Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2007., 16:05   #91
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Isus - baš se ne bi složio da su ljudi nezadovoljni sa Auto Tim, dapače, baš kontra.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 17:56   #92
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
naravno da sam se žalio već nakon par dana, ali sve što se napravilo je bilo to da smo napravili 2 km po onim sporednim cesticama oko potpićnja (3 metra široka cesta sa max 50 m ravnih dijelova) sa dva zaustavljanja i prčkanja ispod haube.

nikakva razlika kasnije u vožnji nije postojala.

jednostavno nemam živaca se natezati, a i nije mi baš usput, ima jedno pola sata vožnje do njega.
jednog dana ću im doći u servis i ostati sve dok se kod kršana ne uspijem zaletiti 200 na sat, koliko bi moglo.

vjerovatno ću trebati zatražiti kompletno uklanjanje sistema plina sa usisa da dokažem vrlim majstorima da auto ide nemjerljivo bolje na benzin...
a tu smo tebi je stavio na flanđu.
E pa to je druga priča sa dimaš SPI sistem a na benzim imaš MPI. t je druga priča, ak želiš istu snagu ne gine ti direkcija

@Gabre ja znam dosta ljudi koji su se namučili s Auto Timom, čuo sam i dosta zadovoljnih, ali imam osijećaj da na svaka dva zadovoljna ide jedan kojem su nekaj sprčkali.


http://www.forum.hr/showthread.php?t=226618
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum

Zadnje izmijenjeno od: Isus. 05.07.2007. u 19:07.
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2007., 18:01   #93
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mene je vaganje izašlo 150 kuna.

Jedina zamjerka, pokušao mi je prodat multipoint sustav na daewoo nubiru iz 98', kao on drugo nebi preporučio ugradit. Uz malo priče i nagovaranja išao je i tradicionalni sustav
Istina kao je auto MPI onda se preporuča i direkcija za plin, može ići i na flanđu ( ako je metalna usisna grana) no onda se gubi osjetno na snazi, vidi mymoonov primjer.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 18:30   #94
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
Istina kao je auto MPI onda se preporuča i direkcija za plin, može ići i na flanđu ( ako je metalna usisna grana) no onda se gubi osjetno na snazi, vidi mymoonov primjer.
Njegovo jedino objašnjenje za moj auto je bilo "moguće detonacije u usisnoj grani",što se riješava zamjenom kablova, a gubitak na snazi mi je takav da ga ne osjetim. A to dali imam MPI ili ne, stvarno nebi znao...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 18:33   #95
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
@Gabre ja znam dosta ljudi koji su se namučili s Auto Timom, čuo sam i dosta zadovoljnih, ali imam osijećaj da na svaka dva zadovoljna ide jedan kojem su nekaj sprčkali.

tako ti je u svemu, uvijek ima zadovoljnih i nezadovoljnih...

no, Auto Tim, spada međunajbolje.
na ugradnju kod njih se čeka 2 mjeseca, tako da mislim ipak nešto govori o tome kakav ih glas prati...

no, meni ni u džep ni iz džepa..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 18:45   #96
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Njegovo jedino objašnjenje za moj auto je bilo "moguće detonacije u usisnoj grani",što se riješava zamjenom kablova, a gubitak na snazi mi je takav da ga ne osjetim. A to dali imam MPI ili ne, stvarno nebi znao...
ne nužno s kablovima. ak ti je rekao direkciju onda imaš MPI jer na SPI ne može ići MPI sustav plina.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 15:58   #97
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Koje ulje?

Ovako, imam Citroen ax, 90. godište i ugrađen plin. Gledao sam malo na netu i nisam našao nigdje baš da piše je li bolje uzeti 10W40 ulje (total, shell ili neko drugo) obično ili 15W40 za LPG, pa bih vas ovdje pitao (one koji se kontaju u to) da mi razriješe dvojbe. Hvala unaprijed

EDIT: Odmah se ispričavam na otvaranju topica
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 07:05   #98
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Mali BUMP ove teme, i samo da javim dragim forumašima kako sam u zadnjem broju HAK-a našao informaciju da je u Rijeci u podzemne garaže zabranjeno parkirati ako vozite na plin.
Da ne vjeruješ....
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 08:11   #99
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Rijeka je to coece, Atha je tamo....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 08:13   #100
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Koja glupost, kakve veze ima plin sa parkiranjem.. :/
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2008., 08:31   #101
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Koja glupost, kakve veze ima plin sa parkiranjem.. :/
Procitaj treci Visageov post na ovoj temi.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 08:37   #102
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mali BUMP ove teme, i samo da javim dragim forumašima kako sam u zadnjem broju HAK-a našao informaciju da je u Rijeci u podzemne garaže zabranjeno parkirati ako vozite na plin.Da ne vjeruješ....
To je internacionalna zakonska stavka za sva vozila na ukapljeni (LPG) i gotovo sve garaze mu brane ulaz.
Za razliku od CNG-a koji ne "pada težinom" i ne predstavlja potencijalnu opasnost.

Provjeri jos jednom clanak, spominju li tocno koji plin? Doduse, HAK besplatni (za clanove) casopis je vec ozloglasen po aljkavosti pisanja. Ako bi netko a priori branio svim plinasima ulaz... to bi bilo neznanje.

Upravo hocu kliknuti na prvi dio teme gdje stoji uvod u kojem sam 100% siguran da sam spomenuo LPG restrikciju za ulaz u garaže. Nazalost, dobivam novi za kolekciju

Kad si vec probudio temu, da probudimo i sve spoznajom o novosti koja tocno zapocinje danasnjim datumom > Dizel po prvi puta ima vecu cijenu od benzinjare !
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 18.03.2008. u 10:21.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 08:45   #103
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Sad meni neš nije jasno...

3 post...
Citiraj:
Motor na propan-butan ima znatno manju emisiju stetnih plinova Propan-butan za razliku od Metana je dvostruko tezi od zraka i on pada na tlo.
Zadnji post...
Citiraj:
To je internacionalna zakonska stavka za sva vozila na metan (CNG) i gotovo sve garaze mu brane ulaz.
Za razliku od LPG-a koji ne "pada težinom" i ne predstavlja potencijalnu opasnost.
Jel to meni samo fali kava ili?

Nego nisam znao da ovo za plin, a temu sam jednom davno pročitao, i, zaboravio..


A za dizel, smiješno... Toliko o isplativosti.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 08:58   #104
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Jel to meni samo fali kava ili? Nego nisam znao da ovo za plin, a temu sam jednom davno pročitao, i, zaboravio..A za dizel, smiješno... Toliko o isplativosti.
Da, ta stavka za garaze je navek pratila Propanjolu. Talijani i Niponci (svaki drugi Taxi je plinaš) su ponesto elasticniji jer ih imaju previse. Ali ovisi i o tipu garaze. Restrikcija se odnosi na garaze potpuno zatvorenog tipa.

Ali uzmi u ozbir da samo Hibridi i Metanci ne placaju ulaz u najstrozi centar vecine EU gradova. Prvenstveno mislim na rigorozni UK.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 18.03.2008. u 10:23.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 09:21   #105
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Znači sa LPGom se ne treba brinuti ili?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 10:32   #106
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Znači sa LPGom se ne treba brinuti ili?

Aaaaah,

Isprika, editirao sam gornje Fehlere. Jos mi pred nos stavis vlastiti citat a ja lupam dalje. Neispavana glava pise gluposti

LPG je pod restrikcijom a ne Metan.

Samo to sve ovisi i o suvremenosti samih garaža. Moderne EU garaze moraju po naputku zdravlja imati i vrhunski odradjenu ventilaciju zbog destruktivnosti po same ljude u prostoru. Dakle to moraju ispunjavati neovisno o plinu. Znas i sam kakav je odvratan zrak u punoj navali. Onda postoji prica o etazama... i procjena sam garaze na koju se smije, na koju ne.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 14:04   #107
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Aha, sad mi je jasno.

E kak svi plinaši imaju prekidač za benzin-plin, pa ja lagano mogu prebacit na benzin ako treba...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 20:31   #108
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
lol. nema ti to veze bullz.

ako imaš plinsku instalaciju u autu, postoji mogućnost neispravnosti iste i istjecanja plina.
plin "pada" pa se sakuplja ako je garaža ukopana, ili nema ventilacije.
opasno za zdravlje, a još veća opasnost je zbog eksplozije ako zasićenost plinom postane dovoljna da do toga dođe.

znači, auto sa plinskom instalacijom ne smije parkirati u podzemnu garažu sa takvom zabranom. u italiji sam to vidio na par garaža, ali uglavnom se nađe mijesta na višim katovima takvog parkinga...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 21:15   #109
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
istina da postoji no to je jako jako rijetko da ima istjecanja plina to ce se osjetiti u kabini i imati ces puno prije puno vece probleme.

hint: kaboooom
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 09:28   #110
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Muče me dvije stvari:
- računica je jasna, ugradnja plina se trenutno isplati, pitanje je postoji li neka "garancija" da će cijena plin neko vrijeme biti na sličnoj razini u odnosu na benzin (cca 50% jeftiniji)
- koja je razlika ako sad ugradim LPG plinsku instalaciju a kasnije bi koristio CNG (SNG) plin o kojem se sad nešto govori, za spremnik znam da mora biti jači, što je sa ostalim dijelovima instalacije?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 11:46   #111
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
postoji li neka "garancija" da će cijena plina neko vrijeme biti na sličnoj razini....
Od pocetka teme sam jasno objasnio zasto Metan ne ovisi kao LPG od crnom zlatu i ne treba nikakvu preradu/obradu pa preleti ponovo. Metan je zbog toga najsigurniji po pitanju cijene.

Manje je znano cak i auto dilerima, ali kod dosta EU auto modela moguce je naruciti podnu instalaciju sa zemnim plinom. Boyski primjera radi - ali vjerovatno i svaki bolje povezan i sposoban instaler - moze tvornicki saznati trenutno stanje takve mogucnosti. Pocetkom 2000. Nekoliko EU imena je imalo takvu mogucnost. Za pretpostaviti je da se lista mogla samo povecati. Stvar je manje poznata i skuplja, pa zbog toga vrlo malo dolazi kao pomisao vlasnicima kad kupuju novi auto.

Ako uzmemo u obzir neradnicku pokvarenost naseg aparata, i samo cinjenicu kako se odnosti prema vlasnicima alternativnih izvora... nema uopce sumnje ako bi se LPG broj vlasnika poceo "nezdravo" povecavati da ce drzava brzo povuci "zastitne mehanizme" da ih kazni. Zalosno ali i realnost. Osim toga, LPG je i dalje vezan za crno zlato pa to dugorocno daje razloga za povecanje.

Jedina mana ostaje solisticka punionica, no ako si Agramerac, ne vidim nikakvih prepreka. Zbog svega ovoga jos od pocetka naglasujem da je Metan bolji izbor ako se vec ide u investiciju. Istina, skuplji je, bit ce vise posla i ako nije tvornicka ugradnja, uzet ce vise mjesta... ali i dalje po meni najbolja stvar i po ustedi i po ekologiji.

8
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2008., 13:03   #112
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ok, sve to je jasno, mene mući to da ak ja sad idem na LPG i onda nakon koju godinu pređem (ak LPG poskupi previše) na CNG ostaje li dio instalacije (osim rezervoara) isti ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 14:41   #113
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Ok, sve to je jasno, mene mući to da ak ja sad idem na LPG i onda nakon koju godinu pređem (ak LPG poskupi previše) na CNG ostaje li dio instalacije (osim rezervoara) isti ?
Metan instalacija s razlogom kosta vise u usporedbi sa LPG-om. Nemoj se ufati u ove racunice u prenamjeni. Ako kasnije imas zelju za Metanom, onda ti je najbolje da ga odma i stavis. Ionako neces isplativost instalacije povratiti ni sa jednim u godinu dana, osim ako ne vozis ko Gabre.

Zato bolje odma odi na Metanku. Ima vise sustava ugradnje i moras konkretno pitati svog instalera sto bi ostao upotrebljivi kusur od LPG setup-a. Ali cisto sumnjam da ce to biti neka velika usteda osim ako bi isti instaler refundirao prijasnju instalaciju.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 17:54   #114
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
- računica je jasna, ugradnja plina se trenutno isplati, pitanje je postoji li neka "garancija" da će cijena plin neko vrijeme biti na sličnoj razini u odnosu na benzin (cca 50% jeftiniji)
Negdi sam prije koji dan pročita da zakoni u europskoj uniji ne dopuštaju da plin bude skuplji od 50% cijene najskupljeg goriva!
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 19:27   #115
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Da se priključim razglabanju.
Drago mi je što oduvijek mrzim dizele i što ga nisam kupio-radim 40 000km godišnje.
Nakon 4-5 godina vožnje na plin, na raznim motorima od 60-tak do 200ks-PREPORUČAM.
Prije sam skoro 3 godine vozio auto u koji sam SAM ugradio plin za 1400kn i napravio u 3 godine 100 000km bez ijednog kvara ili problema s plinom ili benzinom
Sadašnji autić od 115ks uz gaženje troši 10 litara lpg-a(injection sustav), u 6 mjeseci sam isplatio 10 000kn koliko me došao uređaj s atestom.
Uređaj je podešen super, imam čak 3KS plus snage na plin u odnosu na snagu na benzin eurosuper 95-mjereno na valjcima
Razmišljao sam i o metanu al me cifra od 15 000kn malo ohladila-točenje nije problem kad sam svaki dan u ZG, ak definitivno je metan zakon.
Sad je vrijeme za ugradnju plina dok je lpg skoro 3 puta jeftiniji od dizla-prije će se isplatiti uređaj u razlici goriva.
A da će plin ići gore-hoće, možda već ove godine na 4 kune, al onda bude i benga i dizel preko 10 kuna
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2008., 21:34   #116
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
rover 414i 16v 76kw 1996g.... kraj 03/07 ugradjen tartarini mpi sustav u frigoadrii u rijeci...
cijena, sitnica...11.000 kn
placanje: 1500cash + 12 cekova po 800kn, znaci 13 rata, nedavno isplacenih do kraja... prijedejno nekih 20-21k km u tih godinu dana...vrijedilo je toga...sad trebam ici na godisnji servis 250kn, i IDEMO DALJE
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 15:42   #117
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Dal netko zna ako je plin ugrađen u auto, sve na crno da li postoji mogućnost atestirat taj plin, ili doć do nekakvih papira da se može atestirat?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 19:08   #118
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
pa raspitaj se na tehničkom ili kod nekog od ugrađivača plinske instalacije.
vjerovatno treba napraviti atest spremnika i pregled instalacije.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2008., 21:01   #119
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
To svakako treba napraviti ali za to trebaju papiri od boce a tih papira nema...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2008., 06:20   #120
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
To svakako treba napraviti ali za to trebaju papiri od boce a tih papira nema...
Vjerujem da ti je u dubini postene duse jasno da se sve moze u HR regi$trirati. Ako ovaj dovitljivac moze OvO registrirati, dašta da ces i ti svoju bocu iz rinfuze

Odi do servisera kod kojeg si planirao i dogovori stvar. Pitanje je samo koji je od njih "fleksibilniji" za dogovor. Pritom misli i na svoju sigurnost. Nadam se da je ta boca barem prihvatljive kvalitete? Necu blatiti ni jedno ime koji instalira, ali ako postoji netko tko se 10 ili vise godina bavi od svih ostalih u tom poslu, onda zbilja ne vidim razloga zasto ici multitalent firmama koje se bave sa 5 stvari? Osim Boyskog ostaje uvjek Thomgas.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na