Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2011., 17:40   #1
Dimitriy
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Yagreb
Postovi: 2
instalacija win 7

Pozdrav,

jucer sam instalirao win xp/win7 dual boot. prvo win xp na C particiju i nakon toga win7 na d particiju. to sam napravio jer mi dvd citac na laptopu odbija citat dvd-e. ideja je bila da imam samo win 7. to je sve proslo u redu. e posto sam novi u cijeloj toj dual boot stvari, nisam znao da se >> podaci << za dual boot nalaze na c particiji, tj. da ne smijem formatirat c particiju. nakon toga sam ponovno instalirao win xp na c:
e sad, trazim vec par sati kako natjerat da mi boot menu ponudi win7 i dal je to sad uopce moguce. ne znam dal bih trebao editirat boot.ini ili ne. ali nije problem ni da idem na novo instalirat win7.

sad me zanima, posto ne mogu tako brzo doc do usb sticka od 4gb za napravit boot disk win7, dali je nekako moguce da ostavim na d particiji folder install od win 7 pa da ga pokrenem iz DOS-a. za to bi mi trebao nekakav bootabilni CD vjerujem. dal bi na taj nacin mogao instalirati win 7 na c: bez koristenja win xp?i kako najlakse napravim boot cd za DOS ako je to opcija?

ne znam dal sam bio dovoljno jasan sta bih zelio napravit

please help
puno hvala
Dimitriy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2011., 18:03   #2
Dimitriy
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Yagreb
Postovi: 2
skinuo sam dos image s ove stranice
http://www.allbootdisks.com/download/iso.html

ovo mi je dosta hitno pa sam zato dosadan. dal cu moc iz instalacijskog procesa formatirat c: ili ce mi prebacit instalaciju win xp-a u windows.old folder? je moguce da na taj nacin ostanu kakvi tragovi starog OS-a pa bi moglo bit kakvih problema u buducnosti ili mogu biti miran?

hvala
Dimitriy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na