Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.04.2019., 00:51   #5401
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Susjed u mene vidio Balkan Leila build i sad bi on to kod sebe. Koji android box da mu kažem da uzme do 500kn? Uzeti nešto sa Geekbuying (to nema garanciju?) ili kod nas? Box bi bio spojen bežično.
Old.machine je offline  
Staro 30.04.2019., 08:36   #5402
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
EVO pa biraj


ja naručio jedan opet 46e total

Pa da vidimo, dal se ponaša ko tx3 ili pa ko skuplji i bolji max+
dadoremix je offline  
Staro 30.04.2019., 13:05   #5403
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Onda ce bit Nevidija i taj adapter za HDMI/audio out u kombinaciji. Thanks.
Ako na vulgaris android box-u u AV ulaz ubodeš obični 3.5mm audio jack, imaš stereo zvuk
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline  
Staro 03.05.2019., 00:12   #5404
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
EVO pa biraj


ja naručio jedan opet 46e total

Pa da vidimo, dal se ponaša ko tx3 ili pa ko skuplji i bolji max+

Taj se čini dobar. Sad šta je bolje, uzeti taj X96 2GB ili čekati da padne cijena Amazon Fire 4k Sticku (obično padne na 35€)?
Old.machine je offline  
Staro 08.05.2019., 11:22   #5405
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Bok,

ima tko za preporuku koji IPTV app koristiti na amazon fire sticku? Gledao sam ovaj https://siptv.app/news/

Cijena nije problem samo da je lifetime da ne moram mjesečno plaćati.

Thx!
Hamm je offline  
Staro 08.05.2019., 12:55   #5406
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Sama aplikacija se plaća samo jednom, ali nema liste. Liste/programe staviš koje imaš.

Usput, Fire Stickovi opet na Amazon.de na akciji za 25/35 €.
franzD je offline  
Staro 08.05.2019., 16:40   #5407
MOKYPU
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: PULA
Postovi: 4
ZAPITI MINI4K

Pozdrav.
Nedavno sam kupio ZAPITI MINI 4k media pleyer prvenstveno da bi mogao
gledati filmove sa THRU HD i ATMOS zvukom sa hdd-a.Zapiti je spojen hdmi-em sa AVR-om PIONEER VSX 933 i od tuda na tv.E sad mi se javlja problem jer mi filmovi sa hd zvukom trzaju tj.slika trza a zvuk šteka.To se ne javlja kod filmova koji imaju najviše dts zvuk a i kod nekih sa hd ma i atmos dobro radi.Na nekim filmovima sam skidao drugu verziju koja radi dobro a na nekima ni ta druga ne radi.još sam primjetio da mi Zapiti u info meniju dobro detektira zvučni zapis ali na pojačalo šalje samo dts dok mi taj isti film BR plejer detektira i šale ispravan signal na pojačalo.To trzanje se jednako javlja i na BR plejeru kod pojedinih filmova (ne nužno istih kao i na Zapitiju).
Zna li netko u čemu je problem jer več sam sve živo pokušavao ispodešavati u meniju Zapitija i pojačala ali ništa ne pomaže.neču valjda morati skidati pet verzija istog filma da bi potrefio onu koja radi ok.Ako je do filmova šta trebam gledati kod skidanja? Isprva sam mislio da je do hdmi kabla koji ide od pojačala do tva jer je bio neki stari ali stavio sam novi 2.0 4k i opet isto Help!
MOKYPU je offline  
Staro 08.05.2019., 17:20   #5408
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Sama aplikacija se plaća samo jednom, ali nema liste. Liste/programe staviš koje imaš.

Usput, Fire Stickovi opet na Amazon.de na akciji za 25/35 €.
Znam...samo me zanima preporuka aplikacije.
Hamm je offline  
Staro 08.05.2019., 18:15   #5409
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ta aplikacija je uvjerljivo najdorađenija, radi bez problema i sama pronalazi većinu EPG-ova. Isplati se kupiti.
franzD je offline  
Staro 08.05.2019., 18:39   #5410
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Potpis
App smart iptv radi super na firetv
Ili ako ti davaoc iptva dade sta svoje od app
Placas 1x
Vezano na mac adresu
dadoremix je offline  
Staro 09.05.2019., 21:30   #5411
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Fala.
Hamm je offline  
Staro 10.05.2019., 09:44   #5412
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Sama aplikacija se plaća samo jednom, ali nema liste. Liste/programe staviš koje imaš.

Usput, Fire Stickovi opet na Amazon.de na akciji za 25/35 €.

Hvala na info. Narucio jedan 4K i jedan "obicni". Sad cekamo Kindle na Angebotu
WraGG je offline  
Staro 13.05.2019., 08:02   #5413
frend
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 170
Jutro,

pokušavam naručiti firestick 4k s amazona (koristeći mailboxde).
Kreirao sam account i dobio mailboxde adresu ali nisam siguran kako točno dodati tu novu adresu tj koje podatke upisati u koja polja pa molim nekoga tko je to radio da mi pojasni.

Ovo su podaci koje me traži amazon:

http://i66.tinypic.com/2qi0caa.jpg
frend je offline  
Staro 13.05.2019., 09:14   #5414
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Vidi ovdje.
franzD je offline  
Staro 13.05.2019., 14:43   #5415
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor MOKYPU Pregled postova
Pozdrav.

Nedavno sam kupio ZAPITI MINI 4k media pleyer prvenstveno da bi mogao

gledati filmove sa THRU HD i ATMOS zvukom sa hdd-a.Zapiti je spojen hdmi-em sa AVR-om PIONEER VSX 933 i od tuda na tv.E sad mi se javlja problem jer mi filmovi sa hd zvukom trzaju tj.slika trza a zvuk šteka.To se ne javlja kod filmova koji imaju najviše dts zvuk a i kod nekih sa hd ma i atmos dobro radi.Na nekim filmovima sam skidao drugu verziju koja radi dobro a na nekima ni ta druga ne radi.još sam primjetio da mi Zapiti u info meniju dobro detektira zvučni zapis ali na pojačalo šalje samo dts dok mi taj isti film BR plejer detektira i šale ispravan signal na pojačalo.To trzanje se jednako javlja i na BR plejeru kod pojedinih filmova (ne nužno istih kao i na Zapitiju).

Zna li netko u čemu je problem jer več sam sve živo pokušavao ispodešavati u meniju Zapitija i pojačala ali ništa ne pomaže.neču valjda morati skidati pet verzija istog filma da bi potrefio onu koja radi ok.Ako je do filmova šta trebam gledati kod skidanja? Isprva sam mislio da je do hdmi kabla koji ide od pojačala do tva jer je bio neki stari ali stavio sam novi 2.0 4k i opet isto Help!
Jesi ti istrazio prije kupnje da li taj kinez uopce podrzava bitstream/passthrough zvuka kroz hdmi?

Vrlo su rijetki boxevi koji to odrade, a pogotovo sa stock playerom.
Gabre je offline  
Staro 13.05.2019., 15:10   #5416
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Kako vama radi taj firestick nakon par dana?

Kad sam ga tek upalio i podesavao skroz se odusevio, od kvalitete daljinskog do integrirane alexe i fluidnosti svega. Instalirao Downloader, Netflix, Twitch, Youtube, Smart IPTV i Cinema HD. Pustio par filmova/serija i sve ok radi.

Dođem idući dan i upalim opet, a ono sve nešto zapinje, učitava svaku ikonu po par sekundi, listam kanale na Smart IPTV i klikam strelicu prema dolje, ništa drugo, on odjednom prebaci na Twitch apliakciju sam od sebe. Taman sam mislio da sam se rijesio tih djecjih bolesti sto imaju kineski boxevi, al izgleda da nije ni ovaj imun na njih. Iako moram priznat najbolji box koji sam do sad koristio, a probao sam svasta jos od doba prvih minixa, tronsmart vega, nexbox a95 itd.
__________________
brodjo je offline  
Staro 13.05.2019., 16:36   #5417
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
radi ko sat. Nije mi responzivan ko recimo MiBox ili nvidia shield, ali je vrlo dobar. I spica mi je sto mi pojacava glasnocu na tv sa svog daljinskog, iako je output level cak i na najmanjoj glasnoci malo pre glasan sto mi nekad predstavlja problem pri nocnom gledanju u boravku.

Meni najvise fali Chromecast... ne mogu youtube kontorlirati s mobitela, i to mi je FAIL, a niti mogu slike s google photos s mob-a gledati....

mirrorcast meni ne radi, ne znam jel do mob-a ili do sticka.
Gabre je offline  
Staro 13.05.2019., 16:43   #5418
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Meni najvise fali Chromecast... ne mogu youtube kontorlirati s mobitela, i to mi je FAIL, a niti mogu slike s google photos s mob-a gledati....

mirrorcast meni ne radi, ne znam jel do mob-a ili do sticka.
A navodno su se dogovorili da će uskoro i to riješiti LINK
__________________
brodjo je offline  
Staro 13.05.2019., 16:49   #5419
MOKYPU
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: PULA
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jesi ti istrazio prije kupnje da li taj kinez uopce podrzava bitstream/passthrough zvuka kroz hdmi?

Vrlo su rijetki boxevi koji to odrade, a pogotovo sa stock playerom.
Prvo.nije u pitanju kinez nego francuz a šta se tiče zvuka podržava sve najnovije formate.Dolby Atmos mi radi perfektno ali mislim da čak i nije problem do boxa več do hdd-a jer danas sam uzeo novi hdd i kad sam učitao jedan film koji je na starom hdd -u štekao na novom nije.To još moram provjeriti sa još kojim filmom koji je štekao.
MOKYPU je offline  
Staro 13.05.2019., 18:12   #5420
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Francuzi rade media playere i prave ih u francuskoj? Prvi glas.

Radi ti passthrough na receiver? S kojim playerom pustas filmove?
Gabre je offline  
Staro 13.05.2019., 18:25   #5421
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Meni najvise fali Chromecast... ne mogu youtube kontorlirati s mobitela, i to mi je FAIL, a niti mogu slike s google photos s mob-a gledati....
Youtube možeš kontrolirati i bez chromecasta, samo ideš preko opcije "Link with TV code" iako sam gotovo siguran da mi je radilo i direktno korištenjem one stock browser youtube aplikacije.
franzD je offline  
Staro 13.05.2019., 18:29   #5422
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hmmm, nisam to vidio? na mom 4k fireTV-u, nema "prave" youtube aplikacije, vec nesto kao kroz browser, neka shema izmedju amazona i googlea.



nisam nasao nacin da ytb preko moba kontroliram
Gabre je offline  
Staro 13.05.2019., 19:45   #5423
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Browser "aplikaciju" možeš upariti pomoću Link with TV code i ručno je pokrenuti kad misliš gledati Youtube. Smart Youtube TV je pak vidljiv iz YT aplikacije na mobu isto kao i chromecast klijent i taj način kontroliranja jednako radi, čak i pokreće Smart Youtube TV kad kreneš cast. Netflix aplikacija s mobitela isto tako vidi aplikaciju na Fire Sticku kao preko chromecasta.
franzD je offline  
Staro 13.05.2019., 20:04   #5424
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
šta se tiče fire tv običnog 2nd verzije
zahvaljujuči franzD pokupovao sam ih nekoliko
i svi rade normalno, dobro
smart iptv normalno
kodi 18.2 isto bez nekih problema
youtube radi preko browsera .. malo je trzuckav na meniju, al video sve worka ok

nikakvih abnormalnih pojava nije bilo i meni osobno mi se najviše dopada ovaj android
jedino me bode u "glavu" da je ispod haube android 5.1.x .. al za sad sve radi just fine
dadoremix je offline  
Staro 13.05.2019., 21:06   #5425
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Također koristim obični fire tv i radi odlično. Zadovoljan skroz. Nemam iptv pa nemogu reći, ali ostalo radi. Za youtube koristim aplikaciju od smart tv-a. Logo nije Y nego S ali sve je isto. Daljinski-"mercedes".
frezer je offline  
Staro 13.05.2019., 21:53   #5426
MOKYPU
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: PULA
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Francuzi rade media playere i prave ih u francuskoj? Prvi glas.

Radi ti passthrough na receiver? S kojim playerom pustas filmove?
Marka je Francuska a di ih rade nemam pojma,uostalom ako večinu stvari rade u kini valjda i to.. Passthrough šalje zvuk na reciver bez greške i on normalno detektira da li je Atmos ,hd -ma,dts..još moram provjeriti dts-x na novom hdd-u jer na starom mi je štekao. pleyer je od boxa nemam pojma koji je...
MOKYPU je offline  
Staro 13.05.2019., 22:04   #5427
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
hmm zanimljivo. Kad sam ja trazio samo jedan ili dva boxa su mogla odraditi passthorugh, i to jedino kroz neki fork Kodia bas za taj box...

sad malo gledao na njihovoj stranici, vrlo interesantan uredjaj. Jesi pokusavao preko mreze vuci filmove? ovo bi mi bilo zgodno kada si napokon slozim NAS, da mogu ugasit komp kraj kauca da mi je skroz tisina.

daj link tocno na model koji imas, odnosno gdje si ga uzeo


i koliko vidim, ovo uopce nema podrske za Netflix, Amazon, youtube, kodi, itd?

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 13.05.2019. u 22:32.
Gabre je offline  
Staro 14.05.2019., 16:02   #5428
MOKYPU
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: PULA
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
hmm zanimljivo. Kad sam ja trazio samo jedan ili dva boxa su mogla odraditi passthorugh, i to jedino kroz neki fork Kodia bas za taj box...

sad malo gledao na njihovoj stranici, vrlo interesantan uredjaj. Jesi pokusavao preko mreze vuci filmove? ovo bi mi bilo zgodno kada si napokon slozim NAS, da mogu ugasit komp kraj kauca da mi je skroz tisina.

daj link tocno na model koji imas, odnosno gdje si ga uzeo


i koliko vidim, ovo uopce nema podrske za Netflix, Amazon, youtube, kodi, itd?
Model je ZAPPITI MINI 4k HDR,kupljen u Ronisu prvenstveno radi gledanja filmova sa HDD-a .Pošto mi ni tv ni bd player nisu podržavali Atmos i DTS-X to mi je bilo jedino rješenje.Nisam pokušavao sa filmovima preko mreže tako da o tome neznam ništa .Šta se tiče You tuba radi bez beda,internet radio(TUNE IN) radi savršeno a ostalo nisam stigao isprobati . Još istražujem.
Rješio sam problem sa trzanjem.Problem je bio u starom HDD-u.Danas isprobao na novom HDD-u nekoliko filmova koji su prije trzali i rade savršeno.
Sve u svemu ja super zadovoljan.
MOKYPU je offline  
Staro 14.05.2019., 21:12   #5429
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Kupio Ugreen usb 2.0 ethernet adapter na ebayu. Stajao neko vrijeme i nisam ga isprobao. Spojio danas na Amazon Fire stick 2nd i ne šljaka. Fire stick se samo restarta i nekad krene kao neka optimizacija koja traje 10-ak min. ali opet restart. Kada vratim na staro, ponovi optimizaciju i radi. U opisu adaptera piše da radi sa chromecastom, firestickom itd...
Jesam li u nečemu pogriješio? Treba li možda bolje napajanje? Spajao sam ga na defaultni firestick power adapter.
frezer je offline  
Staro 14.05.2019., 21:15   #5430
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Link na adapter? Ima ih Ugreen više verzija.
franzD je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na