Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.02.2008., 14:43   #31
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@tor ok, ima smisla, naravno donekle, ali ako ne optrećuje bazu ok. Ali ipak ne razumijem sta ce nekom oglas iz 2001 gdje se prodaje ploča cija je cijena onda bila 100 kn? Ovako izgleda kao da nema moderatora, kao da tu 7 godina nitko nije nista uredi-kao da je vrijeme stalo.Ljudi pa to je 7 godina, a znamo sta 7 godina znaci u PC svijetu.. ali nema veze.
Vjerujem da je vama svima vec dosta te trznice i da bi ju mozda i najradije zatvorili, ali sta je, tu je.. I vjerovatno nemate ni volje ni vremena za neka drstična poboljsanja..
Ali ako imate volju za nesto napravit, znate da uvijek i u svemu ima ima za i protiv, pa napravite anketu i ond se vidi koliko je clanova za nesto i protiv toga. pod ovim mislim na kategorizaciju. i ond odlučit da li ce se promijen provest ili ne. Napominjem, nista vas ne napadam, samo iznosim svoje misljenje.

Citiraj:
Jedni, koji kupuju, bi da se stvari kategoriziraju, drugi koji ostavljaju oglase vrište ne, ne, ne - a takvih primjera je nebrojeno.
Anketu i onda se fino vidi koliko je za, koliko protiv, zivimo u demokraciji i na kraju vi odlučite kako i sta. Ne vidim problem oko kategorizacije osim sto se ekipi kad prodaje vga, cpu, mbo ne da svaku pisat u svoju kategoriju..
naravno ponavljam NHF
srale7 je offline  
Staro 14.02.2008., 14:53   #32
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, onda si valjda vidio da je pitanje brisanja starih postova već bilo postavljeno (više puta) i odgovoreno na njega.

Zar ne?


I da, budući da nisi pratio kompletne razgovore o ustroju Tržnice nisi ni vidio da su neki prijedliozi prihvaćeni i da se koriste...drugi put pretraži malo i starije postove prije nego kaj raspališ o ovom i onom...
Priznajem, nisam jer ipak nisam toliko dugo. Pa ako ti nije bed da mi natuknes koje su to promjene predlozene i prihvaćene?

nije mi namjera bila po nikom raspalit, mozda to vama tako izgleda, ali stvarno NHF
srale7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2008., 15:18   #33
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Evo, kreni samo od osme stranice ovog podforuma...već budeš stekao dojam
Lijepo si uzmi sat vremena, pročitaj sve pa ćeš vidjeti i sam...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 14.02.2008., 16:26   #34
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Uglavnom, po meni glavna prednost što se nešta ne briše na tržnici su procjene i prijašnje prodaje - da se oni novi mogu informirati koliko šta košta, a ne odmah pucati novi topic sa procjenom nečega što se već valjda 10-20 puta procjenilo u zadnjih mjesec-dva. Samo što to rijetko tko radi. 50kn sim-tam nitko neće zamjerit ako se fula.

Uglavnom, smeta mi što rijetko tko editira post kad je prodao nešta, nego puca automatski novi post. Problem je što prikaz postova ide po vremenskoj "traci", a ima dosta lockova koji onda samo tamo bez veze stoje. To se rješava tako da moderatori, uglavnom ove zadnje postove, ako mogu, sa "Prodano, molim lock" merge-aju sa prvim ili zadnjim tako da se ostavi time stamp od tog koji je bio dan-dva ranije i onda topic automatski pada u red iza prve strane (naravno, kao što rekoh, sve ide po, kak bih to rekao - vremenskoj traci pa ovisi kada je zadnji thread bio). Rijetki editiraju sa prodano, a da ne pucaju novi post.

Opet, uvoditi to kao pravilo je glupost, ali je napomenuto da bi bilo prikladnije i bolje za zajednicu.

Neki dan sam uhvatio tržnicu da izgleda milina - svi threadovi sa pravilnim naslovima i tu i tamo pokoji post u njima. Nije bilo lockanih i bili su topici od par dana na prvoj stranici. Što znači - da se ipak može ostati dan-dva na prvoj (uz gro sreće).
Vuco je offline  
Staro 14.02.2008., 17:23   #35
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
je, neki dan je tržnica bila začuđujuće uredna....zapravo je sama tržnica još i u dobrom stanju s obzirom na veliko povećanje korisnika foruma i sam tržnice.

kad čovjek malo pogleda usprkosom svemu srž i bit pcekspert foruma nije previše oscilirala, tako da ja vjerujem da uz malo truda i tržnica može postati prilično uredna,

po mom mišljenju trebalo bi brisati, ne zatvarati već brisati sve threadove koji nisu u skladu sa pravilima uz objašnjenje autoru zašto mu je thread izbrisan, ukoliko to nije preveliki logistički problem naravno. tako će se svi vrlo brzo naučiti i držati pravila koja su vrlo jednostavna, a u konačnici dobra za sve. ovaj forum treba progres u svakom vidu, to je jedini način da se odupre ovim visokobuđetnim slinicima.

općenito sam mišljenja da bi trebali biti stroži prema newcomerima, ne iz razloga da se nad njima iživljava već da što prije nauče pravila ponašanja, pa da postanu i budu koristan dio naše zajednice

mislim da, ako ovaj forum želi opstati, je jedini način da u prvi plan gura kvalitativni dio svog sadržaja, ono na čemu je već izgradio stabilnu i čvrstu bazu. ovo se odnosi na sve dijelove foruma, a posebice na tržnicu koja je po prirodi stvari najosjetljiviji element
glista je offline  
Staro 14.02.2008., 17:59   #36
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Po mom mišljenju trebalo bi brisati, ne zatvarati već brisati sve threadove koji nisu u skladu sa pravilima uz objašnjenje autoru zašto mu je thread izbrisan, ukoliko to nije preveliki logistički problem naravno. tako će se svi vrlo brzo naučiti i držati pravila koja su vrlo jednostavna, a u konačnici dobra za sve. ovaj forum treba progres u svakom vidu, to je jedini način da se odupre ovim visokobuđetnim slinicima.
Brišu se oni threadovi koji nisu po nikakvim pravilima. Ali ono, to baš mora biti koma thread
Lock kad nešta nedostaje (naslov, cijena, garancija - "tri kralja" ).

Problem kod brisanja pa obavještavanja člana da mu je nešta pobrisano jest doista neostvarivo. Čak i da se šalje nekakav template, opet je to previše posla. Zašto ? Jer velika većina, od kojih 99% nije pročitala niti osnovna pravila foruma niti tržnice se voli podosta prepirati preko PM-a, a onda to uzima i previše vremena (naravno, mod ne može staviti nekoga na ignore ili ga odhebat jer eto - ovaj neće slušati nego tupi svoje; a i kad ti počnu po familiji recitirati, opet ne smiješ "puknut"). Recimo, da će ti se od 10 ljudi, razgovor sa 80% njih razviti u razgovor od više PM-ova.
Neću reć da se ne dogodi da i mod pogriješi. Naravno, ne ću niti spomenut koliko puta se meni dogodilo da za*ebem neš. No, tko god se javio na PM, uvijek, ali baš uvijek se ide na njegovu korist.

Hebiga, tržnica je, kako si i sam rekao -najosjetljivija jer se bavi razmjenom dobara i novaca. A novce nitko ne voli gubiti niti imati problema s njima.
Vuco je offline  
Staro 14.02.2008., 20:05   #37
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jao što volim prodavati hw

Build by Ati - ljepotica sa obujmom RAM - a 64 DDR
[COLOR=#018D25 ! important]Radi[/color] ko urica i " hiče " slike na predočnik kristalnom čistoćom i
filigranskom preciznošču.

Beba se prodaje za kakovih 750 Kn...

Ako netko treba molim lijepo, samo vi dajte

__________________
-->
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Uglavnom, po meni glavna prednost što se nešta ne briše na tržnici su procjene i prijašnje prodaje - da se oni novi mogu informirati koliko šta košta, a ne odmah pucati novi topic sa procjenom nečega što se već valjda 10-20 puta procjenilo u zadnjih mjesec-dva. Samo što to rijetko tko radi. 50kn sim-tam nitko neće zamjerit ako se fula.

Uglavnom, smeta mi što rijetko tko editira post kad je prodao nešta, nego puca automatski novi post. Problem je što prikaz postova ide po vremenskoj "traci", a ima dosta lockova koji onda samo tamo bez veze stoje. To se rješava tako da moderatori, uglavnom ove zadnje postove, ako mogu, sa "Prodano, molim lock" merge-aju sa prvim ili zadnjim tako da se ostavi time stamp od tog koji je bio dan-dva ranije i onda topic automatski pada u red iza prve strane (naravno, kao što rekoh, sve ide po, kak bih to rekao - vremenskoj traci pa ovisi kada je zadnji thread bio). Rijetki editiraju sa prodano, a da ne pucaju novi post.

Opet, uvoditi to kao pravilo je glupost, ali je napomenuto da bi bilo prikladnije i bolje za zajednicu.

Neki dan sam uhvatio tržnicu da izgleda milina - svi threadovi sa pravilnim naslovima i tu i tamo pokoji post u njima. Nije bilo lockanih i bili su topici od par dana na prvoj stranici. Što znači - da se ipak može ostati dan-dva na prvoj (uz gro sreće).

Da, ali oglasi iz 2001.. to dođe kao vremenski stroj..

kao naprimjer:

Citiraj:
Radeon 8500

Jao što volim prodavati hw

Build by Ati - ljepotica sa obujmom RAM - a 64 DDR
[COLOR=#018D25 ! important]Radi[/color] ko urica i " hiče " slike na predočnik kristalnom čistoćom i
filigranskom preciznošču.

Beba se prodaje za kakovih 750 Kn...

Ako netko treba molim lijepo, samo vi dajte

__________________
srale7 je offline  
Staro 15.02.2008., 13:14   #38
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nema smisla brisati stare postove...
Otidi na XS i pogledaj dal oni brisu. A pokrivaju cijeli svijet sa svojim forumom, i imaju 16.5 puta vise korisnika od pce...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 15.02.2008., 18:36   #39
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor tor Pregled postova

E da, od sad postovi na tržnici se ne broje...
Jako, jako dobar potez.
Možda bi trebalo staviti da se vidi na tržnici. Spam i nepotrebni komentari će se sigurno smanjiti.
__________________
Don je offline  
Staro 15.02.2008., 19:25   #40
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504