Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Kakve Su Nase Pizze?
Da, zbilja su sve domace Pizze slicne ! 21 26.25%
Ma ljudi, niste jeli Pizzu dok ne probate u kvartu kod mene! 19 23.75%
Jedem u premalo pizzerija da budem objektivan. 26 32.50%
Kakva pizza, ja sam radni covjek, za 50 kuna, kupim kantu hrane i kilu somuna! 1 1.25%
Godina je teska, jedva spavam zbog poskupljenja, pizze mi se cine kao prividjenja! 0 0%
Jedem samo zamrznutu iz ducana, alimentacija od zene, pojede mi sva primanja. 1 1.25%
Krasi me nepce sladokusca i kulinarskog snoba, Pizza u Italiji jedina je moda! 2 2.50%
Svaki dan maznem jednu, metabolizam od sporta izgara, ne pazim se, a imam i viska para! 2 2.50%
Pizzu jedem samo kad slavim rodjendan i castim ekipu doma. 0 0%
Narucim Pizzu kad padam s nogu, ili kad maljam stan od punice 0 0%
Samo domacu radim kod sebe doma, bolje pice nema. 8 10.00%
Glasači: 80. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2022., 16:58   #1351
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
@Visage
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 17:32   #1352
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Za vikend sam svratio u Rumore u Labinu. Jedini u HR imaju AVPN certifikat i odlična im je pizza. Deifinitivno najbolja napoletana kaj sam jeo kod nas.
Koplje iznad Toccare i dva koplja iznad Frankosa.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2022., 20:34   #1353
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Za vikend sam svratio u Rumore u Labinu. Jedini u HR imaju AVPN certifikat i odlična im je pizza. Deifinitivno najbolja napoletana kaj sam jeo kod nas.
Koplje iznad Toccare i dva koplja iznad Frankosa.

Zanimljivo. Prvi put čujem za ovu pizzeriju. ide na to do list, thanks
Vidim da imaju ohara style peć, možda su od Vanjka kupili



Frankos mene ne oduševljava... nije loša pizza, al ko da mi neš fali. tijesto možda malo nedefinirano i pretvrdo.



Nedavno bio u basti, odlična pizza i dalje. Kad govorimo o napolitani meni je ohara iz onih najboljih dana i dalje top što sam probao kod nas. i dalje imaju odlilčnu pizzu, al ipak lošiju nego prije.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 08:51   #1354
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Drago mi je čitati da basta i dalje ima pizzu visoke kvalitete. Trebao bi opet svratiti. Nisam bio valjda četiri godine. Možda još nedje imam karticu za 15% popusta.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 22:07   #1355
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja neki dan opet pekao, domace pizze su najbolje

https://photos.app.goo.gl/uGLB6JTJ3yMZu5Sv7
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2022., 23:00   #1356
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Meni se taj Rumore omrazio kod prve posjete jos prije skoro godinu dana. Znas ono, kud svi, tud i mali Mujo. Uzeli smo klasiku, kapricozu i neku vege pizzu (tada je ponuda vege sadrzaja bila jako slaba).
https://imgur.com/a/BKIcdDo

Bio je lipi dan i standardna guzva o kojoj sam citao. Pizza za van se cekala oko pola sata, sjedece mjesto oko sat+ vremena. Okolo terase je bilo pun k ljudi, uglavnom pozeri i tiktokeri. Bez zajebancije, izasao sam na valjda pet-sest storyja samo dok sam stajao tamo. Mi taman dosli sa staze, znojni, smrdljivi i gladni - i ravno u red za pizzu

Gljive, articoke, masline, sve je iz konzerve i hladno. Mislio sam da zabrijavam, ali recenzije su to potvrdile. Pizza je sukladno tome bila lokvica vode. Vege pizza je imala grillanog povrca, ali je bacalo okusom na neocisceni rostilj.

Tijesto je solidno, mozarela i salsa odlicni!
Nakon pizze, na putu do Pule sam popio valjda litar vode. Mrzim takve pizze

Zao mi je sto sam ostavio novcice tamo, a ne preko puta u Napoliju kao i do sada.

Ne znam koja je prica iza Rumorea, iskreno niti me zanima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 07:26   #1357
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Drugi put uzmi s Bresaolom pizzu a ne neke kerefeke s artičokama
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 08:02   #1358
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pitanje za ljubitelje domaće pizze.

Nabavio sam kamen za pizzu nedugo, radim domaće tijesto već mjesecima i svaki put sam sve bliže onome što želim, imam recept koji pratim, i funkcionira sve bolje i bolje...

No ne mogu ispeći pizzu kako mi odgovara.

Imam neku electrolux divlju pečnicu koja ide sve do 350 stupnjeva.

Stavim kamen nekih sat vremena prije pećenja na 350 i pizza direkt na kamen ide nakon sat vremena.

No ne znam koji program da stavim? Ostavim ventilator upaljen i max temperatura? Samo gornji grijač?

Kako vi pečete?

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 08:08   #1359
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Probaj bez kamena, uzmi pek papir, pizzu na njega i to direktno na resetku. Meni tako ispadne nelose, ali se vidi da joj fali temperature. Bez 400-450 stupnjeva neces postici ono sto zelis.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 08:51   #1360
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Koliko se dugo peče? Uz dobru temp. pizza mora van za 1:30 do 2 min max., a po meni neka idealna je 420 °C podnice uz otvoreni plamen iznad ako govorimo o krušnoj peći. U kućnim pećnicama nema šanse, ali što više to bolje, a tvoja definitvno ide do fine temp. Koji je to model?
Moja ide do 250 °C, zagrijem full (svi grijači i vent.), pizza ide na donju plohu direkt za sada (planiram nabavit kamen) i uz tako jadnu temp. se peče nekih 7 min.

Moja neka logika je da vent. treba biti upaljen da donekle simulira divljanje plamena koji liže kupolu u krušnoj peći i kovitla vrtući zrak, a kamen (ili debela pločevina) moraju biti prisutni radi akumulacije topline koju pizza brzo "pojede" ako je samo tanji materijal dolje. I pomaže da namirnice, a pogotovo tijesto budu sobne temp. prije ulaska u peć.
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated

Zadnje izmijenjeno od: Thorax. 25.04.2022. u 08:57.
Thorax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2022., 08:54   #1361
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za ljubitelje domaće pizze.



Nabavio sam kamen za pizzu nedugo, radim domaće tijesto već mjesecima i svaki put sam sve bliže onome što želim, imam recept koji pratim, i funkcionira sve bolje i bolje...



No ne mogu ispeći pizzu kako mi odgovara.



Imam neku electrolux divlju pečnicu koja ide sve do 350 stupnjeva.



Stavim kamen nekih sat vremena prije pećenja na 350 i pizza direkt na kamen ide nakon sat vremena.



No ne znam koji program da stavim? Ostavim ventilator upaljen i max temperatura? Samo gornji grijač?



Kako vi pečete?



Hvala
Samo grijač jer ti na ventilator posuši, nije to isto, barem tako moja draga kaže 😁
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 09:18   #1362
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Thorax Pregled postova
Koliko se dugo peče? Uz dobru temp. pizza mora van za 1:30 do 2 min max., a po meni neka idealna je 420 °C podnice uz otvoreni plamen iznad ako govorimo o krušnoj peći. U kućnim pećnicama nema šanse, ali što više to bolje, a tvoja definitvno ide do fine temp. Koji je to model?
Moja ide do 250 °C, zagrijem full (svi grijači i vent.), pizza ide na donju plohu direkt za sada (planiram nabavit kamen) i uz tako jadnu temp. se peče nekih 7 min.

Moja neka logika je da vent. treba biti upaljen da donekle simulira divljanje plamena koji liže kupolu u krušnoj peći i kovitla vrtući zrak, a kamen (ili debela pločevina) moraju biti prisutni radi akumulacije topline koju pizza brzo "pojede" ako je samo tanji materijal dolje. I pomaže da namirnice, a pogotovo tijesto budu sobne temp. prije ulaska u peć.
Sve ja to znam, naslušao sam se svega, samo jebiga, imam kućnu pećnicu.

Zato i pitam.

Da imam krušnu, ne bi pitao.

Meni isto je vent bolji za sada bio, zato gledam, gdje griješim, jer još nisam dobio ono što tražim.

Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Samo grijač jer ti na ventilator posuši, nije to isto, barem tako moja draga kaže ��
E, to je moj problem. Na grijaču mi ispadne užasno suha, i to me muči, jer kada upalim grijač, pećnica ne ide iznad 250. I onda ju moram "natezati" jedno 6-7 minuta i ne ispadne nikakva.

Ali s ventilatorom je dosta 3-4 minute, ali pizza je bljedunjava i ne ispeče se kako treba...

:/
Ali hvala na info.
Jel pozicija kamena bitna? Tj. jel bitno da li je dolje ili gore blizu grijača ili nešto slično?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.04.2022. u 09:23.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 09:18   #1363
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Drago mi je čitati da basta i dalje ima pizzu visoke kvalitete. Trebao bi opet svratiti. Nisam bio valjda četiri godine. Možda još nedje imam karticu za 15% popusta.

Tako i meni prošlo cca 4 godine od prethodnog posjeta


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni se taj Rumore omrazio kod prve posjete jos prije skoro godinu dana. Znas ono, kud svi, tud i mali Mujo. Uzeli smo klasiku, kapricozu i neku vege pizzu (tada je ponuda vege sadrzaja bila jako slaba).
https://imgur.com/a/BKIcdDo

Bio je lipi dan i standardna guzva o kojoj sam citao. Pizza za van se cekala oko pola sata, sjedece mjesto oko sat+ vremena. Okolo terase je bilo pun k ljudi, uglavnom pozeri i tiktokeri. Bez zajebancije, izasao sam na valjda pet-sest storyja samo dok sam stajao tamo. Mi taman dosli sa staze, znojni, smrdljivi i gladni - i ravno u red za pizzu

Gljive, articoke, masline, sve je iz konzerve i hladno. Mislio sam da zabrijavam, ali recenzije su to potvrdile. Pizza je sukladno tome bila lokvica vode. Vege pizza je imala grillanog povrca, ali je bacalo okusom na neocisceni rostilj.

Tijesto je solidno, mozarela i salsa odlicni!
Nakon pizze, na putu do Pule sam popio valjda litar vode. Mrzim takve pizze

Zao mi je sto sam ostavio novcice tamo, a ne preko puta u Napoliju kao i do sada.

Ne znam koja je prica iza Rumorea, iskreno niti me zanima.

Ako ste uzeli pizzu za van, nije ni toliko čudno da je bila hladna, napolitane se kratko peku i brzo hlade, pogotovo ako imaju dosta vodenast sastav, recimo s dosta povrća, npr baš s artičokama ili npr gljivama.


Meni osobno vodenasto ne smeta, moje pizze doma uvijek pomalo plivaju jer stavljam puno gljiva, a onda još recimo stavim ulje bosiljka gore, a moja žena zalije pizzu s acetom do te mjere da mi bude zlo gledat


Konzervirani sastojci mogu dosta varirati. Ukiseljeni šampinjoni su meni fuj, ali sotirani u ulju su već druga priča, čisto ok. Iako ja doma isključivo friške stavljam gore.


Artičoke volim, ali ja bih ih staviuo na već pečenu pizzu, ne bi ih peko s pizzom.



Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za ljubitelje domaće pizze.

Nabavio sam kamen za pizzu nedugo, radim domaće tijesto već mjesecima i svaki put sam sve bliže onome što želim, imam recept koji pratim, i funkcionira sve bolje i bolje...

No ne mogu ispeći pizzu kako mi odgovara.

Imam neku electrolux divlju pečnicu koja ide sve do 350 stupnjeva.

Stavim kamen nekih sat vremena prije pećenja na 350 i pizza direkt na kamen ide nakon sat vremena.

No ne znam koji program da stavim? Ostavim ventilator upaljen i max temperatura? Samo gornji grijač?

Kako vi pečete?

Hvala

Kao što ti je već rečeno, nećeš doma dobiti isti efekt pečenja kao u dobroj pizzeriji bez 450 stupnjeva cca. A možeš doći blizu. Ja uvijek pećnicu zagrijem na max, pizza nba pek papiru direkt na rešetku, nikav kamen. i to je sistem koji se meni pokazao najbolji.


Citiraj:
Autor Thorax Pregled postova
Koliko se dugo peče? Uz dobru temp. pizza mora van za 1:30 do 2 min max., a po meni neka idealna je 420 °C podnice uz otvoreni plamen iznad ako govorimo o krušnoj peći. U kućnim pećnicama nema šanse, ali što više to bolje, a tvoja definitvno ide do fine temp. Koji je to model?
Moja ide do 250 °C, zagrijem full (svi grijači i vent.), pizza ide na donju plohu direkt za sada (planiram nabavit kamen) i uz tako jadnu temp. se peče nekih 7 min.

Moja neka logika je da vent. treba biti upaljen da donekle simulira divljanje plamena koji liže kupolu u krušnoj peći i kovitla vrtući zrak, a kamen (ili debela pločevina) moraju biti prisutni radi akumulacije topline koju pizza brzo "pojede" ako je samo tanji materijal dolje. I pomaže da namirnice, a pogotovo tijesto budu sobne temp. prije ulaska u peć.

Hm. Ne vidim kako bi ventilator simulirao otvoreni plamen?
Uloga ventilatora je bolje rasporediti vrući zrak po pećnici, i najviše dolazi do izražaja kad pečeš na dvije razine, jer bez ventilatora u tom slučaju najtopliji zrak ne dolazi između dva protvanja.


Drugo, iz mog isustva (s drugom hranom doduše) ventilator produžuje vrijeme pečćenja, a poanta je ovdje što kraće pečnje pizze.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 09:23   #1364
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Papir mi se "skuri" na 350... Doslovno se raspadne za par min.

Ili krivi papir imam?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 09:25   #1365
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Papir mi se "skuri" na 350... Doslovno se raspadne za par min.

Ili krivi papir imam?



Jel ga namažeš s uljem prije?
Meni s eniakd nije n iskurio n iraspao, al opet, moja pećnica ide do 300.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 09:25   #1366
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nope. :/

Mislim da im je temperatura po onom opisu do 220-250 maksimalno, ako dobro vidim.

Znači, long story short, kamen je lošiji od čistog papira i rešetke?

Taman sam lopatu naručio, pas mater.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:09   #1367
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
No ne mogu ispeći pizzu kako mi odgovara.

Imam neku electrolux divlju pečnicu koja ide sve do 350 stupnjeva.

Stavim kamen nekih sat vremena prije pećenja na 350 i pizza direkt na kamen ide nakon sat vremena.

No ne znam koji program da stavim? Ostavim ventilator upaljen i max temperatura? Samo gornji grijač?
Daj sliku kako pizza ispadne.

Nikako ne samo gornji grijac, ako ista onda samo donji. Dok sam pekao u pecnici najbolji su rezultati bili kamen na najnizu poziciju + gornji i donji grijac i na maximum za zagrijati, a prije nego stavljam pizzu prebaciti na samo donji grijac.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:17   #1368
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A ne slikam, nisam ja ta generacija.

Ali poslikam sljedeći puta.

Iskreno, nisam nešto zadovoljan s kamenom. Pekao sam jedno 3-4 puta u zadnjih mjesec dana, nemam nekakvih benefita po tom pitanju i da vidim nekakvu razliku i da mogu reći, auuuu, pica je puno bolja.

I jebem se s stavljam pizze u pećnicu iskreno, zato i kupio lopatu. Prošao cijeli Varaždin, nisam uspio naći ništa što bi mogao koristiti u kuhinji.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:42   #1369
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja stavim pizzu na pek papir i onda na drvenu dasku za rezanje. Otvorim pecnicu i direktno sa daske kliznem papir i pizzu na resetku. Planiram probati sa kamenom i plinskim rostiljem, a za to cu morati kupiti lopatu. Za pecnicu mi je ovo dovoljno.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:46   #1370
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I jebem se s stavljam pizze u pećnicu iskreno, zato i kupio lopatu. Prošao cijeli Varaždin, nisam uspio naći ništa što bi mogao koristiti u kuhinji.
Metro? Oni bi ti mogli imati takvih stvari...
Trebal budem i ja nekakvu lopatu, spremam se napraviti homemade plinsku pećnicu za pizzu pa bu trebalo nekaj takvo...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 10:49   #1371
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Bio u Metro-u, 700kn najjeftinija, ona s dugom ručkom (ne odgovara mi u kuhinji 150cm štil od lopate.

Na kraju uzeo u: https://centar-rostilja.hr/

Uglavnom, long story short, ventilator je bolja opcija od grijača?

Kamen možda bolje izbjeći?

Papir za pečenje + rešetka i to je to?
Max temperatura i rokaona par min.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.04.2022. u 12:51.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 14:17   #1372
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Ovo što ti je rendula rekao je po meni najbolje. Ja upalim samo donji grijač i čekam dok se pećnica ne ugrije, onda stavim na najnižu razinu i to je to. Ne vidim način da se drugačije tijesto ispeče a nadjev ne isuši. Ako ti fali malo karamelizacije na tijestu ili je nadjev previše tekuć, samo prebaci pizzu na najgornji nivo kada je tijesto pečeno i baci pećnicu na gornji grijač / gornji grijač sa ventilatorom. Neće trebati više od dvije minute a tijesto će se teško prepeći.



BTW mogao si barem reći kakvo tijesto radiš, nije isto radiš li debelo ili tanko.


Ne vidim kako kamen može odmoći, ali meni se kao puno manje zajebancije od poroznog kamena (barem što se tiče čišćenja) čini nabaviti kotlovski lim, samo nikako da se raspitam
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 14:57   #1373
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Mislim da je jako bitno da se nadjev složi na tijesto malo prije nego pizza ide u pecnicu, i da ista ide na vec zagrijanu "tepsiju" kamen itd.. Tijesto napravi onaj inicijalni woosh i dobije koricu samim time neda nadjevu da 'leša' tijesto.
Pro tip: malo maslinova ulja premazat i utrljat na tijesto prije ostalog nadjeva pa to ulje stvori jos jedan dodatan film.
Nisam proba kamen najbilže tome peka, pizza direkt na zagrijani šamot 4-6min ovisno o vatri i velicini same pizze.

Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 25.04.2022. u 15:04.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 17:28   #1374
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Uhhh, zaboravih napomenuti najvaznije kod pripreme pizze u pecnici doma: Najprije se pece samo tijesto dok lagano ne porumeni. Onda se vadi van, stavlja nadjev i pece samo dok se stir lijepo rastopi.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2022., 17:46   #1375
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Ovo što ti je rendula rekao je po meni najbolje. Ja upalim samo donji grijač i čekam dok se pećnica ne ugrije, onda stavim na najnižu razinu i to je to. Ne vidim način da se drugačije tijesto ispeče a nadjev ne isuši. Ako ti fali malo karamelizacije na tijestu ili je nadjev previše tekuć, samo prebaci pizzu na najgornji nivo kada je tijesto pečeno i baci pećnicu na gornji grijač / gornji grijač sa ventilatorom. Neće trebati više od dvije minute a tijesto će se teško prepeći.



BTW mogao si barem reći kakvo tijesto radiš, nije isto radiš li debelo ili tanko.


Ne vidim kako kamen može odmoći, ali meni se kao puno manje zajebancije od poroznog kamena (barem što se tiče čišćenja) čini nabaviti kotlovski lim, samo nikako da se raspitam
Ma tanko...

Radim po ovome:
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 20:57   #1376
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ja pizze pecem na limenim tepsijama skroz tankim, laganim, na trznici kupio, nikad nisam probao na resetkama ili tom papiru. Doduse ja tjesta napravim vecu mjeru pa razvaljam, zapecem minut, ohladim i u zamrzivac. Pa vadim kad zatreba


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 20:23   #1377
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 07:03   #1378
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2022., 22:52   #1379
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ti si u Stuttgartu kao i CK, nedaleko od tebe u Reutlingenu, ima super pizzerija, samo, morao bi pitati prijatelje za tocnu adresu. Blizu zeljeznicke stanice, bas ITA receptura, ali s originalnom idejom, da kroz staklo pokazujes kuharu, sto da ti ubacuje, te se setas dva metra kroz sastojke, koje ti zelis da ti stavi. Takvu fintu i Mariborci imaju.

Tko uopce trenutno u ZG-u radi bas ITA recepuru trenutno, ali stvarno ITA recepturu?

Treba modove traziti (ako ide) da se reaktivira anketa, jer u datumu otvaranja, nisam slutio da ce tema imati toliko zivota.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 08:46   #1380
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Idući tjedan u Lidlu kamen za pizzu, možda se netko okuša.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na