Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2018., 14:24   #4981
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Da desetak dana ne platim stvar koju kupim bilo bi drvlja i kamenja po meni.
A kad seleru nakon 10ak dana prdne da nebi poslao item jer ga vjerovatno dođe više od 55 eura koje mi je uzeo za šiping , sve je regularno?
S tim novcima koje nemam 10ak dana sam mogao odavno kupit nešto drugo.

Zaista ne mogu ništa...osim dobit mentalnu satisfakciju da mu sjeben 100% pozitivan fidbek?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 18:42   #4982
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Platit će ebay troškove aukcije te će tako cjelokupnu avanturu završit u minusu
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 19:12   #4983
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da desetak dana ne platim stvar koju kupim bilo bi drvlja i kamenja po meni.
A kad seleru nakon 10ak dana prdne da nebi poslao item jer ga vjerovatno dođe više od 55 eura koje mi je uzeo za šiping , sve je regularno?
S tim novcima koje nemam 10ak dana sam mogao odavno kupit nešto drugo.

Zaista ne mogu ništa...osim dobit mentalnu satisfakciju da mu sjeben 100% pozitivan fidbek?
Nažalost tako je. Ja bi zato što nije fer odjebao to otkazivanje i prijavio da nije stiglo i tražio povrat samo da mogu dati negativnu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:36   #4984
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Sorry ... sorry ... neiskustvo ... nikad nije slao ... može item osobno isporucit kad dođe ovo ljeto na holiday!



Navodno DHL ni bilo koja druga kurirska sluzba ne može isporucit paket od 40ak kila iz Njemacke.


Maloprije išao prijavit "item not arrived" ali itema nema u 'purchase history'.

Našao ga na dnu pod "returns and cancelled orders".
Opcije "item not arrived" nema pa ne znam šta dalje.

eBay trazi da potvrdim da sam dobio refund.
Refunda /novaca na PayPalu nema
A g. Njemac sastrane trazi da poništim kupovinu.

Šta sad ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:23   #4985
myth77
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 5
Imam problem, radi se o hebenom lopovskom Global Shipping Programu na ebayu. Prvo, nikada ni u ludilu ne kupujte preko njega jer je to raj za prevarante svih vrsta...a sad ću vam i opisati zašto...
Uzeo sam ženi iz amerika jedan "poklončić", koštao 200 USD i još piše shipping 40 USD, iskreno nisam ni gledao baš detalje da je prodavač u GSP(global shipping program) i došlo mi da platim odvojeno 200 USD prodavaču i cca 100 USD nekom sranju od firme koji hendla shipping i carinu. Prvo sam bio sumnjičav ali ono..ok malo googlao i vidim da uredno dostave samo se njima taj dio plaća. Item došao kasno i naravno što mogu vidjeti da je item poluuništen, ali koliko ja vidim nije 99% uništen transportom nego mi ga je tako poslao prodavač, već oštećen i već krpano po njemu. I tu sad slijedi sranje, ja ga kontaktiram i kažem poslati ću ti slike kao dokaz, prodao si mi oštečen/krpani item, on mrtav hladan da ne moram ništa slati da eto ispričava se da tražim povrat i da će me refundirati kad item dođe nazad u amerika. Sve mi to bilo jako čudno i onda skužim..on refundira samo dio koji sam njemu platio.... shipping i carinu, dakle 100 USD ja pušim doslovno, jer nije njemu plaćeno nego tim posrednicima a oni nemaju nikakvu odgovornost osim ako je item oštečen prilikom slanja. nevjerojatno!!!
Ukratko, shvatim da je ovaj mrtav hladan jer je svjestan da ću mu teško vratiti item i u cijeloj baladi i dodatno izgubiti 100 USD. ne mogu vjerovati da ovakve stvari ebay dopušta...pa ovo svi mogu iskoristiti..staviš da je item 100 USD (čak malo jeftinije) a shipping 70 USD + carina i uvališ neispravna proizvod i znaš da ti ga kupac neće vratiti, a ako ti ga i vrati nisi u nikakvom gubitku....osim...što mi pada na pamet a ovdje zbog toga i pišem...nisam skužio nigdje tko plaća povratni shipping? jel ja ili on? jel ima tko iskustva?
U ovoj situaciji prevare imam tri opcije:
1. Prijaviti da je item oštećen u transportu (tu bi još kao moga iskamaćati nešto od te firme jer ako je item oštećen u transportu, oni refundiraju), međutim ovo nije fer i nije istina,
2. Ako on plaća return shipping onda bi mu uvalio najskuplji shipping koji mogu naći u Hrvatskoj, znam, popušit ću i poklon i 100 USD carine i shipping dostave do RH ali bi mu s guštom uvalio dostavu recimo 300 USD.
3. Mučati i ne tražiti ništa i više ne trgovati GSP-om.

Dakle, ima li tko iskustva sa ovakvom situacijom ili zna prvenstveno tko snosi troškove povrata ako je korišten global shipping program a predmet je "significant not as described" ? naravno i drugi savjeti su dobrodošli!
myth77 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:34   #4986
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
imagine, nista osim negativne ne mozes, on treba napraviti povrat, ako to ne napravi jer se pravi blesav, retardiran, ne zna...a ti se nemos snaci na ebayu odi na paypal i tamo pokreni postupak

myth, tako je, global shipping u slucaju sporova ne vraca troskove ali njih ne unose proizvoljno prodavači već ih formira GSP ovisno o zemlji postignutoj cijeni itd....

matematika ti ne sljaka: kazes pisalo 200+40 a ti morao platiti 200+100...--sve pise u aukcijama lijepo i točno na kraju koliko i što te izađe i dodatnih troškova nema
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:45   #4987
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Pa ne bi dobio povrat tih novaca ni da si regularno slao jer je su troškovi carine i PDV-a . Nažalost to je sranje kad platiš carinu i PDV a na kraju vracas to.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 18:15   #4988
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor myth77 Pregled postova
Imam problem, radi se o hebenom lopovskom Global Shipping Programu na ebayu. Prvo, nikada ni u ludilu ne kupujte preko njega jer je to raj za prevarante svih vrsta...a sad ću vam i opisati zašto...
Uzeo sam ženi iz amerika jedan "poklončić", koštao 200 USD i još piše shipping 40 USD, iskreno nisam ni gledao baš detalje da je prodavač u GSP(global shipping program) i došlo mi da platim odvojeno 200 USD prodavaču i cca 100 USD nekom sranju od firme koji hendla shipping i carinu. Prvo sam bio sumnjičav ali ono..ok malo googlao i vidim da uredno dostave samo se njima taj dio plaća. Item došao kasno i naravno što mogu vidjeti da je item poluuništen, ali koliko ja vidim nije 99% uništen transportom nego mi ga je tako poslao prodavač, već oštećen i već krpano po njemu. I tu sad slijedi sranje, ja ga kontaktiram i kažem poslati ću ti slike kao dokaz, prodao si mi oštečen/krpani item, on mrtav hladan da ne moram ništa slati da eto ispričava se da tražim povrat i da će me refundirati kad item dođe nazad u amerika. Sve mi to bilo jako čudno i onda skužim..on refundira samo dio koji sam njemu platio.... shipping i carinu, dakle 100 USD ja pušim doslovno, jer nije njemu plaćeno nego tim posrednicima a oni nemaju nikakvu odgovornost osim ako je item oštečen prilikom slanja. nevjerojatno!!!
Ukratko, shvatim da je ovaj mrtav hladan jer je svjestan da ću mu teško vratiti item i u cijeloj baladi i dodatno izgubiti 100 USD. ne mogu vjerovati da ovakve stvari ebay dopušta...pa ovo svi mogu iskoristiti..staviš da je item 100 USD (čak malo jeftinije) a shipping 70 USD + carina i uvališ neispravna proizvod i znaš da ti ga kupac neće vratiti, a ako ti ga i vrati nisi u nikakvom gubitku....osim...što mi pada na pamet a ovdje zbog toga i pišem...nisam skužio nigdje tko plaća povratni shipping? jel ja ili on? jel ima tko iskustva?
U ovoj situaciji prevare imam tri opcije:
1. Prijaviti da je item oštećen u transportu (tu bi još kao moga iskamaćati nešto od te firme jer ako je item oštećen u transportu, oni refundiraju), međutim ovo nije fer i nije istina,
2. Ako on plaća return shipping onda bi mu uvalio najskuplji shipping koji mogu naći u Hrvatskoj, znam, popušit ću i poklon i 100 USD carine i shipping dostave do RH ali bi mu s guštom uvalio dostavu recimo 300 USD.
3. Mučati i ne tražiti ništa i više ne trgovati GSP-om.

Dakle, ima li tko iskustva sa ovakvom situacijom ili zna prvenstveno tko snosi troškove povrata ako je korišten global shipping program a predmet je "significant not as described" ? naravno i drugi savjeti su dobrodošli!
Pokreni prvo postupak vraćanja preko ebaya. Ukoliko ne vrate troškove, pokreni preko PayPala, a ukoliko ni to ne upali postoji chargeback opcija za karticu kod određenih banaka (ovo nisam osobno isprobao tako da nisam u potpunosti siguran kako funkcionira).

Ukoliko ebay procjeni da je predmet došao oštećen (a hoće na osnovu slika) prodavač je dužan nadoknaditi troškove dostave putem PayPala što implicira da moraš skenirati račun nakon što pošalješ. Da li to podrazumijeva i GSP nigdje nije jasno navedeno, ali mislim da bi se preko PayPala trebalo moći izganjati ako je sve skupa zaračunato kao jedna transakcija.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 10:11   #4989
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
imagine, nista osim negativne ne mozes, on treba napraviti povrat, ako to ne napravi jer se pravi blesav, retardiran, ne zna...a ti se nemos snaci na ebayu odi na paypal i tamo pokreni postupak
Biser i dalje od mene trazi da poništim order.
Ebay nema nikakvih opcija osim ovih na skrinshotu...

A replay now me ne vodi na odgovor vec na obavjest stranicu na kojoj stoji:

"This purchase was canceled

The seller canceled the purchase and arranged for a refund.
You will receive a confirmation by e-mail soon"


Naravno , mejla i refunda nema a seler je relistao item pšod doslovno istip postavkama. Ako hocu , mogu ga kupit opet jer šipa u HR


Inace , koliko sam skuzio DHL ima "economy select" i šipa pakete do 70kila te 120x80x80cm.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ebaj.jpg‎
Views:	146
Size:	57.8 kB
ID:	19064  
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 15:18   #4990
myth77
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
myth, tako je, global shipping u slucaju sporova ne vraca troskove ali njih ne unose proizvoljno prodavači već ih formira GSP ovisno o zemlji postignutoj cijeni itd....

matematika ti ne sljaka: kazes pisalo 200+40 a ti morao platiti 200+100...--sve pise u aukcijama lijepo i točno na kraju koliko i što te izađe i dodatnih troškova nema
matematika šljaka jer je cca 60 usd pdv na uvoz. To isto GSP rijesi...dakle umjesto da je doslo na carinu i da sam na 240 USD osnovice platio pdv na uvoz, platiš njima i oni to riješavaju sa carinom. Meni to isto čudno bilo na prvu ali malo sam prosurfao neto i vidim šljaka. Dakle prodavaču 200 usd za item, a GSP 100 USD i to 40 USD za shipping i 60 USD što riješe pdv na uvoz.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Pa ne bi dobio povrat tih novaca ni da si regularno slao jer je su troškovi carine i PDV-a . Nažalost to je sranje kad platiš carinu i PDV a na kraju vracas to.
Da sam regularno slao dobio bi shipping nazad a ovako ne mogu jer je išao tim posrednicima. Izgubio bi istina carinu odnosno pdv na uvoz ali to se čak i da riješiti sa carinom uz dosta papirologije (u teoriji sam bar cuo)

Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Pokreni prvo postupak vraćanja preko ebaya. Ukoliko ne vrate troškove, pokreni preko PayPala, a ukoliko ni to ne upali postoji chargeback opcija za karticu kod određenih banaka (ovo nisam osobno isprobao tako da nisam u potpunosti siguran kako funkcionira).

Ukoliko ebay procjeni da je predmet došao oštećen (a hoće na osnovu slika) prodavač je dužan nadoknaditi troškove dostave putem PayPala što implicira da moraš skenirati račun nakon što pošalješ. Da li to podrazumijeva i GSP nigdje nije jasno navedeno, ali mislim da bi se preko PayPala trebalo moći izganjati ako je sve skupa zaračunato kao jedna transakcija.
Pokušat ću, iako koliko ja znam paypal do nedavno bio u vlasništvu ebay-a tako da ne znam da će oni baš drugacije odluciti, ali to mi je jedina opcija izgleda.

I dakle, nitko ne zna tko plaća return shipping u ovom slucaju? Da li ga ja moram platiti pa mi ga prodavač refundira ili je sve na meni ili?
myth77 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 21:14   #4991
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor myth77 Pregled postova
Pokušat ću, iako koliko ja znam paypal do nedavno bio u vlasništvu ebay-a tako da ne znam da će oni baš drugacije odluciti, ali to mi je jedina opcija izgleda.

I dakle, nitko ne zna tko plaća return shipping u ovom slucaju? Da li ga ja moram platiti pa mi ga prodavač refundira ili je sve na meni ili?
PayPal će definitivno drugačije odlučiti od ebaya (znam iz iskustva).

Što se tiče povratne poštarine, ti moraš platit pa ti prodavač refundira kad dobije (s tim da se može pravit glup i nemaš ga kako natjerat).
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 12:20   #4992
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 14:57   #4993
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
https://www.bug.hr/komentar/pdv-na-s...rijednost-2403

kakvi luzeri stari moj. a ovi kinezi ce bankrotirat ako ovo krene.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:58   #4994
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
Jel netko naručivao u zadnjih mjesec dana stvari iz UK-a? Nikako da stignu,a prošlo je na nekim narudžbama i više od 15 dana.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:49   #4995
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Baš naručio prije 2 dana neke gluposti, javim kada stigne.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 10:14   #4996
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Prosli tjedan mi dosle neke sitne pizdarije poslane oko 25.12. iz UK i Italije. Istovremeno narucena maskica iz Koreje stigla za 10 dana.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 11:41   #4997
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ovaj cijeli eBay sistem je samo za one s jacim zivcima.

Seler nije htio poslat , ponistio prodaju , refunda nije bilo.
Case koji je otvorio seler ima samo opciju da se potrdi da je seller dao refund.
Otvorio Pejpal case , seller ne šljiv pola posto.
Prosljedio pejpalu a oni dali selleru 10 dana za odgovor.
Srecom budali dosadilo pa napravio refund.
Case zatvoren a budala pod objasnjenje stavio " buyer wants to cancel the sale" a nigdje opcije da kretenu ostavim negativni fidbek.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 15:21   #4998
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,731
Ova posta iz UK-a je ocajna, kao da salju iz tunguzije
Dva paketa sa alija, oba narucena 19.01, jedan je u zagrebu drugi u njemačkoj
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 10:11   #4999
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ebay će polako, kroz idućih par godina, uvoditi plaćanje preko Adyena kao primarno (PayPal naravno ostaje):

Citiraj:
eBay is happy to announce plans to further improve the customer experience by intermediating payments on our Marketplace platform. In doing so, eBay will manage the payments flow, simplifying the end-to-end experience for both buyers and sellers. We have signed an agreement with Adyen, a leading global payments processor, to become our primary payments processing partner. PayPal, a long-time eBay partner, will be a payments option at checkout for eBay buyers.

You do not need to take any action at this time. The transition to full payments intermediation will be a multi-year journey.

Over the past three years, eBay has transformed its business to drive the best choice, most relevance and most powerful selling platform. Building out our payments capabilities is the next step in that strategy.

Payments intermediation will bring significant benefits for eBay sellers. You can expect a simplified pricing structure, more predictable access to funds, and most sellers can expect their costs of payments processing to be reduced. We’re also working on ways to provide sellers a central place to track and manage their business, which can soon include payments information.

By offering buyers more choice in how they pay and expanding payment options into more geographies, eBay believes sellers will be able to reach more buyers and improve conversion.

The transition to full payments intermediation will be a multi-year journey. eBay will begin intermediation on a small scale in North America starting in the second half of 2018, expanding in 2019 under the terms of the Operating Agreement with PayPal. In 2021, we expect to have transitioned a majority of Marketplace customers to the new payments experience.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 12:28   #5000
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Vidim kod plaćanja u Ebay checkout ispod Paypala se pojavila opcija "Credit card". Kolika je zaštita tj mogućnost otvaranja "case-a" u tom slučaju?

Imam određeni Balance na Paypalu i ne želim da njega skine već želim direkt platiti karticom, samo ne znam koliko sam zaštićen.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 13:21   #5001
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Vidim kod plaćanja u Ebay checkout ispod Paypala se pojavila opcija "Credit card". Kolika je zaštita tj mogućnost otvaranja "case-a" u tom slučaju?

Imam određeni Balance na Paypalu i ne želim da njega skine već želim direkt platiti karticom, samo ne znam koliko sam zaštićen.
Nema zaštite u vidu otvaranja slučajeva putem PayPala. U tom slučaju ti eBay case ostaje kao jedina opcija.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 11:48   #5002
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
i chargeback putem banke
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 18:30   #5003
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
item poslan 26.12 iz kine nije stigao,zvao hrvatsku poštu službu za korisnike da provjere ako je item s tim tracking numberom ušo u hr ali nije,danas je bio zadnji dan estimated deliverija,mislim da ste rekli da unutar 60 dana se diže dispute e-bayu??
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 19:07   #5004
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Nakon što prođe estimated delivery date imaš rok od 30 dana za dizanje disputa.
Ako već nisi kontaktiraj prodavača, možda ponudi refund da ne moraš otvarati dispute..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2018., 19:28   #5005
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Ako nema predvidenog datuma?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 19:19   #5006
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
jel ima ko problem da mu ostatak iznosa ne skida s kartice nego eror daje kod kupnje??

recimo item košta 8$ ja imam 5$ na pay palu i na kartici kolko treba,al error daje,kartica je pbz-visa electron.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 09:26   #5007
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Kupio sam proizvod na eBay koji je u trenutku kad sam dao ponudu imao opciju slanja za hrvatsku(iz USA ). U međuvremenu je prodavač stavio samo osobno uzimanje. Osvojio sam taj proizvod, ali šta da radim, više nema poštarine ?
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 09:47   #5008
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Kupio sam proizvod na eBay koji je u trenutku kad sam dao ponudu imao opciju slanja za hrvatsku(iz USA ). U međuvremenu je prodavač stavio samo osobno uzimanje. Osvojio sam taj proizvod, ali šta da radim, više nema poštarine ?
Izguraj to do kraja, ako je bilo slanje u HR kada si ti dao ponudu, seller mora poslati po svom trošku
Ako odbija surađivati uključi Ebay i oni bi ga trebali natjerati da se drži pravila
trex je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 10:21   #5009
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Šta bi to trebao izgurat?

Seller poništi prodaju i nikome ništa.
Ja ni negativan fidbek nisam mogao ostavit.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 10:52   #5010
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Šta bi to trebao izgurat?

Seller poništi prodaju i nikome ništa.
Ja ni negativan fidbek nisam mogao ostavit.
Ti ne, ali eBay mu sjedne za vrat i rijesi problem na neki nacin.

Problem je samo kupnja od laznih prodavaca kojima eBay ne moze stat na kraj. Takvi se obicno pojave i nude robu nedjeljom, a vec u ponedjeljak nestaju...
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na