Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2018., 20:16   #38161
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 20:22   #38162
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Po Splitu ne mogu reći da ih nema.
Ima čak i presretača, što smatram da je glupost, mogu komodno voziti neobilježena vozila, a ne da se preskupa vozila koriste po gradu.
Jedino što sam primjetio po Splitu, a nisam vidio po drugim gradovima su neobilježeni policijski motori, voze ih vozači bez uniforme, najčešće u rebatinkama i nekakvoj jaketi.
Motori BMW, žuti.
Ima ih ali ne rade ništa ili rade minimalno. U prometu se ponašaju ka najgori gradski krkani.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 20:24   #38163
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
ovakva, samo plava pozadina (brza cesta) - http://autoskola-ispiti.com/images/C94_1.png

ne znam sto te cudi...


a za usporedbu, tebi ce bit jasno malo engleskog... iako mi nisi odgovoria za mob i ostale navedene stvari:

Approximately 660,000 drivers use their cell phones while driving during daylight hours, creating a large potential for crashes and fatalities.
Sending or reading a text causes drivers, on average, to take their eyes off the road for 5 seconds. When driving at 55 miles per hour, that means that drivers travel approximately the length of a football field with their eyes closed.
According to the National Safety Council, cell phone use while driving leads to 1.6 million crashes annually.
Texting while driving is 6 times more likely to cause an accident than driving under the influence of alcohol is.
1 out of every 4 traffic crashes that occur in the U.S. are caused by cell phone usage.
Each day, 11 teens die as a result of texting and driving.
While a AAA poll reveals that 94% of teen drivers acknowledge the vast dangers of texting and driving, 35% of those polled admitted to still committing the act.
The CDC reports that teens who reported frequent texting while driving also proved to be more likely to ride with a driver who’d been drinking, more likely to drink and drive, and less likely to wear a seatbelt.
A quarter of teens report that they answer a text once or more every time they drive.
20% of teens and 10% of parents cite that they have extended, multi-message text conversations while they’re behind the wheel.
An Everquote survey found that 96% of respondents cited themselves as a safe driver, yet 56% of respondents admitted to using their phones while driving. (Fortune)
The New York Times cited cell phone apps as a reason behind the increase of distracted driving, as apps like Snapchat record the speed of a vehicle, the navigation app Waze rewards drivers for reporting traffic conditions in the moment, and games like Pokemon Go encourages drivers to search for virtual creatures along roads and highways.
Texting while driving results in 400% more time with a driver’s eyes off the road.
Texting while driving increases the chance of an accident by 23 times, even if it’s an accident caused by another driver.
A poll shows that 77% of adults and 55% of teenage drivers believe that they can easily manage texting while simultaneously navigating the road.
An NHTSA survey showed that only 1 in 5 teens believes that texting impacts their personal driving performance.
Teens that text while driving are proven to veer out of the lane during 10% of their total drive time.
A University of Utah study found that the reaction time of a teen using a cell phone is equal to that of a 70-year-old woman who is not using a hand-held device.
82% of American teens have a cell phone. 52% of these teens note that they talk on the phone while driving and 32% text on the road.
A “fear of missing out” or “FOMO” is believed to be one of the reasons that it’s so hard to resist texting while driving. This is anxiety surrounding the idea that an exciting or interesting event may be happening that you can be a part of by checking social media or text messaging.
28% say that they’re afraid of missing something important while driving, so they end up using their phone.
Drivers talking on the phone while behind the wheel are 2.2 times more likely to crash.
Drivers are 12.2 times more likely to crash while dialing a phone.
43% of drivers say they text and drive because they want to connect with friends, families, and colleagues.
In a CBS survey, a third of respondents stated that they use their phone while driving out of habit.
27% of respondents reported that they text and drive because they felt as though others expected them to answer their phones instantaneously.
Consumer Reports found that 8% of survey respondents admitted to watching a video on their phone while driving. (Consumer Reports)
There is no difference in the cognitive distraction between using a handheld or hands-free device while behind the wheel.
Hands-free devices aren’t as safe as you’d think. For 27 seconds after using one of these devices, you will remain distracted, even as you try to get back into “driving” mode.

gospodo draga, ako ovo nije nemar, divljanje za volanom, onda ocito i sami visite na mobitelu...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 20:27   #38164
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Još se samo panasonic trebao javit i s podsmjehom reagirati na tvrdnje da postoji znak koji propisuje minimalnu brzinu kretanja.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 21:00   #38165
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Kakvi tebe problemi muče u životu pa sad mene izvlačiš, to stvarno ne znam, ali nije ti lako.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 21:27   #38166
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ovog se ne sjećam kad sam zadnji put vidio. U gradu sigurno ne.

Ovo još i vidim par puta godišnje, kad idem autocestom na more i nazad.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 21:51   #38167
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Kakvi tebe problemi muče u životu pa sad mene izvlačiš, to stvarno ne znam, ali nije ti lako.
Touché.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 23:02   #38168
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
ne postoji niti jedan prekrsaj zbog kojeg bi moga uzrokovat prometnu sa smrtnim posljedicama, makar indirektno? aj dobro, zivi u tom uvjerenju...
Sorry dude, nisam ja kriv što ne čitaš s razumjevanjem. A stavljat mi riječi u usta nemoj. Hvala.

Nije isto indirektno uzrokovati nesreću, ili voziti namjerno 150 km/h u naseljenom mjestu gdje je ograničenje 50 km/h.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2018., 23:31   #38169
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Thor, ne kužiš ti, to ti je isto.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 00:08   #38170
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
bio sam siguran da su ovdje obrazovani i učtivi ljudi.
nakon ove teme ... NO GO.
čitam i ne vjerujem.

wifi - vječni ignore, nema boga da kupim ili prodam nešto, poslušam savjet ili preporuku. ovakvu dozu zadrtosti treba pod kamenom tražiti. ovakva ekipa sjedi u saboru, sudnici, ministarstvima, ... žešći low life bez imalo altruizma, empatije, humanosti ili brige za drugog.
klasični: use, nase i podase.
ja ja i samo ja i još malo ja.

obnevideo sam od njegovih upisa i shvaćam u kakvom krkanluku živimo.
jebena tragedija od društva.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 02:23   #38171
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
napravia je sranje, platit ce za to... ne triba tu nikog branit... ali ide mi iskreno na neku stvar, a to si doslovce odma napisa, 20g, 510ks, 700nm, i onda nastavia u revijalnom tonu s bogat, itd. 150km/h uvatis s puntom od 60ks. kao da bi ista manji grijeh bia da je rijec o puntu, da je rijec o nekom starijem coviku ili zeni, da auto ima 60ks i 80nm.
Iskreno, necu dalje ni citat tvoj odgovor, ovaj dio sadrzi sve. Pa najvjerojatnije nece platiti za to, o tome se i radi i o tome pisemo zadnjih par stranica? Naravno da pisem o 20g i 510ks moras biti strasno kratkovidan da ne vidis problem u tome da dijete sa samo dvije godine iskustva vozi takav auto. Da probam plasticno pojasniti, da je meni neko dao takav auto sa 20g, ja sigurno nebih danas bio ziv, a siguran sam da je takvih puno i zato se to NE radi. Ja nisam ljut niti imam zasto hvala Bogu u ovom slucaju biti jalan, tako da lajes na krivo drvo. Takoder sam misljenja da se to nebi desilo u Puntu od 80 ks, pa cak kad bi vozac Punta pokusavao u naciljat ovo vozilo odbaceno na rinzol. Da citas postove, vidio bih da sam objasnio zasto to mislim, i da je moja agenda da se ljudima treba oduzet mogucnost odluke da se voze prebrzo, voze pijani ili dok pricaju na mobitel, i bogatima i onima koji to nisu bez iznimke, i da bi time rjesili 99% ovakvih sranja. Takoder, bogati potplacuju one koje mogu jer su takvi ili jer im prijeko treba, a ako naidu na postenog, onda plate da te neko zastrasi na nacin da moras. Cinjenica da tako nesto pises i smanjujes odgovornost krivca u ovakvom slucaju te opravdavas bogate koji kupuju svoju pravdu, te prezentiras to kao svoje misljenje na javnom forumu je samo javni dokaz moje teze, i na tome sam ti zahvalan.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 09:37   #38172
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Thor, ne kužiš ti, to ti je isto.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Očito. Isto tako mi nije jasno kako Punto sa 60 KS i 80Nm u ovom svemiru može na istom potezu Ilice ubrzati do 150 km/h...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 09:57   #38173
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:16   #38174
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Poznato je od ranije da se utrkivao. Sad jedino kaj može bit da ak nađu drugog vozača (a naći će) i taj bu dobio neku kaznu.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:21   #38175
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
@wifi utrkivao se s puntom od 60KS?
Da možda nije wifi taj drugi vozač, pa je tolko zapeo u obrani ovog lika?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:35   #38176
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
da se dvije jurilice kreću
jurilice... novinari

Utrkivao se i jos pronadeni tragovi THC-a.
Ako su ovo istinite cinjenice, onda jedino o cemu se moze raspravljat je koliko godina zatvora i koliko desetljeca oduzimanje vozacke.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:40   #38177
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
@wifi utrkivao se s puntom od 60KS?
Da možda nije wifi taj drugi vozač, pa je tolko zapeo u obrani ovog lika?
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:49   #38178
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Jako je lako naći nekoga za busanje na cesti tako da vjerujem da je bilo utrkivanja.
Vozim R motor, sportiva i to... Svako malo se nađe neki krkan koji bi odmjeravao snage sa motorom. Vidi se iz svemira što se sprema pa pustiš budalu da se veseli. Tako da mislim da je bilo slično i u ovom slučaju. A kad imaš pičonu na sjedalu, 20 god, propuh u glavi i moćnu pilu... Sigurno je teže pustit budali da se veseli (čitaj prepotentna budala koja se imala potrebu dokazivat)
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:50   #38179
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova

Hm, kakve to ima veze s odgovornošću vozača Merca za to što je napravio?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:54   #38180
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nema nikakave, odakle si ti zakljucio da mislim da ima?

Linkao sam to iz razloga jer nisam prije uhvatio da se spominje utrkivanje sa drugim automobilom.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 10:59   #38181
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
eto, i ti si isto siguran da nema tog prekrsaja gdje bi ti bia kriv za prometnu sa smrtnim posljedicama...

u sta ces se kladit da je isto to mislia i ovaj u mercedesu, i ovaj madjar, i onaj stari od 84 koji vozi laganini i onaj koji se pripricia motoristu i onaj s kamionom u tunelu Ledenik. a ti i tor ostanite u uvjerenju da se vama to ne moze dogodit...
vjerojatno i necete vozit 150 ka ovaj s mercedesom, ali rec da ne postoji ni najmanja mogucnost da budete krivi za nesto, e to je bit samouvjeren, ili parkiran 365 dana u godini...

ne triba nikog od njih branit, ni jednog... ali isto tako izjednacavat prometnu sa smrtnim posljedicama sa namjernim ubojstvima i terorizmom nema veze s mozgom.

sto se tice "elite", ne trazi se nista vise ni manje nego od normalnog gradjana, a to ukljucuje i jednaku eksponiranost i jednaku pravnu drzavu za sve. u tom dijelu se slazem. ali ono sto se pokusava je pausalno prosipanje ulicne pravde na osnovu eksponiranih slucajeva. ako imate nekog krivit za ovakvo sto, onda to mogu samo biti imenom i prezimenom one osobe koje su takvu presudu donijele, ma kakva ona bila. jer prekrsaji, cak i ekstremni rade, rade se u svim slojevima, od kvazi sirotinje do bogatih, a brzina kojom je (bar po novinama) vozia nije nesto sto jadni punto od 60ks ne moze uvatit pa da govorimo o nekim apsolutno privilegiranim brzinama.
Iz koje si ti pećine izašao?

Moja i njegova vožnja je ekvivalentna mišljenju da ja mogu ubiti nekoga kada režem doma krastavce a on ide katanom na Thompsonov koncert. Kod mene se izmakne s daske gdje režem krastavce, piknem susjeda u vrat i ubijem ga, dok ovak mamlaz od 20 godine uzme katanu i ide sjeći ljude na koncert... Nekako mislim da su njegove vjerojtnosti za izrezat nekoga veće nego moje, ti ne misliš? Oboje je moguće, samo koje su vjerojatnosti? Pa daj razmisli kad nešto pričaš...

Da li se može svakome desiti, pa može... Ali vjerojatnosti nisu iste, jer su kompletno druge okolnosti.

Želim reći, da je kod mene gotovo nemoguće da se to desi kod kod takvih cirkusanata je vrlo vjerojatno da se tako nešto desi, što pokazuje i smrtnost na našim prometnicama.

Nedugo sam ovdje na forumu pročitao jedan post gdje dečko pita za savjet oko policijske kazne, kako da izbjegne plaćanje iste i oduzimanje vozačke.
Kaže on, napuhao sam 1.78 promila, već 3. put su me zaustavili u 2 godine, imam vozačku tek 3 godine, polupao sam auto već 3 puta, pijan sam svaki vikend za volanom... I pazi, traži savjet kako da se žali da ne plati kaznu po 3. puta... I takav će jednog dana ubiti moju ili tvoju djecu. I šta onda? Staviti ga 3 godine u zatvor, uz uzoron ponašanje vani je za 2 i pol godine, daj mu ponovo vozačku i svi sretni, ne?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 31.08.2018. u 11:05.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 11:02   #38182
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
I vezano za onu nesređu gdje je Mađar ubio dvoje ljudi, dotični je vozio britanski kombi, znači s volanom s desne strane. Ili je po navici krenuo voziti po sredini ili je i on krenuo nekoga pretjecati bez da se uvjeri da nitko nije pokraj njega, a kako mu je volan s desne strane, mora puno više izviriti kako bi vidio ide li netko iz suprotnog smjera.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Iz koje si ti pećine izašao?

Moja i njegova vožnja je ekvivalentna mišljenju da ja mogu ubiti nekoga kada režem doma krastavce a on ide katanom na Thompsonov koncert. Kod mene se izmakne s daske gdje režem krastavce, piknem susjeda u vrat i ubijem ga, dok ovak mamlaz od 20 godine uzme katanu i ide sjeći ljude na koncert... Nekako mislim da su njegove vjerojtnosti za izrezat nekoga veće nego moje, ti ne misliš? Oboje je moguće, samo koje su vjerojatnosti? Pa daj razmisli kad nešto pričaš...

Da li se može svakome desiti, pa može... Ali vjerojatnosti nisu iste, jer su kompletno druge okolnosti.

Želim reći, da je kod mene gotovo nemoguće da se to desi kod kod takvih cirkusanata je vrlo vjerojatno da se tako nešto desi, što pokazuje i smrtnost na našim prometnicama.
Haha, ovo me podsjetilo na ludu babu koju sam neki dan slušao na TV-u. Izvalila je da joj je pokojni sin rezao kruh i da mu je pobjegao nož i porezao se po trbuhu toliko duboko da je iskrvario na mjestu. LOL na kvadrat...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 11:07   #38183
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Eto, vidiš

Sve je moguće
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 11:54   #38184
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Netko je napisao najbolji komentar na ovu temu, budala je budala, neovisno jel vozi Merc ili Hyundai.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 12:12   #38185
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Netko je napisao najbolji komentar na ovu temu, budala je budala, neovisno jel vozi Merc ili Hyundai.
Ja sam napisao nešto slično, ne ubija auto ljude već vozač. Stajem u zaštitu AMGa i svih vozača tog divnog mercedseovog kooperatora i branim ga uvijek. Kad vidim znak na guzi, srce mi zaigra. Joj svrbi me da si kupim A45 pa da novine pišu makar vozim po propisima.
Nadam se ako bacim sliku di je onaj lijepi znak neću dobiti ban jer sam serijski ubojica po defaultu. :P
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 12:37   #38186
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nema nikakave, odakle si ti zakljucio da mislim da ima?

Linkao sam to iz razloga jer nisam prije uhvatio da se spominje utrkivanje sa drugim automobilom.

Novine pišu svašta, bitna je senzacija u naslovu.
Pa da je bila cijela postava trkača ko na startu F1, opet nebitno za posljedice vožnje ovog genijalca
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 13:26   #38187
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Sorry dude, nisam ja kriv što ne čitaš s razumjevanjem. A stavljat mi riječi u usta nemoj. Hvala.

Nije isto indirektno uzrokovati nesreću, ili voziti namjerno 150 km/h u naseljenom mjestu gdje je ograničenje 50 km/h.
koliko vidim ti recimo ne citas uopce jer po treci put cu napisat, odgovorite na pitanja?
alkohol - (ne)svjesno, ponavljanje...
mobitel - (ne)svjesno, ponavljanje...
oduzimanje prednosti - (ne)svjesno, ponavljanje...

jer u tvojim ocima je brzina jedina svjesna stvar koja se radi namjerno, a ostalo, cak i kad netko pogine zbog ostalih razloga je nebitno, pa makar se zna da stalno pije, pise na mobitelu, izlijece...

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
wifi - vječni ignore, nema boga da kupim ili prodam nešto, poslušam savjet ili preporuku. ovakvu dozu zadrtosti treba pod kamenom tražiti. ovakva ekipa sjedi u saboru, sudnici, ministarstvima, ... žešći low life bez imalo altruizma, empatije, humanosti ili brige za drugog.
klasični: use, nase i podase.
ja ja i samo ja i još malo ja.

obnevideo sam od njegovih upisa i shvaćam u kakvom krkanluku živimo.
jebena tragedija od društva.
hvala, drago mi je sto si obrazovan pa ces znat nac ignore na forumu... a ti i dalje ne viruj, jer ne pokusavam pravdat 150 na mistu di je 50, vec prosirit vidike, samo to tesko ide kad osobno (presutno) radis te ostale preksaje, pa to ocito nisu napeti...

veci krkanluk sam dozivia od ljudi koji ti izlete pa ti pokazu prst kad im sviras, ili od mobitelasa koji kampiraju livom trakom nego od nekog tko vozi brzo.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Iskreno, necu dalje ni citat tvoj odgovor, ovaj dio sadrzi sve. Pa najvjerojatnije nece platiti za to, o tome se i radi i o tome pisemo zadnjih par stranica? Naravno da pisem o 20g i 510ks moras biti strasno kratkovidan da ne vidis problem u tome da dijete sa samo dvije godine iskustva vozi takav auto. Da probam plasticno pojasniti, da je meni neko dao takav auto sa 20g, ja sigurno nebih danas bio ziv, a siguran sam da je takvih puno i zato se to NE radi. Ja nisam ljut niti imam zasto hvala Bogu u ovom slucaju biti jalan, tako da lajes na krivo drvo. Takoder sam misljenja da se to nebi desilo u Puntu od 80 ks, pa cak kad bi vozac Punta pokusavao u naciljat ovo vozilo odbaceno na rinzol. Da citas postove, vidio bih da sam objasnio zasto to mislim, i da je moja agenda da se ljudima treba oduzet mogucnost odluke da se voze prebrzo, voze pijani ili dok pricaju na mobitel, i bogatima i onima koji to nisu bez iznimke, i da bi time rjesili 99% ovakvih sranja. Takoder, bogati potplacuju one koje mogu jer su takvi ili jer im prijeko treba, a ako naidu na postenog, onda plate da te neko zastrasi na nacin da moras. Cinjenica da tako nesto pises i smanjujes odgovornost krivca u ovakvom slucaju te opravdavas bogate koji kupuju svoju pravdu, te prezentiras to kao svoje misljenje na javnom forumu je samo javni dokaz moje teze, i na tome sam ti zahvalan.
i sto da ti sad nadjem desetke clanaka gdje je mladi u nekom slabom auticu poginia? sta je taj triba, valjda vozit kariolu? netko ni nakon 20 godina iskustva nije za vozit jako auto, s druge pak strane imas mladih natjecatelja u primjerice go-cartu koji s jednoznamenkastim godinama na plecima voze bolje od starih iskusnjara. pritom ne spominjem konkretnog tipa s mercedesom, ali rec da je generalno netko sposoban kontrolirati auto s xyz godina je glupost. netko citavi zivot nije u stanju, i to je valjda 90% populacije kojoj je auto digni se-A-B-lec...
sto se tice samog tipa u mercedesu, prejudicirate... istraga ce pokazat svoje, sudstvo ce odradit svoje, i ne sumnjam da ce i tada se sve zahuktat, bas kao i sad.
nitko ne smanjuje njegovu odgovornost za nesrecu, ali ovakva preseravanja oko kazni su ravna tome da mu je bilo bolje da je uzea pistolj pa ih upuca... za nekog livog kriminalca clanak bi bia 5 linija teksta, s 10 komentara baba usidjelica koje stalno vise po portalima.

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Očito. Isto tako mi nije jasno kako Punto sa 60 KS i 80Nm u ovom svemiru može na istom potezu Ilice ubrzati do 150 km/h...
pa pomoglo bi da imas ispravan Punto i maknes coket ispod gasa...

Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Da možda nije wifi taj drugi vozač, pa je tolko zapeo u obrani ovog lika?
pa da imam jednu nulu iza ovih 90ks... hmmmm... i da nisam na suprotnom kraju drzave
ali ne hvala, ne pijem, ne pusim, ne lajem na mob i ne dokazujem se drugima... i s ovih 90 se ne tribas ni trudit, i svejedno si medju brzima na cesti, sto ne govori toliko o meni i mom autu koliko o usporenosti prometa i ljudima koji se bave svime osim voznjom...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Iz koje si ti pećine izašao?
Marjanske...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Moja i njegova vožnja je ekvivalentna mišljenju da ja mogu ubiti nekoga kada režem doma krastavce a on ide katanom na Thompsonov koncert. Kod mene se izmakne s daske gdje režem krastavce, piknem susjeda u vrat i ubijem ga, dok ovak mamlaz od 20 godine uzme katanu i ide sjeći ljude na koncert... Nekako mislim da su njegove vjerojtnosti za izrezat nekoga veće nego moje, ti ne misliš? Oboje je moguće, samo koje su vjerojatnosti? Pa daj razmisli kad nešto pričaš...
pa ako uzmes noz i s njim odes na koncert vjerojatno imas vise sanse da prodjes neopazeno i napravis vise stete nego taj s katanom - njega bi odma zaustavili. i kad smo vec kod toga, ako uzmes da je tvoj nozic primjerice mobitel, a katana brzina, sto mislis sto je u ocima javnosti i policije/zastitara uocljivije? i komentari ovdje to upravo pokazuju - razestili ste se na brzinu, a to sto svaki drugi laje na mob, to je nebitno... ocito nisi ni procita c/p na engleskom koji pokazuje da je pisanje poruka 6x opasnije od alkoholicara, da je alkohol u padu (bar tamo), a koristenje mobitela u voznji se povecalo 600x. nisam nasa usporedbu brzine i mobitela, ali to sto ti i vecina omalovazava postojanje problema mobitela (jer vjerojatno i sami ga koristite) i onda se izivljavate na brzini, vas je problem jer ne mozete objektivno sagledat cinjenice. netko tko vozi brzo svoje vrijeme i svoj pogled ne provodi gledajuci u svoja jaja (mobitel) vec na cestu. sto ti znaci netko tko vozi sporo ako vozi na slipo...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da li se može svakome desiti, pa može... Ali vjerojatnosti nisu iste, jer su kompletno druge okolnosti.
da, vjerojatnosti nisu iste, neke od vjerojatnosti sam ti da u komentaru na engleskom... pa procitaj... a ako bolje guglas, nadji mi neku relevantnu usporedbu rizika za odredjene brzine i mobitel i alkohol...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Želim reći, da je kod mene gotovo nemoguće da se to desi kod kod takvih cirkusanata je vrlo vjerojatno da se tako nešto desi, što pokazuje i smrtnost na našim prometnicama.
generalno gledajuci, u par dana, najmanji problem je bila brzina... osim tog mercedesa koji je prokliza zbog brzine, svi ostali su nastradali prakticki zbog kontakta, prelaska u suprotni smjer (iz nekog razloga), padova, oduzimanja prednosti...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nedugo sam ovdje na forumu pročitao jedan post gdje dečko pita za savjet oko policijske kazne, kako da izbjegne plaćanje iste i oduzimanje vozačke.
Kaže on, napuhao sam 1.78 promila, već 3. put su me zaustavili u 2 godine, imam vozačku tek 3 godine, polupao sam auto već 3 puta, pijan sam svaki vikend za volanom... I pazi, traži savjet kako da se žali da ne plati kaznu po 3. puta... I takav će jednog dana ubiti moju ili tvoju djecu. I šta onda? Staviti ga 3 godine u zatvor, uz uzoron ponašanje vani je za 2 i pol godine, daj mu ponovo vozačku i svi sretni, ne?
ne mogu smislit pijane za volanom, ali isto tako ne mogu smislit ni mobitele za volanom jer i jedni i drugi nisu koncentrirani na voznju, jedni zbog aktivnih supstanci, drugi zbog distrakcije u vidu mobitela. rezultat je, ovisno o promilima, cak i gori sto se mobitela tice.
pa koliko bi ti njemu kazne da? mislim budi realan... i bili pomislia istu kaznu dat nekom starom od 86 godina kad isto to napravi (ubije nekoga u mozda drugim okolnostima)? ... ili nekoj zenskoj koja ih pomete na pjesackom dok pise statuse na mob i to dok vozi po ogranicenju - bez svjedoka, jer zenska valjda nebi ni kocila, ispalo bi da su joj se bacili pod auto i bidna nije mogla nista napravit...

jedan par kojem sam proda bivse auto skoro je nastrada zbog jedne takve tuke koja je tipkala po mobitelu. ta je otisla gotovo citava u njihovu stranu unatoc trubi, a moj bivsi auto je zavrsia s oderanim bokom, odvaljenim retrovizorom i u konacnici su jos i dobro prosli. ne mogu se sitit jeli zenska koja ga je tada vozila bila trudna ili je vec rodila, ali eto, ova druga tuka mogla je napravit samo takvo sranje. mislis da bi u tom slucaju netko reka, ah, to je mobitel, to se ne racuna kad ubije koga... mislis da je toj mobitel prvi put u zivotu upa u ruku za vrime voznje... yeah, sure...

ali bitno da je uvik brzina, brzina, brzina... samo budala moze mislit da je brzina uzrok svih prometnih na svitu... svaka normalna zemlja u svitu jako dobro proucava UZROK prometne, i ako triba uci iz toga... jedino kod nas je uzrok za sve neprilagodjena brzina...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 13:43   #38188
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Dakle da remiziramo. Da se ganjao na nekoj zaobilaznici imao bi manje šanse da nekog ubije. Da se ganjao na napuštenoj cesti ili grobniku imao bi skoro pa nula šansu da nekog ubije osim onih u svom autu.
Dakle o tome se radi. Zato postoji zakon koji kaže da se radi sigurnosti ne može voziti brže od na toj i toj cesti u NASELJENOM mjestu.
Plus da ne pišemo kako se radi o klincu koji nema iskustva a vozi auto od hrpu konja. Koji se išao utrkivati u gradu. Pa čekaj malo. Dakle ja idem u streljanu pucati ali eto netko je glup i bahat pa će malo pucati po gradu jel mu to više diže adrenalin a zna i da neće najebat pa ga to dodatno zabavlja. A uz to mu je to jedno od prvih pucanja pa eto.
I općenito mi idu na ku*ac ljudi koji se bahate po prometnicama jel su ovo ili ono il im je tata ovo ili ono. Ili su jednostavno bahati majmuni. Pazi, potrubiš mu jel juri u kontra smjeru ili izleće iz sporedne u zadnji trenutak i onda se bahati kao "kaj hoćeš?".
Zbog takvih treba uvest stroži zakon a i društvo se mora promijeniti (malo teže) da ne štiti nikoga.
Naprednija i uređenija društva imaju nula toleranciju prema bilo kakvim divljacima i nasilnicima.

Zadnje izmijenjeno od: MarioR. 31.08.2018. u 13:48.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 13:47   #38189
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Dobro jebemu sve. Znaci nitko ovdje ne opravdava mobitel ni aklohol, ali ti opravdavas brzinu samo zato sto je auto skup, lik mlad, lijep i bogat. Ja neznam koliko puta treba reci, da se radilo o starom liku na mobitelu, pricali bi o tome. Ali se ne radi. Radi se o onome o cemu i pricamo, ne samo zbog toga sto se desililo, nego sto je do toga dovelo i sto ce se iz toga razviti, te kako ce to utjecati na sigurnost moje buduce djece na cesti.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2018., 13:51   #38190
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Wifi, sorry, ali ne shvaćaš uopće što ti ljudi govore. Nebitno je li brzina, mobitel ili nešto slično, pričam o konretnom slučaju. Smrt na cesti zbog nepoštivanja zakona i prometnih pravila, bila to brzina, alkohol, mobitel, droga itd.

10 ljudi ti govori, ti i dalje po svome?

Koliko bi dao kaznu, realno? Napisao sam.

10 godina zatvora, barem, zabrana vožnje doživotno i novčana kazna neka (nevažna u ovom slučaju kada je ljudima član obitelji mrtav).
Pitaj tatu djevojke koju bi mu kaznu dao...

@marioR
Nije stvaru u strožem zakonu, stvar je u tome da se ni ovaj ne provodi, to je problem.
Postoje kazne za takve morone, samo ih nema tko napisati jer netko ne radi svoj posao.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 31.08.2018. u 13:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na