Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Hože li avion poletjeti?
Da. Poletjeti će. 43 45.26%
Ne. Neće poletjeti. 52 54.74%
Glasači: 95. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.02.2007., 13:44   #301
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
avion leti pomocu uzgona, gornja strana krila je deblja u odnosu na donju
e sad da bi se dobio adekvatni ugon potrebno je strujanje zraka
u ovom slucaju avion stoji u odnosu na zrak i nebude poletio

jedino da ima na nosu propeler, al taj propeler bi se morao jako jako brzo okretati da stvori jako veliku struju zraka koja bi napravila dovoljan uzgon na krilima uz ciju bi pomoc avion poletio
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=255
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline  
Staro 23.02.2007., 13:44   #302
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja sam to napravio, i lagano sam gurao ruke, nije niti jedna popustila, vjerovatno jer mi je sila kojom sam gurao bila manja od sile trenja. tek kad bude veća će se pokrenut.
Ignorirat neke sile da bi dokazao tocnost drugih sila je glupo.
finta je u tome da avion ima točkove koji će smanjiti silu trenja! a pri brzini od 400km/h to malo trenja neć baš biti od neke korisit
zato sam ti i napisao da staviš olovku i onda probaš!
__________________

Tuna je offline  
Staro 23.02.2007., 13:44   #303
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne znam da li se može ikako jednostavnije napisati.

ne kužim ove negativce, zašto ne probaju bilo koji primejr koji je naveden...

ali ne ZATUPILI SU JEDNO i neće si uzeti pol minuta da pošteno razmisle o pitanju.
Ja brijem da si ti i oni kojima će bez ikakvih problema poletit zatupili i neželite shvatit da i hoće i neće, ovisno o nekim faktorima.
tskarda je offline  
Staro 23.02.2007., 13:47   #304
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja brijem da si ti i oni kojima će bez ikakvih problema poletit zatupili i neželite shvatit da i hoće i neće, ovisno o nekim faktorima.
ovdje jedino ovisi o tome dali će točkovi moći izdržati dvostruko veće brzine nego kod obićnog poljetanja
__________________

Tuna je offline  
Staro 23.02.2007., 13:48   #305
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
finta je u tome da avion ima točkove koji će smanjiti silu trenja! a pri brzini od 400km/h to malo trenja neć baš biti od neke korisit
zato sam ti i napisao da staviš olovku i onda probaš!
pri brzini od 400 km/h to trenje neće doć do izražaja, ali jeli to jedina brzina koja postoji?
tskarda je offline  
Staro 23.02.2007., 13:48   #306
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ne...

Ajmo postuno analizirati stvar...

0ti moment - sve stoji (avion i traka i kotači na avionu se ne vrte) i traka NE DJELUJE na zrak iznad sebe (tu se valjda slažemo) i mi gledamo sa strane s pivama u ruci...

Pokus kreće...
Avion pali motore i daje gas...

Polako se pokreće sa 0m/s na brzonu recimo 1m/s
Traka sinkrono s njegovom brzinom u drugom smjeru ubrzava na 1m/s..

1vi moment - Avion se kreće u odnosu na promatrače koji sve gledaju sa strane (i time u odnosu na ostatak svjeta pa i zrak koji isti ispunjava) sa nekom brzinom x (npr 1m/s), traka se kreće sa istom tom brzinom x (1m/s) u odnosu na promatrače, ali u odnosu na avion sa 2m/s međutim JEDINI dio aviona na koji to utječe su kotači jer su oni jedini u doticaju s podlogom i njigova OBODNA brzina je 2m/s...

Dakle da pista stoji obodna brzina kotača bi bila 1m/s, da se kreće u smjeru aviona istom brzinom kao i avion bila bi 0m/s tj kotači bi stajali...

2gi moment - avion dalje ubrzava do przine poljetanja (npr 150km/h), pista ubrzava ispod njega jednako tako na 150kn/h u suprotnom smjeru...

U odnosu na promatrače i ostatak svijeta avion ide 150km/h, u odnosu na promatrače traka isto ide 150km/h u suprotnmo smjeru, u odnosu na avion traka ide sa 300km/h i kotači na avionu se okreću obodnom brzinom od 300km/h...

Avion poljeće...

Zašto? Zato jer je ZRAK koje je dio svijeta zaslučan za poljetanje i potrebno je postići brzinu u odnosu na njega a kako se avion kreće tako da djeluje svojim pogonom na zrak onda podloga ne utječe na njega...

Jer avion se "odguruje" motorima od zraka i krila rade svoj posao preko zraka...

Da je u pitanju auto (on se kreće odgurivanjem od podlogu) ili pješak ili tenk ili nešto deseto onda bi to vozilo stajalo na mjestu jer bi bilo vezano sa traku, ovako avion je samo preko neograničeno poktretnih kotača koji slobodno vise na njemu (zanemarimo trenje za potrebe pokusa) vezan i ona NE UTJEČE NA NJEGA NIMALO...

s obzirom da svijet nije idelan u stvarnosti da to napravimo avion bi ziher imao malo čudno poljetanje ali opet bi poletio bez većih problema...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 23.02.2007., 13:48   #307
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
za TSKARDU

o kakvim faktorima?

aj napiši zašto hoće a zašto neće?


avion pod punim gasom, zakočen, stoji. otpušta kočnice polijeće i dodaje još gasa i kreće naprijed, kotačići se agano počne okretati...

drugo, traka ispod aviona stoji dok stoji avion, avion otpusti kočnicu, krene i traka krena unazad...

i što onda? avionu svejedno,jedino će imati utjecaj na kotače koji će se brže okretati nego inače...
a o kakvom vi trenju govorite, pa neće nitko pritiskati avion jače na podlogu/traku nego inače... ta traka je i dalje ravna ko pista. jedina razlika je što se kreće unazad.
Gabre je offline  
Staro 23.02.2007., 13:51   #308
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
gle!
ako avion ima brzinu od 400km/h i traka 400km/h (obadvije sile su jednake jel?)
znači brzina točkova aviona će biti 800km/h jer obadvoje sudjeluju da pokrenu točkove u tom smjeru!
ako točkovi imju brzinu od 800 a podloga od 400 lijepo se vidi da će avion ići jednako kao i da nije na toj podlozi samo bi točkovi osjetili razliku
__________________

Tuna je offline  
Staro 23.02.2007., 13:58   #309
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
***************************
__________________

Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.02.2007. u 15:36.
Miratz je offline  
Staro 23.02.2007., 14:01   #310
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Postoji problem u postavljenom pitanju. Nije definirano s kojom se brzinom uskladjuje brzina trake. Pise samo brzina. Je li to apsolutna brzina u odnosu na svijet ili relativna brzina u odnosu na traku?

OVO JE BITNO:

Svi mi koji tvrdimo da avion poleti uzimamo da je apsolutna brzina aviona. A cim ona poraste, poraste i brzina trake. Znaci da bi se traka uopce gibala, apsolutna brzina aviona treba biti razlicita od nule. A ako je to slucaj, avion se vec giba. Istom brzinom kao i traka u tom trenutku.

Da bi se traka ubrzala i time dodala trenje koje bi evetualno usporilo avion, treba doci do povecanja apsolutne brzine aviona. Znaci avion ubrzava, ubrzava i traka, povecava se trenje u lezaju. ALI - avion se KRECE BRZE nego prije. Znaci pomaknuo se, znaci ubrzao, znaci uvijek moze ubrzati...sto znaci da ce doci i do brzine polijetanja. Jer avion je taj koji upravlja brzinom, a ne traka! Traka ne smije ubrzati bez aviona tj. bez da je prije doslo do povecanja brzine aviona!



Eto, jel vam sada jasnije...?

Sad ce netko reci "ali ne smije dodavati snagu motora!" ali ja uzimam da pilot pokusava poletjeti sto znaci da daje punu snagu u motore, a ta snaga je dovoljna da savlada otpor zraka pri ogromnim brzinama, kamo da nece obican otpor u lezajevima kotaca koji je zanemarivo malo u odnosu na aerodinamicki otpor!


Ako za brzinu aviona uzimamo relativnu brzinu u odnosu na traku, tada avionu uopce ne treba pogon tj. treba mu samo toliko da kompenzira trenje u ležajevima, a traka obavi ostalo... no to je onda prakticki stanje bez pogona aviona sto bi znacilo da pilot ni ne pokusava poletjeti. Sto je glupost i ne slaze se sa ostatkom pitanja... znaci da ovo nije slucaj, cak ni semanticki... znaci da u biti nije ni potrebno napomenuti da se misli na apsolutnu brzinu aviona.
JC Denton je offline  
Staro 23.02.2007., 14:02   #311
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
očekivao bih ovakav komentar od nekog balavca, ali od tebe sa toliko godina...

odi vrijeđaj svoga ćaću, a moga pusti na miru.
Gabre je offline  
Staro 23.02.2007., 14:03   #312
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
@Oblivion

Smanji doživljaje, nema potrebe da se vrijeđa!
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 23.02.2007., 14:08   #313
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
ovdje jedino ovisi o tome dali će točkovi moći izdržati dvostruko veće brzine nego kod obićnog poljetanja
stavis avion od 5 milijuna $ i nakraju ga s***eš jer nisi uzeo u obzir silu trenja i brzinu vrtnje kojom će se kotači vrtit, pukne kotač, hoće li poletit?

Gabre: Trenje = masa aviona * koeficjent.
tek kad je sila kojom avion guramo kroz prostor veća od sile trenja avion će se micat. Inače će avion stajat na mjestu u odnosu na zrak ili će ići unatrag.
tskarda je offline  
Staro 23.02.2007., 14:12   #314
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Mislim da je svaka daljnja rasprava besmislena. Tko je mislio shvatiti, je shvatio... ostatak koji pili drugačije je ili retardiran (dakle treba ih žaliti) ili tvrdoglavo tupi po svojemu odbijajući priznati da je u krivu...

Uspoređivanje sile trenja kugličnih ležajeva sa silom potiska mlaznih motora!? lol

Odustajem....
Rijecanin je offline  
Staro 23.02.2007., 14:15   #315
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
stavis avion od 5 milijuna $ i nakraju ga s***eš jer nisi uzeo u obzir silu trenja i brzinu vrtnje kojom će se kotači vrtit, pukne kotač, hoće li poletit?

Gabre: Trenje = masa aviona * koeficjent.
tek kad je sila kojom avion guramo kroz prostor veća od sile trenja avion će se micat. Inače će avion stajat na mjestu u odnosu na zrak ili će ići unatrag.
i to je tebi zapravo jedini uzročnik zašto avion ne bi kao mogao poletit?
ali prihvaćaš činjenicu da bi dobio ubrzanje ipoletio, neovisno što se traka ispod njega vrti u kontra smjeru?

Citiraj:
Autor Rijecanin Pregled postova
Mislim da je svaka daljnja rasprava besmislena. Tko je mislio shvatiti, je shvatio... ostatak koji pili drugačije je ili retardiran (dakle treba ih žaliti) ili tvrdoglavo tupi po svojemu odbijajući priznati da je u krivu...

Uspoređivanje sile trenje kugličnih ležajeva sa silom potiska mlaznih motora!? lol

Odustajem....
evo pretekao me primorac
Gabre je offline  
Staro 23.02.2007., 14:23   #316
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Pošto vidim da je gro ekipe postalo bilo bi red da i ja nešto napišem.

Mislim da avion ne može poletjeti ako se ispod njega pomiče traka u nazad istom silom kojom on želi krenuti naprijed a traka vuče u nazad.

Možda bi bilo the best kada bi netko bio pilot ili dobar fizičar te fino objasnio/izračunao postavljeno pitanje/problem.

Nemojte pojačavati tenzije ovo je samo rasprava. Sjetimo se da svatko ima pravo na svoje mišljenje te ga takvog moramo uvažiti!
Hamm je offline  
Staro 23.02.2007., 14:23   #317
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
lolaj i dalje, smij se sili trenja kuglicnih lezajeva vs mlazni motori, ali dok god u pitanju stoji "Dakle, avion stoji na pisti koja se može micati poput pokretne trake" znači da može i elektromotor iz miksera bit umjesto mlaznog motora, ta sila nesmije biti veća od sile trenja jer onda nevrijedi više činjenica koja stoji u prvom postu.

A i ja odustajem, neda mi se više pričat...

Da piše: Dakle, avion se kreće na pisti koja se može micati poput pokretne trake... poletio bi a ovako, teško, čak bi se i prašina uhvatila po njemu.
tskarda je offline  
Staro 23.02.2007., 14:29   #318
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
uopće te ne razumijem što želiš reći,
i ne kužim zašto ljudi toliko fantaziraju i hvataju se neki teoretskih AKO AKO AKO ...

ovo je tako dobro napisano.
OVO JE BITNO:

Svi mi koji tvrdimo da avion poleti uzimamo da je apsolutna brzina aviona. A cim ona poraste, poraste i brzina trake. Znaci da bi se traka uopce gibala, apsolutna brzina aviona treba biti razlicita od nule. A ako je to slucaj, avion se vec giba. Istom brzinom kao i traka u tom trenutku.

Da bi se traka ubrzala i time dodala trenje koje bi evetualno usporilo avion, treba doci do povecanja apsolutne brzine aviona. Znaci avion ubrzava, ubrzava i traka, povecava se trenje u lezaju. ALI - avion se KRECE BRZE nego prije. Znaci pomaknuo se, znaci ubrzao, znaci uvijek moze ubrzati...sto znaci da ce doci i do brzine polijetanja. Jer avion je taj koji upravlja brzinom, a ne traka! Traka ne smije ubrzati bez aviona tj. bez da je prije doslo do povecanja brzine aviona!
Gabre je offline  
Staro 23.02.2007., 14:48   #319
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova

Gabre: Trenje = masa aviona * koeficjent.
Jok

Sila trenja je jednaka normalnoj sili na podlogu x koeficijent trenja.

U ovom slucaju normalna sila bila bi jednaka masi aviona x gravitacijsko ubrzanje (g=9.81 m/s^2)
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline  
Staro 23.02.2007., 14:48   #320
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 283
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
@Oblivion

Smanji doživljaje, nema potrebe da se vrijeđa!
Ispričavam se, valjda me uspio isprovocirati cimanjem u nizu prethodnih postova. Neće se ponoviti (jer ovaj ide na ignore listu ).

: bonker :

Moj konačan odgovor je: odustajem...

[epour si muove.... NON...]
__________________
Miratz je offline  
Staro 23.02.2007., 14:51   #321
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
hahahah
i ja sam odustao od toga!
neda mi se više raspravljati o toj temi
__________________

Tuna je offline  
Staro 23.02.2007., 14:59   #322
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ajmo ovo zaključat

Samo nek me Oblivion stavlja na Ignore, ide i on tamo
Gabre je offline  
Staro 23.02.2007., 15:35   #323
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Ma sve te teorije o kotacima i trenju su ok, ali recimo da neki to ne razumiju.
Pa ajmo onda cisto semanticki, cisto razumjevanje hrvatskog jezika.

Vrlo je jednostavno razumjeti da se avion prema postavljenom pitanju mora gibati da bi traka imala neku brzinu. Prema tome NEMOGUCE je da avion stoji, a traka se krece. I NEMOGUCE je da se traka vrti i time ponistava išta ako avion stoji. Onda i traka stoji i nema nikakvog ponistavanja nicega...

Znači avion se sigurno giba... ili sve stoji, sto u pitanju nije slucaj.

A ako se avion giba i upravlja gibanjem trake (što i radi, jer je jedino on može ubrzati), prije ili kasnije će se gibati dovoljno brzo da bi dobio dovoljan uzgon... i onda bye-bye traka.... we're airborne!



I sad se slobodno moze zakljucati tema, jer kao netko ne razumije ni semantiku ni fiziku, onda nikad nece ni shvatit i nije relevantan da ista kaze o ovoj temi.

Jer cak sam i ja jedno vrijeme sumnjao u ispravnost mog prvotnog zaključka, ali kroz svaku moju teoriju sam došao na kraju do istog zaključka, bilo preko jezika ili preko fizike ili pak preko kinematike i dinamike... rezultat je uvijek isti - avion se može kretati kroz zrak, znači može i poletjeti.

Pozzz
JC Denton je offline  
Staro 23.02.2007., 15:37   #324
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Dečki-ajde malo kulturnije razgovarajte-niste djeca...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 23.02.2007., 15:38   #325
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Šic, ne može biti ovo normalna rasprava bez "idiote" i sličnih izraza? AKo imate problema, nađete se negdje u birtiji, zapijete, pomlatite ili što već i mir.
tor je offline  
Staro 23.02.2007., 15:39   #326
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Ja sam kulturan hehehe...

Ajde ljudovi, lijepo je bilo vjezbat vijuge s vama... cujemo se... dajte jos geekovskih tema, fora su
JC Denton je offline  
Staro 23.02.2007., 15:50   #327
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
lolaj i dalje, smij se sili trenja kuglicnih lezajeva vs mlazni motori, ali dok god u pitanju stoji [b]"Dakle, avion stoji na pisti koja se može micati poput pokretne trake

Avion nema noge i ne može nikakako stajati na traci bila ona pokretna ili ne.... Eventualno možemo konstatirati da je parkiran.... : evil :
Rijecanin je offline  
Staro 23.02.2007., 15:53   #328
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
AVION NEMA POGON NA KOTACIMA !!!: hitthewa

meni stvarno nije jasno kako to neki ne razumiju.
danij3l je offline  
Staro 23.02.2007., 15:53   #329
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
da i ja nekaj reknem. poletjet će ziher.
zamislite, predočite si to ovak... imate avijon koi stoi ne radi niš samo kotači nisu zakočeni i vi u rukama imate traku... i sad možete vi povuć tu traku unazad kolko god oćete brzo avijon će stojati na mjestu zbog tromosti tjela ili tek lagano krenut prema nazad zbog trenja na kotačima... i sad ako on upali motore ode on naprijed, bez obrzira kaj se kotači luđački vrte unazad(tj prema naprijed, traka se vrti unazad)... složite si tu sliku u glavi i ak vam to ne pojasni da će poletit onda stvarno neznam...
i da vi svi koi mislite da nemože poletit zamislili ste to ko auto na pokretnoj traci, što je krivo, auto bi stojo na mjestu al avijon ode naprijed...
 
Staro 23.02.2007., 15:55   #330
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
kotaci u ovoj prici nemaju veze
zamislite si kanader(sa mlaznim motorom ) koji pokusava poletit uzvodno
brzina rijeke je jednaka njegovoj brzini
ON SE NE MICE, nema uzgona na krilima i nemoze poletit i to je to
jed2i je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na