Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2008., 14:54   #1
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Project : TT Mozart

Idemo dalje

Nakon što je ovo kućište otišlo u ruke sretnom kupcu , vrijeme je za novu kantu.

Pošto mi kod nas ništa nije upalo u oko, našao sam vani zanimljivo kućište . Zanimljivo zbog prostora i zbog riješenog hlađenja

Trenutno je u transportu , pa ću samo slike sa neta staviti

Dimenzije su : 362 x 330 x 726mm , pravi toranj

Uzeo sam ga zbog ovoga



Dakle 4 skoro nezavisne termalne zone, i više nego dovoljno prostora da utrpam unutra 2 ili čak 3 nezavisna vodena hlađenja, za sve komponente



No, o turpijanju po kanti ću kad dođe, imam neke ideje...

Imam drugih problema .

Za 8800GTX sam uzeo Zalman-ov vodeni blok, ovaj ...


Problem je što ne naliježe na memoriju kako treba

Evo ovdje test tog hladnjaka pa ako neko želi može vidjeti
http://accelenation.com/?ac.id.267.1

Trebao bih skinuti cca 0.3-0.4mm sa ovoga dijela koji naliježe na gpu da bude sve kako treba

Čime bih to mogao skinuti ???

Bila je patnja dok sam ga rastavio, stavili su neku smolu u glave vijaka, pa moraš uništiti glavu vijka dok ga otvoriš
Uglavnom, kad sam uspio, izgleda ovako

Ovo bi čak i moglo dobro hladiti

Dobra je stvar što gore ide 10/8 crijevo, to mi taman odgovara za ostatak vodenog. Ne znam bih li se zamarao montažom ravnih uvodnica, ili da ostavim ove lakat.

Pošto će grafa imati svoje posebno hlađenje, mislim da ću ostaviti ovako kako je.

Idemo dalje...
vex je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 15:11   #2
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Danas stigao i hhd cooler

Innovatek nešto nešto , ima naprijed ispis temperature preko senzora ( koji se zakelji na elektroniku recimo )







Pati me kako da riješim vodeno za memoriju. Nisam nigdje našao blokove a da se ne moraju HS skidati, što mi poništava garanciju ... zna li itko ??
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2008., 17:44   #3
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Probaj napraviti sam nekakav blok?
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 19:51   #4
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
gdje si nabawio taj hdd cooler?
el stisa to što hdd?
fala pozz

edit: vidim da je za vodu...:@
btw,jel ima nesto slicno pasivno da utisawa i ladi?
TomG je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 10:51   #5
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
D

Pati me kako da riješim vodeno za memoriju. Nisam nigdje našao blokove a da se ne moraju HS skidati, što mi poništava garanciju ... zna li itko ??

vexiću moraš kupiti memoriju koja već na sebi ima blokove za vodeno
OCZ ima takve, da li ima još koja firma, to si nisam zapamtil.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 20:04   #6
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Tomy no.1 Pregled postova
gdje si nabawio taj hdd cooler?
el stisa to što hdd?
fala pozz

edit: vidim da je za vodu...:@
btw,jel ima nesto slicno pasivno da utisawa i ladi?
hdd cooler nabavio u njemačkoj
Neznam stiša li ga, ali defnitivno ću kemijati da ga zamotam u spužvu, pa ću vidjeti temperature


Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
vexiću moraš kupiti memoriju koja već na sebi ima blokove za vodeno
OCZ ima takve, da li ima još koja firma, to si nisam zapamtil.
da, ali to je ddr3 koliko sam vidio
vex je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 20:10   #7
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Evo taj OCZ,samo što košta ko dragi kamen:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1120038

Ja bi se ipak odrekao garancije
žile je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 20:12   #8
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
hdd cooler nabavio u njemačkoj
Neznam stiša li ga, ali defnitivno ću kemijati da ga zamotam u spužvu, pa ću vidjeti temperature
da, ali to je ddr3 koliko sam vidio
I DDR2.
http://www.diskont24.com/product.php?productid=25506

EDIT:
Žile me prestigo, al ima dragi kamen... Moje su malo jeftinije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2008., 20:15   #9
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
probaj nabaviti nes ovako
http://www.xoxide.com/ramwaterblocks.html
evo na ebayu ovih srednjih
http://cgi.ebay.co.uk/Thermaltake-CL...QQcmdZViewItem
ili kontaktiraj besthiyu da ti nabavi ove od thermaltake mislim da bi on to mogo
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 18:04   #10
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Memorija kupljena

Doduše dok stigne iz amerike, trebat će barem 2 tjedna

OCZ 2 x 2GB



Šteta što su moduli toliko debeli da ne stane više keksova

Nego, ima li itko rješenje za ovo
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Trebao bih skinuti cca 0.3-0.4mm sa ovoga dijela koji naliježe na gpu da bude sve kako treba

Čime bih to mogao skinuti ???
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2008., 22:14   #11
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 723
ak znas nekog tokara koji ima glodalicu sa tim to mozes skinuti bez problema
drugih rijesenja ne vidim
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 11:07   #12
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
prije svega. odlicne komponente. saroliki asortiman.zanimljivo.

evo ti savjet od korisnika tih zalman blokova. meni svi lijepo naljezu na meme i mosove i gpu. veci je problem, hebem im sestre ruzne, kaj su stavili sugave male serafice koji bi to sve trebali povezati na karticu. a oni, stari moj, imaju tenziju puknuca. pri prvom slaganju su mi na jednom bloku DVA navoja popustila i jedan seraf je puknuo, no bez ikakve frke su mi ih zamjenili novima.
a sad sam skuzio da je jedan od 4 serafa na gpu popustio, citaj pukao. vjerujem da ce to ici pod garanciju, no najjebenije me to zivcira.

sam blok hladi odlicno, mada bi vise volio vidjeti 10mm prikljucnice, jer si ovako ogranicen na 8mm crijeva. i nemam prituzbi na naljeganje, jer dobijes u kompletu termalnu traku koja jako dobro popuni svaku neravninu ako postoji.

PAZI!! jedan trik..ja kod prvog slaganja i upasivanja, srecom odmah skuzio, nisam odljepio jednu stranu zastitne folije s te termalne trake.ono, ko radi i grijesi, no s time nije blok nalijegao kako treba. mozda, ali mozda da probas to provjeriti,jer mozda mozes izvuci neravninu s time, ako vec ona postoji.

s druge strane, glupavo je slozeno to kaj neznas koliko treba kaj stegnuti. ako olabavis, upitno je koliko hladi, no jos je gore sve stegnuti, jer blok izvitoperi karticu a i serafi puknu (ne, nisam stezao ko manijak, vec je kombinacija tanki seraf u aluminiju prelosa kombinacija). da, svine je po dijagonali. uglavnom, koliko je fensi smensi, i dobro hladi, toliko su ga pomalo tehnicki ujebali.

ako trebas savjete, samo pitaj.

I VAZNO!! rekao bi NAJVAZNIJE KOD TOG BLOKA!!!
budem ti postao slike, na kucnom kompu su mi. MORAS zastiti mosove od dodira s blokom. to nije greska u konstrukciji, vec je to tvoja sreca, koliko imas UREDNO slozenu karticu.citaj, zavisi od proizvodaca koliko je uredan u svojem poslu.
naime, ti mosovi trebaju biti lijepo i uredno zalemljeni, u jednoj ravnini. no, iskustva iz upotrebe pokazuju da su u nekim slucajevima zalemljeni onak, sve i svakak, izlaze iz neke zamisljene ravne crte, pa dolazi do mogucnosti zbog MALO MJESTA izmedu njih i samog bloka da dodirnu blok, a kako su pod strujom, katastrofa je neizbjezna.
to se rijesi postavljanjem, citaj oblacenjem mosova u izolir traku, te tako rijesis taj problem.
ja sam userafio blokove, i posto znam gdje treba gledati i mjeriti, vidio sam da su mosovi super ravno zalemljeni (dragi gigabyte ) pa da ne diraju blok, no ipak sam stavio izolirku da anuliram bilo kakvu mogucnost te katastrofe.

eto, to je sve kaj znam o njima. slike sljede
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 15:25   #13
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Danas stigao i hhd cooler

Innovatek nešto nešto , ima naprijed ispis temperature preko senzora ( koji se zakelji na elektroniku recimo )





Kako je sve na stolu, sinoć sam uhvatio vremena da malo isprobam ovo čudo

Dakle, senzor je točan, ( uspoređivao sa jednim baždarenim )

Rezultati su sljedeći :
Nažalost nisam mjerio ambijentalnu temperaturu, ali bilo je dosta toplo, otvoren prozor, otprilike 24-25 stupnjeva koliko je bilo dok senzor nije bio nigdje zakačen
Mjerio sam sa speedfanom , i sa senzorom kojeg sam zakeljio nasred elektronike
Pola sata igranja + kopiranje 30gb amo-tamo ( nisam stručnjak, ne znam kako opteretiti disk do kraja )
Disk sam na stolu - speedfan 33 , elektronika 49 stupnjeva
Disk u vodenom bloku - speedfan 24 , elektronika 33 stupnja

Izgleda da šljaka jako dobro, iako su rezultati čak i malo predobri
Vidjet ću kako će biti kad ga u spužvu zamotam
vex je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 20:00   #14
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
prije svega. odlicne komponente. saroliki asortiman.zanimljivo.

evo ti savjet od korisnika tih zalman blokova. meni svi lijepo naljezu na meme i mosove i gpu. veci je problem, hebem im sestre ruzne, kaj su stavili sugave male serafice koji bi to sve trebali povezati na karticu. a oni, stari moj, imaju tenziju puknuca. pri prvom slaganju su mi na jednom bloku DVA navoja popustila i jedan seraf je puknuo, no bez ikakve frke su mi ih zamjenili novima.
a sad sam skuzio da je jedan od 4 serafa na gpu popustio, citaj pukao. vjerujem da ce to ici pod garanciju, no najjebenije me to zivcira.
Hej, tx na pomoći, svakako ću se javiti ako bude potrebe. Vjerujem da će i drugima ovo biti zanimljivo

Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
sam blok hladi odlicno, mada bi vise volio vidjeti 10mm prikljucnice, jer si ovako ogranicen na 8mm crijeva. i nemam prituzbi na naljeganje, jer dobijes u kompletu termalnu traku koja jako dobro popuni svaku neravninu ako postoji.

PAZI!! jedan trik..ja kod prvog slaganja i upasivanja, srecom odmah skuzio, nisam odljepio jednu stranu zastitne folije s te termalne trake.ono, ko radi i grijesi, no s time nije blok nalijegao kako treba. mozda, ali mozda da probas to provjeriti,jer mozda mozes izvuci neravninu s time, ako vec ona postoji.
Da, ako stavim tu termalnu traku, valjat će, ali ja hoću da sve paše bez nje, dakle blok direkt na memoriju

Inače, ja imam komplet vodeno na 10/8 sustavu, tako da mi i ovo odgovara, a ne znam koliko bi dobio da sve prebacim na 13/10, predpostavljam ne puno, ipak su blokovi naveća uska grla

Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
s druge strane, glupavo je slozeno to kaj neznas koliko treba kaj stegnuti. ako olabavis, upitno je koliko hladi, no jos je gore sve stegnuti, jer blok izvitoperi karticu a i serafi puknu (ne, nisam stezao ko manijak, vec je kombinacija tanki seraf u aluminiju prelosa kombinacija). da, svine je po dijagonali. uglavnom, koliko je fensi smensi, i dobro hladi, toliko su ga pomalo tehnicki ujebali.
Je, sad mi skoro žao što nisam dao još 200kn za ek vodeni blok, a sa druge strane definitivno planiram još jednu ubost pa će se valjd isplatiti



Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
I VAZNO!! rekao bi NAJVAZNIJE KOD TOG BLOKA!!!
budem ti postao slike, na kucnom kompu su mi. MORAS zastiti mosove od dodira s blokom. to nije greska u konstrukciji, vec je to tvoja sreca, koliko imas UREDNO slozenu karticu.citaj, zavisi od proizvodaca koliko je uredan u svojem poslu.
naime, ti mosovi trebaju biti lijepo i uredno zalemljeni, u jednoj ravnini. no, iskustva iz upotrebe pokazuju da su u nekim slucajevima zalemljeni onak, sve i svakak, izlaze iz neke zamisljene ravne crte, pa dolazi do mogucnosti zbog MALO MJESTA izmedu njih i samog bloka da dodirnu blok, a kako su pod strujom, katastrofa je neizbjezna.
to se rijesi postavljanjem, citaj oblacenjem mosova u izolir traku, te tako rijesis taj problem.
ja sam userafio blokove, i posto znam gdje treba gledati i mjeriti, vidio sam da su mosovi super ravno zalemljeni (dragi gigabyte ) pa da ne diraju blok, no ipak sam stavio izolirku da anuliram bilo kakvu mogucnost te katastrofe.
Ovo znam, ništa ne kupujem dok ne pregledam sve review-ove koji imaju o meni zanimljivom proizvodu, tako da je izolirka već spremna

Inače, daj mi samo reci koliko ti se bolje ( i da li uopće ) klokaju kartice sa njim. Meni je na zraku max bio 740/1020 , pa ću vidjeti kako će biti sa njim
vex je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 13:21   #15
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
trenutno, dok mi se bestija ne smiluje i ne isporuci naruceno ,drzim proc na 3.2 a grafe na 600gpu/1550shad/1000mem. temperature su cca 45°C u loadu(par sati cod4 il bf2142 il AssCreed il...).
btw, kad su bile na stock postavkama, bila je identicna temperatura ili je vodeno dobro il je oc premali. bestijooooo sjeti me se da mogu rec covjeku na koliko mogu ocat grafe hehe

a i kako je sad to sve poslozeno, nekako su mi se crijeva spigala (od savinutog polozaja su postala elipsasta a ne okrugla-a cak nisu ni ona najjeftinija hmm hmm) pa brijem da je i protok onako...ne bas najbolji..bestijo...trebam ta crijeva viseee hehe pa je temp zato pomalo visoka jer je ocito da nije sve 100% protocno kako bi trebalo biti.bestijooo ooo ooo


i da..mislim da je nemoguce dobiti to kaj ti hoces. hladenje i mema i gpua bez termalne trake. nekako mi se cini utopija za ocekivati da ce i SVI chipovi mema i chip gpua biti na nano identicnoj visini da bi hladnjak mogao to sve identicno pokriti. zato i je ta traka da popuni moguce neravnine. stovise, ta je traka kao plastelin, te visak trake ode preko ruba chipa, a na njemu ostane taman toliko koliko treba da se odlicno provodi toplina.
a i zato i je savjet, da pri skidanju hladnjaka, upotrijebis nove trake, koje imaju to pocetno svojstvo rastezljivosti i plastelinosti
to bi reklo, NEMOJ bez trake


p.s. darkec, naj se ljutiti...znas kak je kad je djete nestrpljivo
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 19:11   #16
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
evo da vam se i ja pridružim, puknuo isti cooler gore, stavio izolir trake da ne dira i radi ko beba... zbogom temp. od 82c :P zivjela voda
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2008., 23:15   #17
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Stiglo kućište

Iss, ovo nije kanta, ovo je kanturina, stat će unutra 3 matične i 6 vodenih

Ovo je CM stacker , isto veliko kućište



a ovo je Mozart, ispod istog stola, jeedva stalo

vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2008., 23:37   #18
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Brutalno kućište, baš me zanima kako ćeš sve to sklepati, ima potencijala

BTW koliko si platio memoriju?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2008., 23:42   #19
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
mema 210 $
dostava i osiguranje 40 $

Inače, skužio sam da na ebayu nema nekih super jeftinih stvari, samo veća ponuda
vex je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2008., 00:06   #20
BunaC
Premium
Moj komp
 
BunaC's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 22
Dobro kučište,a preko ljeta gajba pive stane unutra da se hladi
BunaC je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2008., 20:29   #21
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor BunaC Pregled postova
Dobro kučište,a preko ljeta gajba pive stane unutra da se hladi
Preko ljet se maoze unutra samo grijat

nego vex, koliko te je doslo kuciste? i dal je novo ili polovno? daj par detalja.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 13:33   #22
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Kućište sa dostavom cca 1800kn čini mi se
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 09:37   #23
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Stigla memorija











Spajanje na vodu je riješeno zanimljivo. Pošto ne mogu stati velike uvodnice, stavili su 2 za dovod vode i 2 za odvod . Sa blokom dolazi i nekakav reduktor koji ima 4 izlaza ( za 2 pločice ) i opet jedan sa druge strane .





Inače tehničke karakteristike su

1150mhz
5-5-5-18@ 2.1v

Dečki sa legion hardwarea su uspjeli nakuriti na 1266MHz , vidjet ću koliko ću ja izvući

Ovako izgleda kad je spojeno



Zadnje izmijenjeno od: vex. 30.05.2008. u 09:54.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 09:41   #24
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
molim te priznaj koliko si dao za tu memu
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 09:49   #25
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
mema 210 $
dostava i osiguranje 40 $
Sad sam gledao na ebay, priznajem da je točna cifra 251.96 $ . Memorija u US je 209 baksa, ostalo dostava

Puno, ali dobro ide i dobro izgleda i ide na vodu . Jbga
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 10:14   #26
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Daj još malo slika spojenog, otvoreno kućište itd..
Ajd, ako već nemožemo imat da možemo slinit
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 10:17   #27
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
da, daj jos par slika kucista, ali daj da slike budu donekle gledljive, a ne kao ove slike meme gore..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 11:50   #28
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Polako, nisam još ni počeo , u utorak mi ploča nova dolazi, ( jučer uzeo u hg-šrotu, dobio otvaranu ploču bez NB hladnjaka , pa čekam novu ) .

Za sada moram:

1. Napraviti rezervoar(e) za vodenjaču, za koju postoje 2-3 opcije:

- Posebna pumpa, rezervoar i hladnjak za cpu, grafu, hdd i mem i možda napajanje( ako iskemijam sve do kraja ) . Dakle 3 pumpe, 3 killera i 3 rezervoara, cpu u uv crvenoj, grafa u uv plavoj i hdd/mem/psu u uv zelenoj boji .
Najkompliciranije za napraviti, ali bi najbolje izgledalo i najvažnije, najbolje performase bi dobio

ili

- 2 pumpe i 1 veeliki tank , sve spojeno u serijalu na jednu pumpu, a druga pumpa samo da vozi vodu kroz 3-4 killera, koji će se nalaziti izvan kućišta, odozada konkretno ( kućiše je duboko svega 33cm, umjesto standardnih 50-ak, tako da stane iza bez beda )

Ovo je lakše i brže rješenje, a možda mi na pamet padne nešto treće

Tank(ovi) idu od stakla 4mm, jeftinije i lakše za nabaviti. Svaki staklar za siću izreže i pospaja sve.

2. Vodeni blokovi za matičnu su poveliki malo, pa ih moram malo doraditi i izbušiti. Nakon toga ih sve izbrusiti i ispolirati

Samo kućište dosta dobro izgleda u crnoj boji, tako da ga neću lakirati, samo ću sa prozorima morati nešto napraviti, preveliki su, malo ga izbušiti gdje bude trebalo i tak...


A najveći problem od svega je OVO , koči me jako u projektu, ne znam što ću
vex je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 13:58   #29
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne kuzim kak te to koci u projektu? I btw koja je to stolica?
Imam ti ja plexija 10 mm ako ti treba za nesto

I daj molim te nemoj to vodeno radit u 100 boja..

Citiraj:
cpu u uv crvenoj, grafa u uv plavoj i hdd/mem/psu u uv zelenoj boji .
Pa nemas valjda 15 godina?

koja je to igra na slici?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 15:04   #30
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Pa fino koči. Dođem kući, i onda umjesto da idem šarafat, odem se na PS3 igrati Gran Turismo . Stolica , odnosno sjedalo je pravo, za automobil. Može se pomicati naprijed nazad, original za Logitech G25
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na