Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2012., 22:52   #31
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
hehe, e pa da, tocno tako bi i trebalo biti

kad kliknes na arc thrower vidjet ces imaju li alieni oko sebe plavo ili ne, ako nemaju, nema stuna, pici misko
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 12:38   #32
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ako netko razmišlja da kupi ovaj DLC slingshot ,
nek čeka neko sniženje , jer ovih 7€ je previše za 5 misija.
  Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 17:08   #33
blankyboy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Karlovac
Postovi: 108
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ako netko razmišlja da kupi ovaj DLC slingshot ,
nek čeka neko sniženje , jer ovih 7€ je previše za 5 misija.
mislim da je na g2playu tokom zime bio u paketu sa cijelom igrom za 160kn...
najbolje provjeravati tamo, jer ce se sigurno opet pojaviti
blankyboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 10:48   #34
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
http://store.steampowered.com/app/225340/

Volim ovu igru, ali DLC za 26€... pa daj steam, "base" igru sam platio 14€
  Reply With Quote
Staro 03.09.2014., 21:12   #35
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
NECRO!
Prenijet ću raspravu na ovu temu, da ne spamam po preporukama.


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Da li netko igra/igrao XCOM: Enemy Within s Long War modom?
Odlučio sam da neću prelaziti "original" Enemy Unknown jer je u biti ista igra kao i Enemy Within, samo s manje contenta. Još se dvoumim da li da igram čisti EW ili da odmah nabacim Long War mod kojeg vidim svi redom hvale.
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Igrat cu na Impossible, ali za Ironman opciju nisam siguran. Želim zadržati opciju save/load igre kad ja to hoću. Ne želim ići iz početka jer mi je neki glupi bug uništio ekipu. Kako točno radi Ironman, koliko često radi save?
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Iskreno nisam igrao Ironman, al siguran sam da tokom misije nema save.
Tko preživi, preživi.
Ima jedan lik na yt koji je napravio "lets play" na Ironman/Impossible.
U teoriji je moguće, ali tek kad pređeš igru temeljito bez te opcije
i znaš mogući trigger svakog događaja napamet, ali unatoč tome, to je čisti mazohizam.
Baci oko i na Xenonauts.
Citiraj:
Autor The Satara Pregled postova
Vanilla/Impossible nije tako strašno, ali Long War/Impossible jest
Za prvi prolaz igraj bez LW jer inače nećeš znati razliku i zašto je mod toliko hvaljen. Težinu stavi koju hoćeš, preporučam classic ili imposssible, normal je prelagan. Probaj na impossible pa ako brzo udariš u zid, lako se spustiš stupanj niže.
Ironman znači da postoji jedan save fajl u koji igra sejva automatski nakon svake akcije. Može se loadat samo iz glavnog menija, nema load opcije iz igre, samo save & exit.
Cilj je učiniti igru težom na način da igrač pazi što radi jer mu je svaki potez konačan i nema više natrag. XCOM po meni jedino i ima smisla igrati na taj način, jer ako ćeš reloadati svako malo, nema te težine koju nećeš moći lako proći i igra će ti brzo dosaditi.
Dakle, krenuo sam Ironman/Impossible, dalje ukratko I/I.
Gledam na YouTube, čovjek stane u full cover i nitko mu ništa ne može, samo čeka da mu dođe alien, i uništi ga nakon što ovaj promaši.
Ili na svom potezu otključa grupu od 3-4 aliena, ovi se povuku iza ćoška, svi iza istoga naravno, i samo im čiko uvali jednu bombu i onda ih dovrši sa mitraljezima. Sve u istom potezu, sa samo 4 marinca. Nitko mu nije promašio. Lagano.

Krenuo i ja istom taktikom. Prva igra super krenula, namjestio sve ljude oko vrata i prozora neke trgovine. U idućem potezu ulazim unutra i skontam da je gamad u uredu. Ok, idući potez namjestim klopku i završim. Ovi se još ne miču. Otvaram vrata, unutra 3 aliena. I naravno, rastrče se po čitavoj trgovini, nema šanse da dvojicu jednom bombom zahvatiš, a kamoli sve njih ko na YT. Reko, OK, bad luck, ali nema veze sredit ćemo ih mitraljezima. Namjestim po jednog marinca na doslovno centimetar od meta, i krenem pucati. Niti jedan nije pogodio. I sad Alieni pucaju: crit, crit, crit, crit. Svi marinci mrtvi.

I tako 5 puta zaredom, moj marinac promaši čiste hitce sa 70% šanse, a alieni me uredno biju u full coveru (samo raznesu cover plazma gunom, ne je*u živu silu) sa critical hitcima preko pola je*ene mape.

Ali ajde, uporan sam. Konačno sam uspio u 6. pokušaju dobro namlatiti jednu grupu. Sve bombe potrošio. I što se događa? Nailazi patrola! Pazi, nisam ih ja aktivirao, malci su jednostavno odlučili prošetati tuda. I pobiju mi opet marince ko zečeve u jednom potezu.

Nema veze, uporan sam. Ide sedma igra. Krenem desno oko nekog skladišta, nigdje nikoga. Nakon 4 poteza još uvijek nigdje ništa, a jedan Meld već istekao. Vučem se ko puž, svaki ugao čuvam, sve osiguravam... I nakon 6-7 poteza otključavam jednu grupu aliena, koja se naravno taman družila sa drugom grupom. 8 malih smradova na istom spawnu, i naravno, rastrči se opet svaki na svoju stranu, ne dao Bog da dvojicu ista bomba zahvati.
45 minuta sam ih ganjao, nikakav cover nije ostao u blizini, sve su mi raznijeli. Kad sam konačno mislio da sam uspio nailazi, pazi sad, treća patrola, 3 nova aliena. I opet se svaki na svoju stranu rastrči. Na sred ulice stoje, a ja nikako ne mogu preko 40% šanse za hit skupiti... I naravno da su sve promašaji, opet.

Nema veze, uporan sam. U zadnjoj igri nekakvom prokletom srećom i ja konačno pogodim sve šanse, bilo je tu i pogodaka na 30% šanse. Fak ju YouTube, sad je i Nybelung gazda. Nakon misije svi dobili promaknuća, ali svi ozlijeđeni po 14 dana. Pregledavam si vojsku, nitko nema preko 65 aim, gledam čovjeka na YT, kod njega svi na startu preko 75.
Dolazi prvi UFO, pustim na njega lovca i uništi ga UFO. Puštam drugog, i unište mi i toga. Hvala i doviđenja, gasim igru.


Može li mi netko objasniti kako likovi na yubitubi imaju na startu vojsku sa preko 75 aima, kako u prve tri misije nikad ništa ne promaše, a alieni njih ne mogu pogoditi dok su u coveru, i kako stalno uspijevaju jednu po jednu grupu pronaći, zašto im UFO ne sruši lovca, nikad? Nevjerojatna sreća ili šta?
  Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 13:52   #36
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
zato jer koriste onu opciju da se vojnici rolaju
sa random statusima. E sad, nisam siguran da li je ta opcija
dostupna prije nego prvi put zavrsis igru. Meni je na EW vidiljiva,
ali ja sam prosao EU prije godina dana.

Inace, toplo ti preporucam xenonauts igru.
To je pravi XCOM nasljednik, po defaultu nema save kao ove Ironman opcija,
ali je bolje izvedeno, premda sa manjim budgetom i ne eye candz grafikom
  Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:51   #37
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Uključio sam i ja random statse, trebalo mi je mnogo restartiranja dok nisam dobio ok squad. I dogodilo mi se da mi prvi alien s prvim hitcem napravi crit na najboljem marincu.
Pokušao sam ponovo i actually dobio opet pristojan squad (svi na 70 aim). Tada sam konačno odlično prošao prvu misiju... Ali onda nisam dobio na vrijeme prvu abduction misiju, došla je 24h kasnije, i automatski sam izgubio šanse da lansiram sve satelite taj mjesec (izgubio tu dvije azijske zemlje sigurno). Pomirio sam se s time i nastavio igrati do prvog UFO contacta, opet mi je UFO srušio prvog lovca... I onda mi je, kao šlag na kraju, council misija došla u zemlji kojoj nije trebao panic reduction i gubio sam tada 3 zemlje na kraju prvog mjeseca.

TL;DR
https://www.youtube.com/watch?v=dpVrQDw3pds
Nije mi se više dalo, previše sreće treba imati u prvom mjesecu. Sreće da ti misija sa inženjercima dođe na vrijeme, da ti UFO dođe na vrijeme i ne sruši lovce, i da ti council misija bude u zemlji koja ima panic attack. I naravno, da dobro odigraš sve te misije. Kako da ne.

Krenuo sam zato Ironman/Classic. I opet nisam na vrijeme dobio misije, inžinjerce nisam dobio nikako! a već je kraj mjeseca. Eto koliko sreće imam. Ali baš me briga, guram dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 04.09.2014. u 15:06.
  Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 15:27   #38
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417
Kad si krenuo prstom pa u pekmez
XCOM je jedna od rijetkih igara koja na zadnjoj težini nudi izazov, ne samo za početnika već i za nekoga tko zna što radi.

Ne želim ti spoilat i kvariti igru, samo par stvari da ti bude lakše:
"čisti hitac sa 70% šanse" ne postoji. Čisti hitac je 100%, već 99% nije čistak i može se promašiti. U Xenonautsima npr. maksimalna šansa je 95% i uredno se promašuje i to najčešće kad ti je pogodak najbitniji
70% pucaš kad je vojnik "na sigurnom" pa ako promašiš, nije neki bed. Ili ako si u situaciji gdje moraš ubiti aliena pa nemaš što izgubiti, opališ pa kako bude.
30% u pravilu ne pucaš, osim ako ti vojnik zbilja nema ništa pametnije za raditi (što je rijetkost).
Nemoj se puno opterećivati sa "savršenim" startom. Lansirati 4 satelita prvi mjesec i imati početni squad s visokim aimom pomaže i čini stvari lakšima, ali nije od presudne važnosti. Ako baš hoćeš da ti igra bude lakša, startaj odmah na manjoj težini i ušparaj si na vremenu.
I ono najvažnije - bez obzira što radio i koliko oprezan bio, vojnici će ti kad-tad biti pogođeni. Pogotke ne možeš potpuno spriječiti, ono što možeš jest ublažiti ih i/ili pokušati svesti njihov broj na minimum.
The Satara je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 18:52   #39
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Sinoć sam do zore tukao, ide mi odlično sad na Classic/Ironman. Dogurao sam već do 4. mjeseca igre i još uvijek imam sve zemlje. Polako učim kako AI razmišlja i ispravljam pogreške otprije. Opremio sam snipere, assaulte i supporte sa laserima. Imao sam već susret sa battleshipom, pa mislim da ću morati nabavit nove lovce ili barem plasma topove.
U Friends In Low Places sam izgubio tri dobra marinca (Sniper+2xAssault). Alieni su samo 3 puta pucali, i sva tri puta crit napravili... Ali vrijedilo je Zhanga dobiti, otkad imam dva odlična heavya samo sve raketiram. A ono što njima promakne pokupi Sniper.
Da, ne valja pucati ako je ispod 95%. I nema nikad sigurne pozicije, i najmanja gamad ima plasma pištolj, i full cover raznesu ko da ga nema. Zato sam prešao na bombe i rakete, s njima nema oće-neće, siguran si da će skinut 3 HP-a, a uskoro prelazim na Alien bombe.
  Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 20:02   #40
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
papak classic! Igraj Impossible
  Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 20:10   #41
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Hoću opet, nisam odustao. Samo da malo naučim AI, teško je išta skontati kad te stalno ubija iz jednog hitca kroz full cover.
Igrao sam paralelno Classic Ironman i Impossible sa snimanjem. Mogao bi započeti sad I/I, mislim da sam skontao dosta, ali pričekat ću još malo da vidim kakvog sve ima oružja, možda ću preskočiti neka istraživanja na I/I i odabrati drugi kontinent za početak.
  Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 17:44   #42
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Kako je ova igra dobra, šteta šta je nisam ranije započeja

BTW zbog višestrukih problema sa driverima, sam nabavija nekidan 2. nastavak - taj radi bez greške

Bit će ovo kratak godišnji
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na