Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2014., 11:59   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Smile Preporuka tipkovnice za igranje (mat + macro)

Trenutno igram s MS Sidewinder x4, ali me zivcira kod nje glossy dio posto je magnet za prasinu i packe, a ja sam maksimalno odjetljiv na te packice i prasinu pa je svaki dan uredno cistim (zato i izgleda kao da je tek kupljena! LOL).
Ne moram ni napomenit da u zivotu nisam jeo iznad nje ili da sam ikada stisnio gumb s prljavom rukom...ili kada mi je ruka namazana s kremom (znam, frik sam za to, ali na svu srecu samo sam na te stvari doslovno alergican...hehehe...).

Inace je tipkovnica fenomenalna, sve radi savrseno, ali je glossy i to mi poprilicno smeta.

Radi toga trazim neku slicnu alternativu, mora imati macro te obavezno mora biti mat (ili neki materijal na kojemu se ne vide bas toliko packe i prasina).

Cijenom do cca 500 kn, nije nuzno da mora biti osvijetljena, ali je pozeljno.

Naglasak je na tome kako se ponasa za vrijeme igranja i da je macro super odraden (tu Sidewinderu kapa dolje).

Zahvaljujem kolege forumasi na razumjevanju i preporukama.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 12:40   #2
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Preporučio bih ti Razer Blackwidow koju i sam imam, mehanička, mat crna, cherry MX blue kliketavi i glasni mehanički swithevi (uživancija za tipkanje), međutim malo je iznad 500 kn, ali ako si spreman dati 500 kn za ne-mehaničku tipkovnicu mislim da nije 200 kn više puno previše za tipkalo 3 klase iznad
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2014., 12:41   #3
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
jel ima HR layout?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 13:28   #4
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
E da, htio bi samo naglasiti da mi HR layout nista ne znaci (makar ova moja ga ima)...svejedno mi je ima li ga ili nema.

Kako Razer ima rijesen macro?

Je li kompletno mat?

Nadam se da ce biti jos prijedloga pa cu naci nesto sto mi pase po svemu, ali Blackwidow mi ide malo iznad budzeta, ali ako nista drugo necu moci naci, onda bi mozda uzeo nju, ali nadam se da ima jeftinije alternative + ne mora biti mehanicka (makar koristio sam neke mehanicke tipkovnice i bio sam zadovoljan s istima, ali nije mi presudno...iskreno).

__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 14:09   #5
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jel ima HR layout?
Nisam siguran pošto ima nekoliko verzija, no moja 2013 Ultimate je EN layout.

Citiraj:
Autor win32 Pregled postova

Kako Razer ima rijesen macro?
Odlično riješen macro u 2 načina:

- On the fly kad pritisneš kombinaciju za snimanje macroa tipkovnica ga automatski pamti.

- Preko Razer Synapse softwarea koji je u kombinaciji sa Razer kompatibilnom periferijom savršen. Od edititranja i snimanja macroa baš kako želiš do kontroliranja određene kompatibilne periferije.

Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Je li kompletno mat?
Jedini glossy dio je 2x2 cm dio oko logoa dolje na sredini tipkovnice.

Tipkovnica je teška (jako teška za tipkovnicu), masivna, nevjerovatno čvrsta i ima odlične i glasne MX blue switcheve.

Jedini minus koji sam našao tipkovnici je to da nema arm rest.


Eto, ako ništa nadam se da sam pomogao, IMHO mehanička tipkovnica stvarno vrijedi pogotovo ako si već spreman dati 500 kn za ne-mehaničku koja joj nije ni do koljena.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 14:33   #6
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
mene vuče ta blackwidow ultimate, samo možda bih pričekao nove verzije koje će imat neke njihove switcheve modificirane blue ( http://www.razerzone.com/razer-mechanical-switches )
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 13:17   #7
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hmm...ne znam, mislim da bi trebao ipak nesto za menje $$ jer mi nije vazno je li mehanicka ili nije (imao sam mehanicka tipkala, ali trenutno mi nije vazno....vazno mi je samo da je mat, da ima dobro odraden macro i da je udobna za koristenje).
Ne bi neke tipa Genius i sl. vec nesto u ovoj klasi kao sto sada koristim tj. Sidewinder x4.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 23:22   #8
matxoxo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Razer lycosa odlična , malo starija sad već ali odlična , namještavanje svjetline tipki i tipki kojih hoces da svijetle, par tipki su na touch u gornjem desnom dijelu, utor za sluske i mic te za usb
matxoxo je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 20:21   #9
asimiliran
Premium
Moj komp
 
asimiliran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Split
Postovi: 67
Koju tipkovnicu i mis za gaming??
Budget 500-600 kn..
asimiliran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na