Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2017., 14:40   #31
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Windows 10 Enterprise se može instalirati na USB.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 21:46   #32
dkukanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: split
Postovi: 3
Ako firma u kojoj radiš stvarno brine o sigurnosti, sa USB rješenjima nečeš imat sreće. Prosječno loš admin će zaključat BIOS i onesposobit sve načine boota osim s internog diska. Ali ne kužim šta želiš? Računalo pridodano domeni se može pokrenit i dok nije spojeno na domenu i na njemu se mogu radit stvari za koje je i namjenjeno. Sve ostalo je igranje. Ne kužim, danas bar ima neloših polovnih prijenosnika smiješnih cijena. Pogledaš njuškalo i rješiš problem tako da se ne opečeš.

Da, pogleda sam ponovno pitanje. Uvijek postoji mogučnost dodat još jedan račun administratora ili probit postojeći, ali moraš imat na umu da sav software koji instaliraš kao lokalni admin računala ostaje vidljiv i na domeni. Ne znam šta tvoja firma koristi, ali u svakom trenutku moguće je provest popis instaliranog softwarae na udaljenim računalima i na brzinu si nadrlja. Tako, moj prijedlog je da ne diraš sam OS i software računala koje imaš, nego ako je računalo moguće podignit s usb uređaja koristiš isključivo taj način iskorištavanja hardwarea firme za osobne potebe.

Zadnje izmijenjeno od: dkukanja. 18.10.2017. u 21:56.
dkukanja je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na