Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2013., 23:25   #31
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Iz mog iskustva - ne. Dobro izgleda,
al da je brz i stabilan - teško.

Symbian S60 je najstabilniji OS koji sam ikad koristio,
potom WP, a Android po stabilnosti za mene je pri samom dnu.

Kako se može desiti da mobitel sam od sebe ne odluči zvoniti kao vekerica?
Kako se može desiti da ujutro mobitel traži PIN jer mu je eto - dosadno?
Kako se može desiti da kad NIŠTA ne radim na mobitelu, i netko me nazove,
da cijeli mobitel smrzne, te ga moram par puta kliknuti na "lock-unlock"
tipku da bi se uspio javiti?

To su moja iskustva sa Androidom - u tri godine koliko sam ga koristio
na 4 različita uređaja, i stotinjak različitih ROM-ova.

Za test sam koristio i ROM na kojem nema ništa - samo za zvanje i SMS,
te sat, i opet ista kifla.
Na svim temam o mobilnim OS-ovima, svuda pljuvanje po androidu. I najbolje, svi pisu iz vlastitog iskustva, svima je android nestabilan, uzasno lagg-a, spor, nepouzdan, baterija drži 2 sata, bla bla bla. Pri tome se u nebesa dižu alternative (WO, iOS).

Sta bi ti rekao na moje iskustva sa androidom, 4 godine, 4 uređaja, dosta romova, ali vecinu vremena od 4 godine je bio stock i nikad, ali nikad nisam imao ni jedan problem sto si ti imao? Jel se to moze pripisati androidu, ili nečem sasvim drugom?

Svaka platforma(android/wp/ios) ima svoje prednosti i mane i svakom vise odgovara nesto drugo. Bitno je da svatko zna sta njemu najvise odgovara, to si kupi i koristi i po mogućnosti ne pljuje po drugim alternativama.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2013., 23:35   #32
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Također + nisam imao burn-in na AMOLEDU koji je bio u S2, nije mi ni HTC Desire (nakon brže SD kartice i custom ROM-a), S2 ili HTC One laggao. Dapače. I niti jedanput jedan od ovih problema o kojima je čovjek naveo.

Može se pričati o prednostima za development neke platforme, ali to su tak idiotarije jer će svejedno uvijek razvijati aplikacije za popularne platforme koliko god bilo "inconvenient". Ako neće oni, netko drugi će zaraditi.

S obzirom o kakvom se postotku ljudi radi koji se žali na Android, mogu se samo lijepo nasmijati!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2013., 00:14   #33
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Malo Sailfisha-a na Nokii N950

http://www.youtube.com/watch?v=_RVQVtiL1os

Uglavnom, malo je komplicirano, ima learning curve ali je butter smooth na 3 godine starom hardware-u.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 00:21   #34
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Također + nisam imao burn-in na AMOLEDU koji je bio u S2, nije mi ni HTC Desire (nakon brže SD kartice i custom ROM-a), S2 ili HTC One laggao. Dapače. I niti jedanput jedan od ovih problema o kojima je čovjek naveo.

Može se pričati o prednostima za development neke platforme, ali to su tak idiotarije jer će svejedno uvijek razvijati aplikacije za popularne platforme koliko god bilo "inconvenient". Ako neće oni, netko drugi će zaraditi.

S obzirom o kakvom se postotku ljudi radi koji se žali na Android, mogu se samo lijepo nasmijati!
Ne vjerujem ti
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 09:59   #35
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Od tri trenutna vodeca OS-a uvijek bi izabrao Android jer je najblizi onome sto bih ja zelio koristiti.
No, uvijek zelim probati dobre alternative i volio bih da te alternative i koliko-toliko uspiju. Sailfish OS nece napraviti revoluciju niti pokoriti trziste, to je sigurno, ali i on moze imati mjesta na mobilnom trzistu ako se ovi iz Jolle pravilno postave i odrede neke realne ciljeve.
Uvijek ce biti entuzijasta (citaj, budala ) kao puno nas ovdje, koji zele isprobati nesto drugo, tim vise sto je to drugo kompatibilno s prvim.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 11:23   #36
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ne vjerujem ti
Nitko mu ne viruje.
Pogotovo kad je HTC Desire i S2 u pitanju.
Čak niti nakon teškog moddinga i custom ROM-ova.

Ali hej! njemu na veselje.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 12:42   #37
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
De pa meni je trebao s3 sa 4 jezgre da bi to glatko radilo, a nema ni toliko bloatwarea u pozadini. A svejedno zna zastekati ponekad. A Desire, kojeg sam takodjer imao, da ne lagga, hahahahah
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 13:21   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nema Desire kaj lagati sa čistim ROM-om + brzom SD kartuljom. S2 isto. To što ima hrpa nesposobnih ljudi nije moj problem Naravno da će raditi sporo kada im strpaš neki preteški app ili onaj koji nije optimiziran. Sam UI mi je letio na svkom droidu koji sam imao kao i velika većina appova.
  Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 13:55   #39
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nema Desire kaj lagati sa čistim ROM-om + brzom SD kartuljom. S2 isto. To što ima hrpa nesposobnih ljudi nije moj problem Naravno da će raditi sporo kada im strpaš neki preteški app ili onaj koji nije optimiziran. Sam UI mi je letio na svkom droidu koji sam imao kao i velika većina appova.
Aha, znači mob ne radi sporo sam od sebe, nego tek kad koristiš aplikacije i switchaš se među njima?

A pa šta odma ne kažeš!!?

Glupi developeri!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 14:05   #40
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Vjerovao ili ne neki ljudi se usude i pokrenuti aplikacije, a ne samo listati po njihovim ikonicama
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2013., 14:09   #41
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ako vec kupim mobitel od 500€ onda neću da se od mene očekuje da imam jebene doktorate iz korištenja androida. za tolke pare, ne da bi trebal, nego MORA raditi out of the box fluidno, brzo, stabilno sa minimalnim bugovima.
bolje da nema neku mogućnost, nego da to radi polovično

i btw. ako pljujem tolke pare hoću biti nesposoban.


i opet se tema zavrtila u žešći OT
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 17:42   #42
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Aha, znači mob ne radi sporo sam od sebe, nego tek kad koristiš aplikacije i switchaš se među njima?

A pa šta odma ne kažeš!!?

Glupi developeri!

Glupi developer? Nema ti to moj prijatelju veze sa developerima. Barem u vecini slucajeva kod popularnijih aplikacija. Iz aviona je vidljivo da si fanboj, no ne moras biti bas toliki...

Ne shvacam u cemu je problem? Android laga, cak i onaj high end. Pa cak i S4 bez i jedne aplikacije instalirane. No da li je taj lag toliko nepremostiva prepreka da bi se taj mob koristio? Nije. I tu sva prica zavrsava.

Pa onda kupujte po svom gustu. No ovakve price da cak ni Desire ne laga nisu vise ni smijesne, vec krajnje zalosne.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 18:38   #43
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Zanimljiv koncept, nadasve, a i uređaj simpa izgleda...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 18:40   #44
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Android lagga, istina. Za mene je kolko tolko otvoren+community i ima mogućnosti kakve niti jedan drugi OS ne pruža. Kada se bude pojavila bolja alternativa,prelazim.
Možda kitkat promjeni na bolje sve, ipak je tu hrpa proizvodjaca i raznih njihovih UI-a koje treba prilagodit
Uglavnom čekam Nexus 5, manje vise niti jedan Nexus ne zajebava sa stock androidom
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 18:44   #45
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
isprobavanje os-a na par min je ko da ides jebavati s mlohavom cunom
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 19:02   #46
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
A da se držite teme ili će bit crvenih.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 13:31   #47
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Počeo drugi PreOrder Jolla telefona:
http://jolla.com/
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 14:06   #48
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ne vidim cijenu tog mobitela.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 15:48   #49
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
'For Finland'
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 18:40   #50
fangio
Premium
 
fangio's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 74
Evo nešto:

- Easy-to-use, gesture based Sailfish OS
- Android™ app compatible
- The Other Half expandability with changeable smart covers
- Qualcomm Snapdragon™ Dual Core 1.4GHz
- Ample 4.5" qHD (960x540) Jolla Estrade display
- 8MP AF camera with LED flash and 2MP front-facing camera
- User-replaceable battery (2100mAh, 3.8V, 7.98Wh)
- 16GB storage, 1GB RAM, MicroSD
- We target to ship by the end of 2013

Cijena je 400€ za FINSKU

http://thenextweb.com/mobile/2013/09...-well-as-apps/



"Essentially, the Sailfish OS can now run on smartphones and tablets that are produced for Android, which means device vendors that want to use Sailfish do not need to be limited to only Jolla phones. Jolla is also cooperating with app stores across the world to ensure Sailfish users can download Android apps seamlessly."
fangio je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 07:42   #51
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Previše para za takav komad hardvera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 20.09.2013. u 07:59.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 12:48   #52
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Previše para za takav komad hardvera.
Ovisi kako uzmes, nama je mozda puno, ali kad pogledas Finski standard dodjes do zaključka da je kod njih 400€=kod nas 400 kn
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 14:04   #53
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Sorry, ali za 400 EUR mogu dobiti Xiaomi Mi3 sa Snapdragonom 800 (trenutno najjači čipset na tržištu), 2Gb rama, 64Gb interne meme, 5" FullHD ekran i 2g. talijanske gare. Za 417 EUR se dobije Meizu MX3 sa Exynos Octa 5410 čipsetom i 32Gb interne. A njemu uskoro slijedi update s kojim će koristiti svih 8 jezgri istovremeno (sada koristi samo 4 u ovisnosti o opterećenju - ili 4 slabije Cortex A7 ili 4 jače Cortex A15)!
Kod nas na oglasniku kupiš nekorišteni S3 koji je hardverski ipak jači da navedenog Snapdragona 200.
Slažem se da je u cijenu uključen i razvoj OS-a, ali su upak trebali biti jeftiniji. Gledam mobitele sa Firefox OS-om i oni idu za smiješne pare. Jest da su slabiji, ali razlika u cijeni je prevelika za razliku u performansama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 17:08   #54
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovisi kako uzmes, nama je mozda puno, ali kad pogledas Finski standard dodjes do zaključka da je kod njih 400€=kod nas 400 kn
Da, samo kaj Finci imaju takav standard jer nisu glupi te vide cijene ostalih mobitela kod sebe i ne pada im na pamet kupiti ovo kad imaju bolje alternative
  Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 17:38   #55
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ne želim sad zvučat kao Jollin "brand manager", ali, sta se vi dvojica toliko pjenite?

Prvo i osnovno, ne traze svi najnoviji snapdreagon chipset, procesor sa 32 funkcionalne jezge, 128 gb rama, 1tb storagea i naravno GTX780m za vrtit igre. Za 95% korisnika je to nebitno.
Korisnici traže normalan telefon, poruke+pozivi, malo surfanja+mesengeri+mail, pristojan ekran+fotoaparat, solidna baterija i sl.

Druga stvar je sto ce 90% Finaca radje kupiti ovaj telefon je je izvorno R&D "Made in Finland", nego od talijana uzimati neki neprovjereni kineski uređaj. Nastranu papirne specifikacije.

Po tome sto vi tvrdite/pišete, nitko nikad nebi kupio iPhone, jer za te pare mozes kupit dva Xiaomija, ili milijon drugih boljih uređaja, ali praksa pokazuje upravo drugačije.

Poanta mog posta je da specifikacije na papiru+cijena obično nisu nikakvo mjerilo prodaje.

Sjetite se samo fame koja je nastala kod "1. hrvatskog smartphonea" tj običnog kineskog smeća brandiran od svima nam omiljenog hg spota. Rulja nahrila ko da se djele tople kifle.
Postoji dosta faktora, osim specifikacija i cijene, koje uvelike utječu na prodaju određenog branda/modela
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 17:43   #56
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Finac će onda kupiti svejedno Nokiju, ali ne, to nije točno nego će svejedno kupiti HTC, Samsung ili Apple. A po ovoj cijeni, tko bi htio neko neprovjereno smeće (što se tiče krajnjeg kupca) kupiti?

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 20.09.2013. u 17:50.
  Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 19:53   #57
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ja se ne pjenim, ali nikad ne bi dao 400 EUR za osrednji mob sa OS-om koji mi je totalna nepoznanica i zapravo je u fazi razvoja. Da je cijena 200 EUR, onda bi razmislio i možda ga uzeo iz znatiželje. Trebali su krenuti damping cijenom da privuku ljude i navuku ih na svoj OS, a ne stavljati ludilo cifru. Oni iza sebe nemaju nikakvo ime da bi mogli lupati takve cifre. Npr. Njoka je mogla imati takvu cifru kad je imala MS iza sebe kod izbacivanja WP7 moba. Koje zvučno ime ima Jolla iza sebe? Firefox je daleko poznatiji i zvučniji pa su izbacili mobove sa cijenom ispod 100 EUR. Prvu turu su prodali u roku 'keks'. Tako se to radi!

Slažem se da Fincu 400 EUR nije isto što i meni, ali je opet 400 EUR. I on može za tu lovu kupiti S3 - brand name mob, dobar hardver, provjereni OS, dobra podrška i skorašnjim updateom na 4.3 koji će mu donijeti neke fičure S4.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 20:07   #58
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Finac će onda kupiti svejedno Nokiju, ali ne, to nije točno nego će svejedno kupiti HTC, Samsung ili Apple. A po ovoj cijeni, tko bi htio neko neprovjereno smeće (što se tiče krajnjeg kupca) kupiti?
Kak možeš to reći kad proizvod još nije izašao? I imaš Youtube klipove gdje se jasno vidi kako radi njihov OS.

Za tebe Duke samo Android valja i po svemu ostalome kaj nije Android bacaš takve komentare...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 20:25   #59
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Kak možeš to reći kad proizvod još nije izašao? I imaš Youtube klipove gdje se jasno vidi kako radi njihov OS.

Za tebe Duke samo Android valja i po svemu ostalome kaj nije Android bacaš takve komentare...
Da? Van ovog foruma i sličnih koliko je ljudi čulo za taj OS? Što se tiče krajnjeg korisnika sve što nije Apple, Samsung, HTC, LG i slične firme je neprovjereno smetje. Davati bilo kakve naznake za mogućnost uspjeha tog OS-a nema smisla. Šanse imaju možda postati relevantni za 2, 3, 4 godine. (i to male šanse).
  Reply With Quote
Staro 20.09.2013., 20:30   #60
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da? Van ovog foruma i sličnih koliko je ljudi čulo za taj OS? Što se tiče krajnjeg korisnika sve što nije Apple, Samsung, HTC, LG i slične firme je neprovjereno smetje. Davati bilo kakve naznake za mogućnost uspjeha tog OS-a nema smisla. Šanse imaju možda postati relevantni za 2, 3, 4 godine. (i to male šanse).
Čemu onda ovaj thread i sudjelovanje u ljudi u njemu?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na