Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2008., 23:25   #1
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Obveze novih članova

Već smo nebrojeno puta imali sličnu temu, no u zadnje vrijeme sam već sam sebi dosadan o tome da prije prvog posta pročitaju pravila, ispune profile, moj komp, koriste tražilicu... Vidim također da nisam jedini u konstantnom opominanju/molbama da novi članovi to učine. Očigledno da apeli i zaključavanje novo otvorenih tema nema velikog učinka i da je želja za prvim postom prevelika (dobro možda je nekom i panika pa traži pomoć što prije) te imam jedan, nadam se vrlo lako ostvariv prijedlog.

Uvođenje obveze ispunjavanja profila i opcije moj komp prije nego se dozvoli prvo postanje a kamoli otvaranje nove teme. Možda i nekakav timer kod automatskog otvaranja pravila?

Isprika na ponovnom otvaranju teme ovakvog sadržaja.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 23:29   #2
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
To je istina! Možda bi ovako nesto trebalo u sticky kao obaveza novim clanovima.
pipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2008., 23:38   #3
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ma bilo bi bolje da odma imaju upute kako to sve napravit a da ih ne mogu skipat dok to ne naprave, e ne prvi post @ PCE pomozite napajanje komp se ruši, a ono nigdje konfe!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 23:48   #4
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Spasite PCEkspert - koristite tražilicu
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 23:49   #5
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Dodao bih da je upravo najčešće prvi post novog člana pitanje. Vrlo rijetko se netko registrira da bi nekom pomogao ili da bi o nečemu raspravljao da ne kažem bio koristan. Ako već žele korist/odgovor onda bi bilo lijepo da ulože to malo truda jer traže trud od ostalih članova. Još se poslije čude zašto su svi takvi i nitko im ne odgovara. Moderatori već imaju pune ruke posla i svaka im čast na trudu.

Dodatak mom prijedlogu, ako novi član preko k. ispuni obvezu (stavi nešto bez veze pod moj komp ili profil tek toliko da ide dalje) odmah kratkotrajni ban sa generičkom porukom zašto ga je dobio sa linkom ili textom pravila.

Edit: Nemojte me pogrešno shvatiti, ne mrzim nove članove a ni one stare Ovo je zapravo za dobrobit svih nas. Novi će prije dobiti odgovor, stari će imati manje razloga za ignoriranje i živciranje a moderatori bi mogli imati više vremena.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 23:57   #6
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Možda bi ovako nesto trebalo u sticky kao obaveza novim clanovima.
Novi članovi ne čitaju stickye, novi članovi nemaju obaveza, novi članovi traže, traže, traže i samo traže. Kad ne dobe i to u njima prihvatljivom vremenu, onda im je forum za qrac, stariji forumaši samo prigovaraju, žale se kome stignu i na kraju opet traže.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 07:40   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ajmo ispočetka.
Stuc, molim bez vrijeđanja. Fleks je duša od čovjeka, samo voli to skrivati.
A što se tiče novih članova - slažem se s vama, i ja bih najviše volio kada bi mogli svako novog člana za rukicu i provesti kroz cijeli forum, pravila, pokazati ovo se radi ovako, ono onako itd...No, kao što vidite to i ne ide. Što zbog ljudske naravi, što zbog vjetra u kosi, što zbog promaje u glavi. Jbga. Svaki novi član automatski dobije PM i mail od mene, s ispisanim pravilima u par osnovnih crta, uljudno zamoljen da ih se pridržava, za njegovo dobro itd. Neki od njih mi odgovore na PM "hvala na dobrodošlici, proučio sam pravila, sve jasno i ti su uglavnom i OK. Ovi drugi jednostavno izignoriraju taj mail i udare po svom. Neki dobiju brzo ban, neki postanu odlični članovi itd. Nema pravila. Koliko god stvari stavljali pred nove članove da moraju pročitati, pridržavati se itd. - toliko oni mogu to u jedan klik miša od***ati tak da...Sve na kraju ostaje na moderatoru koji onda čisti, prebacuje, editiira itd...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 08:14   #8
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Koliko je horzi komplicirano napraviti ovo:

Uvođenje obveze ispunjavanja profila i opcije moj komp prije nego se dozvoli prvo postanje a kamoli otvaranje nove teme. Možda i nekakav timer kod automatskog otvaranja pravila?

p.s.
Čini se da sam propustio određeni broj postova?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 08:34   #9
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Mislim da je od timera bolje rješenje neki obvezni mini-kviz prije zavrsetka registracije, koji ce provjeriti da li je novi clan zaista procitao pravila....
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 08:41   #10
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Mislim da je od timera bolje rješenje neki obvezni mini-kviz prije zavrsetka registracije, koji ce provjeriti da li je novi clan zaista procitao pravila....
Jako dobro! Obavezno ispunjavanje moj komp i profila te mini kviz prije prvog posta.

Edit: Zašto inzistiram na ispunjavanja moj komp? Već sam napisao ali očigledno treba ponoviti. Zbog toga što većina novih članova dolazi na forum nešto pitati (imaju problem, kupuju novi procesor, grafičku, memoriju...) a bez poznavanje njihove konfiguracije nije moguće dati odgovor. Zbog toga takvi postovi najčešće imaju oblik:
- 1. post pitanje
- par postova starijih članova sa pitanjima o konfiguracji
- nervozan odgovor novog člana u kojem šturo navodi komponente
- opet par postova sa pitanjima o detaljima
- pa opet novi član... i tako tema završi zaključana a član bez odgovora.

Zanimljivo je da novi članovi misle da će brže dobiti odgovor i da im se čekati možda i cijeli dan ili više da ga dobiju a mogu pretraživanjem ili čitanjem stickija naći odgovor puno brže.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 09.01.2008. u 09:30.
LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 08:44   #11
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Tor hvala

ajde da se malo raspise...

Buduci da sam forumas sa kolkim tolkim stažom, dozovlit cu si da napisem onako neko osobno iskustvo. Aktivan sam na dosta foruma, konkretno 4 strana i 3 domaca. Uglavnom 2 engleska striktno vezana uz aute, gdje su forumasi stariji i recimo ozbiljniji i 2 američka vezana uz računala. Od domacih PCE, links i jedan vezna uz aute. PCE je bio moj prvi forum. Sjecam se kolko sam u pocetku bio ''zbunjen''. Ono nekuzis nista. Nije da mi je tematika bila nepoznata, nego sam koncept foruma mi je bio novi i nisam bas znao par dana sto, gdje i kako. Mislim da je tako svima. Sad svojih prvih postova se bas i ne sjecam, al znam da nisam bio nista bolji od drugih, al da sam bas bio totalna panjina, mislim da nisam. Dobro to je sad relativno. treba uzet u obzir da je to bilo prije 4 godine. Nedugo nakon toga (par mjeseci) smo sam fisher i ja pobrali svoj prvi ban. Tocno se sjecam. Rak je kupovao gitaru za maskare. ja sam uletio da kupujem cinele, a fisher mislim da je uletio sa tim da kupuje flautu. Naravno da smo spamali ko zadnje budale i smijali se jos vise. Naravno pobrali smo bananitose. Totalni lom .

uglavnom tada sam si zapamtio sto mi je mitzek tada rekao. Fleks, i ja sam bio ko ti nabrijan i spamer, bez obzira sto sam starac za tebe, ali sam se smirio. Tocno to mi je reko. Tog se uvjek sjetim. Kasnije sam se regao na links i to mi je bilo u pocetku bezveze u odnosu na PCE i nisam puno to pratio. Tamo je uglavnom bila ekipa koja nije znala ukopcati optiku. Na pceu je bila advanced ekipa. Sjecam se skyevih postova ko jucer. Pregenijalni su bili.

Onda sam nakon nekog vremena poceo primjecivati (cca nakon godinu i pol) novu ekipu koje prije nije bilo koja je bila strasno, strasno bahata i nabrijana. Naravno da sam se u zorro stilu obrusavao na njih i radio gdje god sam mogao sprdnju od njih. To je tu i tamo rezultiralo nekoliko dnevnim banovima. Zahvale Bobi, dragi, neni i opteronu jos jedno . Onda sam dok sam bio u tim banovima poceo proucavati links. Ajme meni majko mila. To je bio bozic za mog prijatelja Rendulu i mene (bobi & rudi strike back). To su mi bile mozda najsmjesnije scene u zivotu. Pol jedan u noci. Tomo, Rendula i Fleks kuju plan kako konstruktivno sprcat Dragu i Nenu. Majkemi... strasno... . Po danu slike skupljamo po noci radimo diverzantske napade kad moderi odu spavat. Ono daddy nestane sa ICQ liste, samo jedan drugome, otiso je spavat, otiso je spavat. Naravno do jutra vise niceg nije bilo. Jedno 20 postova totalnog pawna i nasmijane face mene i troll fighting unita. Strasno nesto. Uglavnom tamo je bilo strasno tesko popit ban zbog takve opravdane i casne svrhe, al eto presudilo je valjda to sto se dragec prijetio da ce prestat kupovat u linksu...

uglavnom da ne skrecem previse sa okvira teme ono sto mi je fascinantno da padobrance sa ''glupim'' uletima i totalno idiotskim postovima uspjevam naci samo na ova dva foruma. Na stranom forumu ako se zalomi jednom u 3 mjeseca. Neznam u cem je fora. Onako na auto forumu nisam nikad jos vidio da netko pita nesto sto je u stikiju. nema sanse. Ako se takvo nesto dogodi to je ono javna sramota i 3 dana zgrazanja. Svi se drze nekog reda, ima zafrkancije, al nema tog sto nervira.

E sad ovdje sam recimo skuzio sto dovodi do nereda. Uvjek na te nase drage nove clanove ili one malo starije koje polude netko reagira (obicno ja ) i to je onda raspasoj. Ja znam da kad procitam post koj nema veze sa mozgom moram komentirat i po mogucnosti napraviti totalnu sprdnju. Znam da nisam jedini i isto tako znam da ljudi obozavaju to citat jer me uredno zaspamaju na ICQu sa care. Da se razumijemo, meni to nije egotriping, nego cista zabava . Tako dozivaljam vecinu stvari. Neznam mozda sam kronicni ovisnik o smijehu. U svakom slucaju rijetko pocnem prvi. Ako pocnem, pocnem sa dobrim razlogom.

Uglavnom ono sto mislim da bi trebalo napraviti je uvesti 24 satnu zabranu postanja nakon registracije i obaveznu zabrnu postanja na trznici do recimo 100og posta. Usere koji te dobro izvrijedaju (kao chosen neki dan mene) prijaviti abuse sluzbi ili ih nazvati doma i reci starcima o cemu se radi. Nije mi jasno kako neki klinac sa 15 godina ima muda reci Jelcu, mitzeku i ostalim starijim ljudima koji su ozbiljni ljudi u godinama i treba ih postivati da su konjusine i slicno. obicno se tu spominju i majke. Stvarno bi jednog trebalo reda radi po guzici.

Pravila ko pravila su tu i netreba ih se sljepo drzati, uvjek je lijepo vidjeti da se ekipa slaze i da je forum ''živ'' , al neke ljude stvarno treba udaljiti.

Evo jos bi toga napisao, al pes je zivcan i moram ga odpeljat na pisanje, pa cu mozda kasnije napisati jos koju pametnu.

Nemojte odma drvlje i kamenje na mene.

EDIT: @paxton i lacy: To sam i ja jutros napisao za kviz, al mi je post obrisan zbog dopisivanja sa Štucom
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 12:18   #12
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
...obaveznu zabrnu postanja na trznici do recimo 100og posta.
mislim da je već bilo govora o tome prije, ali mislim da bi se ovdje dobio kontra efekt (barem kod većine) jer bi svi počeli pisat (čitati: spamat) ko ludi samo da dođu do tog određenog broja postova

inače slažem se sa LAcy da treba uvest obaveznu opciju Moj komp te nekako "prisiliti" članove da pročitaju pravila..možda je ovo dobra ideja sa mini-kvizom - čisto max: 5 osnovnih pitanja. u svakom slučaju, podržavam ideju
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:44   #13
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Kako pomoći novim članovima koji nalete na forum i nisu baš upoznati kako saznati koje sve komponente imaju u računalu.

Primjer je onih koji odu u trgovinu, plate npr 6000kn i vraga znaju što im je unutra? Ne dolaze svi novi članovi samo s pitanjima vezano uz hardver već ima i softveraša

Prijedlog je da kada treba prilikom registracije unijeti podatke o svom računalu da mu se skrene pažanja s nekakvim uputama od 3 - 5 slika kako to da napravi. Svi manje više koriste everest ali svi znamo da everest u demo verziji ne pokazuje sve podatke

EDIT: Nešto tipa WinAudit http://www.pxserver.com/WinAudit.htm
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 14:28   #14
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
od kada fleksonja reklamira ve-mil?

podržavam gore napisano o obaveznom ispunjavanju podataka, a ovo sa kvizom je lijepa ideja. možda bi se dao patentirati, nisam to nigdje vidio, a poprilično bi mogao uvesti reda.

sada samo postoji eventualna problematika realizacije ideje.

ovo sa minimalnim brojem postova je bez veze, samo će biti spama na lopate, a po mom mišljenju ne trebaš biti veliki računalni stručnjak i pomagati drugima da bi bio pošten trgovac... za to već postoje stickyji u kupovina threadu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 14:29   #15