Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2008., 16:22   #1
pero_vk
Registered User
 
pero_vk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 20
problem s firewireom na nx 6325

bok svima!
prijatelj mi je donio laptop da mu instaliram win xp sp2 što sam ja i napravio i kada sam zvaršio s instalacijom svih drivera za taj laptop (hp nx 6325) koje sam našao ovdje http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=1093
jer on nije imao cd/dvd od laptopa, u device manageru su ostala dva upitnika: +unknown device:
-unknown device
-unknown device
ja sam mu vratio laptop s tim upitnicima i reko nek isproba pa da vidimo hoče li sve šljakati, jer se meni činilo da je sve ok, ali kad je on spojio svoju kameru na firewire rekao je da ju neprepoznaje a da je to prije radilo, u biti kao da firewire port neradi, ja sam ponovno instalirao win xp sp2 orginalnu verziju od prijatelja ali je sve ostalo isto, molim savjet, ideju, način ili šta već... kako bi se to dalo riješiti pa da laptop šljaka?
__________________
...I walk trough the valley
of the shadow of death,
and i fear no evil,
because i´m the meanest
motherfucker in the whole valley...
pero_vk je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2008., 16:43   #2
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Jesi probao da automatic nađe firewire, tj. da potraži na disku ima li drivere za to, ili možda na win update?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2008., 00:03   #3
igor106
čuđenje je početak znanja
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: on-line
Postovi: 52
igor106 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2008., 10:26   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
FW je vezan za drivere od ploče (čipseta). Bilo bi dobro da si stavio SS Device Managera jer ne znamo šta si sve stavio ni šta nedostaje. Imao sam u rukama jedno 10 komada tih 6325 i znao sam imati problema kod nekih sa LAN-om koji je radio ,ali je u Device Manageru imao žuti uskličnik.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 18:36   #5
pero_vk
Registered User
 
pero_vk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 20
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Jesi probao da automatic nađe firewire, tj. da potraži na disku ima li drivere za to, ili možda na win update?
jesam probao sam obadvoje, neće automatic kaže da nema drivera, a na win update, samo traži i traži i tako do u nedogled....
__________________
...I walk trough the valley
of the shadow of death,
and i fear no evil,
because i´m the meanest
motherfucker in the whole valley...
pero_vk je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 18:45   #6
pero_vk
Registered User
 
pero_vk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 20
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
FW je vezan za drivere od ploče (čipseta). Bilo bi dobro da si stavio SS Device Managera jer ne znamo šta si sve stavio ni šta nedostaje. Imao sam u rukama jedno 10 komada tih 6325 i znao sam imati problema kod nekih sa LAN-om koji je radio ,ali je u Device Manageru imao žuti uskličnik.
da znam da je vezan za drivere od čipseta, ali on nije dobio drivere od matične/čipseta s laptopom (neznam na koju foru kad uz stik od 8 gb dobiješ 5 dvd-a s driverima a da uz laptop od 5-6 milja kuna ne ali eto) pa sam sve drivere morao skinuti s neta s onog linka koji sam stavio! e da neznam šta ti znači ovo SS Device Managera ali što se tiče LAN-a radi i piše da radi i bežični također i blututh, i čitač otiska prstiju i usb i neznam šta više da gledam nepada mi ni jedna opcjia na pamet, u Device Manageru stoje ta dva upitnika pod unknown device i za obadva piše unknown device probao sam ih odinstalirati i onda nestanu ali pri slijedećem pokretanju ili scan for hardware change odmah se pojave i neznam...
__________________
...I walk trough the valley
of the shadow of death,
and i fear no evil,
because i´m the meanest
motherfucker in the whole valley...
pero_vk je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 18:53   #7
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor pero_vk Pregled postova
da znam da je vezan za drivere od čipseta, ali on nije dobio drivere od matične/čipseta s laptopom (neznam na koju foru kad uz stik od 8 gb dobiješ 5 dvd-a s driverima a da uz laptop od 5-6 milja kuna ne ali eto) pa sam sve drivere morao skinuti s neta s onog linka koji sam stavio! e da neznam šta ti znači ovo SS Device Managera ali što se tiče LAN-a radi i piše da radi i bežični također i blututh, i čitač otiska prstiju i usb i neznam šta više da gledam nepada mi ni jedna opcjia na pamet, u Device Manageru stoje ta dva upitnika pod unknown device i za obadva piše unknown device probao sam ih odinstalirati i onda nestanu ali pri slijedećem pokretanju ili scan for hardware change odmah se pojave i neznam...
smatram da je mislio na screenshot
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2008., 19:23   #8
pero_vk
Registered User
 
pero_vk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 20
evo skinuo sam drivere s ova dojnja tri linka, prvi neradi neznam kaže da nemam dovoljan pristup ili tako nešto, no uglavnom probati ću s ovim dojnjima pa ćemo vidjeti havala na pomoći, javim se kad isprobam!
__________________
...I walk trough the valley
of the shadow of death,
and i fear no evil,
because i´m the meanest
motherfucker in the whole valley...
pero_vk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na