Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2017., 08:40   #1
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Bose QC 35 - dojam nakon pola godine koristenja

Vidim na forumu da nema previse iskustva sa ovim sluskama, pa evo kratak osvrt nakon 7 mjeseci koristenja.

Inace, nisam audiofil, ne sjecam se kad sam zadnji put pokrenuo 320kbps mp3cu, a kamoli nesto bolje tipa flac. Muziku slusam jako rijetko (na mobu imam 0 pjesama), 95% vremena se slusa podcast ili gleda film.
Nikad nisam imao neke "bolje" slusalice (tu i tamo od cure uzmem grado sr60, i to mi je vrh sto se tice zvuka)

Glavni razlog zasto sam ih uzeo je zbog noise cancelinga, sto za ured sto za avion kad putujem.

Kvaliteta izrade: Kad sam ih uzeo prvi put, skuzio sam koliko su lagane i djelovalo je jeftino zbog toga, pogotovo za sluske od 300€+. Ali nakon svega sto su izdrzale, nikakvih problema nije bilo i ne mogu se pozalit. Bio sam sjeo na njih, spavao s njima, pale su mi nekoliko puta - nikad nista. Nakon 6 mjeseci nema nikakvih tragova koristenja, izgledaju isto kao prvog dana.

Udobnost: Svi ih hvale zbog NC-a, ali meni su vrh zbog udobnosti. Nikada nisam imao slusalice koje mogu nositi cijeli dan bez crvenih usiju. Mislim da je to jer je unutarnja strana sluski napravljena pod kutom, tako da usi nikada ne dodiruju unutrasnjost. Naravno ovo ce ovisiti koliko ste klempavi i kolike su vam usi, ali meni odgovaraju perfektno.
Dogodilo mi se nekoliko puta da ih nisam skinuo niti jednom na letu od 12h. Stavim ih i nakon pola sata zaboravim da su na glavi, toliko su udobne.
Tjedan dana sam spavao u istoj sobi sa kolegom koji ima devijaciju septuma, i po noci to zvuci ko da imate helikopter u sobi . Sluske na glavu i spavao bez vecih problema, legao sam direktno na njih i bez problema su to izdrzale, sto dodatno ide u prilog i kvaliteti izrade.

Zvuk: Opet, nisam audiofil meni su dovoljno dobre. Ono sto primjecujem je da postoji poprilicna razlika u zvuku kada je NC ukljucen i kada nije (preko kabla kad se slusa).
Kada je preko kabla, puno su glasnije i vise detalja se cuje, srednji i visoki tonovi su jako blizu Gradu sr60 (to mi je jedina referenca za "dobar zvuk" koju imam) dok je bas puno izrazeniji, ne previse nego taman, vise je "punchy" nego dubok. Jebiga morate sami probat ali da je zvuk vrijedan tih novaca - nije.
Kada se slusa preko bluetootha i NC ukljucen, rekao bih da je zvuk na razini nekih boljih gaming sluski (bez toliko basa), detalji se gube zbog NC/bluetootha, takav je moj dojam. I dalje je to jako dobro (meni osobno) ali nije vrijedno tih novaca.

Noise cancelling: Ocekivano, jako dobro. U avionu sa NC i low volume muzikom ili podcastom nista ne cujes, ali bas nista, ukljucujuci i dijete koje place 2 sjedala iza tebe
Ocekivao sam da ce imati jako dobar NC, ali svejedno sam ostao pozitivno iznenadjen kako dobro neutralizira ne samo okolne sumove i žamor nego i razgovore te vec spomenutu djecu koja placu
Vecinu vremena zapravo koristim samo NC, bez audio outputa. Ako se i dalje cuju vanjski zvukovi, pustim neki rainfalling sound od 1h na loop na najmanji volume i vise nista ne cujem izvana, totalna izolacija, spavas ko beba
U uredu sam skuzio da nisu neka sreca, pogotovo ako moras pricati sa kolegama cesto. Ovo naravno ovisi od posla do posla ali u mojem okruzenju su malo too much i forsiran sam koristit kabel kako bi zadrzao awareness.

Mic i callovi (headset): Ukratko - Sranje. Ja cujem sve super, ali osoba na drugom kraju cuje prvo moju okolinu pa onda mene. Jako lose napravljeno.
Ovo je ujedno i dodatan razlog zasto ih ne furam u ured. Najobicnije kineske sluske od 20-30kn rade bolji posao. Nevjerojatno mi je da su toliko zajebali to.
I dalje se potajno nadam da je to sotfware related i da ce ispraviti sa firmwareom.

Baterija: Odlicna, deklarirano je 20h, meni drzi i vise od toga. Nemam zamjerke.

Connectivity: Bluetooth hvata jako dobro u cijelom stanu (cca 55 kvadrata). Dogodilo mi se nekoliko puta da je bluetooth konekcija neocekivano droppala. Ne znam sto se tocno dogodi ali moram onda ponovo gasit sluske, unpair, pali, pair itd...Tlaka je al ajd bar nije cesta pojava.

Bose App: nis specijalno - it works. Pokazuje status baterije, moze se namjestit volume, ime uredjaja itd.
Bio je neki skandal gdje se saznalo da aplikacija sakuplja data sto se slusa i salje bose-u bez pitanja korisnika. Od zadnjeg updejta to se moze iskljuciti.


Overall: Meni je prioritet bio NC i da su udobne na duze vrijeme. Zvuk mi nije bio prioritet. Isprobao sam u jednom letu isto Parrot Zik 3 koje su bile imho bolje sto se tice zvuka, ali NC i komfor nije bio ni blizu na razini Bosea.
Sluske nisu jeftine, koliko vidim na nabavi idu za 2700kn. Ja sam ih u inozemstvu ubo za cca 2000kn i dalje mislim da je to puno, ali kupio bi ih opet jer mi puno znaci taj mir i tisina tijekom letenja.
Po meni, ako vam je zvuk (jako) bitan - nemojte, ima puno boljih opcija za puno manje novaca.
Za ured - ovisi o poslu, ako samostalno radite i ne komunicirate sa ljudima oko sebe, ovo je odlicna stvar. U suprotnom slucaju, nope, jednostavno ih necete koristit.
Volio bih da su ukljucili opciju da se koristi u bluetooth modu bez NC-a, suludo mi je da to nema...
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na