Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.08.2018., 18:06   #4651
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma ako je ovo kladionica ja kazem 4,7 ghz ce biti makar sa OCanjem moguće (stavljam 10kn )
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 18:06   #4652
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nije AMD nigdje spominjao 5GHz koliko je meni poznato, samo glofo CEO.

takodjer glofo nije jos usavrsio 7nm, zato se rome i stanca na tsmc 7nm

navodno je glofo 7nm bolji za vece taktove od tsmc...ali otom potom
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 18:53   #4653
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Onda jel ovaj najslabiji R2700X valja cemu, jel bi to valjalo uzet za kućni komp na kojem se i gejmat i slaže video, itd..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 19:09   #4654
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Valja Gabre za sve kaj ti treba. Jedino provjeri da li je kod tebe ikakva razlika u cijeni između R7 2700 i 2700X, ali ako je razlika zanemariva - kupi R7 2700X, pa si miran.

Kaj se tiče 5.0GHz, GlobalFoundries još od prošle godine uredno za IBM na 14nm proizvodi (1 - 2) njihova čudovišta.

Jasno, ovo ne znači da će i Ryzen ići na te taktove, ali ko zna - možda opet koji dio IBM-a kapne i na AMD-ovu stranu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 19:27   #4655
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Clock kao takav sam po sebi ne znači mnogo, bitno je na kojoj arhitekturi. To čudo je išlo 5ghz i na 22nm, na primjeru AMD-a znamo da taj 14nm nije nikakvo čudo što se tiče clockova
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 20:05   #4656
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedno je sigurno - "uspjeh" Buldozera i naknadnih derivata neće ponoviti i sa ovim IPCom kojeg ima, da može postići 4.5-4.7GHz, bio bi majka tako da ako 7nm podeblja IPC kao što je najavljeno (10% ako se ne varam) i još takt za 15-20%, onda ćemo gledat benčmarke 480P Low detail sa 1180Ti i gledati kako Intel dere guzove u tom scenariju

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 20:23   #4657
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Clock kao takav sam po sebi ne znači mnogo, bitno je na kojoj arhitekturi. To čudo je išlo 5ghz i na 22nm, na primjeru AMD-a znamo da taj 14nm nije nikakvo čudo što se tiče clockova
Istina, ali u ovom slučaju je bitnije da GloFo, TSMC ili tko već bude u igri u to vrijeme - može na temelju postojećih (kamoli novih) proizvodnih kapaciteta uspješno proizvesti dovoljan broj takvih čipova. Daleko od toga da je trenutna Zen(+) arhitektura sa svojih ~4.0/4.2GHz loša, pogotovo kad se pogleda koliko dobro cijela stvar skalira s povećim brojem jezgri. Uglavnom, kaj sam htel reći - u slučaju da AMD uspije doći do tih čarobnih 5.0GHz, neovisno o tome koja iteracija Zen arhitekture budu u pitanju - proizvodni kapaciteti njihovih partnera ne bi trebali imati problema s nasljednicima popularnih npr. 6C/12T i 8C/16T modela, ali ovaj put s malo višim radnim taktovima.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 20:25   #4658
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedno je sigurno - "uspjeh" Buldozera i naknadnih derivata neće ponoviti i sa ovim IPCom kojeg ima, da može postići 4.5-4.7GHz, bio bi majka tako da ako 7nm podeblja IPC kao što je najavljeno (10% ako se ne varam) i još takt za 15-20%, onda ćemo gledat benčmarke 480P Low detail sa 1180Ti i gledati kako Intel dere guzove u tom scenariju

Sent from Usreo Mobara
Onda to više neće biti bitno, kao što trenutno nije bitno zagrijavanje i potrošnja koja je do ne tako davno bila ključna

Ali nije nemoguće
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 20:57   #4659
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jedno je sigurno - "uspjeh" Buldozera i naknadnih derivata neće ponoviti i sa ovim IPCom kojeg ima, da može postići 4.5-4.7GHz, bio bi majka tako da ako 7nm podeblja IPC kao što je najavljeno (10% ako se ne varam) i još takt za 15-20%, onda ćemo gledat benčmarke 480P Low detail sa 1180Ti i gledati kako Intel dere guzove u tom scenariju

Sent from Usreo Mobara
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Istina, ali u ovom slučaju je bitnije da GloFo, TSMC ili tko već bude u igri u to vrijeme - može na temelju postojećih (kamoli novih) proizvodnih kapaciteta uspješno proizvesti dovoljan broj takvih čipova. Daleko od toga da je trenutna Zen(+) arhitektura sa svojih ~4.0/4.2GHz loša, pogotovo kad se pogleda koliko dobro cijela stvar skalira s povećim brojem jezgri. Uglavnom, kaj sam htel reći - u slučaju da AMD uspije doći do tih čarobnih 5.0GHz, neovisno o tome koja iteracija Zen arhitekture budu u pitanju - proizvodni kapaciteti njihovih partnera ne bi trebali imati problema s nasljednicima popularnih npr. 6C/12T i 8C/16T modela, ali ovaj put s malo višim radnim taktovima.

Što se tiče arhitekture, tu nema straha. Bude to bilo da ga jebeš bar +7% ipc i isti clockovi worst case i opet bi bilo super. A 10-15% IPC i 4.5ghz+ bi bilo belaj. Sa cijenama znamo da neće fasovat. Jedino što može zajebat stvar da krenu neki nepredviđeni problemi sa nodeom, odgađanja i sl. jer tu ne ovise o sebi, no čini se da je to previše poodmaklo da bi došlo i do toga ako se spominje vega 20 već za ovu godinu.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 21:43   #4660
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jedino što može zajebat stvar da krenu neki nepredviđeni problemi sa nodeom, odgađanja i sl. jer tu ne ovise o sebi, no čini se da je to previše poodmaklo da bi došlo i do toga ako se spominje vega 20 već za ovu godinu.
Ne otpisivat Intela tako lako, imaju oni aseve iz rukava

evo citam da je tsmc poharao virus i zaustavio im proizvodnju na par dana....nikad ne znas tko vreba
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 21:47   #4661
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
danas sam bio na kavi sa dečkom koji je radio na razvoju novih procesora u ovom delu inače dečko iz zagreba radio u amdu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 22:15   #4662
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ima li ta lijepa priča nedjeljom kakav prolog, zaplet i epilog ili je samo informativna da ti znaš dečka koji je radio u AMDu na razvoju novih procesora?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 22:34   #4663
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma slučajno, znam da je radio u AMDu i danas se igrom slučaja našli, i spomenem kako je AMD izbacio seriju2, kad veli, o pa oni imaju i moje tehnologije u sebi, da je radio na njima.

U međuvremenu je otišao raditi u drugu firmu
Sad rade na čipu za AI

Tako me uvijek fascinira kako naletis na zanimljive ljude neočekivano
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 23:21   #4664
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ne otpisivat Intela tako lako, imaju oni aseve iz rukava

evo citam da je tsmc poharao virus i zaustavio im proizvodnju na par dana....nikad ne znas tko vreba

I meni palo napamet


Nego njihov 10nm je pocjenjen do bola, bude to isti kuki kao 7nm od konkurencije (ako ne i bolji na kraju za high performance), samo je šema što će kasnit, ovi će bit prvi sa "next-genom". Njih jebe što više nemaju debelo bolji node od konkurencije, dakle moraju se iskazati arhitekturom, a i u tom departmentu je isto zapelo jer se refreshaju po 4 put


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
danas sam bio na kavi sa dečkom koji je radio na razvoju novih procesora u ovom delu inače dečko iz zagreba radio u amdu

Ja bio sa jednim što radi u intelovoj tvornici u Irskoj. Nema taj pojma o ničemu Njegovo je da pere/sprema waffere
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 23:59   #4665
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovaj je zaista opak programer. Zavrsio FER u ZG, od 2003-e u Kanadi, u AMDu godinama bio, sad ga povukao bivsi sef iz AMD-a koji je pokrentuo sovju firmu, startup koji sada razvija cip za AI, ono, bas silicon valley prica



dize 150k dolara godisnje placu i razvijaju buducnost
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 00:26   #4666
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 08:58   #4667
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Nebi ja baš računao na 4,7-5ghz sa zen2 jer bi se mogli opako razočarat.
Nekako realniji scenarij po dosada viđenom bi bilo 4,2-4,3 na niskim voltažama i na 90% čipova, a 4,4-4,5ghz za one koje vole kurit procove i/ili imaju sreće na silikonskoj lutriji.
Ali dobro, opet postoji mogućnost da je taj novi 7nm opasno bolji pa da bude veći clock, IPC i još poboljšani IMC, ali iskreno ja se baš i ne nadam. Nekako mi se čini i da mogu...da bi odgodili da mogu must par genreacija sa 10-ak % boljim perf svaku generaciju.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 08.08.2018. u 09:26.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 10:14   #4668
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nekako mi se čini i da mogu...da bi odgodili da mogu must par genreacija sa 10-ak % boljim perf svaku generaciju.
To je Intelova škola, ali iskreno da je AMD u takvoj poziciji i oni bi radili isto. U tom kontekstu, na sreću krajnjih korisnika nisu jako dugo vremena bili u takvoj poziciji, pa sve ono što valja ne drže (pre)dugo zaključano, dok istovremeno na kapaljku svakih par % prezentiraju kao revolucionarno. Najbolji primjer za to su novi 32C/64T i 24C/48T Threadripperi, koji su zapravo ništa drugo nego "razvodnjeni" prošlogodišnji EPYC modeli za mase. Da su htjeli mogli su te modele držati još koju godinu podalje od korisnika, a isto tak su mogli po uzoru na Intel pripremiti predviđenu cijenu koja debelo prelazi 2.000/2.500€, jer bi čak i u tom slučaju opet bili cjenovno prihvatljiviji od konkurencije.

Tak da su korisnici u nekih godinu dana dobili duplo više jezgri za ne baš pretjerano velike novce (mada je 1.800$ poprilična svota). Arhitektura je takva kakva je i nekih 4.0/4.2GHz je očito trenutni plafon, ali opet kad se pogleda - najranije analize i prognoze su predviđale 40% IPC napredak u odnosu na Bulldozer/Steamroller/Excavator i (dosta) ispod 4.0GHz za radni takt. Kak god se okrene, stvarno nije ispalo loše, koliko god da ne izgleda baš bajno u usporedbi s Intelovih 5.0GHz+ i boljim IPC-om. Kaj se samih proizvodnih procesa tiče, moram priznati da vijesti o tome koje plasiraju Wccftech, VideoCardz, SemiAccurate, Bright Side of News, Fudzilla, TheINQUIRER i sl. ne doživljavam baš previše.

Nažalost takvi kvazi-tech-nalik-na-TMZ trač portali se fokusiraju na tzv. click-bait naslove, mada bi se komotno moglo reći da je to zapravo i jedino čime se bave, jer tu baš i nema nekog (tehnički) stručnog istraživačkog novinarstva, pa se svi njihovi članci u dobroj većini slučajeva svedu ne samo na rekla-kazala, već i graniče s određenim elementima fantastike u tjednoj rubrici čestitke-želje-i-pozdravi. Daleko od toga da koji put ne pogode o čemu taj tjedan nagađaju ili šire glasine, ali daleko je to od npr. osvrta kakve ima WikiChip Fuse (1 - 2 - 3 - 4 - 5) ili prije spomenuti David Kanter i njegov Real World Tech.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 22:23   #4669
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
S obzirom na spor razvoj softwarea koji je dosta tesko optimizirati da jednako rasporedi opterećenja na jezgre
Osim sto se softver u sustini ne bavi s time da se "jednako rasporedi opterecenjem na jezgre" (stogod to tocno znacilo), barem ne u user modeu, takvo sto uopce nije nesto narocito tesko iz programerskog smisla...

Kome treba, a danas takvih ne manjka, lako ce iskoristiti jeftine AMD jezgre, svim ostalim manama unatoc.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 22:27   #4670
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kome treba, a danas takvih ne manjka, lako ce iskoristiti jeftine AMD jezgre, svim ostalim manama unatoc.

PrajmDevesPet FTW
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 22:38   #4671
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
PrajmDevesPet FTW
Valjda devedesjedan?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 22:48   #4672
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
U prvom redu igre ne mogu iskoristiti sve te silne jezgre , tu su i adobe alati itd, tko je zelio shvatiti je shvatio
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 23:48   #4673
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Valjda devedesjedan?
Jok. Vladimirac edišn.
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
U prvom redu igre ne mogu iskoristiti sve te silne jezgre , tu su i adobe alati itd, tko je zelio shvatiti je shvatio
Igre su programi kojima se pristupa ozbiljno... eno Far Cry 5 kao očiti primjer ozbiljnosti ili Adobe koji će završiti kao i Nero Burning Rom. Postati će velik kao OS i onda se urušiti sam u sebe

Da se vrnemo na temu. Pošto procesor pametno mogu iskoristiti Bubba, Lewis i možda još 2 čovjeka na svijetu, mi ostali kmetovi koji naćeravamo Handbrake i igre i dalje nismo razlučili kolko nam jezgri treba. Ne vidim smisao ni potrebu da AM4 Ryzen ima više od 8 jezgri. Ono što AM4 Ryzen mora podignuti je takt, IPC i CCX sa 4 na 8 glava. I to je to.
Koliko vidim u gaming i 3D benčevima, imam bolje reze sa svojim 6/12 na 4.2GHz nego neki kolege sa foruma sa 8/16 i 300 MHz manje, a grafičke iste. Tako da po meni bi se trebali najmanje sekirati oko core bumpa na 7nm. On je najmanje bitan tj. nebitan je totalno.

Za sve ostalo potrebnije, pametnije i kaj nosi novce - tu je Threadripper.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 23:51   #4674
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
U prvom redu igre ne mogu iskoristiti sve te silne jezgre , tu su i adobe alati itd, tko je zelio shvatiti je shvatio
Moze se jedino shvatiti da si u krivu i elementarno ne znas o cemu pricas jer tvoja recenica jednostavno ne stoji.

Sve ostalo je poslovicno los pokusaj izvlacenja, no srecom, sto je pisano i citirano ostaje, pa previse mjesta za interpretativnost nema.

Inace, zamisli, jos 2006. su u prvom redu igre morale zestoko iskoristavati cari SMP/T-a. PPE (2 thread) + 8 SPE = Cell; kad se treba i mora, lako se moze.

Dakle, ponovimo, "spor razvoj softvera" koji si zazivao 2018. godine nema nikakve veze s time sto se (ne)koriste SMP/T mogucnosti danas. To je bio moj jedini komentar. Gdje se dodatno zakopavas igrama. Sto ti opet ne stoji, pogotovo ne u kontekstu "sporog razvoja softvera".

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da se vrnemo na temu. Pošto procesor pametno mogu iskoristiti Bubba, Lewis i možda još 2 čovjeka na svijetu
Moj 5300U (primjetite, U!) ima dvije jezgre. Where is your God now!?

Citiraj:
Koliko vidim u gaming i 3D benčevima, imam bolje reze sa svojim 6/12 na 4.2GHz nego neki kolege sa foruma sa 8/16 i 300 MHz manje, a grafičke iste.
Zato sto je Teo Valic komentatorima s foruma tesko objasniti da sama kolicina jezgara, pogotovo na nacin na koji ih kombinira AMD, moze napraviti vise stete nego koristi. I tu nisu samo jezgre, nego i stosta drugo...

Zato mi je hejtersko izdrkavanje onog novinarcica koji nije bio ponudjen kanapeima na Intel konferenciji oko "propasti u server svijetu", nazalost, samo moze malko tudjanovski nakriviti usnu, jer jednostavno ne stoji. Niti se AMD uzbudjuje zbog toga, a jos manje Intel.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 08.08.2018. u 23:58.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 23:59   #4675
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Moze se jedino shvatiti da si u krivu i elementarno ne znas o cemu pricas jer tvoja recenica jednostavno ne stoji.

Sve ostalo je poslovicno los pokusaj izvlacenja, no srecom, sto je pisano i citirano ostaje, pa previse mjesta za interpretativnost nema.

Inace, zamisli, jos 2006. su u prvom redu igre morale zestoko iskoristavati cari SMP/T-a. PPE (2 thread) + 8 SPE = Cell; kad se treba i mora, lako se moze.

Dakle, ponovimo, "spor razvoj softvera" koji si zazivao 2018. godine nema nikakve veze s time sto se (ne)koriste SMP/T mogucnosti danas. To je bio moj jedini komentar. Gdje se dodatno zakopavas igrama. Sto ti opet ne stoji, pogotovo ne u kontekstu "sporog razvoja softvera".

Moj 5300U (primjetite, U!) ima dvije jezgre. Where is your God now!?

Zato sto je Teo Valic komentatorima s foruma tesko objasniti da sama kolicina jezgara, pogotovo na nacin na koji ih kombinira AMD, moze napraviti vise stete nego koristi. I tu nisu samo jezgre, nego i stosta drugo...

Zato mi je hejtersko izdrkavanje onog novinarcica koji nije bio ponudjen kanapeima na Intel konferenciji oko "propasti u server svijetu", nazalost, samo moze malko tudjanovski nakriviti usnu, jer jednostavno ne stoji. Niti se AMD uzbudjuje zbog toga, a jos manje Intel.
Drug je shvatio, tebi ocito teze ide, nije prvi put
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 00:00   #4676
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Recimo ovakvo govno klik kolegi zakolje R5 1600 (kao i što se vidi po core loadu 40 thread xeona u videu) i 24gb rama do ibera. Zapravo se kod njega radi o sketchup renderu, al isto brije sve do daske. Ako zen 2 poveća broj jezgri na 12 ili 16 on će sigurno skočit na to. Evo i 1950x klik


Znam i da kojekakvi geodeti/građevinci/arhitekti po vinkulji koriste threadrippere, tako da ima takvih ljudi i više nego što ljudi možda misle. Ne drkaju svi kuratz sa kompom kao i sam
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 00:04   #4677
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Drug je shvatio, tebi ocito teze ide, nije prvi put
Meni nista "teze ne ide", problem je, koliko god ti je to tesko za primjetiti, u tebi, obzirom da je vecina tvojih postova besplodna (sto samo stvara overhead u bazi) ili sustinski pogresna (sto je jednostavno tuzno).

Besplodnima se ne bavim, ali krivi jednostavno smetaju. U redu je, ne moras sve znati, prihvacam ispriku da si pogrijesio - potencijalno navodeci neku forumsku dusu na blud ignorancije, svi smo nesto naucili i mozemo dalje. Potrebe za generiranjem novih besplodnih postova kao sto je ovaj na koji ti odgovaram, stvarno, nemas.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 00:14   #4678
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Meni nista "teze ne ide", problem je, koliko god ti je to tesko za primjetiti, u tebi, obzirom da je vecina tvojih postova besplodna (sto samo stvara overhead u bazi) ili sustinski pogresna (sto je jednostavno tuzno).

Besplodnima se ne bavim, ali krivi jednostavno smetaju. U redu je, ne moras sve znati, prihvacam ispriku da si pogrijesio - potencijalno navodeci neku forumsku dusu na blud ignorancije, svi smo nesto naucili i mozemo dalje. Potrebe za generiranjem novih besplodnih postova kao sto je ovaj na koji ti odgovaram, stvarno, nemas.
Kao prvo ti ne kuzis sta je forum. To nije skup enciklopedijskih informacija koje sluze za referencu. Kao vlasnik jednog, i admin na nekoliko vaznijih ukljucujuci i forum.hr ti mogu reći da bi te davno kickao s ovog jer ti imas za cilj samo podjebavati ..neki put si smjesan, neki put manje, ali ostaje cinjenica da si vise trol nego koristan i to nema veze s znanjem vec karakterom.

Evo i manuel je shvatio sta sam htio reci.. jbg ti nastavi mlatit po svom ulazeci kao padobranac odjednom u neku nebitnu dubinu.. analiziraj postove pogotovo one koji su potonuli , to su najvazniji

Ovaj forum treba izbrisati, jadna baza sto joj ucinismo, ostaviti samo bubbine postove i to ce onda biti vrh weba , mislim unblivbl sta tebi sve toleriraju
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 09.08.2018. u 00:21.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 00:35   #4679
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Kao prvo ti ne kuzis sta je forum.
Opet projiciras.

Ti ne kuzis sto je forum. To je ono mjesto na kojem kada pricas pizdarije, postoji sansa da te pizdarije netko ospori. Forum je omogucio da je bolje ispast glup, nego iz aviona, i ti zaista eksploatiras tu mogucnost do zalosnih razina.

Citiraj:
Kao vlasnik jednog


Citiraj:
i admin na nekoliko vaznijih ukljucujuci i forum.hr
To donekle objasnjava evidentne F dijagnoze i potrebu za besplodnim.

Citiraj:
ti mogu reći da bi te davno kickao s ovog jer ti imas za cilj samo podjebavati ..
Ne znas koliko me je ovo pogodilo...

Citiraj:
Ovaj forum treba izbrisati, jadna baza sto joj ucinismo, ostaviti samo bubbine postove i to ce onda biti vrh weba , mislim unblivbl sta tebi sve toleriraju
Moze bit.

Ili shvatis da ovo nije tvoj LGBT soroševski podforum na forum.hr gdje si stara moderatorska kuka i jednostavno kad lupetas, s vremena na vrijeme netko dodje i smjesti te u ispravan pretinac. Ako imas sto pametno za replicirati, sjajno, kvalitetna rasprava je uvijek dobrodosla i za sudionike i za promatraca, a u suprotnom... Sto da ti objasnjavam suprotno kada ionako ne ide.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 01:06   #4680
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
stari moj suprotno nije ni bitno, a niti si ti shvatio moj "prvi" post na koji si se referirao.
argumentirali su to isto što sam rekao i drug i manuel, jer oni shvacaju jednostavnost mojih tada izrecenih rijeci .. a ti slobodno i dalje po svom

zivio
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na