik iz filma "Tri Kralja"..onaj glumac..sad mi ne pada na pamet ime)..uglavnom u italiji se užasno loše jede i posluga je očajna kao i hoteli..imali oni pet ili tri zvjezdice..
Belgija..dobra klopa, odlično pivo..okoliš je malo u banani..čak smo i mi balkanci po većim gradovima čišći..
Njemačka..A ono..ima svega..možda malo pre više manjina..no draga u svakom slučaju..
Holandija..Fenomenalno
Austrija..Najbolje za najest se, i napit..ljudi odlični, atmosfera fenomenalna, skijališta više nego odlična.
Češka..jeftino..nekima super..meni jednostavno socijalno.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 01:15   #9
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,251
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
.uglavnom u italiji se užasno loše jede i posluga je očajna kao i hoteli..imali oni pet ili tri zvjezdice..
..za hranu si djelomicno u pravu jer ovisi kakvu hranu jedes..onu iz izloga tipa sendvici,picete ili slicne gluposti koje zbilja ukusno izgledaju ali kad zagrizes ko da maslac jedes...ali ima i fine papice koja je daleko skuplja.. i ukusnija ..sto se hotela tice ja se ravnam u onom kojem sam bio (verona hotel "MAXIM") a taj je imao 3 zvijezdice ali je hotel je*eno luksuzan sa strasno ljubaznim osobljem i nebih lagao kad bi rekao da kod nas takav hotel bi imao 6 zvijezdica da postoji..tako da ono ovisi kako naletis ali je Italija zbilja "nice" zemlja ...mi smo za njih : hitthewa
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2006., 01:15   #10
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
-Cijela Hrvatska tuto kompleto. nisam bio na par otoka. Zao mi je sto nisam nikad vidio Lastovo, ali i to je u planu. Najvise volim od svega Mljet i Soline . Ove godine nisam bio

-Češka sva veča mjesta. Prag cijeli. Živio u pragu cirka 6 mjeseci sve skupa.

-Italija do Rima. Ne volim digiče nikako, gardaland jedno 3-4 puta vise ne brojim. Prije bilo dobro za šopinge. Vidio sve važnije gradove do Rima.

-Njemačka. Proveo dosta vremena, sve vece gradove. Isto me se ne dojmi previse.

-Slovenija cijela, meni jako lijepa drzava pogotovo Bled . Dobro se jede. Nikada incidenata, a stvarno sam puno tamo.

-Švicarska. Zurich. Meni jako lijepo mjesto.

-Luxemburg. Lijep za vidjeti

-Francuska - samo azurna obala, very nice. Dobre pice

-Monaco. Vidio dva paganija zonde

-Španjolska isto sve vaznije vidio sto se ima vidjeti. Bio po ljetu pa mi je ostala u pameti kao drzava gdje se nemos napit jer sve iznojis.

-Austrija kompletna, ali to se islo bas sa ciljem da se cijela vidi.

-Mađarska par puta shoping, nisam vidio skoro nista pametno, makar neki kazu da se ima sto vidjet...

To je onako debelo skraceno neda mi se pisati. Putujem puno, a ne volim putovat

Imam u planu na ljeto Irska i Engleska, ako ne to onda barem Moskvu da vidim.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2006., 14:41   #11
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
meni je super bilo u moskvi, ljudi su JAKO gostoljubivi i susretljivi, vrijedi vidjet crveni trg i sve skupa, cirkus, pit njihovu vodku, ima dobrih pica... zgleda dosta socijalno, vozni park koma, al to ocito ne bedira ljude. najbolje je pricat-hrvatski!

na lastovu se dobro jede... u onoj uvali blizu vojnog dijela (skrivena luka?) odma do mora ima jedna birtija, delaju odlicnu janjetinu ispod peke. samo mjesto lastovo je isto posebno.

i slazem se, mljet mi je prekrasan, prosel sam SVE od saplunare do onog vojnog dijela na zapadu, super za bicikliranje

bio sam ja jos svugdje, italija do francuske, monaco, francuska uzduz i porpijeko (do atlantika), vise puta pariz, austrija-istocni dio i koruska, ceska, slovenija i hrvatska skoro cijele.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 22:41   #12
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ispričavam se što podižem zaista staru temu. Ne koristim previše druge forume, a trebao bih informaciju u vezi dobivanja američke vize. Konkretno trebao bih putovati 15.06. preko jedne studentske agencije, a preko "bare" bih išao raditi, te posjetiti rodbinu. Redovan sam student druge godine fakulteta, nisam kažnjavan etc.
Ima li tko iskustva sa dobivanjem vize i znaju li se oko toga eventualno pojaviti problemi?
Hvala. Pozdrav.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 22:45   #13
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ovo ni bog nemože nabrojit,od Lisabona do Hirošime me bilo
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2012., 23:24   #14
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ispričavam se što podižem zaista staru temu. Ne koristim previše druge forume, a trebao bih informaciju u vezi dobivanja američke vize. Konkretno trebao bih putovati 15.06. preko jedne studentske agencije, a preko "bare" bih išao raditi, te posjetiti rodbinu. Redovan sam student druge godine fakulteta, nisam kažnjavan etc.
Ima li tko iskustva sa dobivanjem vize i znaju li se oko toga eventualno pojaviti problemi?
Hvala. Pozdrav.
Ovo ljeto sam bio gore.
Ako imaš ugovor od poslodavca, ne bi trebalo biti puno problema, iako sve ovisi kakav dojam stekneš kod tipa s kojim pričaš. Može te lako i odbiti.
Navodno su ameri ove godine donijeli par promjena. Ne može se više ići nekoliko dana, tjedana ranije nego što je početak rada na ugovoru. Ne može se ostati dulje od 30 dana nakon zadnjeg dana ugovora i smanjili su drastično broj J1 viza koje se izdaju, tako da mislim da će pooštriti kontrolu u veleposlanstvu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:24   #15
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
Poštovanje,da neotvaram novu temu bezveze imam nekoliko pitanja vezano uz putovanje iz države sa novom osobnom iskaznicom( izvadio je prije mjesec dana čipirana elektronička osobna iskaznica).12.12 Putujem iz Osijeka prema Beogradu te iz Beograda letim avionom prema Frankfurtu.Ostajem 7 dana te se vraćam istom rutom natrag (povratna karta avio prema Beogradu i natrag u Osijek)

zanima me dali mogu svu ovu rutu/ put prijeći sa osobnom iskaznicom ili moram imati putovnicu?putovnicu uopće nemam tako da ako napišete da nemogu u ogromnim govnima sam i firma će me ubit

hvala na odgovoru.
0siris je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:29   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Editirano... Može se očito, već neko vrijeme...

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...rbija,121.html
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.11.2015. u 15:36.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:31   #17
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Srbija nije u EU i tamo ne možeš nikako drugačije nego s putovnicom.

To si ionako mogao u roku minute provjeriti i ovdje

http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...rbija,121.html
pa ali bio sam u bogojevu u srbiji prije tjedan dana ušao sa osobnom wtf :S mislim da si pobrkao nešto više je pitanje bilo upućeno na let nego na srbiju....
0siris je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:33   #18
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Eto, od par kolega sad isto čuo različita iskustva, očito ovisi o čovjeku koji radi na ulazu u državu. Ovo s aerodrom je zeznuto. Pošalji upit na aerodrom, najbolje.

Ako naletiš na normalnog čovjeka, može te pustiti i s osobnom, a ako naletiš na nekog specijalca, može ti zagorčati život.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:34   #19
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Eto, od par kolega sad isto čuo različita iskustva, očito ovisi o čovjeku koji radi na ulazu u državu. Ovo s aerodrom je zeznuto. Pošalji upit na aerodrom, najbolje.

Ako naletiš na normalnog čovjeka, može te pustiti i s osobnom, a ako naletiš na nekog specijalca, može ti zagorčati život.
Ne ovisi o čovjeku, nego je tako propisano.
Možeš s osobnom u Srbiju. U sve prve susjedne zemlje možeš s osobnom.

Jedino na aerodromu ne znam jel ćeš proć samo s osobnom, ali uć u državu možeš.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:36   #20
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Moze se u Srbiju sa osobnom iskaznicom, a pise i na linku koji je Ivan stavio
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:36   #21
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Dobro, to smo zaključili sad. Njega muči hoće li na avion za Frankfurt moći s našom osobnom iz Srbije, tj. hoće li moći nazad iz Frankfurta u Srbiju bez putovnice. Ne bi trebalo biti problema po svemu sudeći...ali ovaj dio s povratkom je klimav.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:36   #22
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Možeš s osobnom u Srbiju. U sve prve susjedne zemlje možeš s osobnom.

Jedino na aerodromu ne znam jel ćeš proć samo s osobnom, ali uć u državu možeš.
Može se avionom u sve zemlje za koje vrijedi režim osobnjara.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:40   #23
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
mislim da je logički ako me puste iz beograda u njemačku sa osobnom mogu se onda isto tako i vratiti previše bih čudno bilo da odem u frankfurt sa osobnom a natrag me traže putovnicu xD ali koliko vidim mislim da neče biti nikakvih problema. Hvala na odgovorima ako netko ima još koju informaciju slobodno neka napiše
0siris je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:41   #24
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Može se avionom u sve zemlje za koje vrijedi režim osobnjara.
Čitaj gore...

Možeš iz Hrvatske u Srbiju s osobnom - da
Možeš iz Srbije avionom u Njemačku s osobnom - da

Možeš li iz Njemačke avionom u Srbiju s osobnom?

@0siris - Provjeri to svakako s kompanijom kojom letiš
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:50   #25
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Iz HR znam da ide,sorkač
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:53   #26
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
a evo gledam nemaju nikakav kontakt mail kad dođem kući nazovem ih na telefon centralu od aerodroma u Beogradu pa baš to pitam...napišem odgovor njihov ovdje za ubuduće.,hvala svima na pomoći.
0siris je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:54   #27
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Neće uspjet iz Njemačke u Srbiju s osobnom samo, nema šanse.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 15:58   #28
0siris
Banned
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Stan
Postovi: 122
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Neće uspjet iz Njemačke u Srbiju s osobnom samo, nema šanse.
pa tu jebe lud zbunjenoga evo kolegica koje je prije mjesec dana iz berlina letila prema beogradu i onda u os sve prešla osobnom iskaznicom.....nema mi druge nego nazvati i pitati aerodrom :S jebote srbija više da te jebala doista ali od te isusove dražve apsolutno nikakva korist osim tona komplikacija na bili koji oblik na koji se pokuša preko ili sa njima raditi -_- stvarno nisam nacionalista ali majko mila što mi Srbi živce mogu dići sa svojim zakonima isprike ako uvrijedio nekoga na nacionalnosti nije stvar u tome nego....pm daj se više unormalite
0siris je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 16:07   #29
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Neznam moji su išli osobnama iz Budimpešte,Venecije i Beča u Atenu nedavno....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 16:11   #30
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Neznam moji su išli osobnama iz Budimpešte,Venecije i Beča u Atenu nedavno....
Dobro, gdje je tu problem?

Iz 3 EU zemlje u EU zemlju s osobnom članice EU.

Ovdje je pitanje možeš li iz zemlje EU ući u ne-EU zemlju s osobnom iskaznicom članice EU, kad sa zemljom iz koje letiš nemaš sporazum o prelasku granice s osobnom iskaznicom (Njemačka -> Srbija).

To će saznati tek od aerodroma, a ako će imati problema, ima pisani dokaz.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na