Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2020., 16:27   #31
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
To napajanje će držati tvoju novu konfu bez problema. Ispuši ga od prašine i to je to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 16:46   #32
Gogsi00
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 5
Super,hvala na odgovoru. Inače ga redovito čistim,barem svaka 3 mjeseca,tako da to nije upitno. Jedino sam ventilator zamjenio koji se čuo, sad je unutra papst 120mm.
Gogsi00 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 21:50   #33
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Kad ga već čistiš i otvaraš pogledaj ima li koji napuhani kondenzator, ako nema, vjerojatno je sve ok i slobodno peglaj dalje...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 22:11   #34
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Vozi Silverstone i ne beri brigu
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 15:38   #35
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Autor Gogsi00 Pregled postova
Pozz svima!
Imam u planu napokon novi build, a imam relativno dobro staro napajanje Silverstone 750 W ST75F https://www.silverstonetek.com/legac...el=ST75F&tno=2
koje bih možda mogao iskoristiti. Staro je 10 god, sve radi bez greške.
Build bi se sastojao od Ryzen 3 3100, B550 ploča,16GB ddr4 3200 i grafička Radeon RX 5600 XT ili GeForce RTX 2060.
Sad pitanje: da li bih mogao iskoristiti napajanje s tim da bi za 8 pin na grafičku uzeo adapter duo 6 pin na 8 pin PCIe. Obje navednene grafičke vuku oko 150W.
Ako netko može pogledati spec. na linku koji sam naveo pa da kaže svoje mišljenje.
Znam da bi novo napajanje bilo bolje ali gledam sve opcije pošto je ovo neki budget build.
Imam 10god star Seasonic fanless Gold od 460W koji je svojedobno gurao dvije 7970 u CrossFireu. Dan danas uredno radi i nemam potrebu mijenjati ga dok sve radi.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 18:21   #36
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ak nema nadutih kondica, i nema korozije i ventilator vrti kak treba netrebas nist mjenjat. mene vise zabrinjava kombinacija ovog jadnog procesora i graficke, dodje mi da bi ti igrao ali ipak nebi. Vidim kupujes novo, ali onda ako vec ides s gejmanjem uzmi neki bilo koji 6 cores, nekako se vec i samo namece da je to ili ce uskoro biti minimalni standard.

nekazem da nerade igre dobro na 4 cores, ali to su vecinom ljudi koji su zapeli na starim konfama pa cjede zadnje atome snage mocnih Intel CPUa, dok sad kupovati novo i uzeti RTX 2060 i ovaj procesor neznam. Evo znalci ce reci svoje.

EDIT:
Malo pogledao benchmarke i moram rec da sam brzopleto odpisao ovog novog ryzena, bez obzira na 4 cores u igrama ovim danasnjim je odlican. No i dalje tvrdim da ce uskoro 6 cores biti minimalno, no opet taj ryzen kosta jako malo i nije los odabir, navodno dobar ko 1600AF ili ryzen 5 2600, a ova dva su skuplja...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 11.10.2020. u 19:23.
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na