Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.11.2013., 10:40   #391
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Pitanje za vlasnike Energy Android Smart TV box media playera kakav je i dali se isplati to uzeti. Naime trebao bih neki media player koji ima integriran dvb-t i da može povući multimedijalne sadržaje preko mreže, a koliko vidim on ima sve to...

ili možda uzeti nešto poput Media player GENIATECH MyGica ATV1100T koji također ima sve to...


evo ja savjetujem Iamm NTR83 - imam ga i iz prve ruke mogu reć da mi je to jedna od boljih kupnji. Po reprodukciji formata je kao i WD live, ali po opcijama i komforu daleko ispred. U njega ide 3,5" HDD pa možeš snimiti na njega (ili USB) TV program ili nešto sa vanjskog izvora (preko scarta ili AVin)...

zna se nać po oglasnicima za 700-900 kn
quazar912 je offline  
Staro 18.11.2013., 13:48   #392
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
pitanje

Se isplati uzeti neki media player uz ove novije ''smart tv-e''? Naime uzeo sam panasonic gt60, bubnem filmove na vanjski hard, spojim na tv-e i sve radi odlično. Sad zbog čega bi bilo bolje imati media player, jer ima kakve razlike..kvaliteta slike itd..?
frizbi je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.11.2013., 14:04   #393
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ako si zadovoljan sa postojećim onda i ne...
Ali u pravilu ovako:
- veća plejada tipova multimedijalnih datoteka (ako ti to šta znači)
- ponekad bolja subtitle podrška
- mogućnost ugradnje hdd pa onda neka vrsta Nas-a
- dodatne opcije poput torrenta, straminga itd

Ako ti ovo ne treba onda ti je multimedijalni player višak
zupy je offline  
Staro 28.11.2013., 02:26   #394
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Pozdrav.

Uzimam TV tijekom 12-og mjeseca, model između ostalog ima 3D i wireless mogućnosti.
E sad, u planu je reprodukcija bluray filmova (2D+3D) i raznog HD materijala - može li kakav prijedlog kako to najjednostavnije riješiti?
Komp je na drugoj strani prostorije i nekakvi dodatni kablovi ne dolaze u obzir.

Uzeti BD čitač, puštati diskove/HDD materijal na kompu i preko wirelessa streamati na TV? (nije još kod mene, pa ne mogu isprobati jel bi to i kako uopće funkcioniralo)
Ili uzeti nekakav samostalni BD player, a ostalo prebacivati na stick pa ubosti direkt u TV? (u tom slučaju, molim preporuku nekog modela s 3D mogućnostima, idealno jeftinog
Ili možda nekakva kombinacija s nekakvim media playerom?

Hvala.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 28.11.2013. u 02:46.
fler je offline  
Staro 28.11.2013., 07:26   #395
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Streamanje preko wlan ti neće raditi dobro za materijale s jačim kodom već će ti štekati. Rješenje je u nabavci media playera i ethernet over power uređaja (lan ide preko struje). Baci oko na Mreže jer je netko zadnjih dana imao sličan problem pa su mu dali savjete za potrebni hardver.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 28.11.2013., 08:37   #396
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
domis je offline  
Staro 28.11.2013., 13:50   #397
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Super, pogledat ću - hvala obojici
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline  
Staro 20.12.2013., 14:37   #398
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Media player

Eto da ja ne pretražujem po forumu ako mi možete savjetovati koji media player trenutno dostupan mogu uzeti.Prvenstveno mi treba za gledanje mkv filmova preko hdmi kabela na tvu.Ovo ostalo je sekundarno!I da podržava hr titlove bilo bi ok.Cijena što manja a da nije neki šroteks!Hvala!
emilblomsky je offline  
Staro 20.12.2013., 19:17   #399
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ima netko volje da mi objasni što je to uopće media player? Meni izgleda kao nekakav ruter?
Mirkopoter je offline  
Staro 20.12.2013., 20:43   #400
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Uređaj kojem je primarna namjena reprodukcija audio i video sadržaja.
Najčešće korišteni izlazi su HDMI i optički za audio.

Način dobave sadržaja je putem klasičnog USB-a (hard disk ili flash), ili putem kućne mreže (WLAN ili LAN).

Razlog njihovog daljnjeg egzistiranja, iako televizori imaju USB, je u činjenici da podržavaju daleko više formata, i imaju daleko više mogućnosti za podešavanje od ograničenog sučelja televizora; a u novije vrijeme se koriste da bi donijeli i tzv. smart mogućnosti starijim televizorima.
Zvone2772 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2013., 21:00   #401
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
I bolje sucelje nego kod nekih televizora. Mislim da media player ce izumrijet sa novijim generacijama televizora kad sami televizori naprave bolje svoje sucelje i pocnu podrzavati sve formate pogotovo DTS i MP4
jurbAs je offline  
Staro 30.12.2013., 22:56   #402
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Blu-ray player ili media player?

Ne vidim aktualnu općenitu temu o blu-ray playerima, a zanima me ovak; koje su prednosti, odnosno nedostatci blu-ray playera u odnosu na npr. wd tv live. Mislim na ove koji ne skaču daleko od njegovog cjenovnog ranga (ispod 1k).

Koliko vidim, ovi jeftiniji od WD-a imaju "felere" da ne mogu play-at određene formate kao npr. mkv. Za ove malo skuplje se navodi da mogu puštati sve te mainstream formate. Onda u biti, oni imaju sve funkcije kao i media playeri + puštanje BR, DVD...medija...am I missing something?
His Airness je offline  
Staro 30.12.2013., 23:59   #403
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor His Airness Pregled postova
Blu-ray player ili media player?

Ne vidim aktualnu općenitu temu o blu-ray playerima, a zanima me ovak; koje su prednosti, odnosno nedostatci blu-ray playera u odnosu na npr. wd tv live. Mislim na ove koji ne skaču daleko od njegovog cjenovnog ranga (ispod 1k).

Koliko vidim, ovi jeftiniji od WD-a imaju "felere" da ne mogu play-at određene formate kao npr. mkv. Za ove malo skuplje se navodi da mogu puštati sve te mainstream formate. Onda u biti, oni imaju sve funkcije kao i media playeri + puštanje BR, DVD...medija...am I missing something?
pa eto, BD player se isplati samo ako misliš skupljat neku kolekciju BD diskova...
tako sam ja počeo sa DVDima (mpeg2) tamo 2006 godine (dok sam imao CRT TV) i danas to vidim kao jednu od najvećih pogršaka u životu...za cca 4 godine mpeg2 je potpuno dotučen sa FULL HD formatima a filmovi su dostupniji nego ikad.
Sve te filmove koje sam ja kupio na DVD formatu, danas imam "đabe" u FULL HD formatu gdje se razlika na plazmi itekako vidi.
Stoga tvrdim da će BD player izumrijet brže nego DVD playeri što zbog media playera, što zbog samih TVa koji će uskoro bit potpuno interaktvini sa internetom pa ćeš preko niuh pristupit bilo kojem sadržaju na netu a sa većom brzinom (20Mb/s) i direktno gledanje FULL HD filmova.
quazar912 je offline  
Staro 02.01.2014., 16:46   #404
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Što je bolje kupiti od ova dva: WESTERN DIGITAL WDTV Live ili GENIATECH MyGica ATV1200 ili nešto treće, a da je cijena oko 700Kn?
summus je offline  
Staro 02.01.2014., 20:32   #405
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
WDTV po mom misljenju sve radi kako spada i ne ovisis o nicemu. updatovi redovni.
jurbAs je offline  
Staro 07.01.2014., 13:15   #406
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Ekipa, može savjet za najjeftiniji način streamanja fullHD video materijala, fotki i mp3ca preko LAN-a s PC-a na LCD TV?

Evo detalja trenutačnog setupa. Na jednom kraju kuće mi je PC na kojem se nalazi sav media materijal, na drugom kraju kuće je TV na kojem bi želio taj materijal reproducirati. TV nije smart tj. nema wifi/lan (http://bit.ly/19PfRK9). Imam postavljenu kućnu mrežu tako da u svakoj prostoriji imam UTP priključke.

Treba mi nešto što će mi omogućiti pregledavanje foldera na pcu s tva i reprodukciju tog materijala preko LAN-a?

Ne trebaju mi nikakve smart tv aplikacije, surfanje na tvu, youtube na tvu i slične stvari...
IGoR_2803 je offline  
Staro 07.01.2014., 16:51   #407
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Ekipa, može savjet za najjeftiniji način streamanja fullHD video materijala, fotki i mp3ca preko LAN-a s PC-a na LCD TV?

Evo detalja trenutačnog setupa. Na jednom kraju kuće mi je PC na kojem se nalazi sav media materijal, na drugom kraju kuće je TV na kojem bi želio taj materijal reproducirati. TV nije smart tj. nema wifi/lan (http://bit.ly/19PfRK9). Imam postavljenu kućnu mrežu tako da u svakoj prostoriji imam UTP priključke.

Treba mi nešto što će mi omogućiti pregledavanje foldera na pcu s tva i reprodukciju tog materijala preko LAN-a?

Ne trebaju mi nikakve smart tv aplikacije, surfanje na tvu, youtube na tvu i slične stvari...
a šta drugo nego WD live. gledaj po oglasnicima za 300-400kn ih ima
Mede8er je skuplji.,
quazar912 je offline  
Staro 26.03.2014., 22:55   #408
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Trebao bi media player samo da čita HD MP4 format 1080 i titlove preko externog 2.5 hdd-a i eventualno gledanje utakmica preko stream-a ako je to ikako moguće, nikakvo streamanje filmove sa pc-a i slične gluposti.

Što bi preporučili, gledao sam Mede8er MED500X2 i WDTV Live i da, zasto je član Banx kupovao wifi antenu za Mede8er, sta to nema u sebi ugraden wifi?

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 27.03.2014. u 07:44.
Mirkopoter je offline  
Staro 26.12.2014., 21:49   #409
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Kako su se pokazali ovi novi quad core android tv uredjaji? Vidim ima ih vec od 50$, pa me zanima ima li tko ikustva s njima? Mozda kako xbmc radi s njima?
alengrosevic je offline  
Staro 27.12.2014., 00:54   #410
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Ja imam Tronsmarta S89-H. XBMC radi vrhunski, streamovi isto, možeš kroz XBMC preko addona ih puštat ili nabaviš m3u listu pa staviš u XBMC ili preko nekih drugih programa koji čitaju m3u liste za android. Gledaj da ima 2GB rama zbog fluidnosti
__________________
brodjo je offline  
Staro 27.12.2014., 01:30   #411
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
S time da mislim da rockchip uredjaji rade osjetno losije od AML-a. Na AML-u sve radi fantasticno.
rendula je offline  
Staro 27.12.2014., 09:24   #412
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
chief_wolfinjo je offline  
Staro 29.12.2014., 14:28   #413
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Nisam bas proucavao media playere, zanima me jel postoji neka varijanta da cita filmove i titlove s eksternog harda, usba i da se moze spojiti preko mreze (wifi, lan)... Sa MyClouda ...npr...

Zadnji media player koji sam uzeo je icidu i podrzava jedino klasican sata disk koji je u njemu, no to je "bol u guzici" ...

Koji je uopce rang cijena za takvu napravu?

Thnx!
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline  
Staro 29.12.2014., 17:47   #414
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Ja na mom Tronsmartu puštam sve sa eksternog bez problema, bilo koji format doslovno. Nisam još pokušavao sa mreže jer nemam NAS pa mi je glupo držat PC upaljen samo zato da puštam s mreže nešto
__________________
brodjo je offline  
Staro 29.12.2014., 18:35   #415
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
To podrzava svaki android hdtv stick
Jedino sto je dobro da taj stick je veci tj box sa gigabitnim lanom i onda nemas problema sa full hd materjalom
dadoremix je offline  
Staro 15.01.2015., 11:59   #416
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Pozdrav, može preporuka za najjeftiniji media player, ali da sad opet nema bitnih funkcionalnih mušica, tipa da ne trza kod puštanja 1080p filmova, da ne zeza s našim titlovima, itd.
Neo-ST je offline  
Staro 15.01.2015., 12:01   #417
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Polovni WD TV - 300kn 2nd gen, 400kn 3rd gen
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.01.2015., 12:16   #418
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Nema neke krucijalne razlike?
Neo-ST je offline  
Staro 15.01.2015., 13:18   #419
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ja skoro uzeo neki dan ViewSonic VMP74. 309 kn u Semarku. No onda sam vidio ovaj post. Pa sam odustao. Mislim ono, nije da mi treba media player, tv odrađuje sve bez problema, nego samo zbog DTS-a. Al tlaka bi mi bilo češki čitat po izbornicima.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 15.01.2015., 15:56   #420
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
U tom cjenovnom rangu, a da ima optiku za DTS, je polovni Minix X5. XBMC radi sve što treba
Ili Gica ATV1200. Možda ima još ali ne pada mi na pamet
Dac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na