Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2022., 15:12   #271
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Da. Ako pošalješ € na kunski račun, banka će ti automatski pretvoriti u kune prilikom zaprimanja. Tečaj je vjerojatno kupovni za devize, ali nisam siguran.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 17:04   #272
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Išao sam poslati sa Revoluta kune (izvorno sam ih prebacio sa Binancea) na Sberbank račun i od 5.4 mi stoji pending, nikako da prebace. Pitao sam ih u chatu i kao provjeravaju transakciju, već skoro 10 dana je provjeravaju...
Ček malo... ti nakon cijele ove situacije (rat) imaš još račun na Sberbanku? i čudiš se da nešto nije u redu... pa jel si čitao vijesti zadnjih 2 mjeseca? ja bi bježao od njih prvi dan kad se to sve dogodilo.
lit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2022., 14:08   #273
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Ček malo... ti nakon cijele ove situacije (rat) imaš još račun na Sberbanku? i čudiš se da nešto nije u redu... pa jel si čitao vijesti zadnjih 2 mjeseca? ja bi bježao od njih prvi dan kad se to sve dogodilo.
Citiraj:
Sberbank d.d. - u sanaciji (Banka) je članica grupacije HRVATSKE POŠTANSKE BANKE d.d. (HPB).
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 16:48   #274
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Pa ako ti je sve OK sa računom onda dobro, to je bila poanta, a očito ti nije u redu.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 17:17   #275
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Ma nemam pojma, zato i pitam jel neko imao isti problem...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 18:12   #276
Joleee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Bangladeš
Postovi: 2
Dobar dan

Prijavio sam se na forum cisto da postavim par pitanja u vezi cryptocoins pa ako netko ima viska vremena i volje da mi odgovori bio bih mu zahvalan.

Dakle vec par tjedana otprilike pratim kretanje kripto cijena i trziste, ali uglavno sam pocetnik, jos ne shvacam dosta stvari u vezi toga ali me sad zanima recimo ja sam napravio racun na kriptomatu i to mi je jedina kripto trznica koju koristim i za koju znam, i sad obavio sam par kupnji i cekam da dodje do nekog skoka cijena pa da prodam i napravim malu zaradu ali me strah iz razloga jer ne znam kako kriptomat posluje, tj hocu li ja moci odmah dobiti te novce na racun kad prodam kriptovalutu, koliku proviziju uzimaju i do koliko novca max mogu prebaciti na moj osobni racun, jer sam ja kupio kriptovalute preko tekuceg racuna tj svoje kartice, dali je kriptomat uopce dobar ili mozda savjetujete neku drugu stranicu ? i cuo jesu li mi potrebni jos neki racuni ili mozda neki walleti da bih se bavio tim stvarima,ili jednostavno mogu i ovako samo preko kriptomata prodat , da mi uzmu malu proviziju i da mi sjednu novci na moj tekuci racun kad obavim prodaju ? Eto za pocetak je to to, ako netko ima volje da mi odgovori stvarno bi bilo lijepo, uglavnom hvala na citanju LP
Joleee je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 18:18   #277
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Rec cu ti samo jedno... registriraj se na normalnu mjenjacnicu... npr Binance... i to preko mog referalla link na binance ... i onda si napravi njihovu VISA karticu i vadi novce tako.

Sve ostale varijante ukljucuju mozebitna placanja poreza, a nije iskljuceno ni da ces i ovako proci ispod radara. Fee ces platiti svugdje, ali najbrze do casha ces preko njihove kartice (bilo da ces nesto platiti u ducanu ili ces dignuti na bankomatu)

Ne mogu ti dati savjet za tu tvoju kad nikad cuo za nju nisam...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 20:11   #278
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ma cim sam vidio u emailu kriptomat morao sam doci vidjeti. ja si mislim da je jolee buduci mu lokacija iz bangladesa neki bot ili nesto... Neznam kako pocetnik u kriptovalutama zavrsi na nekom kriptomatu kad ga kamo god ode trazit u oci bode binance, Coinbase i znate vec koje...

Na kriptomatu moze zavrsiti covjek koji nikad nije upalio komp i sad mu susjed iz njemacke rekao da se s kriptovalutama moze obogatiti ako se preko njegovog referal linka registrira na kriptomat, eto covjek kupio komp, spojio internet (konacno) i oso na taj kriptomat.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 23:11   #279
Joleee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Bangladeš
Postovi: 2
Zasto je to sad vazno dali sam ja kao pocetnik u kriptomatu ili binanci ? Savjetovao mi je jedan prijatelj koji je ranije krenio pratit te stvari ali na kraju je odustao od toga, iance dolazim iz mjesta kod Vinkovaca ( slavonija), ne vidim razlog zasto bi stavio stvarnu svoju lokaciju kao da je to bitno da mi netko odgovori na moje postavljeno pitanje ?I inace imam 23 godine ne znam po cemu si uopce zakljucio da sam noob ? To sto sam novi u svijetu kriptovaluta ne znaci da nisam tehnoloski potkovan ? bezvezne osude iz ne znam kojeg razloga ? Sve u svemu ako netko i dalje zna odgovore na moja pitanja i dalje cekam. LP
Joleee je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 23:52   #280
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ma cim sam vidio u emailu kriptomat morao sam doci vidjeti. ja si mislim da je jolee buduci mu lokacija iz bangladesa neki bot ili nesto... Neznam kako pocetnik u kriptovalutama zavrsi na nekom kriptomatu kad ga kamo god ode trazit u oci bode binance, Coinbase i znate vec koje...

Na kriptomatu moze zavrsiti covjek koji nikad nije upalio komp i sad mu susjed iz njemacke rekao da se s kriptovalutama moze obogatiti ako se preko njegovog referal linka registrira na kriptomat, eto covjek kupio komp, spojio internet (konacno) i oso na taj kriptomat.
O čemu ti trabunjaš? Daj se smiri malo...


Citiraj:
Autor Joleee Pregled postova
Zasto je to sad vazno dali sam ja kao pocetnik u kriptomatu ili binanci ? Savjetovao mi je jedan prijatelj koji je ranije krenio pratit te stvari ali na kraju je odustao od toga, iance dolazim iz mjesta kod Vinkovaca ( slavonija), ne vidim razlog zasto bi stavio stvarnu svoju lokaciju kao da je to bitno da mi netko odgovori na moje postavljeno pitanje ?I inace imam 23 godine ne znam po cemu si uopce zakljucio da sam noob ? To sto sam novi u svijetu kriptovaluta ne znaci da nisam tehnoloski potkovan ? bezvezne osude iz ne znam kojeg razloga ? Sve u svemu ako netko i dalje zna odgovore na moja pitanja i dalje cekam. LP

Jole, mislim da nitko ovdje ne zna ništa o Kriptomatu.
Tvoja zadaća kao početnika je upoznati se sa platformom koju koristiš, pogotovo ako nitko na forumu nije čuo za njih.

Za početak, većinu odgovora na svoja pitanja si mogao i sam saznati preko njihovog Help Centra: https://help.kriptomat.io/en/

Ako naiđe netko tko zna više o njima, valjda će se javiti.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2022., 07:25   #281
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Dobrodošao Slavonac, ima naš još!

Nikada čuo za njih, ali to ne mora značiti ništa.

Malo sam pregledao web stranicu, izgleda ok, ima podatke o firmi itd.
Fee je veliki 1,5%, ali i Coinbase dere toliko i više kada koristiš normalni coinbase. Fee za kartice im je ok. Piše da im je crypto-to-crypto trade 0% fee, zanimljivo.
Malo mi je postalo sumnjivo kada sam pogledao koji crypto podržavaju i withdrawal fee. Izgleda kao da podržavaju valjda svaki crypto na planeti, ali veliku većinu ne možeš povući.
Na nekima mi se fee čini dosta visok.

Također ova rečenica mi nije jasna:

Citiraj:
Crypto limits and fees

The crypto withdrawal/sending amount is calculated dynamically based on the current market conditions. This limit is usually in the range of 15-25 EUR, but keep in mind that it can change. The amount is always shown before you confirm the transaction.
Nije mi jasno jel ti dozvoljavaju samo da povučeš 15-20EUR crypto ili je to minimalno koliko moraš povući. Ako je to max, onda je nešto trulo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2022., 13:57   #282
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci normalno je da 23 godisnjak prvi put cuje za cryptovalute od nekog susjeda i susjed mu preporuci neki tamo kriptomat kojeg eto nitko ziv tu na forumu dosad nije znao.

Pa sad svi u strahu pricamo, sve je legit...
ma nije problem kad imas 100 eura ili cak i 1000 u nekoj kvazi mjenjacnici, probao si, nije da je to neki gamechanger.

Mnogi drhcu i na binancu, pa sad meni kazete da se smirim. kako da se smirim kad covjek izignorira cijeli forum, nista nije procitao vidio, nema sanse da se negdje na forumu spomenuo binance, pa cak i crypto.com moze proc, ne nego kriptomat, neznam kako to ni napisat tocno...

Eto njegov post number 3 moze bit referal link na taj kriptomat...

P.S. da sam mod sam sebi bi dao timeout na 7 dana sto sam se uopce uvukao i upecao u ovu debatu...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 13:26   #283
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Koja vam je inače procedura s prebacivanjem na wallet
(s naknadama transakcije na umu, čekate li određeni iznos ili odmah po kupnji),
i koristite li digitalni ili hardware?

Pitam informativno, nisam još prebacivao
(sve na mjenjačnicama, zasad.. sića, ali veseli čovjeka) pa ne znam gdje bih
tj. što bi na duge staze bila optimalna kombinacija sigurnosti i praktičnosti.
Ne trgujem, samo polako slažem.

Koristi li tko zaseban komp/laptop samo za kripto,
i kako vam to funkcionira?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 13:31   #284
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Ovisno o tvom planju kupnji...ako kupuješ svako 3 dana, suludo je selit na wallet svako 3 dana. A opet ako su to bolesni iznosi, onda nije suludo

Osobno koristin Exodus, ima sve što mi treba, nije mi na mobitelu ne radi Security nego jer ne volin te stvari držat po mobitelu, instaliran je na PC. Mislim da nema potrebe za zasebnim uređajem ako si iti malo informatički pismen, veći problem ti je gdje pohranit phrase word ako ih nećeš naučit napamet (a vjerojatno nećeš) nego neko potencijalno hakiranje i sl.

Ako slažeš (holdaš), ima smisla to prebacit na wallet svakako, ne prečesto da te fee ne pojede, ali svako tolko da. Mjenjačnice (veće) tipa FTX ili Binance su sigurne, ali nikad ne znaš...do prije 2 mjeseca se Celsius prodavao kao najveći i kako siguran pa gdje je danas....
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 14:35   #285
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Da si mogu priuštiti trpati bolesne iznose u kripto,
kao da bi me bilo briga za naknade
Otprilike jednom mjesečno nešto ubodem, ovisno već o sredstvima;
nekad ništa, pa onda idući mjesec više, i polako.

Pitam čisto da vidim kako to drugi rješavaju, šum je okolo dosta žestok
uslijed velike količine opcija i svakakvih savjeta.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 15:13   #286
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Kao što ti je kolega napomenuo, zavisi od iznosa i od vrste crypta. Neki tipa Solane imaju vrlo nizak fee i isplati se sve prebacivati na vlastiti novčanik. Ako kupuješ ETH i BTC onda je priča ponešto drugačija. Itd.

Npr. Binance je dosta jeftin s fee za kupnju, ali zato ima popriličan withdrawal fee za sve osim za BSC mrežu. Vjerojatno da bi obeshrabrili ljude da povlače s mjenjačnice.

FTX ima nizak fee i uglavnom besplatni withdrawal.

Kraken je razuman s withdrawal fee.

Itd.

Uglavnom, ako nisu veliki iznosi, odaberi jednu od sigurnijih mjenjačnica i drži tamo. Obavezno uključi 2FA.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 16:12   #287
Bradobradi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Visegrad, BiH
Postovi: 212
za sada sam skontao da LTC ima najmanji fee tako da sve sto trebam negdje da prebacim kovertujem u LTC (uglavnom na convert nema fee, bar ga nema Binance).. a fee za slanje je 0.001LTC
Bradobradi je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 15:19   #288
Sanjatotto
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2022
Lokacija: GB
Postovi: 2
Kriptovalute

Lijepi pozdrav, može li mi netko pomoći, ne znam kako prebaciti usdt sa btx platforme na binance?
Sanjatotto je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 09:53   #289
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Bradobradi Pregled postova
za sada sam skontao da LTC ima najmanji fee tako da sve sto trebam negdje da prebacim kovertujem u LTC (uglavnom na convert nema fee, bar ga nema Binance).. a fee za slanje je 0.001LTC

XLM i XRP mislim još manji... Ekspresni prijenos...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2022., 15:14   #290
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Također dobar način za prebacivanje između FTX i Binance je da koristite BSC chain. Npr. ETH, BTC i BUSD možete super jeftino i brzo prebaciti. Vjerojatno i dio drugih.

FTX je počeo podržavati BSC chain pa radi. Ne znam koje još druge mjenjačnice podržavaju isti, ali ovdje radi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 20:51   #291
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Here are 100 WEB3 STARTUPS everyone needs to know about:

https://twitter.com/mishadavinci/sta...27754450395137

Dobar popis, više-manje.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2022., 12:29   #292
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj ukrade miljardu i sad cemo svi ispastati, na vijestima bilo da bakice moraju doc u banku azurirati podatke da nebi bilo da su ukrale ili oprale neku kunu.

Sto ce to sad znaciti za recimo nas, znam da smo prije mogli povuc 10k kuna i nikom nist, ali ako sad zovu bakice koje vjerujem barataju sa stotkama onda kako cemo mi pravdat taj novac s krypta, kako ce na to banke gledati.

Znam jednom davnom, ali stvarno davno, me banka pozvala da dam izjavu sto sam to prodao, a prodao sam domenu. I kazem ja da sam prodao domenu, a oni mene gledaju kao da sam neki sotonist koji barata demonima.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 11:41   #293
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Bilo je o tome već riječi i nije se ništa promijenilo... ako hoćeš "legalno pravdati" onda platiš porez na to i gotovo. Druga opcija je čuvaj 2 godine kao i dionice i onda ne plaćaš ništa - moraš imati dokaz da za te radnje.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 22:43   #294
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Neznam jeli vec bila tema o ovome, pa evo pitanja. Recimo neke coine sa Binance kad saljemo na wallet možemo korisititi erc20 ili bep20 mrežu. Evo uzmimo tipa famoznu shibu, binance i trust wallet u kombinaciju.
Primjer 1: Saljem shibu s Binance na trust wallet i koristim bep20 mrezu radi malog fee, na Trust wallet je shiba inu stigla kao bep20
Primjer 2: sve isto saljem, ali koristimo mrezu erc20. Sada je ta shiba odvojena u trust walletu kao Shiba erc20.

Zaključak: nakon ova dva primjera na Trust walletu imamo posebno dvije Shibe, jedna je bep20 dok je druga erc20, odvojene su i jedna nema veze sa drugom.
E sad, posto je ovo BNB mreža, danas, sutra da binance bankrotira, propadne ili nesto trece, sto ce se dogoditi sa njegovom mrežom, da na primjer niti jedna nova/stara mjenjacnica ne zeli koristit bep20 network, znaci da su ti coini koje drzimo u novcaniku beskorisni?

Nadam se da sam uspio dobro postaviti pitanje za ono sta me zanima.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 22:51   #295
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Odeš na coinmarketcap i pogledaš na kojem je chainu "original" koja valuta. Npr. Doge ima svoj blockchain. Shiba je nastala na Ethereum blockchainu i kao takva je "original" u erc20 tokenu. Sve ostalo su pegged verzije, odnosno vezane su za usd na tom drugom chainu.

Dakle drzi se nativnog chaina za tokene koje kupujes i bude ok
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 22:59   #296
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Ma da znam da je orginalno na Eth, ali me zanima razlika ovo u slucaju propasti binance, ne koristenja njihove mreze i to. I da ja sad vratim tu istu shibu na binance po bep20 mrezi, stigne na binance i od tamo je opet saljem na trust ali sad kao erc20.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 23:06   #297
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Dat cu ti primjer sa Harmony (ONE) mreze... imao si 1USDC na toj mrezi koji je peggan na USDC... bridge su opljackali i 100 milijuna dolara je nestalo i koliko mi je poznato još uvijek nije repeggano natrag i pitanje oce li ikada biti. Dakle jednostavno ne mozes zamjeniti 1USDC za USDC preko bridgea.

Slicna stvar bi se desila sa Shibom na bep20 mrezi da binance propadne. Peg izmedju dolara na binance mrezi bi propao u odnosu na dolar na drugim mrezama i time i vrijednost tokena i aj bok
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 23:11   #298
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Dakle da pojednostavim. Sad dok binance radi, ako prebacis na binance i iskesiras na erc20, dobit ces original tokene koji ce vrijediti i u slucaju da binance propadne. U slucaju da binance propadne a ti si zaglavio u bep20 tokenima, vjerojatno ih neces moci pretvoriti u njihove originalne verzije, jer ce bridge izmedju dvije mreze propasti.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 23:19   #299
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
E da to me zanimalo, jer kao pospremio si na van mreznom walletu, ali opet nisi siguran u slucaju nestanka same mreže, imas coine koji su beskorisni.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 23:23   #300
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Po meni Binance nece propasti, tj. nema sanse. Povukao bi cijeli kripto za sobom do tih nivoa da bi ti bilo svejedno da li imas coine ili nemas i na kojoj su mrezi. Depeg BUSD-a bi ostavio takve posljedice da bi kripto svijet doslovno umro. Slicno sa USDC ili USDT.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na