Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2015., 21:11   #1
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Zamjena postojećih ventilatora

Pozdrav, dugo sam registriran ovdje ali nisam još ništa pisao do sad, ugl, da krenemo..

Imam Thermaltake V4 kučište u kojem su ugrađena dva ventilatora od 120 mm, jedan je već zamjenjen dok je taj postojeći stavljen na drugo mjesto.

Na procu imam Katanu III ak se ne varam. E sad, ta kombinacija ventilatora i hladnjaka je podosta bučna. Pošto sam se zaposlio prije mjesec dana razmišljam o nadogradnji konfiguracije pa sam mislio krenuti sa zamjenom ventilatora i hladnjaka pa onda redom. Kučište bih ostavio postojeće, možda i uskoro napravim custom made od drva + aluminij ali o tom potom..

Mislio sam ubaciti ova dva ljepotana umjesto postojećih, ali nisam siguran dal bude ovih deklariranih 23 dB dovoljno tiho (nisam ultra freak za tišinu ali da komp bude skoro pa nećujan )
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14760

Što se tiče CPU-a, razmišljam uložiti u neko gotovo vodeno, čitam po forumu, sa Corsair H serijama nisu ljudi baš zadovoljni. Kakav se pokazao H110i ili čak neka serija od Anteca koja se može kupiti u Linksu?

Ako može malo savjeta i preporuka bio bih zahvalan.

Btw, nisam nigdje naišao na temu o predstavljanju pa ovim putem, ja sam Igor i imam uskoro 24 godine.. Napredniji sam korisnik PC-a ali očito ne dovoljno kad vidim ovu ekipu ovdje
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 11:29   #2
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Ne vjerujem da bi Corsair lagao o svojoj deklaraciji tek tako.
Ali koliko vidim po netu, i po tuđim buildovima, mnogo njih uzimaju baš te ventilatore za kućišta, što ipak znači da nisu baš za baciti.
A što se tiče vodenoga, ne znam gdje i kada, ali sam negdje pročitao da kod vodenih najveću buku stvara sama pumpa, a ne ventilatori, makar ne toliko kao pumpa. Nisam koristio vodeno, pa ne želim komentirati puno.
turbojc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2015., 14:18   #3
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Zahvaljujem na odgovoru i slažem se za Corsair, i sam sam dosta vjeran Corsairu i smatram ih malo "jačom" tvrtkom koja se bavi proizvodnjom komponenti za računala.

Sad bih još samo htio da mi netko kaže nešto više o vodenim hlađenjima koja sam naveo u prvom postu Po mogućnosti iz prve ruke.
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 15:11   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Post

Citiraj:
Autor turbojc Pregled postova
Ne vjerujem da bi Corsair lagao o svojoj deklaraciji tek tako.
Ali koliko vidim po netu, i po tuđim buildovima, mnogo njih uzimaju baš te ventilatore za kućišta, što ipak znači da nisu baš za baciti.
A što se tiče vodenoga, ne znam gdje i kada, ali sam negdje pročitao da kod vodenih najveću buku stvara sama pumpa, a ne ventilatori, makar ne toliko kao pumpa. Nisam koristio vodeno, pa ne želim komentirati puno.
Evo ja koristim Corsairovo vodeno H80i i ne bih rekao da je pumpa bucna. Dapace, ventovi je nadglasaju cim predju 800-900 okretaja. S druge strane, ventovi su bucni, ali sto ocekivat ako se vrte na 2400 okretaja? Do 800 okretaja su tihi, nakon toga blago cujni do cca 1300 o/min, do 1600 podnosljivi. Iznad toga bi preporucio samo onima koji ganjaju performanse naustrb tihog rada.
Po meni, Corsair ima samo problema sa kontrolom kvalitete, pa se stvari cesto reklamiraju (barem sam takocitao po netu). Meni npr. jedan vent od vodenog znacajno vise zuji od drugog cim se predje 1000 okretaja...i lijenim se reklamirat, iako znam da bi mi reklamacija prosla.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 17:40   #5
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Pa okej, a na koliko ti se vrte ventovi u idle-u? I koja je veličina ventova uopće na H80i? I šta se zapravo smatra bukom pumpe? Koliko dB ako može tko reći?
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 20:56   #6
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ventovi se u idle-u vrte koliko ja hoću da se vrte Jer to je "i" verzija vodenog, koja ima integriran Corsair Link tj. na bloku za hlađenje je USB softverski kontroler koji može kontrolirati do 4 venta. Standardni ventovi na H80i su SP120L (120mm), u IDLE su mi namješteni na cca 700 o/min i drže mi temp. proca na cca. 35°C te ih ne čujem. Više čujem ventove od grafe, pa sam i njih malo smanjio Sad još ostaje 120mm vent koji je sa stražnje strane kućišta preseljen ispred i vrti se na 1100 o/min te je sad najbučniji u sistemu (nije toliko bučan, samo su ostali tiši )

Corsair H80i

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 19.01.2015. u 00:07.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 21:09   #7
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
To je stvarno ok onda s obzirom da moja katana drži stock phenoma na 37-38 sa cca 1250 okretaja. Prema tome znači da bi neko jače vodeno bilo pravi izbor. Kad malo bolje promislim, možda će i ova zamjena ventilatora pričekati jer sve više mi se vrti ideja o custom wood case-u
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 23:58   #8
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
To je stvarno ok onda s obzirom da moja katana drži stock phenoma na 37-38 sa cca 1250 okretaja. Prema tome znači da bi neko jače vodeno bilo pravi izbor. Kad malo bolje promislim, možda će i ova zamjena ventilatora pričekati jer sve više mi se vrti ideja o custom wood case-u
Evo sada nakon 4 sata rada na kompu (ne surfanja, rada u Office-u uz slusanje Youtube spotova ), temp. sobe 23,5°C (dijelim radnu sobu s boljom polovicom, a njoj stalno zima... ) , ventovi H80i na 720o/min, proc na 37,2°C (očitanje sa vodenog bloka, CPU temp sa ploče ustvari stalno oscilira 25-35°C ).

Ventovi se čuju, ali tiho. Ponajviše onaj od 120mm od kućišta, koji sam preselio ispred. Doduše, relativnoj tišini pomaže i Carbide 330R kućište, ponajviše prednja vrata sa izolacijskim materijalom. Dosta priguše zvuk ovog venta koji je odmah iza njih.

Da budem iskren, mislim da ovo vodeno nije najtiše i najoptimalnije moguće rješenje, pogotovo ako se cijena usporedi sa nekim tihim zračnim hlađenjima. No, kupljeno je još dok sam imao Athlona s namjerom da se pod njega jednom stavi FX... ljudi me prestrašili pričama o grijanju FX-a pa sam ga dočekao spreman!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 11:32   #9
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
To me i brine jer vidim da ekipa nije baš oduševljena kvalitetom Corsairovih vodenih hlađenja, i to čak sa ovim većim serijama poput H100 i H110
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 15:08   #10
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
To me i brine jer vidim da ekipa nije baš oduševljena kvalitetom Corsairovih vodenih hlađenja, i to čak sa ovim većim serijama poput H100 i H110
Ne znam sto da ti kazem, mozda su popravili kvalitetu s novijim serijama? Stvarno ne znam

Ako ti je minimalna buka primarni zahtjev, probaj zamijeniti vent na ovoj tvojoj Katani sa nekim tišim ili uzmi neku Noctuu ili nešto slično (kažu i da je onaj Arctic Cooling A30 tih hladnjak, iako Noctuini hladnjaci nešto bolje hlade... ali obično i više koštaju ).

U konačnici je dobar zračni cooler za "tišinu" povoljnjije rješenje.

Ako si možeš priuštiti i ako želiš što hladniji proc/bolji OC, vodeno je ipak moćnije rješenje... ali u tom slučaju nikako ne bi bilo tiše Možeš ići i na jeftinije proizvođače, CoolerMaster ili nešto takvo. Ima tu po forumu korisnika njihovih AIO vodenih sistema i zadovoljni su, koliko mi je poznato.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2015., 10:30   #11
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Ne znam niti ja više šta da radim Možda je ipak u konačnici bolje uzeti zračno hlađenje pa možda imati za koji stupanj višu temperaturu ali da nema buke. Već mi je dosta da mi nešto zuji pod nogama
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 11:47   #12
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ima sam 2 AIO vodena - Corsair H50 (rabljeni, 250kn bez jamstva) i Antec H2o 620 (300kn pola godine star) - temp. ništa posebno (mala zapremnina i samo 1 vent), buka ok (to uključuje i pumpu).

Temp. su bile par stupnjeva (5C max) niže na Q6600 od CM Hypera 212+, jedina ušteda je bila na prostoru (vodeno s 1 ventom ipak manje mista uzme).

Da sad uzimam cooler bija bi to LC power LC-CC-120 za 155kn (152mm visine i 12cm vent) ili Colinkov (Noctuin) Corator DS od 1kg ako nije npr. mATX matična i ako kejs ima mista za 155mm visinu.

Corator je trenutno 289kn u Oprića.

Od vodenog priznajem jedino setupe s 2/3 venta i nekom kvalitetnom pumpom (Swiftech , EKWB, Phobya...)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 13:01   #13
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Znači, bolje je imati custom vodeno nego neko gotovo tipa Corsair ili Antec ili neko deseto aftermarket? Tj, da preformuliram, ako bi uzimao vodeno uzeo bih Corsairovo H110i, najjače što se može kupiti kod nas ili nešto od Anteca koje se također može uzeti kod nas
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 15:59   #14
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
Znači, bolje je imati custom vodeno nego neko gotovo tipa Corsair ili Antec ili neko deseto aftermarket? Tj, da preformuliram, ako bi uzimao vodeno uzeo bih Corsairovo H110i, najjače što se može kupiti kod nas ili nešto od Anteca koje se također može uzeti kod nas
Custom vodeno zahtijeva više znanja i novaca i vremena za složit nego aftermarket riješenja. A ako nemaš dovoljno znanja može biti pogubno za cijeli komp jer komponente ne vole vodu.
Ja imam H80i i pumpa se stvarno čuje kad spustim ventove ispod 800rpma. I to u Fractalovom Define kučištu.
Dakle ako želiš apsolutnu tišinu nebih preporučio H80i/100i.
S druge strane ako misliš zvjerski clockat procesor, vodeno je ipak tiše na 4.5Ghz, a i prednost mu je što baca topli zrak direktno van, tako da i se i sama grafa manje grije.
Nema tu jednostavnog odgovora nažalost.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 10:17   #15
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Svjestan sam ovoga za custom vodeno, nisam još na toj razini Trenutno niti nemam mjesta za aftermarket vodeno zbog keksića koji su jako visoko, jedino možda da se makne držači hdd-a i smjesti se naprijed. Ugl, zaključio sam da ću za početak zamjeniti sva tri ventilatora. A za koji mjesec dok skupim neku lovu kreće projekt custom case-a.

I još samo nešto, jel mi može netko reći koliko je dB maximalno a da bude praktički nečujno? I u kojoj mjeri dust filteri smanjuju protok zraka?
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 11:58   #16
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
A čuj, moraš sam utvrdit što ti je tiho, tj koliko dB ti je "Nečujno". Ovisi o osobi. Dust filteri su super stvar ali neki znaju umanjiti protok i do 50%. Navedi točno koji bi/od čega kupio?
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 12:39   #17
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Uspio sam jedino naći ove u futuri, nigdje drugdje. Ne pišu nikakvi detalji pa ne znam za koliko smanjuje protok.

http://www.futura-it.hr/katalog/komp...tori/zust-012/
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 19:56   #18
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Taj je ok, ne smanjuje protok kao neki(jednom prilikom sam kupio neki spužvasti pa nije ništa propuštao, okreneš ga prema svjetlu i jedva prodire svjetlost . Slobodno uzmi ovaj, možeš ga i prat pa nema zezancije sa čišćenjem istog.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 20:09   #19
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
E super onda! Hvala ti na odgovoru i pomoći
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:45   #20
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Mali update, iskopčao ta dva ventilatora i sad samo Katana radi na 1250 okretaja i nečujna je, jedina glasna stavka mi je trenutno HDD I jedino šta su temperature osjetno porasle. Sad barem imam nešto od kud mogu krenuti
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:44   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,563
Sad vrati samo jedan vent na ispuhu zada ili gore zada (da sad ne tražim koje / kakvo kućište imaš),
taj će biti dovoljan da izbacuje topli zrak vani.
Pri tome nebi trebao bitno povećati buku.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:50   #22
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Tak sam i ja mislio napraviti

edit: ukopčao stražnji koji se btw vrti na max 1800 i on je dosta glasan. Sve mi se čini da ću odustati od custom kejsa i uzeti neki fractalov kejs, ima u futuri po 1k kn big towera sa 3 venta, cable managmentom i pripremom za vodeno

Zadnje izmijenjeno od: KruLe. 26.01.2015. u 22:08.
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 22:20   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,563
Pa jel možeš upravljati tim 1800 zvrkom preko mobo ?
Ako možeš, vjerujem da ga na cca 700 nećeš toliko čuti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 22:27   #24
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Već sam gledao da li mogu, ali čini mi se da ne mogu. Mogu samo sa CPU fanom. Da ga spustim samo na 1200 ko i katanu to bi bilo idealno, ovak banana
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 23:33   #25
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
...jel mi može netko reći koliko je dB maximalno a da bude praktički nečujno?
Nakon nebrojenih izmjena različitih ventova u različitim kućištima (kako vlastitim tako i u onim koje sam slagao bilo iz usluge ili za frendove), brda žuljeva i porezotina po rukama, podijelit ću neka svoja opažanja:

-percepirati buku odnosno glasnoću ventova oslanjajući se na decibele navedene od strane proizvođača, je praktički nemoguće zbog sljedećih razloga:

1. Ne postoji unificirani striktno definirani standard mjerenja glasnoće - npr. 24 dB kod Corsaira nije isto što i 24 dB kod Thermaltakea

2. Isti ventilator se ponaša sasvim različito u različitim kućištima ovisno o obliku kućišta (zvuči sasvim različito u desktop, mid tower, ITX, big tower varijanti), debljini i vrsti materijala od koje je isto napravljeno, načinu pričvršćivanja venta, restrikcijama izazvanim oblikom i veličinom proreza, načinu rada (usis/ispuh), položaja na samom kućištu (vertikal, horizontal, upsidedown, naprijed, natrag, gore, dolje), itd...

3. Glasnoća tj. karakteristika zvuka ovisi u velikoj mjeri o vrsti ležaja motora ventilatora - SB; FB; BB - zamislimo na trenutak da postoji vent istog proizvođača, jednakog broja lopatica i njihove geometrije, jednakog broja okretaja u sve tri verzije ležaja: no way da će sve tri verzije zvučati jednako po karakteristici zvuka, a vjerujem da bi se razlikovali i u glasnoći.

Dokazati navedeno pod brojem 2. se može vrlo jednostavnim pokusom: pokreneš vent van kućišta dok stoji okomito na stolu pa ga onda uzmeš u ruke - karakteristika zvuka i glasnoća će biti u oba slučaja potpuno različita. Jednako će se ista totalno promijeniti nakon ugradnje u kućište.

Isto tako, ventilatori kojima se mijenja (smanjuje) brzina bilo preko softvera na ploči, ili preko potenciometra ili kontrolera bilo koje vrste iz temelja mijenjaju karakteristike zvuka; lako je moguće da vent sa nominalno većim brojem okretaja zvuči bolje kada mu se isti smanje nego li vent sa nominalno nižim brojem okretaja koji radi na punoj brzini. Ili vice versa.

Što želim poantirati: korisnici osjetljiva sluha trebali bi vrlo oprezno baratati danim preporukama o glasnoći pojedinih ventova, jedino ako se preporuka ne odnosi baš na kućište koje korisnik posjeduje.
Osobno sam doživio da su neki ventovi koje se inače smatra vrlo podnošljivima po pitanju buke, prilikom ugradnje u neka kućišta zvučali krajnje neugodno dok su se u nekim drugima ponašali vrlo prihvatljivo.

Generalno gledajući po mojoj (vrlo subjektivnoj) procjeni, rekao bih da se ventovi deklarirani do 26 dB mogu smatrati tihima i nakon ugradnje u kućište ukoliko korisnik nema sonar kao šišmiš ili delfin te ako ne potrpa 4 ili više komada u kućište.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 10:28   #26
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
ja čekam zlatka da mi nabavi bequiet 120mm vent, pa ću onda testirati na svoje (poprilično) osjetljivo uho.
trenutno u kućištu imam corsair odozada koji je došao s njim koji se vrti na 1300 okretaja i stvara mi neugodan dublji zvuk. Nisam vidio da se itko žalio na to (s obzirom da je kućište namjenjeno smanjenju zvukova), pa ću to pripisati ili mojem osjetljivom uhu, ili je možda ventilator škart OBO.

u svakom slučaju, kada dođe, ugradim ga i javim se s dojmovima. navodno je to najtiši ventilator dostupan (uz još neke noiseblockere), ali ovo što lobo64 kaže je istina, i zapravo se ne uzdam u brojke, nego vjerujem da zvuk kojeg proizvodi je barem malo ugodniji od ovog corsaira.
__________________

CPU: Intel i7 3770 (be quiet! Dark Rock 3)
MBO: ASRock z68 extreme3 gen3
RAM: 16GB (4x4) DDR3 1600mhz HyperX
GPU: GTX 960 (Gigabyte Windforce OC, 2GB)
SSD: Kingston K3 120GB
SSD: Samsung 850 EVO 512GB
PSU: be quiet! Straight Power 480W
Case: Corsair 330R (2x140 + 120 be quiet! Silent Wings 2)
Monitor: 27" Dell U2715H
Periferija: few custom keyboards and few different mouse
OS: Windows 10


Macbook Pro 13" (mid 2014)
CPU: Intel i5
RAM: 8GB
SSD: 512GB
OS: OSX Catalina
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 10:47   #27
Dardevil.1977
Registered User
Moj komp
 
Dardevil.1977's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Darda
Postovi: 15
Evo ja ti mogu iz prve ruke dati info oko H100i (novija verzija H100). Ja sam prezadovoljan! Kako je kolega iznad naveo, spaja se preko USB-a na matičnu pa se preko Corsair Link-a može upravljati ventilatorima (program ujedno očitava i ostale senzore u kompu) te možeš podešavati boju RGB ledice na vodenom bloku po želji. U Quiet Mode-u je hlađenje gotovo nečujno. Moj FX 8350 drži na Prime95 nakon više od sat vremena na manje od 40°C (OC na 4.5Ghz uz 1.4V).
Dardevil.1977 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 18:27   #28
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Hvala vam na opseznim odgovorima. Moram se jos sam sa sobom dogovoriti pa vidjeti sta dalje, ugl, bude tu sve napisano
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:22   #29
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Mali update, vratio sam stock vent u kučište, ali sprijeda, premjestio hdd malo niže i posložio kablove, doduše, nemam danas vezica da još presložim to kak se spada. Vent nije doprinjeo buci ali zato padu temperature je, usput promjenio pastu na CPU i sad sam spreman za daljnji OC U skorije vrijeme ću vjerojatno nabaviti dva tiša venta, kako sam i reko na početku ove priče i 8gb rama i moći ću opet konkurirati novijim "pilama" A za neko dogledno vrijeme uzimam novo kučište plus AIO i dižem takt na još više, ako bude proc živ eto, toliko
KruLe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na