Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2022., 18:47   #2611
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Btw. pala mi je na pamet jedna stvar. Ako netko zna. Zašto se Protisu više isplati meni slati proizvod da bi ga ja odmah vraćao i pozivao se na zakon, kad bi teoretski i oni mogli poslati odmah uvozniku/dobavljaču natrag po primitku i dobiti storno od njih?

Nije mi jasno. Osim lijenosti, naravno.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 18:52   #2612
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Btw. pala mi je na pamet jedna stvar. Ako netko zna. Zašto se Protisu više isplati meni slati proizvod da bi ga ja odmah vraćao i pozivao se na zakon, kad bi teoretski i oni mogli poslati odmah uvozniku/dobavljaču natrag po primitku i dobiti storno od njih?

Nije mi jasno. Osim lijenosti, naravno.
Možda jer se nadaju da ćeš se ipak predomisliti i odustati od vraćanja proizvoda.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2022., 18:53   #2613
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Već sam kupio drugi router. Ovaj ide natrag kako god, mogu ga jedino isprobati u tih 10 dana kad je već tu pa da usporedim kako drži liniju
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 20:08   #2614
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako ga mislis vracat, vrati ga netaknutog da ga mogu prodat nekome drugome. Ako su oni takvi kakvi jesu ne moraš biti i ti.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 20:15   #2615
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako ga mislis vracat, vrati ga netaknutog da ga mogu prodat nekome drugome. Ako su oni takvi kakvi jesu ne moraš biti i ti.
Vrtimo se u krug. Zašto ga onda moraju poslati i zašto ga moram primiti kad ga oni mogu odmah staviti na policu i prodati drugome (ili direktno vratiti uvozniku i stornirati svoju narudžbu) i skratiti i meni i sebi muke.

Time bi jedni drugom izašli u susret. Ako oni ne žele izaći u susret, ne želim ni ja.

I btw. ja ne znam što ste se vi uhvatili porezne i inspekcija, ja nisam rekao da ću ih prijaviti... rekao sam da hoću ako bude problema, za sad ih nema.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 20:18   #2616
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Protis je znao pisati ovdje, a da im je stalo do kupaca pojavljivali bi se povremeno da osjete bilo tih istih kupaca. .... Dakle nije im stalo, oderi ih kad sami to traže

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 21:02   #2617
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Dakky brate naporan si. Ako zelis biti takav i radit nekom problem budi, a ako ne zelis vrati ga i progutaj svoju gresku. Smarate u temi o protisu o lijenosti/greski/losem karakteru jednog forumasa, nema smisla vise.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 21:08   #2618
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Pa nema smisla da se samo mene optužuje za grešku, lijenost ili loš karakter, a njih ne, slažem se. Zaključak priče je da sam ja napravio grešku i da oni ne žele izaći u susret. Krivi smo, samo je zakon na mojoj strani pa je u njihovom interesu odigrati to pametnije, ali sve ok, ne moraju.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 21:16   #2619
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Zašto ga onda moraju poslat.
Jedna od mogucnosti je da salju dropshippingom, direkt od dobavljaca. Pa ako ti odbijes posiljku, jos vise zavrzlame za njih.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2022., 21:26   #2620
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ma ok, popili su mi živce tu da sam ja kriv za sve iako još nije ni poslano, u svakom normalnom dućanu bi se već do sad otkazala narudžba i vratili novci baš iz tog razloga jer nikakvih troškova za nikoga... ili neka pošalju, primim pa pošaljem nazad, svejedno je.

I inače nije da je prošlo 5 dana od uplate za artikl, nego manje od 24h od narudžbe i plaćanja do javljanja da je došlo do promjene plana.

Može se obrisati zadnjih 10tak postova u temi slobodno.
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2022., 21:27   #2621
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Možda imaju 5 zahtjeva dnevno za stornom. Nitko ne zna koliko paketa šalju dnevno. Lakše je odraditi narudžbu do kraja pa po pravilima vratit nego čačkat po narudžbi ako je već skoro završena. A možda su u šumi. Bit je da ako se njima ne da čačkati po narudžbama, ako je tvoja greška, odradiš to muški i zaboraviš drugi dan. Držite se zakona kao da je svetinja, treba malo biti i čovjek (pričam općenito jer se ovdje stalno poziva na zakon). Od 90ih se krade po zakonu, ne znači da je dobar.
Btw, slažem se da se razglaba o tome u pogrešnoj temi.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 10:02   #2622
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ovaj tjedan sam prvi puta naručio nešto iz Protisa jer su samo oni imali na lageru.

Za tu pcie karticu je pod statusom pisao dobavljivo (2 od 3 crtice). Uplatio sam im lovu za karticu i dostavu u ponedjeljak ujutro negdje oko 10:00. Danas je evo petak i još niti email najave da kartica stiže. Malo mi to sve nekako traje predugo.

Je li to nekakav normalan obrazac ponašanja za Protis ili što?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 10:29   #2623
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
I sami kazu ovako:

Citiraj:
Koliko dugo se čeka na isporuku?
Uglanvom je isporuka isti ili idući radni dan ovisno kada zaprimimo uplatu. Ukoliko ste uplatili prije 12 sati isporuka je u 95% slučajeva isti dan.
Ja bi im nabacio i to na nos.

https://www.protis.hr/company/faq
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 11:38   #2624
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Dobavljivo (2 crtice od 3) i raspoloživo (3 od 3) je očito razlika, u mom slučaju je bilo 2 od 3 i mail koji sam dobio nakon narudžbe, a prije plaćanja je rekao "5-7 radnih dana".

Speaking of, dobio sam jučer mail da je pošiljka "isporučena" i broj pošiljke za tracking od Overseasa. Tracking kaže još nije predano na dostavu. 7 radnih dana ističe u utorak.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 09:34   #2625
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Znači kupio na webu, platio karticom, predomislio se prije nego što su mi poslali za Rijeku, poslao mail da im uštedim poštarinu da ni ne šalju, kažu ne može, oni su već naručili artikl.

Da bi zakon o zaštiti potrošača funkcionirao, da li moram primiti stvar pa odmah neraspakirani poslati nazad ili mogu jednostavno ne primiti isporuku od Overseasa i riješeno?
da li mozete proslijediti kompletnu komunikaciju putem emaila na info at protis.hr kako bi provjerili
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 10:22   #2626
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Evo 8 dana u mom slučaju, znam da je bio produženi vikend, ali od moje PCIE kartice još niti obavijest emailom....
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 11:50   #2627
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
da li mozete proslijediti kompletnu komunikaciju putem emaila na info at protis.hr kako bi provjerili
Poslano, ali nije bilo komunikacije osim da "se više ne može otkazati narudžba" iako još nije bila poslana, i iako još vama nije stigao artikl.

Nema veze, primim pa vratim.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2022., 12:17   #2628
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Evo nakon prosljeđene komunikacije (koje nije ni bilo osim da ne mogu otkazati narudžbu) sad javljaju da odbijem primanje. Taman zvao Overseas pa ok, odbio. Da sam vidio post pola sata kasnije bi primio paket.

Da vidimo kad će povrat uplate.

Edit: interesantna stvar se dogodila, znači nakon što sam poslao mail Protisu, a prije nego je dostavljač došao, njemu se promjenila u sustavu adresa dostave, u neku drugu u Rijeci za isporuku sutra, ali na moje ime. Ili je greška u sustavu ili je neka adresa gdje bi netko u moje ime potopisao primitak, a tek onda bi bilo natezanje. Dobro da je dostavljač zvao i pitao WTF se dešava s ovom pošiljkom.

Odbijeno je definitivno po kratkom postupku sad što znači da se vraća baš pošaljitelju, a ne neke kerefeke.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 31.05.2022. u 12:37.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 07:52   #2629
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 548
Naletim na članak o Protisu i krivo kupljenoj robi.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 07:56   #2630
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Naletim na članak o Protisu i krivo kupljenoj robi.
Stvarno ne razumijem kako neki dućani i dan danas posluju. Tko njima radi promet.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 08:41   #2631
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kupujem kod njih, s tim da znam kaj mi treba i kupim bez da kasnije trebam vračati. Imaju dobre cijene
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 08:48   #2632
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Protis kao protis, ali majketi, ovaj članak nema veze s pameću.
Kakve veze policija koja se spominje na kraju članka ima s ičim? I još gore lijepo piše da je povrat robe(kupljenje u dućkasu) izlaženje u susret kupcu. Nigdje ne piše da je roba kupljena na daljinu i da je Protis bio obavezan napraviti zamjenu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 08:57   #2633
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ljuti korisnik se žalio jutarnjem i ovi napisali članak bez pameti.

Kupio kabel, vjerojatno otvorio, vidio da ne odgovara ili neki drugi razlog, i sada bi vratio. Ne znam baš ni da bi dobio povrat u ostalim trgovinama.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 09:18   #2634
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kupujem kod njih, s tim da znam kaj mi treba i kupim bez da kasnije trebam vračati. Imaju dobre cijene

isto tako...malo mi idu na jetra jer prije narudžbe pitam ako su dostupne naručene stvari i u količinama koje su naručene, jave da, onda se naplate i kasnije jave da nekog itema nema ili nema u toj količini, pa rade ili povrat novaca ili zamjenu. To mi se već X puta desilo...



A kupujem tamo jer su jeftini i imaju najveći izbor artikala od svih webshopova...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 11:58   #2635
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Protis kao protis, ali majketi, ovaj članak nema veze s pameću. Kakve veze policija koja se spominje na kraju članka ima s ičim? I još gore lijepo piše da je povrat robe(kupljenje u dućkasu) izlaženje u susret kupcu. Nigdje ne piše da je roba kupljena na daljinu i da je Protis bio obavezan napraviti zamjenu.
Prvo se zapitas koliko godina ima autor clanka, pa onda idu ostala redakcijski motivirana nastojanja u proizvodnji vijesti kao zabave, za punjenje portala/stranice. Nisam imao do danas, problema s Protisom. Doduse, nisam nikad imao sto reklamirarati ili mijenjati, pa....

No, fino su ih izreklamirali, kao kolektivna buba u uho, negativna reklama.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 12:17   #2636
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Također već godinama ne uzimam od njih zbog slične situacije. I naravno sve odgovaram da kupuju od njih bilo šta jer su gamad kakvih nema nigdje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 19:39   #2637
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Ja povremeno kupujem iz protisa, zadnje na firmu neku boju za printer. Nisam imao problema.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 20:23   #2638
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
A mislim, svi će ti prodat i obično pri kupnji nigdje nema problema.

Problemi nastanu prilikom reklamacije ili povrata, a dečki iz protisa su tu posebno kreativni.

Tak da, jednom sam se opeko i zaobilazim u širokom luku. Barem u ZG ima nekoliko dobrih shopova pa je šteta ne podržat ih.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2022., 01:05   #2639
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kupujem kod njih, s tim da znam kaj mi treba i kupim bez da kasnije trebam vračati. Imaju dobre cijene
kod njih nebi uzeo da mi i đaba daju, što se tiče cjena rađe bi dao više nego da se điberim za 20-30 kn razlike i još mi nije usput odkat su promjenili lokaciju iz krapinske koda si u konjščinskoj , pogotovo kad ti u ponudi piše 60 mj. garancije a na kraju hladan tuš pa računu piše 24.mj, i onda ti se tamo lik za kasom izmotava da je to zbog nekakvog zakona da nemogu stavit na računu kao što je na ponudi . katastrofa, daj odjebite više taj "dućan" u širokom luku.
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 10:32   #2640
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor deevzg Pregled postova
kod njih nebi uzeo da mi i đaba daju, što se tiče cjena rađe bi dao više nego da se điberim za 20-30 kn razlike i još mi nije usput odkat su promjenili lokaciju iz krapinske koda si u konjščinskoj , pogotovo kad ti u ponudi piše 60 mj. garancije a na kraju hladan tuš pa računu piše 24.mj, i onda ti se tamo lik za kasom izmotava da je to zbog nekakvog zakona da nemogu stavit na računu kao što je na ponudi . katastrofa, daj odjebite više taj "dućan" u širokom luku.
Poštovani,

žao nam je na lošem iskustvu kojeg ste imali u poslovnici, provjerit ćemo sa djelanicima. Na ponudama nema navedeno jamstvo, a na računima je samo informativno napisano dok se jamstvo nalazi ispisano na jamstvenom listu i ukoliko je navedeno 60 mjeseci onda je jamstvo 60 mjeseci kako i piše
Protis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na