Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2022., 12:44   #13111
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
evo kratak update s moje strane... nisu jos nista radili po pitanju sredjivanja nodea za zgradu, al evo veza se drzi skoro vec 3 puna dana (uz bas more gresaka al nema gubitka sinkronizacije), valjda ostane stabilno i u narednom periodu... povecan broj gresaka je bia vidljiv jos dok je tehnicar testira direkt s njihovim kabelima...

inace, nisam spomenia neki dan, al na samom kraju druge vizite u cetvrtak mi je tehnicar da dva high pass filtera koja su stavljeni za prikljucke za tv na splitterima (za tv u kuzini odma na vratima, dok za tv u dnevnom na spliiteru tamo) i cini se da to pripomaze sa stabilnoscu veze... takodjer je istekan i treci krak (za sobu, ne koristi se vec neko vrime)...

vidim oce li kroz iduci tjedan doc to sredit za node pa javim update cim bude novosti po tom pitanju...
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2022., 13:19   #13112
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Koju brzinu imaš sada?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2022., 14:22   #13113
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
brzina koja je i ugovorena, 1000/100...


OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2022., 16:14   #13114
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Netko dobio poziv od A1 Panela za Tv za anketu?
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2022., 17:29   #13115
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor ranga Pregled postova
Netko dobio poziv od A1 Panela za Tv za anketu?
Jesam ja. Ali nisam nista radio

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2022., 20:02   #13116
ranga
Premium
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Cro
Postovi: 93
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Jesam ja. Ali nisam nista radio

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

Trajno ti daju popust od 10 Kn ili kako to ide?
ranga je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 08:01   #13117
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Dok god sudjeluješ u tom panelu, što god to značilo.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 11:57   #13118
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor ranga Pregled postova
Netko dobio poziv od A1 Panela za Tv za anketu?
Kako si dobio poziv? Mail, SMS ili telefonski?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 12:02   #13119
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kako si dobio poziv? Mail, SMS ili telefonski?
Provjerite si spam mail, meni je tamo stiglo.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 16:51   #13120
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor OF&H Pregled postova
evo kratak update s moje strane... nisu jos nista radili po pitanju sredjivanja nodea za zgradu, al evo veza se drzi skoro vec 3 puna dana (uz bas more gresaka al nema gubitka sinkronizacije), valjda ostane stabilno i u narednom periodu... povecan broj gresaka je bia vidljiv jos dok je tehnicar testira direkt s njihovim kabelima...

inace, nisam spomenia neki dan, al na samom kraju druge vizite u cetvrtak mi je tehnicar da dva high pass filtera koja su stavljeni za prikljucke za tv na splitterima (za tv u kuzini odma na vratima, dok za tv u dnevnom na spliiteru tamo) i cini se da to pripomaze sa stabilnoscu veze... takodjer je istekan i treci krak (za sobu, ne koristi se vec neko vrime)...

vidim oce li kroz iduci tjedan doc to sredit za node pa javim update cim bude novosti po tom pitanju...
evo kod mene 5 dan nepuca,greške su i dalje oko 400 po kanalu nepopravljive se smanjuju,sa tv-ima nemam apsolutno nikakvih problema
internet trzne 1-2 puta dnevno u prazno više neodlazi,da nema tih grešaka više nebi ni brinuo više,kako vrijeme prolazi moguće je da u firmweru fritza
je neki bug i da broj grešaka nije stvaran jer broj prikazanih grešaka bi morao nekako utjecati na liniju,a osjetitativno je bar kod mene osi ti 1-2 trzaja bar
za sad sve gotovo perfektno,šteta da sami nemožemo nadograditi firmware jer već neko vrijeme ima labor (beta) 7.39 za skinuti,a sa iskustvo sa fritzom 7590-
7.39 donosi znatna poboljšanja .
p.s.


greške su gotovo nestale
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 02.05.2022. u 19:19.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2022., 17:18   #13121
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Provjerite si spam mail, meni je tamo stiglo.
Možeš kopirati poveznicu u tom mailu ili kako to ide?

Ako je poveznica prilagođena za svakog, kopiraj dio koji je uvijek isti.

Što, sudjeluje se u tom "panelu" i dobivaš -10kn/mj?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 17:31   #13122
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Možeš kopirati poveznicu u tom mailu ili kako to ide?

Ako je poveznica prilagođena za svakog, kopiraj dio koji je uvijek isti.

Što, sudjeluje se u tom "panelu" i dobivaš -10kn/mj?
Sve ti piše ovdje. Ja sam u tome odavno.

https://paneltv.a1.hr/
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 17:41   #13123
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Moram li imati novi stb?
Jer ja imam mozaik na starom
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 17:46   #13124
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Nema to veze s tim. Ovdje se radi o anketama, koje nekad dođu na SMS, nekad mailom, nekad te nazovu.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 19:48   #13125
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
@skalar
drago mi je da ti se skroz stabilizirala veza, reka bi da je to sa zadnje slike zanemariv broj gresaka i da je tip top stanje
u mene evo veza vec drzi 4+ dana, gresaka i dalje ima al dosta manje (diff jucer navecer oko 11 i sada, nista novih non-correctable)... na najvisem kanalu diff za isti period iznosi cca 27k correctable gresaka...

ne primjecujem neko zastajkivanje u netu, kljucno mi je da vise nema onih ispada i gubitka sinkronizacije... smrdi mi da je u cetvrtak ovaj kolega s kojim je tehnicar prica kod druge vizite jos nesto cacka po nodeu s postavkama sta je doprinilo stabilnosti al pojma nemam sta tocno
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 20:19   #13126
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Jel Firtz 6660 dimenzijama manji od Ubee-a?
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 20:35   #13127
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Cca tu negdje, potrudi se pa nađi dimenzije na netu.
Fritz po defaultu stoji 'vodoravno" dok Ubee stoji uspravno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 01:11   #13128
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Jesam ali ne nalazim dimenzije za ubee
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 02:10   #13129
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
U user manualu mu piše:

Physical and Environmental
Dimensions when positioned vertically: 182mm (D) x 237mm (H) x 80mm (W, including product stand).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 02:32   #13130
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ajme ovi A1 me tare u Splitu....svaki dan neki prekid, a evo sad ima uru kao paa im sustav u Splitu, support odma automacki govori "sve znamo, radimo na tome"
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 07:00   #13131
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ajme ovi A1 me tare u Splitu....svaki dan neki prekid, a evo sad ima uru kao paa im sustav u Splitu, support odma automacki govori "sve znamo, radimo na tome"
Ja stvarno nemam s njima tih problema. Možda jednom godišnje bude neki prekid, ali to bude na nacionalnoj razini, ne lokalnoj razini.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 10:18   #13132
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
evo update s moje strane... oko 9:10 je doslo do prekida od cca 8-9min, poprilicno sam siguran da su izasli na teren zbog node za zgradu, oko 9:30 sam vidia kako iz kvarta izlaze 2 a1 auta...
nazalost sa svoje strane ne vidim pomak nabolje vec upravo suprotno, sta god da su cackali je pogorsalo stanje signala za mene...
slike ispod su nakon cca 48min:










a u ovih nekoliko minuta uploada slika i pisanja posta, broj correctable gresaka na ch24 je preko 4.5 milijuna...
zva tehnicku, lik mi nije puno toga reka, kaza da ce prilagodit neke parametre i da motrim stanje... cini mi se da nikad nece zavrsit ova saga
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 10:37   #13133
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ajme ovi A1 me tare u Splitu....svaki dan neki prekid, a evo sad ima uru kao paa im sustav u Splitu, support odma automacki govori "sve znamo, radimo na tome"
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Ja stvarno nemam s njima tih problema. Možda jednom godišnje bude neki prekid, ali to bude na nacionalnoj razini, ne lokalnoj razini.

Meni isto u Splitu godinama, sve OK.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 10:59   #13134
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor OF&H Pregled postova

a u ovih nekoliko minuta uploada slika i pisanja posta, broj correctable gresaka na ch24 je preko 4.5 milijuna...
zva tehnicku, lik mi nije puno toga reka, kaza da ce prilagodit neke parametre i da motrim stanje... cini mi se da nikad nece zavrsit ova saga
kod mene se izgleda stabilizirala situacija ,očito da nije samo divlje spajanje bilo uzrok izgleda da su i nešto na liniji popravili u protekla 24h gotovo identičan popis grešaka vrlo mali naspram onog prije.

izgleda kad hoče onda i mogu,samo ih je vrlo teško natjerat da hoče.

siamese fighting fish walmart
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 11:25   #13135
OF&H
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: St
Postovi: 48
super da ti se skroz stabiliziralo stanje u tebe izgleda stvarno tip top...
da, jako ih je tesko natirat da se potrude i naprave kako spada, jer evo u mene je tek treci primijetia ovi problem za cilu zgradu a po stanju sta sam gore stavia, ocito su "fino" to sredili na nodeu jutros...
da, cackaju sami, meni su tako odjednom nakon 2 tjedna i krenili problemi... cak i za ovo jutros da ne mogu nekako obavijestit korisinike koji ce bit afektirani s planiranim prekidom... kad se samo sitim onih vrimena u pocetku bneta di su kod sebe imali obavijesti korisnicima i dan prije radova bi javili da ce bit mogucih prekida u odredjenom periodu
OF&H je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 12:02   #13136
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A i meni je ok bilo na drugoj lokaciji unutar ST. Ali ovdje me baš zeza. Mozda je i router u k. Zvat ću danas tehničku kad nemaju "updejt sustava" da vide stanje s mojom linijom
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 12:51   #13137
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor OF&H Pregled postova
super da ti se skroz stabiliziralo stanje u tebe izgleda stvarno tip top...
da, jako ih je tesko natirat da se potrude i naprave kako spada, jer evo u mene je tek treci primijetia ovi problem za cilu zgradu a po stanju sta sam gore stavia, ocito su "fino" to sredili na nodeu jutros...
da, cackaju sami, meni su tako odjednom nakon 2 tjedna i krenili problemi... cak i za ovo jutros da ne mogu nekako obavijestit korisinike koji ce bit afektirani s planiranim prekidom... kad se samo sitim onih vrimena u pocetku bneta di su kod sebe imali obavijesti korisnicima i dan prije radova bi javili da ce bit mogucih prekida u odredjenom periodu
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
A i meni je ok bilo na drugoj lokaciji unutar ST. Ali ovdje me baš zeza. Mozda je i router u k. Zvat ću danas tehničku kad nemaju "updejt sustava" da vide stanje s mojom linijom
bar kod mene je bilo sljedeće: a1 služba za korisnike nijednom od 5 izlazaka tehničara nije prihvatila kvar ako je router bio spojen i ako ga vide sreća ili nesreća je da se nije htio spojiti,

moja pak nesreća je da se uvijek spojio sam tik do dolaska tehničara 4 puta i izgleda da kad se spoji oni ne vide razloga da bi liniju išli pregledavat,

opčenito svih 5 puta sam imao osjećaj da im se eto silno žuri tek 5 puta je išao pogledati liniju-kaslič van mog stana što me je strašno iziritiralo jer eto da je prvi pogledao kaslič vjerojatno se sve drugo nebi desilo, a lukavci šalju svaki puta drugog tehničara tak da nemreš njega jer eto nešto i napravi sterat u P.M.

inače kompletna komunikacija sa a1 u svih ovih 20 dana je bila sve samo ne uljudna nijednog trenutka nisam imao osjećaj da mi bilo ko ili na telefonu ili od tehničara hoće želi stvarno pomoći,
osim zasipavanja sms-ovima i papirnatim pismima nije bilo osim jednom čak ni ono probajte router isključit i uključit iz struje,
mislim poslali su mi 3 pisma sa korisničkim podacima za ulaz u "moj A1",

poslali pošti nalog za prikupljanje "stare opreme" - mada je tek proradila , a druge nisam nikada ni imao i za to sam morao tri puta zvat i ko zna dali je to sad napokon sređeno, mislim kaos nad kaosima.

popis kvarova na routerima ne prihvačaju kao kvar, stvarno ne znam što treba napraviti da oni pokrenu provjeru cijele linije,

svojevremeno na bnetu je pomoglo pisanje pritužbe i prijetnja raskidom ugovora onda su tek poslali ljude koji znaju, sad za a1 nemam pojma sto got pitam - druga služba je zadužena za to spojit te neće dobit ih ne možeš ko javit će se a od javljanja ništa.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.05.2022. u 13:48.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:43   #13138
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Jesam ali ne nalazim dimenzije za ubee
kod mene je donio oba + stari tehnicolor ko s njim mu je lakše prvu prijavu napravit odokativno oba zauzimaju slični volumen frtz je klasama elegantniji
i možeš ga vrlo jednostavno na zid pričvrstiti + fritz os je klasama bolji firmware,a i ni nije tak da možeš birat jednostavno za brzine gb mora ići fritz
za 200 ubee.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 21:59   #13139
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Ima li itko iskustva s kratkim prekidima slike kao što je vidljivo na snimci? Ne događa se često, možda jednom u nekoliko sati u najgorem slučaju, no zanima me može li se kako popraviti. Pregledavao sam kabele da vidim je li neki slab kontakt možda, no sve se čini u redu. Priključeni smo preko ZAS-a, uz TV je gigabitni internet.

https://streamable.com/232l5l
StevoLopata je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 00:46   #13140
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
U user manualu mu piše:

Physical and Environmental
Dimensions when positioned vertically: 182mm (D) x 237mm (H) x 80mm (W, including product stand).


Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
kod mene je donio oba + stari tehnicolor ko s njim mu je lakše prvu prijavu napravit odokativno oba zauzimaju slični volumen frtz je klasama elegantniji
i možeš ga vrlo jednostavno na zid pričvrstiti + fritz os je klasama bolji firmware,a i ni nije tak da možeš birat jednostavno za brzine gb mora ići fritz
za 200 ubee.
Ja imam razvodnu kutiju u stanu. Prvo sam imao Technicolor i taman sam ga mogao utrpat u nju. Bilo je sve super dok mi nisu povećali brzinu a ruter počeo radit probleme. Onda su mi zamjenili za Ubee a taj je veći i morao sam razvalit cijelu kutiju. Rastavit cijeli switch sa nosača i ostavit samo kablove sa konektorima da bi stao.

Sad me zanima jel Fritz nešto manji tj više kao tehnicolor da ga zatražim i posložim su kutiju natrag kako je nekad bila. Između ostalog podržava wifi6.
James Dean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na