Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2018., 01:57   #1831
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kakav kompare hr naš Ag008 samo iz rukava vadi najeftinije opcije .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:04   #1832
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Nema se tu sta brinuti oko pouzdanosti jer su oni partneri od pruzatelja usluga i kompare povlaci njihove podatke. Ugl preporucujem da ih kontaktiras i provjeris. Ja sam zvao direktno tcom sluzbu za korisnike da se raspitam o njihovoj ponudi ali sam valjda dobio nekog pocetnika koji se zbunio. U tcom sustavu nije stajalo da moja zgrada ima optiku a covjek iznad mog stana koristi max3 paket s optikom i plus kroz zgradu su razvedeni vodovi tcoma i bneta. Rekao me zvati kad provjeri ali bome ga nisam vise cuo. Tad sam kontaktirao kompare jer mi oni sredjuju i auto osiguranje i eto sredio preko njih sve
Stvarno zvuči zanimljivo . ZVao sam prošle godine skoro sve operatere i osobno išao u t-com da vidim dali su moguće veće brzine od 4mb. I svi su me laganini odj****i. Budem danas kontaktirao kompare pa da vidim, thx na savjetu. I sorry za off-topic

EDIT: na niti jednoj web stranici od operatera kada idem na provjeru dostupnosti mi ne pokazuje vece brzine od 10mb/s, dok na kompare ide i do 70?

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 12.04.2018. u 08:13.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2018., 08:25   #1833
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Stvarno zvuči zanimljivo . ZVao sam prošle godine skoro sve operatere i osobno išao u t-com da vidim dali su moguće veće brzine od 4mb. I svi su me laganini odj****i. Budem danas kontaktirao kompare pa da vidim, thx na savjetu. I sorry za off-topic

EDIT: na niti jednoj web stranici od operatera kada idem na provjeru dostupnosti mi ne pokazuje vece brzine od 10mb/s, dok na kompare ide i do 70?
Na web stranici od bneta mi ne nudi nikakvu uslugu iako u hodniku vidim da stoji bnet ormaric Zvao njihovu sluzbu koji takodjer nisu vidjeli moju ulicu ali me je agent ponovo zvao nakon nekoliko dana da mi javi da ipak mogu koristiit njihove usluge.
A tcom stranice mi nije uopce nudila optiku, zvao agenta koji isto nije nista vidio, rekao je da ce provjeriti i javiti mi...nikad mi se nije javio.
Nakon toga kontaktiram kompare i evo me na optici pisem ovaj reply
Mozda je kod tebe ipak malo drugacija situacija ali nemas sta izgubiti ako kontaktiras kompare.hr i tocno provjeris sta nude.
__________________
Uploading...
mitra je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 08:43   #1834
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ma taj kompare nije točan, bar u mom slučaju, kaže da mi je dostupna optika od vipa a to nije istina, isto tako da mi je i benet dostupan, što isto tako nije istina, tako da bi ja te rezultate uzeo sa zadrškom.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 09:03   #1835
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Kompare samo raspolaže s informacijama koje su im ustupili pružatelji usluga, ti i ja smo primjer neusklađenosti podataka o dostupnosti usluge na lokaciji. Oni koji zele kontaktirati ce kompare i provjeriti sto se zapravo nudi.
__________________
Uploading...
mitra je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 10:03   #1836
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Eto zvali me iz kompare.hr, i kako sam si i mislio nista od tih velikih brzina nije dostupno na mojoj lokaciji. Tako da će biti tu i tamo neusklađenosti podataka.

Do daljnjega pokućni
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 22:37   #1837
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Evo samo da vam javim rasplet situacije, vaša preporuka je bila da se držim žice to sam i učinio, držao sam se žice ali ne bilo kakve...ispostavilo se da u zgradi imam tcom optiku.

Preko kompare.hr ugovorio sam slijedeću ponudu: 169kn MAX2 paket, optika znači s brzinom 35-50mbit download i 7-10mbit upload + telefon s 1000min prema mobilnim mrežama i neograničeno prema fiksnim linijama (Ovakva ponude ne postoji na tcom stranici. ). Čekam sad da mi službeno istekne ugovor s Iskonom (kod kojih imam tehničke probleme i zbog toga bjezim od njih) pa da onda za 30kn povećam brzinu na 200mbit.
Prosli tjedan dosao tcom tehničar, sve fino instalirao u stanu i sad sam na optici.
Lako je kad ti je dostupna optika. Nekima (kao i meni) preko žice nije dostupno ništa zadovoljavajuće, a kamoli optika. Meni je najbolja žičana opcija 10Mbita/0.5Mbita što mi nikako nije dovoljno jer nas je četvero koji koristimo internet.

Kompare hr nije točan. Od 12 ponuda koje mi je ponudio 5 ih je bilo netočnih.

Nikako ne hvalim 3G/4G opcije, ali nekima je to nužno zlo. Ljudi iz manjih i zabačenijih mjesta su presretni pokućnim/homeboxom.
Bratić u Oklaju je imao dostupan ADSL s max brizinama 4Mbita/0.25Mbita, a max tv je morao imati preko satelita zbog loše parice. Uzeo je homebox i sada ima 25/10Mbita ili više bez bilo kakvih dropova.
Mjesto ima malo stanovnika i repetitor nije zakrcan.

Isto tako, nema naznaka da će se ili meni u ZG Dubravi ili njemu u Dalmaciji uskoro popraviti situacija. Kojeg god operatera pitam niko ne zna kada ću moći imati barem 20/10 vezu. Otkazao Iskon i uzeo pokučni bez obaveze. Kada dođe nešto bolje vratim sim karticu i uzmem što se nudi.

Zadnje izmijenjeno od: Yoman. 13.04.2018. u 23:13.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 12:18   #1838
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Nakon ovog debakla,fijaska sa tim f...g pokućnim koji mi je sada i na 3G jako loš vratio se ponovo na žicu kod optime za 150kn bez ugovora i brzinu 10/0.6 koja je opet puno bolja i stabilnija nego ovo što imam na tom pokučnom a opet moram nastaviti plaćati pokučni po 99kn za 10gb dok ne istekne ugovor.Uskoro turisti stižu i evo nama brzine pokučnog ispod 1mbit-a kada i otvaranje stranica predstavlja problem a o streamingu na 720p da ne pričam.

Zadnje izmijenjeno od: Kesonja. 17.04.2018. u 12:29.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 17:35   #1839
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
već smo prošle godine pričali da pokućni i generalno sva mobilna mreža dožive fijasko u istri u sezoni jer se SVI MOBILNI uređaji SVIH stanovnika (lokalci + turisti) zakače na mobilni internet kod svih operatera.
mreža se optereti i ne ide više nego što može, a ne može puno očito.
tizhu je online   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 18:41   #1840
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
Tizhu - to uopće nije istina. Istra a vjerujem i druge regije su pripremljene i za tur. sezonu, daleko si ti od Istre da biš je pozna i moga o njoj, znaju operateri za nadolazak korisnika i stavili dovoljno baznih stanica da sve izdrži pritisak. Meni evo ide druga sezona sa homeboxom i nikakvih problema nema, ni ljeti ni zimi, signal maximalan a brzina nikad ispod 35 mbps, na vipu sam. To je dokaz da nije kako ti tvrdiš, to što bi neki htjeli da imaju max signal i veliku brzinu, ne ide to bez ulaganja u opremu, antene i dobre podešenosti. Kod mene prosječna mjesečna brzina mjerena triput na dan tijekom cijelog mjeseca /ujutro, popodne i po noći/ je 52 mbps. Di god okrenem antenu ima baznih stanica. Imam homebox u Rijeci i u Poreču, oba rade ko metak i nisu doživili fijasko.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 17.04.2018. u 20:33.
Filc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2018., 21:35   #1841
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Mi ovdje pišemo o pokučnom na Tele2 a ti fino o Homeboxu piši u drugoj temi.Kad nisi upoznat sa prijemom Tele2 signala bolje nas poštedi komentara o pripremljenosti za turističku sezonu jer da jesi znao bi o čemu pišemo.Btw apsolutno nebitno je li netko u Zagrebu,Istri ili Slavoniji,problem je globalan.LOL

Zadnje izmijenjeno od: Kesonja. 17.04.2018. u 22:00.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 22:52   #1842
gin.tonic
Premium
Moj komp