Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2007., 00:43   #31
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Zanimljivo-stvarno su samo tamo rikavale. Netko se urotio protiv Istrijana...

(sala, ofkors)

Heheh nisam na to mislio. Nego se jako puno ljudi zalilo na te ploce tu kod nas. ne znam za ostale dijelove HR jer mi nitko nije iz ZG-a ili KNINA ili ST-a ili OSIJEKA donosio PC na popravak

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Uh, moja EPoXica je radila k'o zmaj... radi i jos dan danas Ali to valjda zato sto tehnicki nisam jos u Istri

Zverka od ploce, EPoX 8RDA3+. Bundle ludilo, nikad mi nista nije uzfalilo uz tu plocu. Platio sam je 600 i nesto sitno kuna, a za ono vrijeme je bila ludjacki opremljena.
E vidis da si dosao s njom u Istru sigurno bi riknula hehehe .
Salu na stranu,bundel je bio odlican,sve sto ti treba i ne treba,tu uopce nisu stedili ,ali bas ta 8rda3+ je bila najgora sto se tice rikavanja. Sjecam se kad sam prvi put susreo s tom plocom riknuo je bios chip. Tip je imao garanciju ali nije htio vise nosit na garanciju jer ju je mijenjao vec 3. put?? Kupio sam chip od Rendule i ploca je radila jos oko 6 mjeseci i riknula skroz. U medjuvremenu mi je doslo jos puno tih ploca pa cak i 939 (ne mogu se sjetit koje).

Nako ntoga sam kupio sebi jednu jer sam mislio da je slucajnost (8rda+) i riknula je nakon 10 dana NA DEFAULT POSTAVKAMA. Garancija,dobio novu,rikla nakon 9 mjeseci na deafult postavkama sa bartonom 2800+. Otada nemam dobro misljenje o Epoxu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 07:00   #32
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Uh gledajući tvoje iskustvo sa Epoxom stvarno imaš razloga za nepovjerenje. , ali eto stvar ne treba gledati generalno jer eto po mome iskustvu je stvar potpuno drugačija. Evo kod moga frenda radi jedna ista takva, koju sam kupio od Igorbe tu sa foruma, a stara je kao biblija čini mi se. Treba imati i sreće sa hardverom, kao i sa svime u životu.
Jablan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2007., 08:35   #33
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
žalosno je da su baš oni opstali. ploče im nisu low end nego very very low end.
Ne bih se slozio.
Posjedovao sam 3 ECS ploce.
Sck A K7VZM, L7S7A2 & trenutnu NForce3-A koja je u sigu.
Prva je stara 5g - radi, druga 3g - radi.
Trenutna je mozda sporija kojih 2% max od ostalih ploca sa istim chipsetom.

Ali zamisli ironije, ECS L7S7A2 je kao nova kostala 233kn sa 12mj garancije.
SiS chipset, PCI/AGP lock i FSB se je mogao navuci do 200Mhz sa modanim biosom. Best Buy ploca koju sam ikad imao.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 08:58   #34
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Da, mislim da je shodno reci da i kod mog frenda radi jedna EPoXica u kompu. Isto socket A, ali sa VIA KT333 chipsetom, jedna od prvih s tim chipsetom. Onda si mozete misliti koliko je stara

Nazalost, ne znam vise tocno koji je model, znam samo da mATX.

EDIT: Ironicno, cak ta ploca ne postoji na EPox Website-u Ista je kao ona mATX verzija KT266A, samo ima KT333 chipset. I to sam poprilicno uvjeren da ima KT333 chipset
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 13:57   #35
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor celduce Pregled postova
Ne bih se slozio.
Posjedovao sam 3 ECS ploce.
Sck A K7VZM, L7S7A2 & trenutnu NForce3-A koja je u sigu.
Prva je stara 5g - radi, druga 3g - radi.
Trenutna je mozda sporija kojih 2% max od ostalih ploca sa istim chipsetom.

Ali zamisli ironije, ECS L7S7A2 je kao nova kostala 233kn sa 12mj garancije.
SiS chipset, PCI/AGP lock i FSB se je mogao navuci do 200Mhz sa modanim biosom. Best Buy ploca koju sam ikad imao.
nisam rekao da te ploče nevaljaju nego da su low-end (slab bundle, oprema na ploči, clockerske sposobnosti). btw moja prva ploča je bila ecs p6-isa2 i815e solano chipset. očito svi ovi veči igrači nemogu živjeti samo od skupih ploča za entuzijaste. hebiga, ecs i foxconn su se snašli i to dobro.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 14:48   #36
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ja isto imam 2 epoxice i samo ih mogu hvaliti, osim jednog-dva "detaljcica". Uvijek me fasciniralo kako zeznu layout (naponski konektor recimo) i hladnjak od chipseta.

na Epoxovo mjesto je IMHo zasjeo Gigabyte, nudeci po maloj cijeni dobro opremljene ploce s kojima se dade i lijepo OCati.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 15:12   #37
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
nisam rekao da te ploče nevaljaju nego da su low-end (slab bundle, oprema na ploči, clockerske sposobnosti). btw moja prva ploča je bila ecs p6-isa2 i815e solano chipset. očito svi ovi veči igrači nemogu živjeti samo od skupih ploča za entuzijaste. hebiga, ecs i foxconn su se snašli i to dobro.
a jesu ako das 200 kn za nju, imaju oni i skupljih modela koji su poprilicno dobri. jedino bundle nikada nije bio previse jak ali vecinom su to ionako idiotarije vrijednosti 50ak kn koje ti s plocom naplate barem 200. vidio sam pad dobrih iznimki iz toga pravila ali rijetko. meni osobno je smjesno kad vidim ljude kako ovdje svrsavaju na sarafciger
inace ECS zna imati dobre ploce, vecinom su u svojoj kategoriji pri vrhu a njihovi "high-end" modeli su obicno u rangu s onim sto dobijes za znatno vecu lovu kod nekog jaceg branda. naravno da ima smeca ali to ionako nisu ploce namjenjene kucnom koristenju ili da user koristi ista osim uredskih aplikacija.
imam njihovu K7S5A jos na zivotu kod staraca u stroju, za ona vremena kada sam je sebi kupio zvijer, prilicno brza ploca. ja sam je mislio drzati par mjeseci kod sebe da bi ju na kraju koristio 2 godine. sad ima negdje 5 godina ako ne i vise. nazalost na vlastitom iskustvu sam naucio da kod recimo epox-a jedino spomenuti sarafciger moze prezivjeti 5 godina, ploca nikako. od njih sam davno odustao.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 17:22   #38
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Ja isto imam 2 epoxice i samo ih mogu hvaliti, osim jednog-dva "detaljcica". Uvijek me fasciniralo kako zeznu layout (naponski konektor recimo) i hladnjak od chipseta.

na Epoxovo mjesto je IMHo zasjeo Gigabyte, nudeci po maloj cijeni dobro opremljene ploce s kojima se dade i lijepo OCati.
kroz moje su ruke prošle ecs, soltek, dvije gigabyteice, epoxica i abit. sve su radile ok. jedino je epoxica (tj. njen nf4 chipset) imala problema sa irq sharingom od zvučne kartice. ali soltekica će mi uvijek ostati najdraža.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 18:01   #39
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
totalno mi je žao...

iako sad imam DFI, prije sam imao epox 8rda+ (sad je ta kod buraza u kompu)... prezivjela je sve i svasta... 2 uspjesna volt moda, 1 volt mod gdje se zica skurila i razljepila po ploci odozada...
a sa prednje strane je ploca totalno koma... kao da je proliveno nesto po njoj hehe.

Ali u ono vrijeme, to je bila jedina komponenta u 2god koju nisam promjenio...

Imao je buraz prije jednu epox 8rda koju sam kupio tu na forumu, ali ta je riknula :S
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 11:39   #40
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Hmmm odavno mi je zasmrdilo da nešto ne štima sa EpoXom i sada ovo, ah...
Ovu svoju u kompu ću zadržati za uspomenu
Ploča je O.K. ima neke svoje mušice, ali sam generalno zadovoljan.
Makar je položaj ATX konektora kao što je Matesonik rekao šugav - ali je vjerojatno EpoX stavio taj konektor tamo, jer su tamo MOSFET-i pa bi trebao biti stabilniji napon.
Inače ne vjerujem Fudzilli previše, nadam se da nije ovo istina i da će se EpoX opstati ili da će ih netko kupiti pa će EpoX opet oživjeti.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2007., 12:39   #41
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ne mogu vjerovati da im se to dogodilo. Imao sam dvije epox ploče. Uvijek je epox bio odličan izbor za overclockere po povoljnoj cijeni. Imao sam epox ploču sa via 133a čipom i 8rda+. Odlične ploče, jedina zamjerka ide na položaj konektora za napajanje. Stvarno šteta.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2007., 13:08   #42
vedo
FC Bayern supporter
 
vedo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Kutina
Postovi: 454
Moje iskustvo s Epoxom baš nije pozitivno....u pitanju je bila Epoxica s Nforce3 250 chipsetom,BIOS se je stalno sam od sebe vračao na početne postavke i sat je konstantno išao unaprijed,reklamirao sam je i dobio istu takvu koja je patila od istih mušica,nakon toga sam tražio Gigabyte što sam i dobio,ta je ploča i dan danas u kompu(vidi moj komp) i ne radi probleme!Ali svejedno mi je žao čuti da takav jedan proizvođač nestaje s pozornice....
__________________
Pozdrav!
Vedran
vedo je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 13:16   #43
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
EPoX-ov upgrade u SUPoX

It is reported that EPoX has finished its brand change and upgrade. The future products will be named SUPoX and the brand has also upgraded to SUPoX. Its websites changed to www.supox.com.cn or www.supox.cn from www.epox.cn, too. There is another www.supox.com.tw. The headquarters of SUPoX is in Taiwan and they have take charge of the oversea affairs and they will also ship to Russia in a short time. The new products will impact the DIY market largely.

Izvor: Hardspell
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 13:29   #44
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
It is reported that EPoX has finished its brand change and upgrade. The future products will be named SUPoX and the brand has also upgraded to SUPoX. Its websites changed to www.supox.com.cn or www.supox.cn from www.epox.cn, too. There is another www.supox.com.tw. The headquarters of SUPoX is in Taiwan and they have take charge of the oversea affairs and they will also ship to Russia in a short time. The new products will impact the DIY market largely.

Izvor: Hardspell
To, sad ćemo imati super epox
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 14:50   #45
gandalf
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Obronci Medvednice
Postovi: 19
Ja imao epoxicu 8KDA3J i prilično je dobro radila, jedino sam imao malih problema sa USB-ima. Za clockanje je bila relativno u redu, dalo se namjestiti sve što je bilo važno.
Zamijeniio ju sa Gigabyteovom pločom i ne mogu namještati voltaže osim sa modanim biosom.

Što sad moram na ploču naljepiti SupoX?!
Od kud su to izvadili?!
gandalf je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 16:01   #46
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Sam da promjene položaj konektora za napajanje. Mislim to mi nije odgovaralo, a inace i sam sam bio vlasnik jedne epox-ice i bio zadovoljan. Bijese to 8RDA3i.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 17:01   #47
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Izgleda da nista nece mjenjati sem imena.

A sto se tice premjestanja konektora na AF570T SLI je ostao na istom mjestu dok je na AT690G modelu premjesten na "normalno" mjesto (ova dva modela su mi prvi cije sam slike vidio).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 17:18   #48
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Novi sajt suxorx
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na