Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2024., 12:26   #1111
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ne znam gdje bih pisao ali mali ot. Ima li netko miseva koji ulaze u kucu? Mi imamo podrum ispod cijele kuce i negdje ekipica ulazi. Nabaviti macku ili sto?

Bilo kakav savjet je dobro dosao. Iduci put kad sam doma idem prekopati svaki izvod za radijator i eventualno ta vrata za podrum. Nisam vidio nista gdje bih se mogao miskec zavuci, ali eto vise sam lud.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 13:25   #1112
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ako nabavite mačku za tu svrhu onda ju nikako ne smiješ hraniti kupovnom mačjom hranom.

Što se tiče prethodnog pitanja i krpanja raznih rupa meni u mom limitiranom iskustvu daleko najboljim se pokazalo elastično univerzalno ljepilo. Sve što sam time zakrpao nikada nije puknulo (za razliku od gipsa, glet mase i slično, koje sam možda i predebelo nanosio, istina). S time da sam uvijek kombinirao s impregnacijom.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 13:28   #1113
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Sve ovisi kolika je rupa. Nek okači sliku.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 13:48   #1114
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ako nabavite mačku za tu svrhu onda ju nikako ne smiješ hraniti kupovnom mačjom hranom.
mačka če posjest par komada i leč spavat
boliče ju ona stvar za ostatak ekipe

počni sa zamkama ak nečeš sa otrovom il nemožeš
JoZ@ je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 14:01   #1115
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ne znam gdje bih pisao ali mali ot. Ima li netko miseva koji ulaze u kucu? Mi imamo podrum ispod cijele kuce i negdje ekipica ulazi. Nabaviti macku ili sto?

Bilo kakav savjet je dobro dosao. Iduci put kad sam doma idem prekopati svaki izvod za radijator i eventualno ta vrata za podrum. Nisam vidio nista gdje bih se mogao miskec zavuci, ali eto vise sam lud.
Zamke ili ljepilo. Po vlastitom iskustvu, ljepilo je efikasnije. Dosta puta se zamka aktivirala, ali bez plijena. Kad uleti u ljepilo, više ne izlazi
P.S. Pogledaj i oko prozora. Vjerovao ili ne, meni je majstor prejeo stiropor i pur pjenu u kutu prozora. A prije toga me 2 tjedna pravio ludim dok je tražio izlaz.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 14:17   #1116
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Kad smo kod štetočina, kako da se ja riješim mrava? Radi se o onim jako sitnim žutim mravima. Zgrada, 3. kat, renovirao ove godine i niti jednog nisam vidio, a sada zadnjih 2 mjeseca ih vidim, većinom oko kuhinje.
Probao s onim zamkama u koje uđu pa odnesu otrov obitelji doma ali nije pomoglo...
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 14:23   #1117
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
kreni od toga da nemate ni mrvicu mrvica od kruha po kuhinji
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 15:29   #1118
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Kad smo kod štetočina, kako da se ja riješim mrava? Radi se o onim jako sitnim žutim mravima. Zgrada, 3. kat, renovirao ove godine i niti jednog nisam vidio, a sada zadnjih 2 mjeseca ih vidim, većinom oko kuhinje.
Probao s onim zamkama u koje uđu pa odnesu otrov obitelji doma ali nije pomoglo...
To se mora na nivou zgrade rijesiti.

Zivio sam jednom u velikoj zgradi i nisam ih se nikako mogao rijesiti. Znaci sve cistit iza sebe stalno i onda je jedino bio mir. I tad ih je bilo ali samo u prolazu. Pustis malo, evo ih opet.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 15:37   #1119
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
+1, ne ostavljati nigdje mrvica ni slatkoga po plohama. Ti zuti su navodno zajebani i ne mozes ih se rijesit "sam" jer ako ih ima susjed imat ces i ti. Navodno su mi mravinjaci pod tlom ispod zgrade i onda pice po vertikali.

Rijeseno vise manje uspjesno kad je pozvan cian, lokalna firma za deratizaciju i dezinsekciju, koja je na razini zgrade svim stanarima u stanu ostavljala nekakvo sredstvo na par mjesta, nekakve gel/kapljice iza frizidera, ispod kuhinjskih elemenata itd.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 15:51   #1120
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
evo vam raznih rješenja...
https://www.youtube.com/results?search_query=mice+trap


i nemojte počet sa ekološkom zaštitom životinja - miševi/štakori su štetočine koje prenose bolesti.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 18:30   #1121
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor JoZ@ Pregled postova
mačka če posjest par komada i leč spavat
boliče ju ona stvar za ostatak ekipe

počni sa zamkama ak nečeš sa otrovom il nemožeš
Mačke relativno kratko spavaju. I ako nisu gladne a ako se vole pohvaliti ulove pa donesu gazdi.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 18:50   #1122
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Čime popraviti žbuku oko prekidača na zidu nakon zamjene? Kutija je previše unutra pa se prekidač držao za žbuku umjesto za kutiju i s godinama se to istrusilo pa imam malu rupu pored novog prekidača. Novi prekidač ima dulje nožice pa se lovi za kutiju tako da više ne bi trebalo biti problema sa držanjem.
Stavi novu kutiju preko te stare, eventualno izreži poleđinu nove kutije ako stavljaš smart gadgete unutra i na kraju zagipsaj električarskim gipsom.

Citiraj:
Autor TomG Pregled postova