Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.02.2008., 04:36   #61
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A zašto bi svaki topic na tržnici na kojem je sve prodano/kupljeno/razmjenjeno morao biti lockan ? Tak svejedno onome koji otvori taj topic kasnije (nakon edita).

A gledati da je samo takav thread (na kojem je sve gotovo), lockan thread - to isto ne vrijedi.

A uleti...Ah, tu više nije važno jel stari ili novi član - to nema veze jer velika većina ostavlja ponekad baš bespotrebne postove (ponekad, baš, da budem prost - zaje*avaju). To bi se trebalo regulirati, no već vidim kako će to završiti kad se nekoga tako opomene...
Vuco je offline  
Staro 20.02.2008., 00:34   #62
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
A zašto bi svaki topic na tržnici na kojem je sve prodano/kupljeno/razmjenjeno morao biti lockan ? Tak svejedno onome koji otvori taj topic kasnije (nakon edita).
ofkors , samo u prvi red dodat prodano tak da kad se misem predje prek teme, dakle prije nego se otvori, da se vidi da je prodano
hash je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 21:12   #63
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Sto se tice trznice ja bih predlozio da se odvoje procjene od prodaje. kao sto su odvojene i zamjene i potraznja. malo mi je bedasto da svako malo netko trazi procjenu samo da mu ego naraste (kad vidi koliko mu komp vrijedi), niti ce prodati, niti ista slicno. nekak mi je logicno da onda neku podrubriku trznice za procjenu otvorite. eto prijedlog od mene...
alengrosevic je offline  
Staro 04.03.2008., 21:14   #64
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
ovo ti cak i nije tak losa ideja
maX je offline  
Staro 04.03.2008., 22:40   #65
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Najcesce iz procjene ide prodaja, u tom bi slucaju hrpe topica trebalo prebacivati iz procjene u prodaju, sto je po meni em previse posla, em besmisleno. Meni osobno takodjer idu na zivce procjene koje su same sebi svrha, a pogotovo one za Q6600, Asus P5k, 2xgiga rama, ono... sve relativno nove komponente. Ali za takve topice ionako ide lock po defaultu, pa po meni to i nije toliki problem. Ja bih osobno puno radije odvojio mobitele od komponenti ili cak skroz zabranio. Ali nije na meni da odlucujem...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 04.03.2008., 22:43   #66
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
pa di je problem

tko hoce procjenu najprije ju zatrazi na posebnom dijelu Procjene, kad dobi procjenu zatrazi lock topica i otvori na Prodaji novi topic sa prodajom... a starije procjene od 2 mjeseca bi se recimo mogle obrisat?
maX je offline  
Staro 04.03.2008., 22:49   #67
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Najcesce iz procjene ide prodaja,
U tom i je problem, previše je procjena na tržnici i onda se ekipa dosjetila ovoj fori:
stavi u naslov procjena i onda mu se post dosta puta bumpa dok on odma u prvi post napiše ponude na PM ili slično,
znači prodaje od početka a post mu relativno dugo stoji na tržnici.

Mislim da bi definitvno trebalo odvojit procjene jer ovako prodaje prebrzo idu na 3,4 str. koju rjetko tko čita
6Finger je offline  
Staro 04.03.2008., 22:51   #68
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Jedno je procjena otvorena zbog bumpanja, a drugo je procjena otvorena zbog realne potrebe za procjenom... ove prve se trudimo (barem ja) prepoznati i reci prodavacu da nakon sto dobije 2-3 procjene definira cijenu ili ce ici lock. Osim toga, svi imaju pravo napisati lijepi i informativni post i dobit 2 bumpa gratis
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 04.03.2008., 23:04   #69
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Neznam, dosta sam trgovao na tržnici ali zadnje vrijeme ostavim temu, dodjem sutra i vec je nemogu naci na 3,4,5 str. i sve zbog tih procjena, došlo je do toga da moraš komponente davat u bescjenje tako da bi se prodale odmah jer inace nemaš šansu, više nema smisla.
Koliko god se moderatori trudili lockati\brisati spam ove procjene guraju dole previše prodaja.
6Finger je offline  
Staro 04.03.2008., 23:06   #70
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
yep, trebalo bi to odvojit...

evo, ako vam treba pomoc mogu vam ja pomoc, konstantno visim na trznici tak da mi nebi bio problem
maX je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 23:22   #71
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma,ja bih odvojio i Procjene i mobitele(i sve ono što striktno nije vezano za računala kao takva,uključujući i lapove i sl. beskorisne stvari koje guše Tržnicu...).
Puristički(ji) pristup,dakle...



Ajd',ajd'...za ono prvo dvoje sam mislio ozbiljno
 
Staro 04.03.2008., 23:39   #72
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Vidim da su kolege maX i 6Finger shvatili sto sam htio reci. Npr ljudi procjenjuju komponente koje su relativno nove ako i ne netom kupljene u ducanu dok za to recimo postoji nabava. net. I da jos Super Unknown napravi "Recept", recimo, novo kupljeno u ducanu, odmah smanjite za 20-25% od najnoize cijene na nabava.net. za rabljene komponente pod garancijomstarosti do 6 mjeseci, 30-35% manje itd...
Jer s oprostenjem cini mi se kao ku***nje komponentama procjena tipa, procjenite mi quada i x38 maticnu, sa ballistixima na 1066 te 8800GTS 512, kupljeno prije tjedan dana, razmisljao sam o prodaji... I onda dolazi dosta reply-eva pa zasto to prodajes, novo je , odlicno radi i sve (i naravno vlasniku tih komponenti raste ego jer svi hvale njegov komp), zasto bi to prodao itd... Sve to rezultira da je njegov post konstatno na vrhu liste na prodaji, a lik vjerojatno niti nece prodavati komp. Samim time ljude koji nesto prodaju baca dolje, i nakon 12 sati si vec na drugoj-trecoj strani. Iz tih razloga bih stavio posebno procjenu, a i ovaj "Recept" koji u grubo davao sliku koliko taj hardver vrijedi otprilike na trznici. za finese bi trazili posebnu procjenu
nadam se da ste shvatili sto sam htio reci.
alengrosevic je offline  
Staro 05.03.2008., 15:42   #73
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
slažem se da se procjene odvoje jer ih je stvarno previše. novi sam na tržnici, ali nakon par trgovanja mi je odma palo na pamet to predložiti ali je alengrosevic bio brži.
ako bude podforum procjene, dosta ljudi će za novije komponente odma vidjeti po koliko se procjenjuju, pa možda neće niti pitati za procjenu, nego će odma stavit topic u prodaju sa konkretnim cijenama.
__________________

.
mbed je offline  
Staro 05.03.2008., 16:09   #74
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
slažem se da se procjene odvoje jer ih je stvarno previše. novi sam na tržnici, ali nakon par trgovanja mi je odma palo na pamet to predložiti ali je alengrosevic bio brži.
ako bude podforum procjene, dosta ljudi će za novije komponente odma vidjeti po koliko se procjenjuju, pa možda neće niti pitati za procjenu, nego će odma stavit topic u prodaju sa konkretnim cijenama.
e to je pravo razmisljanje, svaka cast
maX je offline  
Staro 14.04.2008., 11:16   #75
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
Ja isto mislim da bi trebalo odvojit prodaju s podforumima, jel primjera radi di bi bio ebay da ima samo computing...Imao bi 30 tisuca stvari za prodaju nesvrstanu....
Spoljarik je offline  
Staro 14.04.2008., 12:50   #76
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Našao si uspoređivati eBay s PCE-ovom Tržnicom? Bravo
Razer je offline  
Staro 14.04.2008., 16:57   #77
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
..nemam pojma, al zasto se ne brisu one teme na kojima su sve stvari vec prodane? ..samo bezze tamo stoje radi fore...
__________________
___________________
DjedMraz je offline  
Staro 14.04.2008., 17:17   #78
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor MaCiC Pregled postova
..nemam pojma, al zasto se ne brisu one teme na kojima su sve stvari vec prodane? ..samo bezze tamo stoje radi fore...
Već ti je Tor gore rekao - na forumu se ne brišu postovi jer nikada ne znaš kada će nekome zatrebati informacija koju sadrži neki post, pa čak i na tržnici (koliko god to nekima suludo zvučalo).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 14.04.2008., 19:56   #79
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Našao si uspoređivati eBay s PCE-ovom Tržnicom? Bravo
rekoh reda radi , da tamo nema svrstavanja bio bi kaos, a na PCEx je vec kaos
Spoljarik je offline  
Staro 14.04.2008., 20:21   #80
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Par pitanja, jel ima na ebay-u procjena, bumpanja, upozorenja neupućenima na previsoke cijene ?

Vjerujem da nema (iskreno, nikada se nisam zadržao više od 5minuta na ebay-u niti proučavao njegova pravila, tako da pitam jer me zanima). Oni imaju kategorije toliko detaljno jer im je to primarni (i jedini?) posao - posredstvo u trgovini. Ebay bi mogao usporediti sa plavim oglasnikom ili kupiprodaj. Uostalom, sumnjam da se na oglase na takvim site-ovima reagira kao kod nas (da nekoga zoveš doma/na mob i kažeš mu da mu je skup mob/matična/proc i da nemre toliko tražiti). Valjda me kužiš kaj hoću reći...

Neki članovi jednostavno žive na našoj tržnici i protiv toga se ne može. Komentari koji se ponekad (a u zadnje vrijeme i sve češće) pojavljuju znaju biti toliko glupi da je to nevjerojatno...

Zamisli samo koliko bi procjena bilo manje, kada bi se pregledavali stari postovi (ne trebaju se gledati postovi stari 3 godine) i eventualno drugi oglasnici. Mislim da nema čega se nije procjenjivalo. Ali, procjene su u modi, to su gratis bumpovi od drugih i protiv toga se ne može.
Pogledaj samo što je zadesilo oglasniku na Cafe-mobilu. Svaka čast dečkima na hrabroj odluci...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 23.04.2008., 18:31   #81
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Može prijedlog?

Hrpa ljudi dolazi samo radi prodaje svega i svačega te shodno tim tržnica postaje blago rečeno nepregledna.

Mislim da bi ovako nešto dosta olakšalo posao i moderatoru i nama koji pratimo to sve skupa:

1. Procjene izdvojiti jer je gadljivo koliko su "PiP" teme izbumpirane i pune raznih komentara pa se s tim ujedno i gube novi oglasi. Kome je do procjene, neka ide u svoj podforum, a ne ove pi*darije. Vjerujem da bi s tim i opadao broj procjena jer se procjenjuje sve i svašta što se prodaje 5 poruka ispod toga i vidi se koja je cijena.

2. Trebalo bi otvorit nešto poput "potrošačka elektronika" jer čitam i ne vjerujem što se sve prodaje. Od satelitskih antena, ciklokompova, mobitela, mp3 playera, televizija i sl. Još samo da netko prodaje Obodin frižider star 30 godina. Takva kategorija bi dobrano pročistila neke stvari.

Hvala na pažnji.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline  
Staro 23.04.2008., 18:53   #82
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor prljavi bluzer Pregled postova
Može prijedlog?

Hrpa ljudi dolazi samo radi prodaje svega i svačega te shodno tim tržnica postaje blago rečeno nepregledna.

Mislim da bi ovako nešto dosta olakšalo posao i moderatoru i nama koji pratimo to sve skupa:

1. Procjene izdvojiti jer je gadljivo koliko su "PiP" teme izbumpirane i pune raznih komentara pa se s tim ujedno i gube novi oglasi. Kome je do procjene, neka ide u svoj podforum, a ne ove pi*darije. Vjerujem da bi s tim i opadao broj procjena jer se procjenjuje sve i svašta što se prodaje 5 poruka ispod toga i vidi se koja je cijena.
Jel ti stvarno misliš da bi ikog tko dođe nešto prodat zabolila ona stvar što je par postova niže ista tema?
U biti čudim se kako ova tema nije dobila lock čim je krenula.Tržnica odlično funkcionira ovakva kakva jest i nema potrebe da se dodatno komplicira
žile je offline  
Staro 23.04.2008., 19:28   #83
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Jel ti stvarno misliš da bi ikog tko dođe nešto prodat zabolila ona stvar što je par postova niže ista tema?
U biti čudim se kako ova tema nije dobila lock čim je krenula.Tržnica odlično funkcionira ovakva kakva jest i nema potrebe da se dodatno komplicira
Not really.

Vidiš da i sama osoba koja moderira to sve skupa kaže da bi rado izbacio od tamo mobitele npr.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline  
Staro 26.04.2008., 21:08   #84
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Očitovanje admina molim..

Dosta je, stvarno mi je pun qlinac više tržince ovakva kakva je sada !!
Više nemoš ništa normalno trgovati, znam i sam nekad puknit spam no bože moj tko nije nikad...
i u nekim specifičnim situacijama to nije problem, bitno je ne pretjerivati i ne izazivati vraga...

Bezobraština novih, friških takoreći usera je stvarno uzela maha i tome treba stati na kraj jednostavnom
Nedemokratskom metodom ( kako @tor ili @jelc vole reći pa nek se sad primjeni ) tako što novi useri Neće
moći prodavati niti mjenjati bilo što na tržnici. Nema tržnice tko nije član foruma 6 mjeseci i amen !!

Nikakav broj postova iliti druga sranja, za 6 mjeseci idioti će ionako otić sa foruma a ono što valja će ostati
i prilagoditi se načinu na koji forum funkcionira.
Ako sam ikad nešto htio kupit od hardware-a uvjek sam prvo ovdje gledao jer ipak ako znaš da kupuješ nešto
od "ekipe" nije isto kao i sa oglasnika a ovdje je sad sve više i više prevara, muljatora i koliko god sad oni ispravni
vrištali i osjećali se prozvanim..., da.. 90% su to Novi useri - mlađarija !!
Svaka čast izuzecima ali ja ne vidim drugog načina za zaustavit srozavanja tržnice osim ukinuti je !

Molim da se razmotre i daju na glasanje, anketu sljedeće stavke:

1: Nema tržnice ako niste član 6 mjeseci i ako ste u tih 6 mjeseci popili ban, produženje još 3 mjeseca.
2: Sve mlađe članove koji su do sada bili pohvaljeni u trgovinama izuzeti iz gornjeg prijedloga.
3: Mlađi članovi koji nisu pohvaljeni a trgovali su, mogu upast samo uz preporuku starijeg člana koji će
isto popit ban sa tržnice ako ovaj što ga je preporučio usere a da nije ispravio grešku !
4: Trajni ban sa Tržnice za bilo koga tko je napravio prevaru a da ju nije ispravio !

Da ovi friški nebi sad seruckali... da se razumijemo, ima i u matorih konja prevaranata ali 90% je to mlađarija
iliti novi useri i ako se tome stane na kraj lako će se sa onih 10% obračunat.
stuc je offline  
Staro 26.04.2008., 21:22   #85
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Ma još je najbolja i ona zadnja opcija koju je Tor čini mi se jednom rekao, tržnica nek bude kao i oglasnik, ostaviš post u kojem prodaješ i kontakt pa ko se javi javi, bez komentara cjene i sličnog (tako nekako je bila original rečenica )
Lud76 je online  
Staro 26.04.2008., 22:02   #86
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Slažem se sa Stuc-om, ali mislim da nije problem samo u novim članovima. Da li je potrebno da na svaku cijenu izvan nekih normalnih okvira, javi 10 ljudi koji ce mu reci da je preskup?

IMHO, samo moderi kao SU ili Vuco bi trebali bacati takve komentare. Ja bih zabranio "dobronamjerne" komentare cijena ostalima.

Ali slažem se da je tržnica problem, ili oštrije kažnjavati spam ili to na neki nacin dovesti ju u red. Bilo kakav (dokazani) zaheb na tržnici - bannana s foruma.

Ako se novim clanovima zabrani tržnica, biti ce puno manje prometa ...a ne znam da li je to dobro ili loše.

EDIT: Ako smijem dodati nevezano za temu, mislim da su moderi preblagi i da bi se infrakšni trebali češće koristiti. Ja sam bar 10ak puta ga zaslužio pa ništa...a vrijeđanja, trollanja i sličnih radnji ima dosta.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 26.04.2008. u 22:13.
Gilbert5 je offline  
Staro 26.04.2008., 22:15   #87
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
IMHO, samo moderi kao SU ili Vuco bi trebali bacati takve komentare.
A po cemu su to oni meritorniji od ostalih "dobronamjernika"?

Ako je moguce, zabranis follow up u threadu, "ogranicis" (vaspitnim merama u obliku moderatorskog ostrog oka) broj postanja istog oglasa u vremenskom periodu (svakih 3 dana, recimo), napravis bazu korisnika sa reputacijom i to je manje vise to. Svatko mora poceti kao "novi korisnik" - a pomocu ciste trznice i provjeravanja clana putem njegovog renomea mozes lako odvagnuti isplati li ti se trgovati s nekime ili ne.

Usput, moze li mi se javiti poluidiot sa Trznice koji brise moje postove iz samo njemu poznatih razloga.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 26.04.2008. u 22:55.
Bubba je offline  
Staro 26.04.2008., 22:41   #88
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
Vidim da se tu spominje mladost kao krivac sto i jest u mnogim slucajevima, ali ima i dobrih, ja imam "tek" 16 g i nikog nisam sjebo dosad a trgovo sam fijuuuu...Treba nesto napraviti s trznicom brzo, s tim se u potpunosti slazem
Spoljarik je offline  
Staro 26.04.2008., 23:48   #89
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Šta su sada neke povrede na tržnici uvedene, ispod broja postova ???



Citiraj:
Autor Bubba
Usput, moze li mi se javiti poluidiot sa Trznice koji brise moje postove iz samo njemu poznatih razloga.
Meni se danas javio SU i dobio sam infraction, bez nekog posebnog razloga (spam "samo sam postao da sam zainteresiran za neku robu, ali bilo je i većih spamova pa nisu se dobivali infractioni)

Citiraj:
Autor BladeRunner
Ma samo prodaj tu grafu i uzmi 3850/3870/9600gt/8800gt/8800gtx zavisi koliko para imaš i igraj.
Ako ćeš tako bilo bi dobro i napajanje promjenit.
link na cijeli thread
Npr ovo nije sankcionirano, nema uopće veze sa topicom, moj post je barem imao mislio sam uzet robu! NHF Blade.

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 27.04.2008. u 01:54.
Baja 001 je offline  
Staro 26.04.2008., 23:52   #90
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Gilbert5
IMHO, samo moderi kao SU ili Vuco bi trebali bacati takve komentare. Ja bih zabranio "dobronamjerne" komentare cijena ostalima.
Nažalost, ovdje se slažem sa Bubbom. Svatko može ostaviti komentar na cijenu. Ako je koliko toliko dobar - ostaje (pogotovo ako ga se potkrijepi cijenom iz nekog dućana). Danas je bio primjer kada je lijepo, nakon prodaje u kojoj je bila previsoka cijena, prvi je netko napisao post, da je cijena prevelika i dao link na nabavu u kojoj su bile barem 5 prvih kartica niže cijene.
Drugi je problem, što se (iz meni nepoznatog razloga) javilo još 10 ljudi sa istom stvari kao i ovaj prvi kojem je post ostao (znači, uvažili smo komentar). Ćemu, zar ne vide da je prvi komentirao i da je post ostao ?
Kada netko neupoznat sa cijenama dođe na taj post, vidjet će da ima novijih i jeftinijih, pa nek se odluči, hoće li kupiti novo iz dućana ili od čovjeka koji prodaje. Izbor ostaje na njemu...

Citiraj:
Autor Baja 001
Šta su sada neke povrede na tržnici uvedene, ispod broja postova ???
To su povrede (kartoni) koje bilo gdje možeš dobit, ne samo na tržnici. Ništa novoga, to je već s nama preko pola godine, taj sustav. Ne vidim zašto se čudiš ? Ionako nije prvi puta da si ih dobio
Citiraj:
Autor Baja 001
Meni se danas javio SU i dobio sam infraction, bez nekog posebnog razloga (spam "samo sam postao da sam zainteresiran za neku robu, ali bilo je i većih spamova pa nisu se dobivali infractioni)
Citiraj:
Autor Baja 001
link na cijeli thread
Npr ovo nije sankcionirano, nema uopće veze sa topicom, moj post je barem imao mislio sam uzet robu! NHF Blade.
Prvo, napisao si da te zanima predmet na prodaji. Gdje bi došli kada bi svi pisali postove da ih nešta zanima ?
Što se tiče Blade-ovog posta, zašto ga nisi prijavio kad ga već tu spominješ ? Svima je lakše nešta napisati, nego samo prijaviti post. Nisi jedini, ima takvih primjera i previše.

I umjesto da tu uplićeš druge usere i javno pitaš za svoje probleme, kada se dobro zna da sve žalbe, upiti, teh. problemi i problemi osobne prirode idu preko formulara koji je na ovom linku ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 27.04.2008. u 03:46.
Vuco je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na