Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2013., 15:18   #31
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Good 4 u.
Evo i prijatelj mi baš nekidan govori sličnu stvar: vozi Golfa jedinicu, i kaže da ga toliko dobro služi da ga nebi mijenjao ni za najnovijeg BMWa.
Tako da, razumijem te u potpunosti.
Ja uopće ne kažem da ne bi zamijenio, dapače, ko god ima boljeg i želi ga pokloniti, ja sam tu...u obzir dolaze samo 8320 ili 8350
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 19:07   #32
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa rekoh, ima veze s tim da je i na ovom forumu bilo hrpa ljudi koji nisu kupovali AMD iz straha da im se ne zapali procesor, komp, a onda možda i kuća izgori. A ajd mi reci koliko ljudi znaš da im je iz čista mira otpao hladnjak i zapalio se procesor? Nisi valjda i ti jedan od tih?
Eto, ja slagao frendovima kompače, kupili oni prije hrpu godina AMD i uglavnom bio jedan CPU crknuo odmah po ulasku u BIOS, dva su otišla nakon tjedan dana rada, jednome je s ploče otpao neki kondenzator sa Supermicro dvoprocesorske matične ploče koja je bila u big tower kućištu. Svi su se žalili na količinu buke u računalu. Danas su AMD procesori sasvim OK ali niti jedan frend više nikad nije kupovao ništa osim Intela, i ja među njima. Ja ne toliko zbog straha od pregrijavanja koliko iz razloga da nisam još našao matičnu ploču za AMD koja nema nekakav bug, od neprepoznavanja memorije do problema s USB-om...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2013., 20:20   #33
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Eto, ja slagao frendovima kompače, kupili oni prije hrpu godina AMD i uglavnom bio jedan CPU crknuo odmah po ulasku u BIOS, dva su otišla nakon tjedan dana rada, jednome je s ploče otpao neki kondenzator sa Supermicro dvoprocesorske matične ploče koja je bila u big tower kućištu. Svi su se žalili na količinu buke u računalu. Danas su AMD procesori sasvim OK ali niti jedan frend više nikad nije kupovao ništa osim Intela, i ja među njima. Ja ne toliko zbog straha od pregrijavanja koliko iz razloga da nisam još našao matičnu ploču za AMD koja nema nekakav bug, od neprepoznavanja memorije do problema s USB-om...
Ja onda moram sebe proglasiti genijem, jer u doba kad je bilo moderno da se AMD kvari i samozapaljuje, ATI ima drivere koji uopće ne rade, a IBM diskovi crkavaju u tisućama ja sam uredno imao AMD, prvi Radeon 64 VIVO, i dva IBM-a u RAID 0, i meni sve radilo kako treba
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 20:53   #34
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sigurno jer smo ja i dva frenda imali DTLA serija diskove od IBM-a i obojici su crkli sami od sebe.
  Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 07:36   #35
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,308
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Skuplji procesor = veća marža dućanu.
Yea...right...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 13:35   #36
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Opet Intel vs AMD.

Da se osvrnem na ove stranice za review(Tommy i Co.), neke su realne i stvarno se može dosta toga prikupiti(informacija) kada se kupuje proc, grafa itd... Ali recite iskreno, vi ne biste u reviewu napisali da je Intel bla bla bolji od AMD-a bla bla za 20% da vam Intel plati neku sumicu(ili obrnuto)? Yea right..
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 19:25   #37
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Ali recite iskreno, vi ne biste u reviewu napisali da je Intel bla bla bolji od AMD-a bla bla za 20% da vam Intel plati neku sumicu(ili obrnuto)? Yea right..
Nemaju oni što napisat tko je bolji kad kroz brdo testova vidiš rezultate. Isto tako i na 20ak drugih stranica koje recenziraju hardware.
Ako je Intel izbacio novi proc, energetski efikasan, brz, rađen u najnovijem i najboljem proizvodnom procesu, zašto onda nebi malo pohvalili Intel zato jer ulaže brdo love u razvoj?
Hvalili su oni Athlon 64 i Athlone X2 kad su bili dobri u svoje vrijeme..
Inače zašto bi si netko velik kao Anandtech kvario ugled i budućnost zbog te neke sumice?
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 19:33   #38
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja onda moram sebe proglasiti genijem, jer u doba kad je bilo moderno da se AMD kvari i samozapaljuje, ATI ima drivere koji uopće ne rade, a IBM diskovi crkavaju u tisućama ja sam uredno imao AMD, prvi Radeon 64 VIVO, i dva IBM-a u RAID 0, i meni sve radilo kako treba
Ne moraš, neki su jednostavno imali sreće s ATI i AMD. Ja sam išao na sigurnu varijantu, Intel+Nvidia i na tome sam i sada.
ATI/AMD mi sada izgleda kao jak igrač na polju mobilnih platformi, u segmentu gdje je Intel u zaostatku s Atom procesorima.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 02:00   #39
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Nemaju oni što napisat tko je bolji kad kroz brdo testova vidiš rezultate. Isto tako i na 20ak drugih stranica koje recenziraju hardware.
Ako je Intel izbacio novi proc, energetski efikasan, brz, rađen u najnovijem i najboljem proizvodnom procesu, zašto onda nebi malo pohvalili Intel zato jer ulaže brdo love u razvoj?
Hvalili su oni Athlon 64 i Athlone X2 kad su bili dobri u svoje vrijeme..
Inače zašto bi si netko velik kao Anandtech kvario ugled i budućnost zbog te neke sumice?
Mozda sam samo navikao na nase novinare

Ma znam da je bio takav neki slucaj u IT svijetu ali ne mogubse sad sjetit stranice, bilo je prije 3-4 god cca.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 11:53   #40
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Nemaju oni što napisat tko je bolji kad kroz brdo testova vidiš rezultate. Isto tako i na 20ak drugih stranica koje recenziraju hardware.
Ako je Intel izbacio novi proc, energetski efikasan, brz, rađen u najnovijem i najboljem proizvodnom procesu, zašto onda nebi malo pohvalili Intel zato jer ulaže brdo love u razvoj?
Hvalili su oni Athlon 64 i Athlone X2 kad su bili dobri u svoje vrijeme..
Inače zašto bi si netko velik kao Anandtech kvario ugled i budućnost zbog te neke sumice?
A rezultati testova su vjerodostojni?

http://techreport.com/review/17732/i...-optimizations
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2013., 13:17   #41
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A rezultati testova su vjerodostojni?
Dašta su. Pogledaj CPU testove i vidjet ćeš da su rezultati na svim stranica koje rade recenzije praktički jednaki. Ili cijeli internet kolektivno udijeli koji bod Intelu u testovima? Može bit..
A jesi i našao članak, star 4 godine. Kao da kažeš da nvidia sad vara i ne valja zato jer je prije 10 godina sa FX 5xxx serijom varala u 3Dmarku2003.
Daj uozbilji se malo..
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2013., 16:11   #42
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Testove se može raditi na više načina: http://www.computerbase.de/artikel/g...weiter-teil/6/
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na