Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2009., 01:38   #61
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Instalirao si drivere za Vistu na XP ili si na CD dobio drivere za XP? Nije mi jasno kako to uopće i radi ako je ovo prvo.

Ništa, iskreno ti preporučam da formatiraš ponovno, instaliraš XP, i probaš ove drivere sa onog linka. Ispitaš što ti ne radi, pogledaš ima li koji uskličnik žute boje u Device Manageru pa ćemo probati nać driver za taj uređaj. Sumnjam da je prijenosnik hardverski oštećen.

400 kuna za downgrade? Nije loše, nije loše tko god da ti je to radio...
Kažem, nisam ja instalirao tako da ne znam koji su driveri. Na CD-u ne stoji ništa, ali vjerojatno su to za Vistu.

Pa zar ne mogu samo instalirat drivere sa onog linka preko ovih. Iskreno nemam ni vremena ni volje formatirati i ići sve iznova.

Koliko dođe downgrade, instaliranje drivera i "testiranje sustava"? Ovo je ovlašteni servis na laptope, valjda im je toliki cjenik. Nedavno mi je za komp jedna druga firma uzela 360 kn za rušenje sustava i instalaciju novih Windowsa. Jbg, ovo je branša u kojoj se dobro plaća, baš ja tako mislim

Hvala ti što se trudiš da mi sve objasniš. Ja se sad sav grizem iako ovo možda i nisu neki veliki problemi, ili uopće nisu problemi, ali laptop je nov i htio bih da sve dobro šljaka. Sad mi je jedino žao što nisam osatvio Vistu i izbjegao probleme i uštedio lovu. A tko je znao...
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 01:51   #62
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
sve kaj ja imam reć za acera je kloni se 64-bitnih vindozera. drivera... nema. 32 bitni xp jedva radi na ovom mojem kak treba.


jedini problem sa acerima što ja vidim nakon 3 mjeseca korištenja dotičnog lap-a je to da se grije ko majmun.
Vrga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2009., 02:11   #63
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Kažem, nisam ja instalirao tako da ne znam koji su driveri. Na CD-u ne stoji ništa, ali vjerojatno su to za Vistu.

Pa zar ne mogu samo instalirat drivere sa onog linka preko ovih. Iskreno nemam ni vremena ni volje formatirati i ići sve iznova.

Koliko dođe downgrade, instaliranje drivera i "testiranje sustava"? Ovo je ovlašteni servis na laptope, valjda im je toliki cjenik. Nedavno mi je za komp jedna druga firma uzela 360 kn za rušenje sustava i instalaciju novih Windowsa. Jbg, ovo je branša u kojoj se dobro plaća, baš ja tako mislim

Hvala ti što se trudiš da mi sve objasniš. Ja se sad sav grizem iako ovo možda i nisu neki veliki problemi, ili uopće nisu problemi, ali laptop je nov i htio bih da sve dobro šljaka. Sad mi je jedino žao što nisam osatvio Vistu i izbjegao probleme i uštedio lovu. A tko je znao...
Ma znam. Kako si i sam rekao - to ti je sad škola. Probaj pregazit to sa tim driverima sa linka ali ne znam koliko će bit uspješno. Ako ne bude vraćaj Vistu. Isti sam ja problem imao i sa jednim Acerom - prvo nisam mogao nikako drivere za grafiku instalat što sam na kraju riješio, a onda je s vremena na vrijeme pucao zvuk. Zvuk nisam nikako mogao riješit - vratio kolegici i preporučio da instalira Vistu za koju lap jedino i ima podršku.

Ovo za cijenu sam ciljao da ti je netko radio fuš. Mislim, tvoje je pravo da odeš tamo i zahtjevaš da ti to srede kako spada bez naknade ako je ovlašteni servis.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 11:54   #64
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ma znam. Kako si i sam rekao - to ti je sad škola. Probaj pregazit to sa tim driverima sa linka ali ne znam koliko će bit uspješno. Ako ne bude vraćaj Vistu. Isti sam ja problem imao i sa jednim Acerom - prvo nisam mogao nikako drivere za grafiku instalat što sam na kraju riješio, a onda je s vremena na vrijeme pucao zvuk. Zvuk nisam nikako mogao riješit - vratio kolegici i preporučio da instalira Vistu za koju lap jedino i ima podršku.

Ovo za cijenu sam ciljao da ti je netko radio fuš. Mislim, tvoje je pravo da odeš tamo i zahtjevaš da ti to srede kako spada bez naknade ako je ovlašteni servis.
Driver za grafiku sam uspio instalirat nakon što sam proguglao i našao program Mobility Modder. Probat ću zvuk i ploču pa ćemo vidjeti što će bit. Ako ne bude poboljšanja, nosim ga njima. Oni nisu ovlašteni servis za Dell, ali sam laptop i kupio u njih. Dao sam im i tih 400 kn, a koliko vidim nisu se baš potrudili oko drivera. Ipak je to 400 kn. Mislim da mi ne bi smjeli ništa naplatit za ponovno stavljanje Viste.
Da te još pitam ovo u vezi garancije... Što ako je neki kvar a na laptopu je XP. Neće ga otvarat ili? To mi je totalno glupo.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 14:52   #65
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Što ako je neki kvar a na laptopu je XP. Neće ga otvarat ili? To mi je totalno glupo.
To ne bi trebalo imat veze ako je kvar hardverski. Pogotovo što si sve radio u ovlaštenom servisu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 15:47   #66
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
To ne bi trebalo imat veze ako je kvar hardverski. Pogotovo što si sve radio u ovlaštenom servisu.
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Oni nisu ovlašteni servis za Dell, ali sam laptop i kupio u njih.
Ovlašteni su za HP i LENOVO, ali sam kupio u njih i oni su mi radili. Oni ne otvaraju, već šalju u Zagreb. Ali valjda bi prošlo i sa XP-om.

Oni linkovi što si mi dao ne rade, ali sam našao na drugom mjestu. Stavit ću drivere za zvuk i ploču pa javim što je bilo...
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 17:24   #67
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Koliko vidim, ovaj restart problem je nestao sa novim driverom za chipset.

Što se tiče pucketanja zvuka, to je jedna opcija u driveru zvuka (IDT Audio) koju je trebalo isključiti.

No, zvuk ipak nije najperfektniji, pogotovo kad se ide prema najglasnijemu. Prisutno je lagano "škripanje", a također nije najbolji ni kad se uključi wireless, isto se osjeti neko lagano "rezuckanje" Navodno postoji neka opcija A band u wirelessu koju treba isključiti, no ja je nisam našao pa sam onemogućio wireless. No, slabiji zvuk je valjda i boljka ovog Dell-a, a još je k tome XP u pitanju.

Još me zabrinjava ovo što nakon podizanja sustava sporo očitava, npr. pješćani sat kad idem ući u My Computer stoji pola minute, a i sporo prepoznaje LAN ili ga uopće ne prihvati pa ga moram onemogućiti i ponovno omogućiti da bi proradio. Da li bi možda trebalo stavit novi BIOS?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 17:15   #68
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Ne mogu vjerovat koliko s.... s ovim latopom. Ne zanm što ću, poludit ću!!!
Sad i procesor: kad upalim laptop temperatura procesora bude oko 40-45 stupnjeva, najviše 50. Ali kad počnem nešto zahtjevnije radit, konkretno ekstraktirat .iso datoteku naglo raste do 72 stupnja. Iskorištenost procesora dođe na 100% i uključi se ventilator. Uspori se laptop, net... Izađem iz datoteke, pozatvaram sve programe, ali temperatura i dalje stoji na 72 i procesor na 100%.
Kad idem na shut down, jednostavne stane i moram ručno.
Što da radim, da nosim na servis? J..... laptop ima tjedan dana. Ne mogu vjerovat da sam dobio neko smeće od Della?!

Zadnje izmijenjeno od: bjede. 20.05.2009. u 17:26.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 18:20   #69
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
sve kaj ja imam reć za acera je kloni se 64-bitnih vindozera. drivera... nema. 32 bitni xp jedva radi na ovom mojem kak treba.


jedini problem sa acerima što ja vidim nakon 3 mjeseca korištenja dotičnog lap-a je to da se grije ko majmun.
ne gruvaj nebuloze. Ja sam od prvog dana na x64 Visti, a sad na x64 7 i imam sve drivere i sve radi super.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 23:40   #70
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Što da radim, da nosim na servis? J..... laptop ima tjedan dana. Ne mogu vjerovat da sam dobio neko smeće od Della?!
Ispravi me ako sam krivo shvatio slijed događaja:
1. kupio si laptop s predinstaliranom Vistom
2. dao si 400kn nekom "servisu" da ti instaliraju XP (kako je tako niska cijena? imao si originalne XP?)
3. budući da XP nije službeno podržan, ne možeš naći drivere/driveri ne rade kako spada i imaš problema s laptopom

Zaključak: "Ne mogu vjerovat da sam dobio neko smeće od Della?!"

Ima logike

BTW jesi probao ovaj "complete set" drivera?
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=...meta=&aq=f&oq=

Pretpostavljam da jesi (ako nisi ).

Jesi poklikao prvih par rezultata i pročitao što ekipa kaže? Sumnjam da si jedini s tim problemom. Ja sam bio u sličnoj situaciji i riješio za par sati sve s malo googlanja (još sam se zafrkavao s dual bootom Viste). Samo se nemoj živcirati i budi strpljiv, jer si se sam doveo u ovu situaciju. Ili vrati laptop u "servis" da ti stave Vistu ponovo.

Još jedna stvar: nemoj ništa prtljati s BIOS-om. Ozbiljno, nemoj. 99% šanse je da je s njim sve u redu i da ćeš napraviti još veću p****riju. Postavke mijenjaj samo ako si siguran što radiš i da ti je to potrebno (npr. AHCI->ATA).

Zadnje izmijenjeno od: marsal. 21.05.2009. u 00:02.
marsal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2009., 23:56   #71
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Ispravi me ako sam krivo shvatio slijed događaja:
1. kupio si laptop s predinstaliranom Vistom
2. dao si 400kn nekom "servisu" da ti instaliraju XP (kako je tako niska cijena? imao si originalne XP?)
3. budući da XP nije službeno podržan, ne možeš naći drivere/driveri ne rade kako spada i imaš problema s laptopom

Zaključak: "Ne mogu vjerovat da sam dobio neko smeće od Della?!"

Ima logike
1. da
2. da
3. drivere sam našao i instalirao, ali sad mi se javio ovaj problem sa grijanjem procesora.

Što se tiče zaključka, nisam mislim da ja Dell smeće, već sam posumljao da sam od tako kvalitetnog proizvođača dobio bugovit laptop.

Inače, imaš li kakve ideje što bi moglo uzrokovati probleme o kojima govorim?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 23:59   #72
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Izgleda da ti ni Cool'n'Quiet ne radi kako spada. Izgleda da ni driver za to nije instalan. Gle bjede, da si bliže sredio bi ti taj laptop za ćevape i pivu kad vidim kakve zajebancije imaš s njim. Jednostavno moraš sporušit Windowse i sve ispočetka - instalirat čisto XP i ove drivere koje kruže netom za tog Della.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 01:03   #73
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Izgleda da ti ni Cool'n'Quiet ne radi kako spada. Izgleda da ni driver za to nije instalan. Gle bjede, da si bliže sredio bi ti taj laptop za ćevape i pivu kad vidim kakve zajebancije imaš s njim. Jednostavno moraš sporušit Windowse i sve ispočetka - instalirat čisto XP i ove drivere koje kruže netom za tog Della.
E da si bar bliže...
Što je to Cool'n'Quiet? Instalirao sam sve driveri koji su dostupni na netu za XP.
Sad mi lap treba i nemam vremena instalirat nanovo Windowse. Možda za 10-ak dana.
A što misliš do čega bi moglo bit ovo sporo otvaranje nakon podizanja i spor Internet Explorer (Mozilla)?
I ovo zagrijavanje procesora koje mi se danas pojavilo?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 02:22   #74
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64)
Cool'n'Quiet Technology Installation Guide for AMD Athlon processor-based systems - stranica 9.

Morati ćeš prvo napravit clean instal, ako zbog ničeg drugog - da se prvenstveno uvjeriš da nije hardverski kvar. Svako drugo prčkanje po sistemu i pokušaji riješavanja problema ti nemaju smisla jer može biti stvarno bilo šta.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 22:18   #75
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64)
Cool'n'Quiet Technology Installation Guide for AMD Athlon processor-based systems - stranica 9.

Morati ćeš prvo napravit clean instal, ako zbog ničeg drugog - da se prvenstveno uvjeriš da nije hardverski kvar. Svako drugo prčkanje po sistemu i pokušaji riješavanja problema ti nemaju smisla jer može biti stvarno bilo šta.
Zar nije to samo za AMD procesore? Studio 17 dolazi samo s Core (2) Duo procesorima, ako se ne varam. Intelova ekvivalentna "tehnologija" je SpeedStep?

Ili sam ja nešto teško zabrijao?
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 22:50   #76
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Zar nije to samo za AMD procesore? Studio 17 dolazi samo s Core (2) Duo procesorima, ako se ne varam. Intelova ekvivalentna "tehnologija" je SpeedStep?

Ili sam ja nešto teško zabrijao?
Da, Core2Duo je kod mene.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 00:12   #77
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
U ispričavam se, ja sam zabrijao da imaš Turiona u stroju.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 21:24   #78
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Zar nije to samo za AMD procesore? Studio 17 dolazi samo s Core (2) Duo procesorima, ako se ne varam. Intelova ekvivalentna "tehnologija" je SpeedStep?

Ili sam ja nešto teško zabrijao?
Taj SpeedStep je program ili? Jel to nešto u BIOS-u? Tražio sam na netu, ali mi nije baš najjasnije.
Što se može s time postići?
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2009., 23:12   #79
marsal
Premium
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor bjede Pregled postova
Taj SpeedStep je program ili? Jel to nešto u BIOS-u? Tražio sam na netu, ali mi nije baš najjasnije.
Što se može s time postići?
Mislim da se uključi opcija u BIOS-u i instaliraju driveri/aplikacija. Smanjuje takt procesora kod manjeg opterećenja i tako štedi bateriju i smanjuje zagrijavanje (i "buku" neposredno). Uglavnom ista fora kao Cool'n'Quiet.

Mislim da će ti Tutix dati više informacija ili ćeš morati googlati, jer se ne sjećam što je sve potrebno i koje su cake/problemi mogući (ako ih ima) pa ne bih napamet htio govoriti.

Što je na kraju s onim "kompletnim" setom drivera? Tamo bi trebao biti i SpeedStep. Samo slažem se s tutixom, da je najbolje najprije čisti XP instalirati. Ovako se samo mučiš.
marsal je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 12:24   #80
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Citiraj:
Autor marsal Pregled postova
Mislim da se uključi opcija u BIOS-u i instaliraju driveri/aplikacija. Smanjuje takt procesora kod manjeg opterećenja i tako štedi bateriju i smanjuje zagrijavanje (i "buku" neposredno). Uglavnom ista fora kao Cool'n'Quiet.

Mislim da će ti Tutix dati više informacija ili ćeš morati googlati, jer se ne sjećam što je sve potrebno i koje su cake/problemi mogući (ako ih ima) pa ne bih napamet htio govoriti.

Što je na kraju s onim "kompletnim" setom drivera? Tamo bi trebao biti i SpeedStep. Samo slažem se s tutixom, da je najbolje najprije čisti XP instalirati. Ovako se samo mučiš.
Googlao sam, ali nisam našao nikakvu aplikaciju ni drivere, samo instrukcije.
Instalirao sam taj "kompletni" set drivera za XP. Što se tiče pregrijavanja procesora, sada se ne prijavljuje, počistio sam neke viruse, vjerojatno je bilo do toga.
Sad je sustav uglavnom u redu, jedino to što se malo sporije podiže. No, isto bih htio naštimati taj SpeedStep da se ne brinem.
bjede je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na