Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.03.2010., 16:26   #91
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Bit je da se smanji/onemoguci trgovanje onih koji su se registrirali na forum samo zbog trgovanja (clanova sa 0 postova)

Bio sam moderator na Trznici na cafe.mobil forumu, koji je isto ugasen bas zbog svercera i preprodavaca. Bilo je sve super sa nama "normalnim" clanovima, ali kad su se pojavili sverceri, sve je propalo. Normalno da nebih htio da se i ovaj ugasi pa se zato trazi razumno rjesenje i zato postoji ova tema.
Gdje je problem?

Svatko ima uvid u postove i datum registriranja...

...ne kupuj od takvih i mirna Bosna
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline  
Staro 12.03.2010., 16:54   #92
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Meni se sviđa Vip tržnica. Dakle, bez novoregistriranih članova.

Dobili bi niže cijene, nebi bilo preprodaje i ciganjenja, zavaljavanja poluispravne robe. Osobno nisam imao gotovo nikakvih problema sa trgovinom ovdje, ali mislim da su u zadnje vrijeme najveći problem cijene. Gotovo se izjednačilo sa plavim, njuškalom i newsima.
Gilbert5 je offline  
Staro 12.03.2010., 16:57   #93
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
ja sam kao novi član na tržnici imao loše iskustvo upravo sa starim članovima,čast iznimkama,iz hrpe postova koje oni imaju vidi se da su baš oni preprodavači,bilo bi dobro za nove članove da mogu samo stari trgovati između sebe
muhaqeri je offline  
Staro 12.03.2010., 16:59   #94
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Osobno nisam imao gotovo nikakvih problema sa trgovinom ovdje, ali mislim da su u zadnje vrijeme najveći problem cijene. Gotovo se izjednačilo sa plavim, njuškalom i newsima.
Cijene su u qrcu, jer ih ljudi većinom formiraju na procjenama, koje su pak takva komedija da to nije normalno. Tip traži procjenu za npr. X1950GT i to po njima vrijedi 150-200 kn, pa se traži procjena za HD 2600XT i to također vrijedi 150-200 kn. Onda se traži procjena za HD 3850 512MB i gle čuda, to na neku ludu foru vrijedi oko 200 do možda 250 kn. Ljudi pucaju cijene kak ih volja, a stvari na procjenama se namjerno procijenjuju na preniske ili previsoke cifre, jer to pojednicima odgovara. Znamo svi da se te iste komponente onda preporodaju po news grupama i ostalim on-line oglasnicima.

Da ne spominjem iditotizam kad se procesori poput mojeg procjene na 500 kn ili više, jer je to rijetkost i slične nebuloze. U dućanima novi Athlon II 240 za oko 400 kn, a ovi se trgaju oko starih socket 939 procesora koji su ionak lošiji od novih i jeftnijih modela. Opet i to nekome ide u korist, a bome ima i onih koji su se lagano počeli etablirati ko neka vrsta qrčevog autoriteta, pa se samo čeka njihov potpis ili "blagoslov" na već dane procjene. Muljaže prek IM programa i dogovore prek PM-a su tak jasne, pa ništ čudno da su cijene i procjene u qrcu. Sve ih maknuti s foruma po kratkom postupku, pa možda i dobite normalne cijene i poštenu Tržnicu. Do onda imate/imamo komediju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 12.03.2010. u 17:12.
McG je offline  
Staro 12.03.2010., 17:04   #95
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor muhaqeri Pregled postova
ja sam kao novi član na tržnici imao loše iskustvo upravo sa starim članovima,čast iznimkama,iz hrpe postova koje oni imaju vidi se da su baš oni preprodavači,bilo bi dobro za nove članove da mogu samo stari trgovati između sebe
A ti si? Neki veliki trgovac sa 8 postova
Quark?

No offense!
 
Staro 12.03.2010., 17:10   #96
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A ti si? Neki veliki trgovac sa 8 postova
Quark?

No offense!
ne ti si sa 2500
muhaqeri je offline  
Staro 12.03.2010., 17:15   #97
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
One more idea.

A da se tržnica uopće ne vidi ako nemaš X postova? Ergo nestala bi i sa public view-a foruma!

Citiraj:
Autor muhaqeri Pregled postova
Hvala!
 
Staro 12.03.2010., 17:23   #98
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Stvarno tu ima jako puno razno raznih prijedloga i misljenja, ALi vjeruejm da se samo jedan usvoji, znači jedna mjera, da bi vec bilo puno bolje nego je sad. Naravno 100% zastite nema, treba sa malo i sam stitit. ALi izgleda da od svega ovog nista
__________________

srale7 je offline  
Staro 12.03.2010., 17:24   #99
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
...
Slažem se u potpunosti s tobom.

U Vip tržnici bi trgovali samo mi koji se više manje znamo, nema nabijanja cijena. Ako ja tebi prodam nešto povoljno, onda očekujem da ćeš i ti meni uzvratiti uslugu i tako u krug. Normalno da tko drži do sebe, neće onda preprodati hardver na newsima za koju kunu više.

IMO, kriterij je ok 200-500 postova (bez procjena), ili 1-2 godine "staža".
Gilbert5 je offline  
Staro 12.03.2010., 17:25   #100
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
One more idea.

A da se tržnica uopće ne vidi ako nemaš X postova? Ergo nestala bi i sa public view-a foruma!



Hvala!
dječja posla,bok
muhaqeri je offline  
Staro 12.03.2010., 17:30   #101
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Treba banirati sve koji imaju manje od 4,000 postova.
centaur je offline  
Staro 12.03.2010., 17:32   #102
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Iskreno, više se ni ne sjećam koji po redu topic "moj prijedlog za tržnicu" lockam nakon istih ideja, istih prepucavanja, istih sranja. Okanite se tržnice, ona ostaje ovakva kakva je, dok mi ne izmislimo neku novu. Ako paše-paše, ako ne-jbga, napravite svoju.

Visage vam je dobro rekao - koliko ste vremena i volje uložili u ovaj topic, mogli ste pomoći da se riješi hrpa problema nekim od članova, napisati kakav dobar tutorijal itd. Sigurno bi bilo 10000x korisnije i svrsihodnije od ovoga.
tor je online  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na