Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2011., 17:39   #631
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Stvarno mi nije jasno čemu takva potreba za overanalyzingom (spominjanje nekakve korozije, trajnosti, ulja, servisa, učinkovitosti, potrošnje i sličnih trivijalnosti) u kontekstu automobila koji su u startu imali cijenu uglavnom od pola milijuna kuna ili veću. Iskreno, meni je to malo neozbiljno. Da se radi u threadu "best buy" onda bi bilo logično i razumljivo ali ovako je pointless at best. Pa vlasnici te automobile nisu kupili na "kredit" i ako nisu zadovoljni, uglavnom će vrlo brzo keširat iznos za konkurenta slične cijene.

@Raul
Tvoji su postovi tipičan odraz današnjega (ne samo hrvatskog) mentaliteta i kao takvi nisu "ništa novo i neuobičajeno". Ako si to možeš priuštiti go for it. Druga je stvar što nepotrebno spuštaš sve na tako primitivnu razinu.

@Wolwerine
Slažem se s navodom da je muscle car (uključujući i modele 2011/2012 generacije) pregazilo vrijeme ako se kao referenca uzimaju modeli iz Stuttgarta ili Munchena.

Ali,

Ne bih tako olako zanemario razliku u cijeni jer npr. za jednog CLS 500 može se uzeti SRT8 challenger i neki manji stančić.

A imati manji stančić sa strane je opcija koja po defaultu nije za odbaciti. Čisto ono za malo se proveseliti u ugodnom društvu nakon što na street race-u otpuhneš tog Mercedesa/BMW-a. Lošoj učinkovitosti, handlingu, kvaliteti, potrošnji i svemu ostalom usprkos.

Iako naravno, meni osobno takvo što ne bi palo na pamet, spominjem takvu opciju kao primjer.

btw, nice wallpapers
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 17:49   #632
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
mislim stvarno

Yugo, its built for economy not speed!

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2011., 17:57   #633
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
@Wolwerine
Slažem se s navodom da je muscle car (uključujući i modele 2011/2012 generacije) pregazilo vrijeme ako se kao referenca uzimaju modeli iz Stuttgarta ili Munchena.

Ali,

Ne bih tako olako zanemario razliku u cijeni jer npr. za jednog CLS 500 može se uzeti SRT8 challenger i neki manji stančić.

A imati manji stančić sa strane je opcija koja po defaultu nije za odbaciti. Čisto ono za malo se proveseliti u ugodnom društvu nakon što na street race-u otpuhneš tog Mercedesa/BMW-a. Lošoj učinkovitosti, handlingu, kvaliteti, potrošnji i svemu ostalom usprkos.

Iako naravno, meni osobno takvo što ne bi palo na pamet, spominjem takvu opciju kao primjer.

btw, nice wallpapers

Skažem se to za cijene stoji. Također recimo pogledat cijene Corvette u odnosu na konkurente. No opet to moraš i uvest u HR.
Meni je recimo nekad bilo pomalo čudno kako ovi imućniji pri kupovini auta za zabavu ne uzmu recimo Lotus ili TVR a ne šerpu. No tada je bio i problem uvest tako nešto.


Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
mislim stvarno

Yugo, its built for economy not speed!


Ma kakvi everybody needs a yugo sometime



__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 09.10.2011. u 18:05.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 18:51   #634
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
@RAUL

Bez uvrede, možeš imat i duplo više godina, ali si idealan primjer kako godine ne znače ništa...mene samo zanima jel ti čitaš uopće svoje postove? nekom nepristranom čitaču ove rasprave (u ovom slučaju ja) ispadaš kao nepismeni idiot (naglasak na riječ "ispadaš", nisam rekao da si idiot, ali tako ispada kad bi netko išao zaključivat po tvojim postovima u ovoj temi)
Daj konkretan primjer, a ne samo lupetati i nabijati postoveUstalom ako ti se moji postovi ne svidjaju iste mozes slobodno zaobici i citati ostale ili loviti rake govnjare

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 09.10.2011. u 19:02.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 19:01   #635
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Daj konkretan primjer, a ne samo lupetati i nabijati postoveUstalom ako ti se moji postovi ne svidjaju iste mozes slobodno zaobici i citati ostale.
Post count ne radi na Svaštari tako da zasigurno ne nabija postove.

Stari je imao Yuga i to je bila zvijer od auta,put od 700 km dvaput godisnje bez beda isao.
Bilo je problema sa paljenjem po zimi,ali otom-potom.

Usput da pitam,ogrebao sam auto nepazljivim ulaskom u garazu straznja desna zadnja vrata,
ogrebotina je dosta opsezna,i ima sa lijeve strane,nigdje nije lim udubljen niti je dublje zadrla u lak,
e sada da li bi se isplatilo to lakirati,da se barem koliko-toliko ublaze ogrebotine...
250kn nije neka cijena,a opet auto bi se lakirao s novom bojom na proljece tako da bi ovo bilo privremeno... ?
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 19:05   #636
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Probaj ispolirati...mozda pomogne.Sonax polirka cini cuda ako nije jako ostecena boja,ali ako je cijena 250 kuna onda bih radje lakirao.250 kuna je stvarno mala lova.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 19:18   #637
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Necu ja polirati,frend se time bavi,za 100kn kupim kvalitetnu pastu,i dam njemu za ruke 50-60 kn i to je to.

A 250kn u profi radionama.

Ne za poliranje je 250-300kn,a lakiranje 400-500 eura ovisi kod koga se lakira i velicina automobila.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 19:21   #638
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Meni je recimo nekad bilo pomalo čudno kako ovi imućniji pri kupovini auta za zabavu ne uzmu recimo Lotus ili TVR a ne šerpu. No tada je bio i problem uvest tako nešto.
izgleda da je kod nas sveto trojstvo plafon i zapravo nitko ne želi exkluzivu neku.

da se mene osobno pita iz te klase bi uzeo jaguar xf dizlo s bez razmišljanja, 275ps, 600nm i okreću mu se izlazi ventilacije i iz konzole diže rotary zf automatike pri paljenju... meni dosta

da je baš neki loto-money onda xfr... zvuk mmmm.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 19:27   #639
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
vidiš, da hoću auto za zabavu i da imam love uzel bi skyline r34 gt-r vspec2 sa jun akira blokom bušenim na 3,7
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 19:29   #640
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Uuuu XF
Ne znam je li mi privlacniji iznutra ili izvana. Ima ga jedan susjed u kvartu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain