Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2019., 01:05   #10081
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Pitanje - jel netko koristi male aktivne (Near Field) studio monitore? Tako oko 2x10W do max 2x20W (ne treba mi ništa jače za malecku sobicu).
Već tjednima čitam recenzije i gledam usporedbe na YouTube-u ali svugdje je test sa nekom laganom glazbom, a meni treba za Dance/Trance/Techno.


U užem izboru su mi:

Presonus Eris 3.5
https://www.amazon.co.uk/PreSonus-3-...xpY2s9dHJ1ZQ==

M-Audio AV32
https://www.amazon.co.uk/dp/B00X741T..._t5_B075QVMBT9


Behringer MS20
https://www.amazon.com/Behringer-MS2...0229328&sr=8-1


Kod Behringera mi se jako sviđa što imaju kontrolu za niske, visoke i naravno glasnoću (te također za mikrofon) ali Presonus su navodno 'najbolji' na ovoj listi po YouTube-u... no niski kreću od 80Hz (i kod Presonus Eris 3.5 i kod M-Audio AV32) dok kod Behringera već od 65Hz...


Još bi bilo super da imaju bluetooth (za svaki slučaj) ali svi ovi 'kvalitetniji' nemaju. Edifier skoro svi imaju ali su dimenzijama preveliki (za malecku sobu u kojoj sam trenutno).


Hvala unaprijed.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 02:03   #10082
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Kao ljubitelj ambienta i derivata istog ne bi ti mogao preporučiti niti BX5 D2. BX5 baš pitaju za subwoofer ako želiš doživjeti niske. Ili prtljanje po ekvilajzeru i pumpanje istih. Godinama ih imam, volim ih za sve ostale žanrove koje slušam, ali mi jednostavno fali još malo za bass heavy elektroniku.

Glede bluetootha, prošao sam i to. Najelegantnije rješenje mi se pokazao Chromecast audio jer mi sve aplikacije koje koristim uredno castaju pa jedna briga manje s protokolom. BT mi je bio loš jer on streama sve, i notifikacije i pozive, dosta iritantno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:16   #10083
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Ja bih dodao sub.... imao sam Tannoy reveal 802 koji imaju 20cm bass driver pa im je isto falio sub...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:29   #10084
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Jedini razlog zasto nisam isao na sub je "ma budem, kad se preselim u veci prostor". Sedam godina kasnije i jos sam u garsonjeri Al jedan SBX10 bi sigurno sjeo ko budali samar
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:53   #10085
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Sub treba ustavom zabraniti u zgradama Problem sa niskim tonovima sto su oni vise vibracija nego zvuk. Vise ih se osjeca nego cuje. Uostalom membrana u nasim usima nije 20+ cm (barem kod vecine ). I onda kad netko voli mesnati bas, pa nafrlji sub. Njemu dobro a susjedima razbija bubrezni kamenac
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 10:16   #10086
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Remixer,odredi si koliko lovice misliš potrošiti i kreni u obilazak trgovina koje prodaju monitore.Bezze trošiš vrijeme,zvučnike moraš čuti prije kupnje...najbolje usporedno njih nekoliko preko mixera,pa samo prebacuješ.Na kraju odabereš šta ti najviše odgovara.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 10:23   #10087
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Remixer,odredi si koliko lovice misliš potrošiti i kreni u obilazak trgovina koje prodaju monitore.Bezze trošiš vrijeme,zvučnike moraš čuti prije kupnje...
Tocno. Nikad ali bas nikad ne kupiti zvucnike bez slusanja. Idealno bi bilo donijeti ih doma i slusati par dana glazbu koju se poznaje i voli. Ne nasjedati na slusni test u trgovini gdje namjerno stave glazbu koja dobro zvuci.

Naravno, citanje/gledanje reviewa, komentara drugih korisnika moze pomoci da se odredi neki uzi izbor.

No ako nekom nije bas puno stalo, onda moze kupiti nesto tek toliko da svira.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 14:04   #10088
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Kod Behringera mi se jako sviđa što imaju kontrolu za niske, visoke i naravno glasnoću (te također za mikrofon) ali Presonus su navodno 'najbolji' na ovoj listi po YouTube-u... no niski kreću od 80Hz (i kod Presonus Eris 3.5 i kod M-Audio AV32) dok kod Behringera već od 65Hz...

To ti ništa nema pošteni midbass i bit će ti dosada za tehno. Ograničenja veličinom ti baš i ne pomažu jer, iako postoje iznimke, monitoru s poštenim basom treba volumen kabineta od cca 10-15 litara (recimo do nekakvih 35-40 Hz).
A subwoofera se isto ne moraš bojati, kajgod pojačaš preglasno susjedi će se buniti, a ionak sumnjam da ćeš u tu sobu stavit sub od kojeg plešu zidovi.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 15:22   #10089
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kao ljubitelj ambienta i derivata istog ne bi ti mogao preporučiti niti BX5 D2. BX5 baš pitaju za subwoofer ako želiš doživjeti niske. Ili prtljanje po ekvilajzeru i pumpanje istih. Godinama ih imam, volim ih za sve ostale žanrove koje slušam, ali mi jednostavno fali još malo za bass heavy elektroniku.

Glede bluetootha, prošao sam i to. Najelegantnije rješenje mi se pokazao Chromecast audio jer mi sve aplikacije koje koristim uredno castaju pa jedna briga manje s protokolom. BT mi je bio loš jer on streama sve, i notifikacije i pozive, dosta iritantno.
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Ja bih dodao sub.... imao sam Tannoy reveal 802 koji imaju 20cm bass driver pa im je isto falio sub...
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Remixer,odredi si koliko lovice misliš potrošiti i kreni u obilazak trgovina koje prodaju monitore.Bezze trošiš vrijeme,zvučnike moraš čuti prije kupnje...najbolje usporedno njih nekoliko preko mixera,pa samo prebacuješ.Na kraju odabereš šta ti najviše odgovara.
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
To ti ništa nema pošteni midbass i bit će ti dosada za tehno. Ograničenja veličinom ti baš i ne pomažu jer, iako postoje iznimke, monitoru s poštenim basom treba volumen kabineta od cca 10-15 litara (recimo do nekakvih 35-40 Hz).
A subwoofera se isto ne moraš bojati, kajgod pojačaš preglasno susjedi će se buniti, a ionak sumnjam da ćeš u tu sobu stavit sub od kojeg plešu zidovi.

Hvala momci, sve stoji. Mogao bih potrošiti i više novaca ali takve veće zvučnike nemam gdje stvaviti.

Problem je što sam ''privremeno'' u Irskoj, a to je sada već 4 godine i koristim Divoom Outdoor 2nd gen bluetooth zvučnik s kojim sam zadovoljan, pa sam htio nabavit' nešto samo malo bolje/kvalitetnije da budem još više zadovoljan :-)


Nemam gdje isprobati, po lokalnim dućanima sa tehnikom imaju samo male PC zvučnike ili obične bluetooth zvučnike, ali zato tostera ima 99 vrsti i u svakoj trgovini


-jedino da uzmem Presonus + neki malecki sub posebno jer su Presonus Eris 3.5 proglašeni najboljim budget studio monitorima ispod 100$ a sub stignem uzet kasnije...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 15:38   #10090
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Šta nemaš ni mjesta za nešto tipa JBL LSR305? Gledam baš kutije koje si