Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2015., 13:36   #1
cha
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Sony vaio vpc

Došla mi u ruke jedna matična ploca navedenog modela da malo bacim oko ako se šta da popraviti... Kada se upali zasvjetle sve 3 lampice (caps lock...) i stoje tako upaljenje, nakon nekog vremena cuje se ventilator ali slike nema. Prva ideja mi je naravno, otišao grafički cip, odnosno treba mijenjati matičnu. Pokušao sam mijenjati i pastu, igrati se sa keksima ram-a ali isto. E sad gledao sam malo po netu koliko dođe matična za navedeni laptop i slucajno otkrijem da ima dvije vrste. Na jednoj postoji grafički chip nvidie, a na drugoj koliko vidim samo neki no name integrirani. S obzirom da nisam toliko stručan evo linkova da pogledate:

http://www.aliexpress.com/item/Whole...258780176.html

http://www.aliexpress.com/item/Whole...258515570.html

Kao što vidite na prvom linku na mjestu stoji nvidia chip, a na drugoj nema nvidia grafičkog chipa, odnosno nema ništa. Ali koliko vidim na obe matične stoji no name chip malo poviše procesora. Ja imam ovu prvu matičnu.
Ono što mi je palo na pamet jest ako je izgorio grafički chip od nvidie na mojoj zašto ne izbacuje sliku po ovom prvom no name chipu?! Naime koliko vidim prodaju se radne matične koje nemaju nvidia chip nego taj integrirani no name pa isto rade. Zašto ta no name ne preuzme ulogu ili je i ona teoretski izgorila? LOL

Molim pomoć i ako sam šta bubnio oprostiti cete mi jer sam priličan noob trenutno u ovim stvarima Hvala na odgovorima
cha je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 15:51   #2
cha
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Jel nitko ne zna ili ja pitam gluposti?
cha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2015., 16:46   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ne pitaš gluposti, samo tu ima xy detalja, treba imati nekog iskustva, pronaći service manual pa zaviriti u njega jel ima "šta pametna",
matičnu (kao i druge ključne dijelove) tražiš / uspoređuješ po nekom broju ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 16:57   #4
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Pošalji serijski broj (ili Service Tag oznaku) uređaja ovdje ili na PM pa ti "bacim" oko.
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na