Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2010., 09:29   #1
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Question USB HDD i PoketPC?

lol evo pala mi je mozda malo luda ideja al ajde.. dakle zanima me jel se moze spojit kakav hard disk(ili mozda ssd ) preko usba na onaj mini usb od PPC-a?ja bi to vec napravio al nemam usb hdd .. to bi bilo jako zgodno za imat ako je moguće(ako funkcionira jel)
btw cuo sam da neki spajaju tipkovnice na mobitele i da te tipkovnice rade pa k vragu onda moraju radit i hard diskovi
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 12:26   #2
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Pa...za moj mob znam da je moguće i da funkcionira i to je odlična fora za preseravanje pred škvadrom,a i dobro posluži kad hočeš imati direkt link sa nečijim foto-aparatom pa drito prebaciš slikice i to.......no,usbhdd teoretski možeš ali ssd možeš sigurno i to ovisi koji mobitel imaš...drugačiji su terminali....ja sam napravio već jedan takav i sad eksperimentiram s jednim 60 gb hdd-om izvađenim iz HP laptopa (ovdje sam ga zbog slikanja malo ušminkao ):



evo ti slika koji terminal trebaš.moraš rasturiti usb hdd i izvaditi ovaj terminal :



e tu sad pogledaj koji konektor trebaš izvaditi...ovaj mali vadiš i stavljaš standardni USB konektor :



Pošto je meni jedan bezvezni kineski Touch HD odma zgorio jer ga je ovaj disk doslovno isisao, tu su ti označeni konektori koje moraš maknuti (ALI to ti vrijedi samo za Touch HD ! za druge mobitele neznam, pa bi bilo dobro da si uzmeš par komada mobitela ak ti koji slučajno izgori ). Ove konektore isključiš kao na slici ( terminali su standardizirani pa nemožeš promašiti ):



i bilo bi zato dobro da imaš vanjski konektor za vanjsko napajanje terminala ( kupiš neki doobar usb hdd,pa ga rasturiš )...da ti ne isisa mobitel.U mobitelu imaš baterijicu koja služi za interne module (SIM,SD kartica,memorija,itd.)...e da...i izvadiš SIM karticu da ti ju ne skuri



meni vanjski adapter daje stabilni napon od 9.5V (Chipoteka za 70 kuna) ali mi se ekran zna tu i tam zabljesnuti..

dakle...tko voli,nek izvoli

ali mislim da nema potrebe za tim,jer današnji uređaji već i imaju puno memorije ( bolje je nabrijavati NAND memoriju nego raditi ovo ) osim ako ne želiš elegantno portati svoj Win sa moba na hdd (perverzija).

kad to napraviš onda javi kak ti ide, jer tu više onda teoretska diskusija nema smisla.samo praksa.

sve što radite, radite na VLASTITU odgovornost !!
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 14.05.2010. u 13:01. Razlog: ušminkane slike :)
tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2010., 21:44   #3
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
zgodno al ja sam mislio da ima nest prakticnije ,onak uštekaš i to je..
ja sam si nekako zabrijo da ako hdd vec ima usb da se onda može samo stavit kabel koji na drugom kraju ima mini usb i to ustekas i radi
btw ja imam SE Xperiu X1.
moram ovo s fotićem probat ..
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 00:52   #4
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
nemože se uštekati zbog napona.napon iz mobitela je premali da bi pogonio bilo kakav disk !
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 02:59   #5
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Zar nije jednostavnija opcija uzet 4-6-8-16-32-64GB microSD ili neku drugu memorijsku karticu?
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 07:57   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
koliko ja znam, stvar je samo do PPC-a i njegovog USB utora - jeli on host ili samo slave. Ako je host onda nema problema, no većina malo starijih PPC-a i mobitela ima slave USB. Na svom pocket loox 720 sam bez problema spajao i 2.5" diskove, a bome i 3.5" su radili
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 11:06   #7
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
koliko ja znam, stvar je samo do PPC-a i njegovog USB utora - jeli on host ili samo slave. Ako je host onda nema problema, no većina malo starijih PPC-a i mobitela ima slave USB. Na svom pocket loox 720 sam bez problema spajao i 2.5" diskove, a bome i 3.5" su radili
kak da saznam jel slave ili host?
a to su bili usb hddovi ili neki modani hddovi?

P.S a ovo sa fotićem nešljaka,barem kod mene ,jer nema mini usb nego neki AV(a isto izgleda ko mini usb ) lol

@tomo da jednostavnije je uzet al ako se vec moze složit da hard disk od recimo 500gb radi na mobu onda kvragu naravno da je bolje i isplativije nego uzimat neku karticu koja kosta 800kn ili vise (32gb ili 64,jos su uvijek nedostupne kod nas)
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 13:00   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
a potražiš u speckama PPC-a, mislim da ovako "na oko" nema načina da se utvrdi koji je koji....
tor je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2010., 13:50   #9
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na