Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2008., 01:47   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Da ne duljim previše jer je prekasno, slažem se da se nešto mora poduzeti. Mene osobno najviše živcira stalno opominjanje na nedostatak konfiguracije, loš naslov, postanje nekoliko puta za redom, nestrpljivost,... Tu i tamo se zalomi netko s traženem ilegalnih sadržaja, ali nije strašno.

Mislim da bi se na prvom mjestu trebalo uvesti popunjavanje opcije Moj komp jer to je ono što se očekuje od svih nas. Ako ne to, barem u sig u kratkim crtama sve napisati. Kao kad dođete kod zubara, kažete da vas boli zub, a ne kažete koji vas boli pa vam lik izbuši sve zube i na kraju ne popravi onaj koji vas muči. Tako i ovo...

Drugo, neki kratki kviz je isto obavezan. Par pitanja o informatičkom znanju je dovoljno. Recimo, koliko se razumijete u hardver/softver, znate li što je procesor, napajanje, matična ploča, radna memorija (RAM), tvrdi disk, grafička kartica pa onda dalje znate li točno što imate od komponenata u svom kućištu,... Moglo bi se još nabrajati, ali nemam baš vremena. Kad se kviz ispuni, u profil tog člana se stavi što zna, a što ne zna i prema tome odredi kakva je osoba i koliko zna. Naravno, ako je tako nešto uopće moguće napraviti. Vjerujte, meni je žao kad nekoga nešto pitam ili kad isti ne napravi ono što se od njega traži pa se obrušim na njega s pravilima, ključanjem tema i slično, a ne znam da ista osoba ne razumije što se traži od nje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 07:44   #32
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ovaj kviz mi ne izgleda izvodivo, a i djeluje mi nekako diskriminirajuće. Bar mi tak zvuči na prvu loptu.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2008., 08:25   #33
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
istina da zvuči malo diskriminirajuće, ali mislim da bi to bio najjednostavniji način (ne mislim na tehničku stranu) da se nove članove nauče osnove npr. pitanje: "Piratstvo na ovom forumu je dopušteno: DA/NE" i ako stavi DA - izbaci "grešku" da je odgovor netočan i već bi se tu u startu eliminirale sve teme potrage za ključevima, crackovima i sl.

a sad koliko je to izvedivo sa tehničke strane - neznam
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 08:45   #34
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Evo bas to sto svebee kaze.

Kviz je JEDINIO pravo rijesenje. Mislim ovo je ipak pcekspert forum i ako neznas kako maticna ploča izgleda... Onda imho nemas tu sto raditi. Forum.hr isto ima informaticku sekciju...

Dobro ok, to je nesto sto bi ja napravio, al ovaj dio za piratstvo je difinitivno dobra ideja.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 09:11   #35
Bigdaddy
Home of The Brave PCE :))
Moj komp
 
Bigdaddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 97
Sve je ovo OK kaj vi tu pišete , ali ima jedan mali problemčić pogotovo uz onaj prijedlog da bi trebalo imat 100 postova. Npr. ja sam tu pa ima već godina i više i kao što se vidi imam mali broj postova i to uglavnom na tržnici , ali to nije zato kaj ja ne želim pomoć niti sam tu samo radi trgovanja nego zato kaj neznam tolko kolko znaju neki ljudi tu i onda niti ne odgovaram na postove jer znam da ima puno boljih odgovora od onih koje ću ja dat. E sad daleko od toga da ne čitam postove i ne pratim forum , pa da nema onih stickya još bi uvijek znao samo komp upalit hehe , a da ne pričamo da svaki savjet iskoristim pogotovo kod kupovine a i kod popravaka i zato je ovaj forum predobar! možeš nać čuda samo treba potražit . I zato bi molio da se ne traži preveliki broj postova jer mogao bi ja sad tu nabit neznam kolko ali kojeg bi to smisla imalo? Kaj bi sad trebao spamat bezveze i pisat gluposti samo da bi mogao koristit tržnicu? Glupost po meni koju ne odobravam. Zapamtite ima ljudi kojima ste puno pomogli ni neznate kolko (da se sad svima ne zahvaljujem ,a koji nemaju taj fond znanja da bi pomagali drugima. Zato nek bude ovak kak je i ostanite najbolji!


LP Bigdaddy
Bigdaddy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 09:47   #36
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Mislim da ne treba uvoditi min broj postova za oglašavanje na tržnici. Osobno ioanako ne bih baš kupovao od najnovijeg člana, bez obzira na broj postova.
Kviz ne bi trebao sadržavati pitanja o znanju hardware-a ili software-a već o poznavanju pravila ovog foruma. Ne vidim zbog čega ne bi imali članove koji ne znaju kako matična izgleda, tu su da nauče.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 11:48   #37
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor drupci15 Pregled postova
sto se tice trazilice, slazem se da je neupotrebljiva (barem meni)
Ja sam isto par puta pokušao nešto naći u tražilici da ne otvaram bez veze novu temu, ali nikad nisam u tome uspio... Ne valja vam to.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:11   #38
_Matej_
Chaotic
Moj komp
 
_Matej_'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 212
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Ja sam isto par puta pokušao nešto naći u tražilici da ne otvaram bez veze novu temu, ali nikad nisam u tome uspio... Ne valja vam to.
Ne valja zbog toga što ima previše istih/sličnih tema i naravno da je teško naći onu u kojoj pišu korisne stvari. Da se ne otvara za svako pitanje nova tema (npr. 8800GT/HD3850) već da je sve na jednom mjestu bila bi tražilica puno korisnija.

Također treba znati koristiti tražilicu. Ja do sada nisam imao problema naći ono što me zanima.

Što se tiče teme, mini-kviz od par pitanja čisto da se vidi da li je korisnik pročitao pravila nije loša ideja.
_Matej_ je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:18   #39
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor _Matej_ Pregled postova
Ne valja zbog toga što ima previše istih/sličnih tema i naravno da je teško naći onu u kojoj pišu korisne stvari. Da se ne otvara za svako pitanje nova tema (npr. 8800GT/HD3850) već da je sve na jednom mjestu bila bi tražilica puno korisnija.
Vidiš kako si lijepo uhvatio bit problema iako si novi član za razliku od tvog drugih koji se nalaze kompetentnim samo prigovarati a krše pravila na svakom koraku. Pitam se samo da li su ih pročitali.

Vidim da nisi ni ti ispunio moj komp ali si zato upotri***io gumb u pravu svrhu
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:30   #40
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Kod mene je problem što tražilica jednostavno ništa ne pronađe. Onaj sistem tražilice na phpBB je najbolji, barem meni...

Ali da ne odlazimo previše u OT: Sviđa mi se onda ideja o kvizu ,ali zato prisilno popunjavanje "mojeg kompa" sucks.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2008., 12:39   #41
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Sviđa mi se onda ideja o kvizu ,ali zato prisilno popunjavanje "mojeg kompa" sucks.
"kviz" bi trebao onda biti vremenski ogranicen, jer npr. na pitanje sto je to cpu, wikipedia cuda radi........ tako da bi velika vecina novih clanova odma dobili mcsa ili cisco certifikate.....

"moj komp" smatram da bi se obavezno trebao ispuniti ako ne na taj nacin onda u gumb ili vise njih
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:46   #42
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
A što ako netko doma nema PC nego ide na forum sa faksa, posla i slično? Zar će onda taj dobiti ban jer nije ispunio "moj komp" ? Još uvijek mi nije jasno kakve sankcije su predviđene za korisnike koji to ne ispune...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:49   #43
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
A što ako netko doma nema PC nego ide na forum sa faksa, posla i slično? Zar će onda taj dobiti ban jer nije ispunio "moj komp" ? Još uvijek mi nije jasno kakve sankcije su predviđene za korisnike koji to ne ispune...
Fleks ce ti silovat kucnog ljubimca. Dvaput.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 12:55   #44
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
A što ako netko doma nema PC nego ide na forum sa faksa, posla i slično? Zar će onda taj dobiti ban jer nije ispunio "moj komp" ? Još uvijek mi nije jasno kakve sankcije su predviđene za korisnike koji to ne ispune...
Hoćeš li molim te prestati spamati ovaj thread? Toliko si protiv a stalno radiš gluposti, prvo si tražio sličice pa sad imaš nekakvu sliku u sigu... sve samo ne ono što se traži. Ne moraš ispuniti moj komp, ne moraš ništa, ne moraš ni biti na ovom forumu ako ti se ne sviđa.
Da ponovim jer očigledno ne čitaš, moj komp nije uveden da bi se netko smijao nečijoj konfiguraciji već da bi se smanjio broj pitanja i lakše pomoglo članu ako ima problem. Što se pak tiče članova koji nemaju svoj vlastiti komp, mogu to napisati u moj komp ili navesti podatke sa kompa sa kojeg većinom pristupaju forumu.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Fleks ce ti silovat kucnog ljubimca. Dvaput.
Eto dobre ideje
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 13:00   #45
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Hoćeš li molim te prestati spamati ovaj thread?
Ohladi striko! Što se nisi istresao na ovog gore (Bubba) koji je ispalio pravi spam, nego se na meni prazniš? Pitao sam što će biti sa ovima koji iz XYZ razloga ne popune "moj komp"? Ne vidim razloga da mi držiš prodiku o spamu jer je ovo pitanje bilo sasvim vezano za temu.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline