Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2008., 13:03   #1
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Intel Q6600 vs Amd 6400 x2

Evo na sto sam naletio pa nisam mogo a da ne otvorim novu temu.Naime dali je to istina i dali je to moguce a kolko vidim po filmicu itekako je moguce
Svi programi se brze otvaraju sa amdom takodjer i 2 puta brze se ucita windows na amdu evo pa presudite

http://www.youtube.com/watch?v=FYXJK...eature=related

eto ima neka utjeha u nama amdovcima
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:13   #2
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Hm,reci ti nama da li je moguće da je to relevantan podatak,s obzirom da je taj filmić vjerojatno nastao s one strane željezne zavjese,da su to nekontrolirani uvjeti i da su to potpuno dva različita računala s različitim windowsima i različitim procesima,a posebno toliko relevantan da zaslužuje temu
Kladim se da čak ni distribucije windowsa nisu identične.
Al dobro,iznenadio si me utoliko jer sam očekivao pitanje tipa "šta da kupim"!
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2008., 13:16   #3
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Hm,reci ti nama da li je moguće da je to relevantan podatak,s obzirom da je taj filmić vjerojatno nastao s one strane željezne zavjese,da su to nekontrolirani uvjeti i da su to potpuno dva različita računala s različitim windowsima,a posebno toliko relevantan da zaslužuje temu
Kladim se da čak ni distribucije windowsa nisu identične.
Al dobro,iznenadio si me utoliko jer sam očekivao pitanje tipa "šta da kupim"!
Nije bitno sta je ali je utjeha sta je je a na pocetku filmica ti pise da su isti windowsi gore ili oni lazu sta me ne zanima glavno da ovdje amd rastura.I da ne namjeravam tako uskoro kupovat procesor jer sam prezadvoljan sa svojim phenomcicem.Ovo sam samo postavio da se mi amdovci malo utjesimo
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:20   #4
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
amd dual core vs intel quad koliko sam skuzio...

samo ne znam što od toga što je on pokretao u filmiću opterecuje full sve 4 jezgre...

svi na forumu za igre i 'normal use' preporučuju dual core(čak i za intela)
dok za neku ozbiljniju video obradu i puno 'zip/unzip' posla preporučuju 4core.
to je opce poznato na forumu, dakle u onoj prvoj skupini nema ogromne razlike 2/4 jezgre.
dok u drugoj ima.

a on tu pokrece solitaire, internet explorer, bootanje
što nije stavio unzip nekog fajla od 4 GB....
osim toga, vrlo je upitna vjerodostojnost(jer tko kaže da amd nije bio naklokan prilikom testa)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:23   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A da ne spominjemo još neke faktore koji utječu na duljinu boota npr, ipak očito je da neko teba poraditi na POST rutinama svojih ploča (pri tome ne mislim na Intel nego na one koji su sklepali ploču) jer ono je komično sa crnim ekranom, neznam koji k ima tolko mljeti prije paljena sabirnica i inicijalizacije ekrana...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:24   #6
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
E istina je sta govoris al nekome je bitnije da cim prije dodje u windowse i pocne surfat po netu i gledat filmice.
E da jako me zanima dali fakat tak dugo treba q6600 da ucita windowse ili sta kada smo vec kod toga
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:27   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
Ovo sam samo postavio da se mi amdovci malo utjesimo
Zbog čega bi se neko opće trebal tješiti. Druga je stvar kad vandali misle da im se dalo za pravo i da svi koji nemaju ono kaj imaju oni, automatski znači da si to ne mogu priuštiti. Ako se neko tješi, to su onda vandali, pošto im je lakše nekom reći da se tješi jer nema novog Penryna/Phenoma, nego priznati da imaju naclockani procesor za torrente i IM programčeke. Kaj se tiče tog videa, čisto svejedno mi je dal se na nekoj konfiguraciji prozori/programi otvaraju pol sekunde brže nego na onoj drugoj ili dal Start menu sjena pada pod 75° na Intelu, dok je na AMDu pod 60°.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:29   #8
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Gledaj,nisu identični windowsi,svaki je nakrcan svojim pizdarijama,Q6600 mora podić ESS koji i kod mene nekad jede govna po 10-15 sekundi,ploča mu je zdrkana,zapravo vjerojatno je Q6600 upaljen 10 sekundi poslije.Dvije friške instalacije windowsa,isti komp,sve identično,AMD nebi bio brži nego bi u najmanju ruku bili podjednaki.
Mislim,da tebi ne treba utjeha,i općenito ljudima na AMD procevima,vi ih nebi ni imali zapravo da vas treba tješit.A kad malo bolje promislim jedino vas ilovača može utješit
žile je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:33   #9
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Zbog čega bi se neko opće trebal tješiti. Druga je stvar kad vandali misle da im se dalo za pravo i da svi koji nemaju ono kaj imaju oni, automatski znači da si to ne mogu priuštiti. Ako se neko tješi, to su onda vandali, pošto im je lakše nekom reći da se tješi jer nema novog Penryna/Phenoma, nego priznati da imaju naclockani procesor za torrente i IM programčeke. Kaj se tiče tog videa, čisto svejedno mi je dal se na nekoj konfiguraciji prozori/programi otvaraju pol sekunde brže nego na onoj drugoj ili dal Start menu sjena pada pod 75° na Intelu, dok je na AMDu pod 60°.
Ja ovim postom samo ocu reci da amdi nisu tolko losi kolko ih se smatra losima,po svima testovima vidimo da intel rula jel tako?u svim zivim pogledima amd po tome nevalja niko ga ne preporucuje u konfama osim ako se radi o jeftinim konfama da se razumijemo svi pricaju intel ovo intel ovo a niko nebi malo pohvalio amda sta nema smisla.Cak u trgovina su mi govorili kupi si intel,amd je los i takve spike (prejako se grije premalo oc itd..)Mozda sam radi sebe isto postao ovaj post.Kupim amd phenoma svi pricaju ma on ti je sranje rusit ce ti se sporije je od dual core i tako(opet su mi govorili uzmi si intela)A ono zbog cega se ljutim je upravo radi mene...Na ovom forumu sam takodjer ljude pitao koju grafu da kupim do 1500 kuna svi govorili mi hd3870 kupim tu grafu odmah pocinju 8800gt je bolja 9600 gt je bolja(ovo nije tema za ovo ali moram to spomenut)a mogo sam kupit bilo koju od tih .kako nebi osjecao se jadnim nakon toga.To je istina svi vise vole nvidiu i intela dok ati i amd ispastaju(sta u biti nije istina sa omjerom performansi i cijene,ovo se tice procesora)
Dajte mi onda vi objasnite zasto se ljudi nebi tjesili.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:44   #10
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Gle,nitko ovdje nije rekao da je AMD loš,a osim tog nisam ni pročitao na forumu neke tvrdnje da je AMD loš.Stvari su jednostavne,kupuješ novu konfu,te dvije platforme su cijenom konkurente,pa nećeš kupovat onaj koji je uvjetno rečeno lošiji.Druga stvar da ti treba neki brzi upgrade proca,u tom slučaju nećeš valjda mijenjat sve,ali stvari tako stoje.
Nije AMD lošiji,intel je tek ponešto bolji.
Uvijek se AMD znao iskopat iz pizdarija,još iz ere probijanja gigahercne barijere,tako će vjerojatno biti i sada.I uvijek je začudo imao kupaca.Ne sjećaš se ti,ni nemožeš,kako si prije 2,5 godine morao tražit intelov proc povećalom po sigovima.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2008., 13:44   #11
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
Ja ovim postom samo ocu reci da amdi nisu tolko losi kolko ih se smatra losima
No, pa to zna svako ko gleda dalje od plaćenih recenzija i ne sluša bajke tatinih sinova kojima je prvim komp bil s Core arhitekturom.
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
u svim zivim pogledima amd po tome nevalja niko ga ne preporucuje u konfama osim ako se radi o jeftinim konfama da se razumijemo svi pricaju intel ovo intel ovo a niko nebi malo pohvalio amda sta nema smisla.
Baci malo pogled po Konfiguracijama, pa budeš skužil da se AMD predlaže bez ikakvih problema. To kaj je većini vandala ispod časti imati AMD i nagutali su se plaćenih recenzija, je druga stvar. Rekel sam već masu put u svojim postovima da je masi ljudi čisto svejedno dal imaju AMD ili Intel, kad su u pitanju svakodneve namjene.
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
To je istina svi vise vole nvidiu i intela dok ati i amd ispastaju
Ja više volim brinete, nego ime na kartonskoj kutiji, a kupujem ono za kaj misilm/znam da se isplati i ono za kaj znam da budem iskoristil. Pusti ti to kaj svi više vole Intel + nVidia i kupi/preporuči ono kaj je po tvojem mišljenju/iskustvu najbolje za određenu svotu.
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
Dajte mi onda vi objasnite zasto se ljudi nebi tjesili.
Zašto se bi tješili? Objasnil sam u prethodnom postu ko se najviše i u prvom redu tješi. Vlasnici Intela ili AMDa koji nisu zaluđeni marketingom, preporučuju bez ikakvih problema jednog i drugog proizvođača procesora.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:45   #12
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
E istina je sta govoris al nekome je bitnije da cim prije dodje u windowse i pocne surfat po netu i gledat filmice.
E da jako me zanima dali fakat tak dugo treba q6600 da ucita windowse ili sta kada smo vec kod toga
Ak ti je bitno da ti što prije uđe u Windowse, onda ćeš kupiti SSD, a ne procesor. Pa meni se na EEE-u dignu windowsi u roku desetak sekundi, a unutra je Celeron. Prevest ću onda na tvoj model to: moj Celeron na 633 MHz u EEE-u je brži i od Q6600 i i 6400 X2
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:48   #13
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
moj Celeron na 633 MHz u EEE-u je brži i od Q6600 i i 6400 X2
Nije to zbog SSD nego zato jer si ti Yoda
McG,previše pričaš.Sliku nabaci
žile je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:50   #14
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

Baci malo pogled po Konfiguracijama, pa budeš skužil da se AMD predlaže bez ikakvih problema. To kaj je većini vandala ispod časti imati AMD i nagutali su se plaćenih recenzija, je druga stvar. Rekel sam već masu put u svojim postovima da je masi ljudi čisto svejedno dal imaju AMD ili Intel, kad su u pitanju svakodneve namjene.
A kada ljudi pitaju amd ili intel??uvijek se predlaze intel il se varam?

I da valjda se admini ne ljute sta sam otvorio ovu temu
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:53   #15
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
A kada ljudi pitaju amd ili intel??uvijek se predlaze intel il se varam?
Ovisi ko predlaže. Ja predložim oba proizvođača, pa nek si biraju.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:57   #16
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Zavisi da o tome al cinjenica je da ipak intel 90% preporuca.Zasto kada se konfe slazu na ovom forumom nebude 2-5 profica koji ce realno napravit konfe.A ne neko ko ima intela preporuci intela i dalje salje drugim ljudima i onda ispadne da je intel tolko premocniji od amda
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:58   #17
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Pokreces flame bez veze. Kupio si Phenoma, zadovoljan? Ako jesi, budi zadovoljan i uzivaj, ako nisi, odi na Intela i bok... stvarno mi nije jasan smisao ovog topica.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 13:59   #18
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
A ne neko ko ima intela preporuci intela i dalje salje drugim ljudima i onda ispadne da je intel tolko premocniji od amda
Zato jer puše marketing i furaju se ne emo.
Otkud da ja ili bilo ko drugi zna zakaj se većina odlučuje na preporuku Intela.
Došlo im, popularan je Intel, sviđa im se plavi logo, Oliver Mlakar ima Intel - razloga ko u priči.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 14:03   #19
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Cek zasto ja nebi smio otvorit ovakvu temu?Neko otvara 100 puta gluplje teme i postove i niko nista ne napravi.Pa jesam zadovoljan naravno i prezadovoljan.Jos samo da malo informiram ljude ovdje koji kazu da je amd phenom los izbor za tu cijenu nasprem intela i da se lose oc-a naime meni radio 12 h bez greske na 3.2ghz zatim sa ga vratio na obicne postavke 2.2ghz.
Nisam zadovoljan profesionalnoscu ovog foruma eto ako te bas zanima daj mi i ban ako zelis ali u biti malo je ljudi koji ustvari zele pomoci.Ostali samo pisu sta njima pase,90% tema je ovdje u biti nepotrebno po tome sta ti govoris.Zasto uopce treba forum ako se tamo nemoze raspravljat.A ja mislim da ja otvaram dosta korisne teme.Mnoge ljude zanima zasto svi hoce intel a ne amd zasto je intel bolja opcija a ne amd.
Zasto je u ovom slucaju amd brzi od intela i tako

Zadnje izmijenjeno od: m&n. 05.05.2008. u 14:31.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 14:20   #20
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor silent-hunter Pregled postova
Mnoge ljude zanima zasto svi hoce intel a ne amd zasto je intel bolja opcija a ne zasto amd.
Svi bi Intel, jer svi imaju Intel, a svi imaju Intel jer Intel sad u trendu.
Zamaraš se nepotrebno, prosječni korisnici su zadovoljni s bilo kojim procesorom.
Oni koji trebaju i traže procesor za određenu namjenu (pa bilo to clockanje ili 3DMark) kupili budu bez ičije preporuke procesor koji im treba i voljno.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:06   #21
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Svi bi Intel, jer svi imaju Intel, a svi imaju Intel jer Intel sad u trendu.
Trebali ste dosad već skužit da je 45nm geil i da nemožeš u gay kongregaciju bez tog uvjeta ispunjenog.
In your face AMD
žile je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:18   #22
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Situacija opisana u prvom postu je sasvim realna. Ima likova koji u 3D mrežnim pucačinama preferiraju AMD jer brže uđu mapu pa mogu odmah pokupit snajper ili šta ti ga ja znam. Stvar je integriranog memorijskog kontrolera i nema veze sa "brzinom/snagom" procesora. Jednostavno AMD učitava brže .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:20   #23
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Cemu onda forumi?

Ne, zbilja, cemu sve ovo pozivanje na "prosjecne" korisnike/kupce?

Vjerujem da ovaj forum nisu pokrenuli "prosjecni" korisnici PCa i inih tehnologija, niti je ovaj topic startan sa konceptom prosjecnog korisnika u vidu.
Unatrag par godina, formirao se bas marketinski koncetp PC enthusiast-a (kao da power user nije bio previse, zvuci kao DnD lik), kojim vecina forumasha (koji znaju nesto o necemu) vjerojatno ne zeli biti etiketirana. Upravo bi, po mom misljenju to bila ona vecina tatinih i maminih sinova i kceri (jic) kojima je
prvo racunalo "Core based", a naravno da se radi o umjetnoj marketinskoj tvorevini koja se siri polako, ali sigurno i nekada prave entuzijaste (one koji su od radijatora Yuga uspjevali sklepati vodeno hladjenje za proc, koji su prije 9-10 godina slinili nad prvim 1GHz procom hladjenim dusikom) uspjeva kao pale andjele srusiti medju obicne smrtnike aka prosjecne korisnike.

Ajd, da ne kenjam jos puno i tanko, po meni ova tema je besimslena upravo prosjecnom korisniku, kojih je na ovom forumu vjerojanto malo, ako se smijem dirnuti u statistiku, majku svih zabluda.
Ova je tema besmislena kao sto je vatrenom fanu Formule 1 smisleno reci: "Ferarri, McLaren, BMW, Renault, sve je to isto sra...".

Naravno da nije. Jer je covjek od "Panem et circenses" razdoblja vrlo rado bio svjedokom sukoba dualiteta, u kojem ce njegova masta i zelja za posjedovanjem biti nepresusne gladi i uciniti od njega stvora istovjetnog njegovom idolu - bar u masti i/ili kroz materiju koju posjeduje.

A u ovo vrijeme, kada imate SAMO gotovo ex-monopolista-lobista (Intel) i vjecnog alternativca/ponekad underdoga, svjedoci smo najkrvavijih sukoba (cijena, uglavnom) koje je IT arena ikada vidjela.

Eto, zato "navijanje" ima smisla jer je ovo ipak rat. I dokle god traje i dok se obje strane bore i do zadnje kapi krvi, za nas sve - bolje. I ovom slucaju "navijam" za AMD jer je Intelov image olicje mainstream-a dok je AMD u mojoj percepciji, unatrag 15ak godina, izbor heavy metalca, npr.

I da, tjesi me ovaj video, jer je svatko bar jednom bio ponosan "...kaj mu je traktor bolji u susedovog...". I sto mu se Windoze malo brze bootaju neg na susedovom Intelu.

A recimo i Intela imam doma, radi ok, ali ne izaziva draz. Eto, to je ono subjektivno, pa kako se cudite s-hunteru, bit ce da se cudite i svakome ko u subotu poslije dnevne zege izvuce makinu i glanca ga u tri sloja voska jedno 2-3 sata. A kako vele gore o tatinim deckima, netko si nagrebe za VW TDI 3ojku ili Alfu 145 Q4 g.94 npr., pa ih cuva ko oko u glavi, a nekome tatek kupi BMW M5 godiste 2030. pa on ubije 10ak ljudi na cesti. Nije pravilo ali je ucestalo. Ah, otidjoh u OT od samog sebe...

Dosta je bilo, fakat...
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:23   #24
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Odnosno...

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Situacija opisana u prvom postu je sasvim realna. Ima likova koji u 3D mrežnim pucačinama preferiraju AMD jer brže uđu mapu pa mogu odmah pokupit snajper ili šta ti ga ja znam. Stvar je integriranog memorijskog kontrolera i nema veze sa "brzinom/snagom" procesora.
...ima, jer je u ovom slucaju mem. kontroler dio procesora/jezgre. Sto ce se Intel sjetiti sa sl. generacijom procesora, navodno.
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:26   #25
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
... htio sam reći, nema veze sa 3DMarkom i SuperPi-jem .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:29   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a jeste se uskokodakali ko prave kokosi. covjek na videu je prikazao neke osnovne stvari koje su nazalost realnost. moze se tu reci ovo ili ono ali ja sam oduvijek govorio i to ne bez razloga da mi je puno ugodnije raditi na amd kanti. mozda MS mrzi intel? isti dojam nikada nisam imao pod linuxom i nikada nisam mogao bez gledanja konfe odrediti na cemu radim
sto se tice toga sto nije opterecivao proc (i samim time pokazao nadmoc quada) to ocito nije bio ni cilj. svima su nam ionako procesori neoptereceni 95% vremena i radimo s njima onakve idiotarije kakve je on prikazao. sto se tice toga sto kante nisu bile ciste tj programi su bili instalirani pa jebemu jer vi imate ciste kante? svaki dan dizete nove win?

no nebitno, svatko ima svoju teoriju i tu nema bas mjesta raspravi. idealno bi bilo da slican test napravi recimo pcekspert ekipa no tesko, nemaju AMD kantu

a sto se tice ovoga sto silent-huntera pati....jebga, zivcira i druge sto se forumom siri efekt papiga i vise-manje svaki novi thread gdje se trazi preporuka hardvera zavrsava jednako. nebitno sad jel pricamo o procesorima, memorijama, napajanjima ili necemu posve desetom...svaka grupa ima proizvod koji je trenutno u modi i koji ce neprestano biti preporucivan. tako je to bilo uvijek, ne vidim zasto bi se sad promijenilo jer silent protestira

ono sto mene zivcira nije to samo po sebi nego sto te iste preporuke dolaze od ljudi koji uopce ne posjeduju niti su ikada posjedovali taj komad hardvera. tu sitnicu u gotovo 100% slucajeva zaborave napomenuti. pa jebemu kako mozes preporuciti (i tada svim silama braniti preporuku ukoliko se pojavi netko tko ne misli jednako) ako nesto nikada u zivotu nisi imao i s time radio? ocito se moze, to gledamo svaki dan. isto vrijedi i za obrnuto - pljuvanje. "sretan" sam sto mi stvarno svakodnevno kroz ruke polazi svakakvi hardver pa bi valjda za sve mogao dati neki komentar iz prve ruke al vecinom presutim jer smatram da nesto malo rada nije dovoljno da bi hvalio ili pljuvao. no nekima cinjenica da cijeli zivot imaju samo intel/amd, samo nvidiu/ati itd.... uopce ne smeta da pljuju po onom drugom. a argumente koje nemaju pronalaze na netu. jake fore, da izvalis da je nebo zeleno naci ces link s testom koji to potvrdjuje.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:29   #27
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Stvar je jedino u latencijama...
Sistem u AMDa će brže pokrenuti nešto, ali Intel će prije završiti...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 15:34   #28
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Tako nekako .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 16:03   #29
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Nije flame, majke mi...

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
svaka grupa ima proizvod koji je trenutno u modi i koji ce neprestano biti preporucivan. tako je to bilo uvijek, ne vidim zasto bi se sad promijenilo jer silent protestira
Ej, ne da je bitno, ali se slazem sa svime, pa i latencijama, SuperPi-em, 3dM06. Nego je, IMHO, stvar u tome da:
- Intel ima bolju polit. poziciju (sto nasljedjeno, sto novorealizirano);
- ima proizvod koji je bolji u vise osobina jednog CPua od AMDa, trenutno;
- ima bolju fin. bazu za agresivan i produktivan marketing (osobito onaj korporativni;
- a na drugu stranu nVidia je jos standalone igrac, dok je AMD tek zapoceo ATI avanturu.

Iz svega toga, jedna prica je cinjenica da dokle god bude tipova koji se tjese i navijaju, biti ce i vise izbora za nas, iz blagodati nevidljive ruke Adama Smitha. A sa subjektivne pozicije, danasnje mainstream trendy konformisticko drustvo konzervativno mrzi svu alternativu jer joj razbija iluzije o "savrsenom" svijetu i limitless profit konceptu (monopol, anyone?).

A drugoj prici je tema upitna strucnost danasnjih "gurua" PCa i inih tehnologija, s kojima se starci hvale: "...a joj, suseda, da vidite, kakvo si je racunalo mali sastavio, 15 hiljadi vredi, pa bit ce mali pametan..." Je, mos misliti. Ali uopce se ne dajte bosti takvim stvarima, brzo se iskristaliziraju i onda traze novi nick jer su sa starim banned ili na crnoj listi jer negdje guskama prodaju maglu. A onima kojima su takvi i ini trendseteri i izvori informacija o iskustvima, i tak ne proricem dobru buducnost.

Od mene dosta. Fkt. Modovi, sorry.
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 16:42   #30
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da potvrdim AMD-ovu nadmoć kad je u pitanju brzina učitavanja i otvaranja raznih programa.
Konkretno, AMD 4000+ (2.1GHz) koji sad koristim jer mi je Intel ploča na reklamaciji učitava Windowse i C&C3: Kane's Wrath daleko brže od C2D 6400 (na 3.0GHz).

Konkretno, učitavanje mape u KW traje oko 5-10 sekundi, dok je kod Intela bilo barem 10-20.

Također, radnje u windowsima su brže (otvaranje foldera, programa itd...).

Intel je vjerojatno brži kad se "zalaufa", ali AMD je responzivniji i "fluidniji" pri radu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na