Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2015., 01:08   #1
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
HP 6715b blinka lampica od struje

dobio sam gore naveden komp koji se pregrijavao da zamijenim termalnu pastu i maknem "tepih" s hladnjaka. "piece of cake", rekli bi...

spojio sam sve osim diska i tipkovnice, upalim ga i sve radi (naravno, osim ulaska u win budući da je hdd vani). vratim tipkovnicu i disk, zavidam sve nazad i kod spajanja punjača blinka lampica koja označava punjenje. ne radi ni na struji, ni na bateriji. probao sam s drugim punjačem i ne radi. dok njegov punjač uredno radi na hp-u 6735s. bio bi probao i s drugom baterijom, ali ju nemam. resetiran cmos, probao sam ostaviti bez baterije, ali ništa

sve sam opet razmontirao i primijetio sam da se konektor u koji se ušteka punjač brutalno zagrije za 5 min, ne znam ako je to normalno, nisam nikada na to obraćao pažnju, ali ventilator se ne vrti, komp je doslovno mrtav, a lampica blinka i blinka dok je uštekan u struju...
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 06:35   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jedno pitanje, jesi palio laptop prije rastavljanja?

jer ako nisi - tvoja ogromna greska. unutra je AMD, postoji itekakva mogucnost da je ljudima pregrijavanje zapravo mrtav laptop, tko ti moze garantirati da nije otisla integrirka, tj chipset??

ako jesi ga palio, nista, rastavi ga pa opet sastavi. meni neki laptopi nisu htjeli paliti dok mu ne sastavis skoro pa sve, negdje imaju par tocaka mase gdje mora biti kontakta, bez toga jednostavno nece. ali iskreno, kada vidim AMD od tamo 2010 kako su krenula krepavanja, nisu mi uopce dragi. intel je tu car......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2015., 07:24   #3
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
nisam ga upalio, ali to mi je od prjatelja, ali baš prijatelja, tako da mu vjerujem kad mi kaže da ga je ugasio i donio meni.
kasnije sam sve spojio i baš sve zavidao, još sam sam sebii bacio foru kako ovaj put nemam viška dijelova...i onda kurac
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 09:39   #4
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Skini tipkovnicu. Neki dan mi zbog nje laptop nije htio upalit. Nisam ni ja vjerovao. Spoji samo gumb za paljenje i hdd.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 12:08   #5
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Eh, raskopaj kako ti kažu i provjeri da li si sve dobro stavio. Moguće da ti se negdje nešto odspojilo a da nisi primjetio. Također, izvadi bateriju pa vidi da li ide bez nje.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 14:53   #6
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
To je inače izdržljiva mrcina od laptopa, i sad mi radi ko urica a svašta sam mu radio, overklokirao ga, igrao wow satima i ništa mu, evo već mu ide polako osma godina. Ako si skidao procesor možda je tu problem.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 14:56   #7
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ja ga imam. Mnogi su se zalili da ploce crkavaju i svasta srali po njemu a moj nikako da crkne. Sad ima dvije jezgre na 1.9 a imao je jednu,sad ima 4 gige rama a imao je jednu. Unutra je sad ssd i to mete ko ferrari sad. U to vrijeme citac otiska,mikrofon,bluetooth je malo tko imao. Meni strasan stari laptop.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na