Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.12.2012., 08:52   #331
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Nokije tek dolaze krajem prvog ili početkom drugog mjeseca u HR, tko će čekat
Neznam koliko se isplati čekat pored 8s, mob savršeno ugodno leži u ruci, 4" je rekao bi idealna veličina ekrana, i lijepo izgleda (osobno, one duple boje na 620 su mi djetinjaste). A sudeći prema trenutnim cijenama Lumia ne vjerujem da će biti ispod 2000kn, koliko i 8s košta (na njuškalu, redovito od ekipe koja ga je kupila na produljenje ugovora u vip-u.)
sh0kre je offline  
Staro 19.12.2012., 10:06   #332
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Ima Htc 8s po 1500kn na njuškalu...

Zanima me da li se 'ekskluzivne' Nokia aplikacije mogu downloadati s Marketplace-a i staviti na HTC ili Samsung npr. ?
gin.tonic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2012., 11:08   #333
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 19.12.2012., 13:10   #334
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ima Htc 8s po 1500kn na njuškalu...

Zanima me da li se 'ekskluzivne' Nokia aplikacije mogu downloadati s Marketplace-a i staviti na HTC ili Samsung npr. ?
Stvarno jebeno, ja prije tjedan dana dao 2k
sh0kre je offline  
Staro 19.12.2012., 16:18   #335
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
gin.tonic je offline  
Staro 20.12.2012., 10:29   #336
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Stvarno jebeno, ja prije tjedan dana dao 2k
bit će još jeftiniji ...
Xenon je offline  
Staro 20.12.2012., 10:56   #337
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
evo čitam malo o tom uređaju (HTC 8S):
Znači uređaj dolazi sa 4 GB interne memorije, od kojih 2 GB uzima OS, šta znači da između 1.5 GB -2 GB ostaje za korisnika, tj aplikacije, igre, mape itd. Naravno tu ima microSD kartica, no na nju se ništa ne može instalirati, ona je samo za dokumente, slike i pisme. WHAAAT? Pa to je ekstra sranje, instaliram 2 poštene igre i "no more space, please delete some applications".

Stvarno super. -.-
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.12.2012., 12:56   #338
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Music video napravljen s Lumiom 920 (zvuk na 80s vuče, nije loše)

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=fPf0y75IGgE
gin.tonic je offline  
Staro 20.12.2012., 13:43   #339
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Zvuk nije sniman mobitelom, koliko vidim, već ima nekoliko mikrofona sastrane.
Stvarno fino izgleda za mobitel.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 20.12.2012., 14:29   #340
croi1
Premium
Moj komp
 
croi1's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 253
Imam običan mobitel i sad namjeravam kupiti neki smartphone. Za oko mi je zapeo HTC 8S, no kako nisam baš jako upućen u to područje najviše me muči OS, koliko sam čitao po forumima ljudi se žale na WP te spominju probleme s aplikacijama i nedostatak istih.

Zamolio bih za komentar onih koji imaju WP, posebno 8S. Bilo bi odlično ako su neki od vas bili na androidu pa mogu prokomentirati razliku i dati svoje realno mišljenje, dojmove.
__________________
Pošteni trgovac: 17/17
croi1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2012., 18:57   #341
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Evo, nabavio 8S danas ujutro i ispregledo ga cijelog pa da bacim dojmove.

Sam uređaj je stvarno jako dobre izrade i kvalitetnog materijala, dizajn mu je također fantastičan, za sada ga ima samo u Domino boji (crni s bjelim ispod) kod nas. Zbog zaobljenih rubova dobro leži u ruci i gušt ga je držati. Ekran je 4" i čini mi se da je isto na visokoj razini, nažalost mogu ga usporedit trenutno samo s lošijima od sebe (ZTE Blade 3) ali vidi se da je dobre kvalitete, touch također radi fantastično. Zvučnik je neki prosjek nit tiši nit glasniji od večine, ali dobivene slušalice s uključenim Beats Audiom pojačane do kraja su stvarno glasne da se čovjek zapita za zdravlje ako tako sluša muziku. Naravno tu slijedi pohvala i za mobitel i za slušalice jer niti pri toj glasnoći zvuk ne gubi previše na kvaliteti, čak ni u trance i d'n'b glazbi koja je po ovom pitanju vjerojatno najzahtjevnija. Bateriju nisam za sad uspio procjeniti no mislim da će biti ko i večini smarphona, dan i pol normalnog korištenja. Kamera je isto prolazne kvalitete, minus je što nema prednju kameru što je dosta čudno jer je MS dosta naglašavao korištenje Skajpa na WP8.

E sad, operativni sustav tj. WP8 kojeg vjerojatno najviše zanima ljude ovdje. Nema smisla nabrajati šta je sve novog donio jer se sve može fino naći na netu tako da ću preći odmah na glavno, odnosno na multitasking (push) i aplikacije.

Model multitaskinga je ostao isti kao i na WP7, pritiskanjem back tipke se vraćamo korak nazad te na kraju tako zatvaramo aplikaciju, home tipkom vraćamo se na start screen, a aplikacija ostaje u backgroundu. Sve to divno radi ali otvorim Fejs, WhatsApp, neki dokument u Wordu i IE i već mi neće vračat tamo di sam stao nego radi resuming koji je fakat kratak no o samoj aplikaciji ovisi dal će to bit kao da se prvi put otvorila (kao WhatsApp) i će ipak nastavit (Fejs, IE...), vjerojatno je to do samo 512MB RAM-a no možda to i nije na kraju tako loše pošto se aktivna aplikacija uvijek izvršava maksimalnom brzinom, tj. ostatci u backgroundu je neće usporavat jer će se po potrebi gasit. Što se tiče samih push notifikacija, prije pejstani komentari s WhatsApp reviewa se ili odnose na WP7 ili su čista laž pošto WhatsApp radi stvarno jako dobro, znači push notifikacije su sređene i dolaze instantno. Da napomenem, WP7 je imao problema s njima i čim je aplikacija zbog sad spomenutog pseudo multitaskinga bila ugašena push poruke su kasnile, ovdje to nije slučaj jer ne samo da mi se WhatsApp bio ugasio u backgroundu nego ga nisam ni pokrenuo, znači upalim mobitel i s drugog pošaljem poruku koja se na 8S pojavljuje instantno i bez da se WhatsApp prije toga ikad palio. Znači push notifikacije RADE (i preko wi-fi i preko 3G), ko mi ne vjeruje snimit ću mu.

Što se tiče aplikacija sve s WP7 rade normalno, plus WP8 only kojih za sada nema puno, uglavnom nekoliko igrica i to je to za sad. Znači stanje marketa nije bajno, naspram Androida dosta lošije no ja ionako nisam nikad trpao mobitele aplikacijama tako da i tu pronalazim sve šta mi treba. Live tilesi također fino rade, nemaju onaj update cycle koji je bio na WP7 nego se updejtaju u realnom vremenu po potrebi, također third party aplikacije sada mogu (ako to i same podržavaju) stavljati obavjesti na lockscreen što je isto fini dodatak. Napokon se ne treba koristiti prokleti Zune te se mobitel normalno pojavljuje kao vanjska memorija. Jedini nedostatak koji mi sad još pada na pamet je nepostojanje file managera.

Evo nadam se da se se neke stvari oko WP8 razjasnile, ukoliko imate dodatni pitanja o mobitelu ili WP-u slobodno pitajte.

Zadnje izmijenjeno od: doky. 20.12.2012. u 19:07.
doky je offline  
Staro 20.12.2012., 20:27   #342