Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2009., 23:02   #121
Emperor
Terminirani determinator
Moj komp
 
Emperor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Kamanje
Postovi: 298
Tomifish sta se ti brines za programere?

Slicna situacija je bila i za PS2,pa su se naucili programirat i igre su bile vrlo lijepe,iako je Xbox bio jaci.

Odi na Gameplay forum,tamo ima na stotine takvih kao sto si ti,sto Sony fanboya sto Microsoft pa se svadaj siroko ti polje.

Emperor je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 23:03   #122
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Ajd umjesto kaj se prepirete stalno budite malo i korisni..

ovak imam "mkv" film od 4.7GB kad ga sa mkv2vob-om prebacim u file čitljiv PS3-u nemam nikakvih problema, al kad želim ubacit titlove (load subtitles from file) javlja mi se stalno "insufficient disk space"..?? na toj particiji imam oko 20GB.. pretpostavljam da vas ima koji koristite taj program pa valjda netko zna odgovor, hvala.
Jeote je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2009., 10:11   #123
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
DP.
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 10:13   #124
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Jeote Pregled postova
Ajd umjesto kaj se prepirete stalno budite malo i korisni..

ovak imam "mkv" film od 4.7GB kad ga sa mkv2vob-om prebacim u file čitljiv PS3-u nemam nikakvih problema, al kad želim ubacit titlove (load subtitles from file) javlja mi se stalno "insufficient disk space"..?? na toj particiji imam oko 20GB.. pretpostavljam da vas ima koji koristite taj program pa valjda netko zna odgovor, hvala.

Probaj sa ovim: http://forums.tversity.com/viewtopic...912f1958b852c1
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 10:34   #125
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
od kud pocet od ovih silnih bisera...a valjda redom

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
daj mi reci molim te jel igraš pucačine na PS3 (znam da si ljubitelj kod-a kao i ja ) tj. jesi li se uspio naviknuti na joypad nakon godina provedenih na miš/tast. kombu (ja nisam, razlog zbog kojeg sam ga prodao skoro odmah nakon kupnje)?
onak, ko prvo, da razjasnimo, pucacine nisu za konzole kako god ih proizvodaci htjeli u njih strpati. ok, uvalili ih jesu, no nikada nece lik s kontrolerom moci nadmasiti lika sa mishom. i tocka. em premalo kontrola, em presporo reagiranje, em neergonomican polozaj za duze igranje..uglavnom, fakat kretenarija pomisljat igrat fps naslove sa joypadom.

no zato je sve ostalo fenomenalno...od sporta do avantura...ali fps igre


Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
ne kužim čemu uopče dilema između konzola? xbox je totalni pobjednik. bolja grafika , fantastičan online servis , bolja ponuda eklsuziva , mogućnost igranja backupova. ps3 je hardverski snažniji ali u svijetu ne postoje programeri koji znaju iskoristiti njegove mogućnosti. sony još uvijek gubi pare na svakoj konzoli. i jedina je dobra stvar za sony što će cpu iz ps3 moći koristiti u ps4. Mislim da je to čak i službeno najavljeno. Svaka čast sonyju na razvijanju hardvera...ali mislim da je microsoft napravio bolji potez. naravno o kvaliteti gamepada ps3 neću ni komentirati...fuj
po tebi se vidi da nisi ni vidio ps3 uzivo, a kamoli da si se igrao na njemu..pogotovo da si se kojim slucajem spojio na net s njime. ili nedaj boze, updejto zadnji firmware preko neta, recimo...

a i vidim koliko si drzo sonijev gejmped u ruci...uglavnom

Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
ma samo komentiram neke očajne činjenice o ps3. a ima ih. za te novce ste jednostavno morali dobiti više.
pa prosvjetli nas, kaj smo mi to morali dobiti za te novce...kam bute si zabili boxove kad se konacno javno objavi postojanje chipa za ps3ku...ako je to jedino kaj je bolje kod boxa...mislim, presmjesnih ljudi ima

Citiraj:
Autor martin22 Pregled postova
Pa hvala bogu, kad raspravljaš o ps3 da ćeš spomenuti i xbox,
To ti je kao da pričaš o PES-u, a ne spomeneš FIFU-u.
pa valjda to pase imbecilu poput tebe...komad ti prica koje poze volis, no ti spomenes da postoji i sida..jer, eto, pricajmo bejbe...

Citiraj:
Autor Jeote Pregled postova
Ajd umjesto kaj se prepirete stalno budite malo i korisni..

ovak imam "mkv" film od 4.7GB kad ga sa mkv2vob-om prebacim u file čitljiv PS3-u nemam nikakvih problema, al kad želim ubacit titlove (load subtitles from file) javlja mi se stalno "insufficient disk space"..?? na toj particiji imam oko 20GB.. pretpostavljam da vas ima koji koristite taj program pa valjda netko zna odgovor, hvala.
neznam kaj se promjenilo do sada, no ps3 ne podrzava titlove...koliko sam se zadnji put oko toga raspitivao..mozda su sredili nekaj do sada..
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 11:27   #126
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova

neznam kaj se promjenilo do sada, no ps3 ne podrzava titlove...koliko sam se zadnji put oko toga raspitivao..mozda su sredili nekaj do sada..
fino si izvrijeđao sve... ne znam na koje ti titlove misliš, al ak misliš biseru na divx titlove podržava ih još od ožujka 2008. i firmwarea 2.20, imam ps3 mjesec dana al to znam, nisi se baš dobro raspitao.. al mene zanimaju mkv fileovi.. ma nema veze, vi tu il se svađate ili pametujete..
Jeote je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 12:17   #127
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
ja mislim da su rasprave tipa kaj je bolje xbox ili ps3 besmislene jer to je kao da se otvori topic kaj je bolje sladoled od lješnjaka ili šumskog voća
Razlike u grafici između te dvije konzole ak i postoje onda su apsolutno male i nebitne. Jednostavno xbox i ps3 kod nas imaju različitu publiku i jedni druge bi trebali uvažavati
-xbox360 ekipa kojoj se neda zezat sa oglasnicima i tražit rabljene igre ili naručivat iz inozemstva jer su im ove iz dućana preskupe, koji žele odmah veliki broj naslova uz konzolu, ekipa kojoj je blu ray tehnologija trenutno preskupa i ne nudi dovoljno sadržaja, ekipa koja želi proć jeftinije, xbox ekskluzive!
-ps3 prije svega ljubitelji playstationa i japanskog koncepta igara, koji odmah doma ne moraju imat 50 igara nego par koje zbilja igraju, koji se sa ps3 žele spojit na net i igrat online besplatno, ekipa koja se neželi natezat oko garancije sa nekim iz oglasnika i koji znaju da se sve igre za ps3 mogu nabavit drugim kanalima puno jeftinije nego u dućanu a kasnije se opet može prodat za neke novce tako da je gubitak na igrama zanemariv, ps3 ekskluzive i blu ray filmovi (koje su se počeli stidljivo pojavljivat u videotekama), ekipa koja nikak nemre igrat pes sa kontrolerom od xbox-a!
Međutim složio bi se da je cijena playstationa 3 previsoka jer xbox nov u dućanu dođe 1700kn a najjeftiniji ps3 3300kn. Blu-ray pogon i hard od 80gb nemogu povisit cijenu konzoli za duplo budući im je snaga hardvera otprilike podjednaka-jednog i drugog već osnovni pc od 1500-2000kn popapa za doručak
Štareći, ps3 nije za svakoga ali ni xbox nije za svakoga!
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 14:45   #128
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Jeote Pregled postova
fino si izvrijeđao sve... ne znam na koje ti titlove misliš, al ak misliš biseru na divx titlove podržava ih još od ožujka 2008. i firmwarea 2.20, imam ps3 mjesec dana al to znam, nisi se baš dobro raspitao.. al mene zanimaju mkv fileovi.. ma nema veze, vi tu il se svađate ili pametujete..
Pa nije čovjek izvrijeđal,neg je emotivno reagiral na ostale postove,i otud takvo "vrijeđanje"...
Odi na cro-ps3.net forum(link radije nem stavljal da nebi posle bilo....),tam bu ti pobliže objasnili.
Mada se i nebi baš previše složil sa građaninom oko fps-a na konzolama,u početku mi je bilo zeznuto,ipak naučil na miš i tastaturu na kompu,al eto,na sve se čovek navikne pa tak i na đojstik.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 15:16   #129
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Jednog i drugog već osnovni pc od 1500-2000kn popapa za doručak
Štareći, ps3 nije za svakoga ali ni xbox nije za svakoga!
Probaj vrtit GTA4 s high detaljima na osnovnom PCu za 1500-2000 kn pa se javi jel ih pojede, a kamoli za tri godine neku igru

Inače mogao si jednostavno ovako napisat:
Onaj koji hoće igrat kopije jer nema para za originale koji su i rabljeni jednostavno preskupi uzima xbox 360, onaj koji ima neku slijepu lojalnost Sonyu uzima PS3
Da ne bi ispalo da sam PS3 hejter, više mi se sviđaju igre na Xboxu 360, ima više RPGa. Vem bem tenkju mem
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 15:48   #130
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
gta nije mjerilo ničega jer je smeće neopimizirano slično kao i crysis. Sam pc nije kriv kaj su progarmeri sfušali igre iz samo njima poznatih razloga. Mnoge druge igre koje su izašle paralelno za x360, ps3 i pc ovaj potonji od 2000kn ću pokrenut sa puno boljim detaljima i na većoj rezoluciji nego ijedna konzola.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2009., 15:58   #131
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
@Gradjanin

čuj monkeyboy , vidio sam ps3 uživo. niš posebno. cijena fuj. sonyjevih gamepadova sam se nadržao u zadnjih 12-ak godina više nego ti i svi tvoji frendovi zajedno. imao sam ps1 dok si ga ti gledao na reklamama na satelitskoj , imao i ps2 do prije 2 godine , gamepadovi skoro svi odreda bili smeče. sječam se da je bio dobar original baš sa ps2 konzolom , oni kasnije sa drugom scph oznakom su bili puno lošiji.

tak da nemoj pizdit
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 15:59   #132
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
... onaj koji ima neku slijepu lojalnost Sonyu uzima PS3
Ha hebiga tako ti je to, zasto sam ja odabrao PS3, jednostavno zelim odigrati MGS serijal do kraja, GT takoder, GoW, nisam bas bio nesto presamouvjeren da ce Sony sa novim IP-evima napraviti nesto dobro no ipak izrodio se neki Uncharted i Killzone 2 (mada je jedinica bila govno) takoder valja i spomenuti Heavy Rain, tako da mozda i ne popusi Sony na kraju,jer ipak prodaju pricu da za ovu konzolu imaju plan od 10god kao i sa ps2, tj da ce davati podrsku i trpati igre za nju jos sljedecih 8 i pol godina... riskirat cu
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 16:26   #133
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
gta nije mjerilo ničega jer je smeće neopimizirano slično kao i crysis. Sam pc nije kriv kaj su progarmeri sfušali igre iz samo njima poznatih razloga. Mnoge druge igre koje su izašle paralelno za x360, ps3 i pc ovaj potonji od 2000kn ću pokrenut sa puno boljim detaljima i na većoj rezoluciji nego ijedna konzola.
Pa ne bi rekao, ne možeš ni Fallout 3 pokrenut kak treba na konfi od 2k. Ne znam na PS3/Xbox360 uvijek ima ful detalja, shadowsa, shadera i ceg hoces, i tako ce biti bar do 2011. S kantom od 2000 kn neces do sljedece godine izdurat

A da ne govorimo da u zadnje vrijeme sve nove igre uglavnom prvo izađu na konzolama i to puno ranije nego na PC.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 17:14   #134
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Pc ne nadograđivat dvije godine, pa ko bi na ovom forumu izdržao tu dosadu Naravno nemoraju to biti nadogradnje od par tisuća kn nego od parsto kn (u pravo vrijeme a ne kad se posvađamo na poslu ili sa ženom i idemo lječit komplekse u nekom dućanu hardware-a) i imaš grafiku kakvu će vlasnici konzola tada moći samo sanjati
Ali nisam ja ovdje htio omalovažavat konzole jer i sam posjedujem dvije (ps3 i ps2) za platformere i avanture dušu dale. Ja se jednostavno neodričem toga svijeta ali kad bi morao imat samo jednu platformu izabrao bi pc
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 19:20   #135
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Moj slučaj je ovakav: imam laptop i na njemu surfam/downloadam/gledam filmove, cak mogu i zaigrat npr. fallout 3 bez problema. Na PCu u zadnje vrijeme izlaze samo shrotovi od igara dok na xboxu izlaze sve koje bih ja htio igrat (Fable 2 i kompanija). Kad vidim da Xbox uzmem za cca 2200 kn i da cu se na njemu bar 2-3 godine nesmetano igrat bez zajebavanja nemam sto razmisljat. To sto ce na PCu za 2-3 godine biti Far Cry 8 koji je u biti malo duži benchmark me ni malo ne dira
A tek kad se riješim skidanja patcheva, instaliranja igara i brisanja/micanja fajlova po disku jer nemam mjesta, au jedva čekam
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 20:07   #136
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Velorien je skužio stvar Na pcu tu i tamo izađe koji novi cod , ili strategija... Ustvari na pcu se još jedino strategije isplati igrat...

Nema patcheva, crackova sranja, instaliraja, trza ne trza , ruša se, daj drivere nove simo tamo kucaj serial key... Dok instaliram igru prođe me volja za igranjem.

Ovako ubacim dvd u konzolu kaže izašao patch - updating, ccccc 2 sek gotovo igra starta...

Imam x već 2 g, uvjek ima nešta dobro za igrat i izađe prije nego na pcu....
da ne pričam kako je gta očaj na pc-u..

Inače bio nekad okorjeli pc gamer ... kakav joystick i sranja... sad se više neb složio.. samo strategije na pcu , eventualno koji fps koji nije samo benchmark

edit: zaboravio sam napomenuti kako je uživancija igrat L4Dead na liveu sa ekipom... sve po principu plug n play... headset i tuci
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 20:27   #137
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor LostX Pregled postova
Velorien je skužio stvar Na pcu tu i tamo izađe koji novi cod , ili strategija... Ustvari na pcu se još jedino strategije isplati igrat...

Nema patcheva, crackova sranja, instaliraja, trza ne trza , ruša se, daj drivere nove simo tamo kucaj serial key... Dok instaliram igru prođe me volja za igranjem.

Ovako ubacim dvd u konzolu kaže izašao patch - updating, ccccc 2 sek gotovo igra starta...

Imam x već 2 g, uvjek ima nešta dobro za igrat i izađe prije nego na pcu....
da ne pričam kako je gta očaj na pc-u..

Inače bio nekad okorjeli pc gamer ... kakav joystick i sranja... sad se više neb složio.. samo strategije na pcu , eventualno koji fps koji nije samo benchmark

edit: zaboravio sam napomenuti kako je uživancija igrat L4Dead na liveu sa ekipom... sve po principu plug n play... headset i tuci

hehehe ti si sigurno sa xboxcroatia foruma ovi sonijevci če nas ubit
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 12:27   #138
Moki
Premium
Moj komp
 
Moki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vrulja
Postovi: 484
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Da malo osvjezim temu

Evo konacno sam i ja nabavio PS3 (nakon dvije generacije odrastanja uz brand nisam mogao ovu preskociti )
I sjetio se tvoga pitanja Mar...

Postoje 3 rjesenja:

1. Windows Media Player 11
2. TwonkyMedia
3. TVersity

Trenutacno se igram bas malo sa postavkama i nekako mi se cini ovaj TwonkyMedia najednostavnijim za uporabu, problem je u tome sto NEprepoznaje HD 720p formate (x264) i takoder problemi oduvjek sto se tice subtitlova, dok Tversity vidi HD filmove ali je degradacija u zvuku i slici katastrofalna da pada na razinu loseg DVD ripa a ujedno se gubi se na kvaliteti samih DVD ripova....
Za prvu ruku
Gjurovski evo nesto za tebe.i sve ostale . Upravo isprobano.
http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Ja sam ovo skinuo, stavio na PC,
Oko 5-7 sekundi mu treba da pocne vrtit film, sto je manje nego sto DVD playeru treba da ucita film.

Ako imate PC spojen na router i PS3 spojen na router, vjerojatno cete moci bez puno zafrkancije gledati HD filmove na PS3. Titlovi rade savrseno.
TVersity je imao kojekakvih problema, s njim sam izgubio zivce.
Moki je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 13:10   #139
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Budem bas pogledao malo danas, nesto je Twonky poceo kenjaviti kada otvorim stoje naslovi filmova (dvd) ali kada pokusam pokrenuti kaze no tracks available
Nis budem bacio oko malo na to...
BTW: Sutra demo Killzonea 2 na storeu i jedan fini filmic:
http://www.youtube.com/watch?v=9r0sF...e=channel_page
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 19:02   #140
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Ne mogu vjerovati koliko se ovdje gluposti priča, da je komp od 2000 kn bolji u pogledu grafike od PS-a 3, ma looooool ko kuća.

FPS na compu je puno lakše igrati, ali je zato puno nerealnije. Pri tome mislim ne sensitivity koji je na compu preloše napravljen, ako ja ubijem lika i okrenem se na onoga s leđa u roku 0.2 sekunde, to ne da nije realno nego je glupo. Pa pogledajte samo što rade na PC-u s sniperom na. Pa lik skoči, pa ovoga u zraku skine, pa legne pa se okrene, skakuće, pa leži...
Znam da vas se puno neće složiti s mojim mišljenjem, ali tako je, to su činjenice.

Ovo da je na tipkovnici lakše igrati je također glupost. Jebeš ti to kada ja moram rastezati ruku i držati je ukočenu nad tipkovnicom po par sati. Ovako na kontroleru je sve na jednom mjestu, ima 16 tipki plus 2 za kretanje. Sve je na jednom mjestu i nikada nečeš "leći umjesto da skočiš" zbog toga što ti je prst pobjegao. Tako da je tih 16 tipki sasvim dovoljno, a još da ne spominjem kombinacije 2 ili 3 tipke zajedno.
Naigrao sam se PS-a 3 podosta, a bogami i comp igara.
Na PS3 nema trzanja, raznih errora, izbacivanja iz igre, problema s patchevima. Kako je netko prije napisao, dođe patch, javi ti to na početku igre ti samo stisneš X i u par sekundi je sve gotovo samo od sebe.

ah.. Gameplay forum, Box ima svoj Ps3 svoj podforum, i usred lijepe rasprave o killzoneu nađe se neki boxaš s komentarom tipa, "Ps3 ne valja" i jbg, to pokrene šiiiroku raspravu. A modovi ne zalaze tako često na forum, a da o adminima ne pričam.

BTW: Sutra Killzone 2 demo doalzi na PS Store.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 19:17   #141
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Ako igraš FPS i strategije, onda tu joystick nema šta radit.To je činjenica.
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 19:27   #142
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Jesi li uopće igrao PS3 FPS, ako nisi nemoraš ni komentirati, ja jesam i znam da mi je duplo bolje na kontroleru igrati. Neznam zašto vlada mišljenje da je obrnuto.

Što je tu činjenica, ako mi možeš malo obrazložiti?
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 20:16   #143
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Citiraj:
Autor Ivanozo Pregled postova
FPS na compu je puno lakše igrati, ali je zato puno nerealnije. Pri tome mislim ne sensitivity koji je na compu preloše napravljen, ako ja ubijem lika i okrenem se na onoga s leđa u roku 0.2 sekunde, to ne da nije realno nego je glupo. Pa pogledajte samo što rade na PC-u s sniperom na. Pa lik skoči, pa ovoga u zraku skine, pa legne pa se okrene, skakuće, pa leži...
Znam da vas se puno neće složiti s mojim mišljenjem, ali tako je, to su činjenice.
Skroz istina da je malo glupo, al opet treba i to znati... Prije dok sam imao PS2 igrao sam svakave igrice... I FPS-ove, i svakojake akade...
I danas se cudim kako sam to uspio igrati... Al znam da mi je bilo predobro i prelagano... Nekak mi cudno nakon nekog vremena na kompu uzet joystick u ruke i zaigrati nek pucacinu, al naviknes se... I da, meni je Sony PS1,2,3 kontroler, jedna od najboljih stvari za igranje igrica... Na kompu je samo Mis vrijedan spomena... Na kompu mi je glupo igrati PES preko tipkovnice... Arkade u kojima se skace, seta po gradu (Assassins Creed, Gta serijal i ostale takve igrice) predobro igrati sa joystickom... NFS serijal... za kontrolere dusu dao... kao i igre za djecu tipa Crash Bandit, Spyro, Hugo... koje bi i ja rado zaigrao da opet imam PS One...
Cijene igrica na PS3? Nista skupo... Ak imas para za isti imas i jos 1000 kuna za 5 igrica koje bi igrao cijelo vrijeme... Iovako na kompu igram samo 3 igrice vec ohoho vremena...
I da.... Ko je probao igrati nesto na kompu sa kauca u lezecem polozaju... I tako ostao par sati... Na konzolama je to nenadjebiva stvar...
Da imam vecu kolicinu novca za neku igracu platformu... Npr, komp od 10 000 kn i PS3 + lcd telkac za iste novce... PS3 bio bi moj izbor...
To bi bilo Komp vs. Konzole...

U PS3 vs. XboX 360 raspravu se nebi mjesao jer nikad nisam imao Xbox tako da ne bi bilo posteno jer bi mogao samo nahvaliti Sony-eve konzole...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 20:34   #144
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
ja sam do prije par mjeseci brijao da je nemoguće na konzolama igrati fps , uh da me sad vidite... igram cod 5 , bia hh , far cry 2 .... samo se treba naviknut , nije ništa lošije nego na pc-u

recimo strategije... neznam dal ima za ps3 al na xboxu igram end war sa headsetom , samo dajem glasovne naredbe , gamepad uopče nije potreban
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 10:07   #145
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Moki Pregled postova
Gjurovski evo nesto za tebe.i sve ostale . Upravo isprobano.
http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Ja sam ovo skinuo, stavio na PC,
Oko 5-7 sekundi mu treba da pocne vrtit film, sto je manje nego sto DVD playeru treba da ucita film.

Ako imate PC spojen na router i PS3 spojen na router, vjerojatno cete moci bez puno zafrkancije gledati HD filmove na PS3. Titlovi rade savrseno.
TVersity je imao kojekakvih problema, s njim sam izgubio zivce.

Mogu reci da fino radi, bez ikakvih problema, i 720p filmove i dvd ripove, nego nisam skuzio sto znaci onaj "transcoded"?
Konacno i automatski lijepi na filmove Subove... sada definitivno nemam razloga da se ustajem iz kreveta
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 10:54   #146
Moki
Premium
Moj komp
 
Moki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vrulja
Postovi: 484
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Mogu reci da fino radi, bez ikakvih problema, i 720p filmove i dvd ripove, nego nisam skuzio sto znaci onaj "transcoded"?
Konacno i automatski lijepi na filmove Subove... sada definitivno nemam razloga da se ustajem iz kreveta
To nisam ni ja uspio skuziti, ne samo 720p nego i 1080p radi bez problema.
Moki je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 11:35   #147
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Jedino sto me zivcira je odabir scena, nekada izbaci error, nekada pocne film nakon toga trzati no sa svakim media serverom isti problem jednostavno je prijenos podataka prespor...
Ali definitivno je uzivancija sad, LCD tv spojen na PS3 koji je povezan na net, komp i kucno kino za filmove serije i mjuzu i sve preko bezicnoga kontrolera...
Totalni komfor

Moram se nadovezati na ovu raspravu gore u vezi FPS-a na gamepadu, nista ali nista nemre bolje biti za FPS od misa i tastature NHF ali pretjerujete, samo je stvar koliko se tko zeli potruditi i uloziti vremena da se navikne, jer smo svi u istim govnima na kontroleru
Dok utrke, sportske igre (omiljeni meni Fight Night 2,3), sore itd je daleko bolje igrati na kontroler... ali FPS ili RTS nikako cak niti meni koji sam fan idiot proof konzola
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 12:32   #148
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Ja sam uzeo od frenda plejku na tjedan dana da malo isprobam. Skinuo sam demo bioshocka da usporedim grafiku. Komp je ovaj iz siga,sa 1600pro grafičkom. Grafika na mom kompu izgleda jedno duplo bolje. S tim da je komp vrtio na 1280x1024,a plejka na samo 720p . Možda je do samog Bioshocka,ali ps3 ne prikazuje ni približno onoliko detalja ko moj komp koji valjda vrijedi ispod 1000 kn. Da je u pitanju komp cijene kao ps3,razlika bi bila brutalna.
Ove gluposti da je kontroler bolji od miša i tastature neću komentirati,navikneš se nekako,al u nekom deathmatchu gejmped i miš ekipe,konzolaši bi pomrli u prvoj minuti. Za ostale žanrove da,dobar je,al za fps i rts je ipak miš zakon.

Nego,imam pitanje u vezi media servera . Vama to radi bez problema? I vrti 720p mkveove,velite? Isprovao sam tversity,ps3mediaserver,win player server i nije mi radilo ok,pola vremena mi ps3 nebi nalazio media server,da bi ga samo odjednom našao bez da ga tražim,onda bi ga isto tako izgubio....neku svoju logiku ima. Spajao sam preko wirelessa,pa je vjerovatno do toga,al opet-ruter je na katu i snaga signala je bila od 70-90% pa neznam šta ga je mučilo.
Na divxu mi je trzao,na nekim lošijim hd ripovima (400 mb za 13 minuta filma) radilo je super,dok bi na težim stvarima trzao. Vjerovatno stvar mreže.
Što se tiče ovog transcoded što spominjete,ps3 ne može čitati mkv(glupavi sony sa svojim DRMom) pa vaš komp s kojeg se streama to raskodirava(?) u 'letu' . Barem sam tako skužio.

Sve u svemu,preskupa stvarčica. Kad padne na 1500kn i iziđe GT5,možda kupim. Dotad je bolja solucija potrošit 3500 na komp i gamepad,a naprijed nakeljiti ps3 naljepnicu košto kaže kolega. Shvaćam privlačnost konzola za informatički 'nepismenu' plug&play ekipu,al branit konzolu,pogotovo preskupu poput ps3-a na PC EKSPERT forumu je čisto zavaravanje samog sebe.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 13:10   #149
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Gle prvenstveno usporedujuci smece od porta poput Bishocka na ps3 je totalni fail...
Kada ides gledati onda gledaj ekskluzive za bilo koju konzolu ili komp ne portove...

Sto se tice media servera nisam pokusavao bezicno jer sam nekako predpostavljao da ce se dogoditi ovo sto se tebi dogada usput ovaj ps3media server je najbolji od ovih sto sam letimicno uspio isprobati, nisam kakvih problema cak sam i primjetio da sam kao naprimjer gledajuci seinfelda (koji sam kompresirao na 320x240 rezu jer gledam na mobitelu) koji je nakon prebacivanja u mpg4 format velicine oko 98 mb je bacio na telku prekrasnu sliku u rangu kvalitete samoga dvd-a sad jel to do Cell-a ili necega drugoga neznam...
Takoder gledao sam bas jucer Star Wars III i Transice (oba filma u 720p) preko toga PS3media servera i nisam primjetio nikakakvu degradaciju u kvaliteti slike kao sa TVersitijem dok na Twonkyu nisam uopce mogao gledati 720p...
Trebao bi se vise pozabaviti sa svim tim media serverima ali nestignem jednostavno :-/
Trazim najednostavnije i najbrze rijesenje bez previse prckanja i dosada se ovaj PS3media server pokazao najpouzanijim i najbrzim rjesenjem...

Citiraj:
Sve u svemu,preskupa stvarčica. Kad padne na 1500kn i iziđe GT5,možda kupim. Dotad je bolja solucija potrošit 3500 na komp i gamepad,a naprijed nakeljiti ps3 naljepnicu košto kaže kolega. Shvaćam privlačnost konzola za informatički 'nepismenu' plug&play ekipu,al branit konzolu,pogotovo preskupu poput ps3-a na PC EKSPERT forumu je čisto zavaravanje samog sebe.
To je tvoje misljenje, ja se iz vise razloga sa njim nebi slozio no necu sada jer ima i u ovoj temi likova koji cekaju samo kako bi poceli trolati stoga cu ostati suzdrzan jos neko vrijeme
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 13.02.2009. u 22:16.
Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 15:14   #150
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Joj vidim da se uspoređuje grafika komp vs ps3,zaboravite na to,pogotovo ak je ekskluziva za ps3 like killzone2,komp tu nema kaj tražit.
Kaj s ovim demo killzone2?kakti danas bi trebal bit na store-u...
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na