Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2021., 11:05   #91
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
A koliko ti treba da sidjes i uzmes paket? 40 sekundi?
Najbolje da se uopce ne ustajes sa stolice i ne gubis vrijeme na otvaranje vrata, nek on udje u stan i donese ti do radnog stola, ipak ti radis, a on kao dostavljac eto ne radi nista.
Pa neka svatko odradi svoj dio posla i u cemu je problem... ne znam da li si i ti dostavljac pa imas tu specijalnu dostavljacku logiku da bi se svatko trebao spustiti jer eto to je 40 sekundi... i meni i njemu je isto, ali on je za to placen, a ja nisam i tu sva prica zavrsava.
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 11:44   #92
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Ti si genijalac... ja radim od doma i za vrijeme radnog vremena zasto bi se ikome spustao, gubio svoje vrijeme glumeci dostavljaca.. to nije moj posao...

Kad odes oprati auto, ti samo gledas ili malo pomognes oprati zadnji branik, pa nije uredu da samo gledas kako ti peru tvoj auto koji si kupio. Daj pomozi malo.

Mislim stvarno koje razmisljanje...
Moja poštarica, žena u 40-ima. Nosi cijeli dan torbu od 10kg, unutra hrpa stvari od 1-2$ iz Kine, Ebaya, Alija, pola nije ni praćeno.
I sada, ja i 99% stanara kada pozvoni (a radi nam uslugu) i ja uvijek, uvijek dođem dolje i uzmem svoje pošiljke.
Samo jedan stanar, s vrha, zgrade koja nema dizalo (4 kat) ne želi se spustiti.
Još te žene nema (na poslu je) već uvijek muž ili netko treći to preuzme.
Unutra je i klinka od 14 godina koja uživa u klimi nedaj bože da se spusti po paketiće od 1$ s Aliexpresa.
Ja sam rekao poštarici da ne nosi gore, jer se svi spuštamo dolje, da su bezobrazni, da im pusti papirić.
I kaže ona meni "onda se takvi prvi žale".

I oni, tjeraju poštaricu od 40+ godina s 10kg torbom da se penje na 4 kat zgrade bez dizala jer su lijeni spustiti se dolje po paket.
Poštari nisu plaćeni da nose ljudima u stan i 99% njih, kulturnih ljudi dođe dolje to preuzeti.
Ja nekada izađem i na cestu ako treba.

Samo lijeni ljudi, koji nemaju razumijevanja prema drugima rade to što radiš.

Kada mi je dostavljač GLS-a nosio 55" tv (još me zvao da dođem do kombija), zajedno smo nosili tv, unio je i u stan i sačekao da vidim da je cijel u stanu, popio je i vode.
Treba biti ljubezan i razumljiv za druge u životu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 12:04   #93
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Gledaj sve to stoji, ja isto izadjem u susret i spustao sam se bezbroj puta (od postara do dostavljaca pizze), ali bezobrazluk ne trpim. Pogotovo od "premium" dostave kao sto je ova.

Ovdje se radi o covjeku od 20-30g, koji pravi scene ako mu se ne spustis... moja je dobra volja da mu izadjem u susret, ali ako je netko bezobrazan, zasto bi takvom covjeku ista popustao. Nemas ti sta prigovarati klijentu koji ti se nije spustio i vikati po portunu, to je krajnje neprofesionalno i bezobrazno ponasanje.

Nemam nista protiv da pita, ali ako kazem da ne mogu, da mi donese gore (sto i je njegov posao, nisam ga pitao za uslugu), onda po kojem osnovu i pravu on ima osuti paljbu uvreda sto se nisam spustio... o tome se radi.. to je jako neprofesionalno i takvim osobama nemam namjeru izlaziti u susret nikada.
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 15:50   #94
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ima nas svakakvih, osobno mi zao postara i dostavljaca da moraju k meni teglijat. Sadjem ispred zgrade, a moja zena nema sanse da bi izasla van. Obicno je moj broj na narudzbam pa zovu mene i kad joj kazem izadji ispred zgrade dobim jezikovu juhu😂😂😂
Ludi postar kod mene nosi aliexpress gluposti drito do stana, iako te iste stvari stanu u kaslić. Svaki put mu hocu reci da takve stvari ostavi u kasliću ali odjuri poput munje.
100 ljudi 100 ćudi
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 16:29   #95
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Marko je upravu.

Ako mu to nije u opisu posla sve ok. Ako je, poštuju to što netko ne želi sići ili ne može.

A gls vi trebao biti do vrata bez obzira koji kat, dakle lik nema šta prigovarati i srati bezveze. Neka da otkaz ako ne želi raditi jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 16:57   #96
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Dodje lik s dostavom GLS na vrata kod mene na 7mi kat i pita sto je to sto on dostavlja. Zena kaze da je to ova nova Jimmy cokolada jer je bilo nesto na Facebooku ko se javi Atlantic salje cokoladu (cca cjena 5.99). I lik se hvata za glavu da 20 000 komada (posiljki) imaju za podjelit. E sad kad na 16 kat mora nosit faking cokoladu... neznm ko im nebi j... svu rodbinu😁
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 17:06   #97
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
GLS - informacije i iskustva

Pa ima lift sta jebete zid. Svaki posal ima plus i minus, jebaji ga. Ako ti je posal nosit posiljke “od vrata do vrata” onda nosi i ne kmeci, sve ostalo, spustanja i slicni ustupci klijenta, je bonus.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 17:15   #98
dreammastera
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 103
Me je zvao da će me nazvati kad bude blizu da se spustim na cestu i da mi preda paket. Odjebao ga i sad dostavlja do vrata.


Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
dreammastera je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 17:43   #99
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
ako je placena dostava od vrata do vrata ima da nose na kat

ok za ove kineske stvari sta se moraju pokupiti, ali se plati dodatno za dostavu neka nose di se trazi
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 18:20   #100
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nažalost male su šanse da nešto izvuces ali slikaj sve i piši pritužbu

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Evo da javim rasplet situacije u mom slučaju - na moju pritužbu je GLS odgovorio negativno nakon čega sam im pisao prigovor. Kako se na isti nisu očitovali u zakonskom roku, sve sam poslao HAKOM-u i rješenje je došlo prije nekoliko dana - moraju isplatiti maksimalni iznos od 1.250,00kn + naknadu za uslugu + zatezne kamate. Lijepo su se u općim uvjetima ogradili vezano za maksimalnu odštetu - srećom TV nije bio znatno skuplji..

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2022., 08:23   #101
Chainvelocity
Registered User
Moj komp
 
Chainvelocity's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Belišće
Postovi: 54
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
O GLS-u mogu reći sve najbolje. Do sad poslao i primio preko njih najmanje 10 paketa i svaki puta je usluga bila vrhunska, od komunikacije i brzine do točnosti i rukovanja paketima.

Isto kao i kod mene, nikada nije bilo problema sa njima.
Chainvelocity je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 21:47   #102
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Kod mene u okolici Pule o GLSu mogu kazati samo najbolje. Stvarno super funkcionira, paketi dolaze na vrijeme i u odličnom stanju.

Ali, uvijek ima ali, u nedjelju sam preko weba naručio da mi u ZG centar grada preuzmu jedan mali paket. Kaže, ako se naruči do 16 kupe idući radni dan. Ja sam računao kako će to biti utorak.

U ponedjeljak poslali oni mail da će skupiti u utorak, odnosno jučer. Nitko ne dolazi po pošiljku, pošiljatelj ih zvao, šole se ne javlja i kasnije mu pošalje poruku da mu pošalje poruku

Danas nakon 16 ja zovem SZK i oni meni spoje vozača. Bez da mi itko išta kaže, žena me zamoli da pričekam, odjednom se javi neki tip. Ja počinjem sa cijelom pričom iznova, pravim se lud. Ja mu kažem kako je to trebao skupiti u utorak te da ga ovaj zove a on se ne javlja.

On mi kaže kako danas ne stigne (što niti nije bilo predmetno pitanje , znam da nema ništa od toga nakon 16, naravno) ali da bude sutra ujutro. Jer ujutro skupljaju pošiljke, a ne popodne. Ja pitam, znači sutra, kaže da. Budemo vidjeli.

Razumijem šofera da ga vjerojatno prcaju ko malog majmuna, jasno mi je kako to funkcionira. Ali ono što me živcira je da se ne drže najave. Ako si već nešto najavio i nisi ispunio najavljeno, onda makar pošalji novi mail i daj novu najavu
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 21:53   #103
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,411
Ovih dana je opcenito haos sa isporukama, masa paketa je u opticaju i nema te sluzbe koja sada ne pliva.

Pitao sam jednog od vozača kakva je situacija i doslovno me pozvao do kombija. mora paziti kako otvara vrata jer je dupkom pun. Ali....kaze da su jos 2 palete robe ostale u skladistu jer nema toliko ljudstva i vozila da se transportira.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 21:57   #104
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Iz prve ruke znam da je od crnog petka kaos. Broj paketa je 3 puta veći nego godišnji prosjek, a broj ljudi je isti.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 22:58   #105
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Kako sam kazao, meni je to sve jasno. Ono što me smeta je da me lažu. Ako kaže da će biti preuzeto naredni dan, onda smatram da će to biti tako. Da su odmah kazali kako će biti u srijedu, nema problema, bude srijeda. Postala je skroz normalna stvar da se u obavljanju posla laže i onda ispada uspješniji onaj tko laže više i bezobraznije. To jednostavno nije normalno.

Sada sam pogledao tracking, ovo je upravo genijalno.
https://i.imgur.com/HF9dJWv.png

Paket nije isporučen jer je primatelj odsutan. Ovo me jednostavno oduševilo.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 23:03   #106
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
to stavljaju kada ne stignu isporučiti
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 23:15   #107
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Poanta priče je da nisu ni preuzeli
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 23:18   #108
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Ja sam narucio nesto iz Slovenije 15.12 i taj dan dobio Tracking number a pisalo je nesto u stilu "paket jos nije u sustavu GLSa bla bla"... Uglanvom na trackingu je 3 dana stajlo da je u Sloveniji, nist pamenno dok 5ti dan nisam dobio ujutro mail da ima isporuku danas od 12-15h. I vozac je stvanro dosao oko 13h ali tracking je bio neupotrebljiv, vec sam htio zvati u Slo u trgovinu da pitam jesu uopce poslali paket.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 22:15   #109
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Nisi preuzeli niti danas. U podne sam zvao SZK, kaže nalog za preuzimanje od 12 do 15. Problem je što nisam pitao koji dan od 12 do 15. Ili je možda mislila od 12.01. do 15.01.

Kako bilo, budem sutra opet zvao u podne, da testiram granice laganja.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2022., 22:18   #110
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Ja isto cekam preuzimanje, platio sam po ponudi jucer popodne i poslao potvrdu na mail koji su rekli, rano jutros dobio racun ali nema nikog da preuzme paket, niti kakav info kad ce preuzeti. hmmm...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 20:11   #111
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Ajde tebe makar nisu lagali, meni bi sve bilo OK samo da su makar pošteno kazali kako očekuju kašnjenje od 2-3 dana zbog povećanog volumena pošiljki. Laže me u startu email, onda me laže tracking, onda me laže šofer, onda me laže SZK. Pa šta je previše je previše.

Danas ih nisam zvao, i nekako su ipak došli po paket negdje prije 13. Još sada da ga ne izgube i biti ću zadovoljan. Imam baš neki osjećaj da ći mi presjest ovo slanje

Najzanimljivije je što sam u ponedjeljak na večer naručio hladnjak i par ventova iz ADMa. Čovjek mi ujutro pošalje mail kako će biti upućeno taj dan GLSom, pretpostavljam kako je GLS to preuzeo kod njih do 12 da bi to bilo kod mene naredni dan, u srijedu, mimo svih mojih očekivanja.

Razumijem da ja nisam ADM i da su možda poli njih pošli po cijeli kombi ili kamion pošiljki. Ali od njih paket dođe do mene u srijedu a moj je jedva preuzet u petak (u centru grada, ne neka perifrerija gdje je pola kuća b.b.), iako su oba načelno trebala krenuti u utorak. Priča o povećanom volumenu samo donekle drži vodu, zapravo se radi o tome da neki čekaju 5 dana a drugi niti jedan.

Trebao sam kolegu zamoliti da odnese paket u ADM pa neka šalje sve skupa
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2022., 20:13   #112
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pa radi se o tome da oni imaju prioritet kao veliki kupac. Nikakva filozofija. Od tebe će možda vidjeti jedan ili dva paketa godišnje, a ADM tko zna koliko paketa ima dnevno. Povećan obim posla i je činjenica, pogotovo nakon crnog petka.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 16:31   #113
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Mogu ja ponavljati ali onome tko ne čita stvarno nema smisla
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2022., 08:50   #114
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Mene su ugodno iznenadili ove godine, paket koji sam narucio u utorak, predan im je u srijedu, dosao u cetvrtak.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2022., 13:36   #115
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Duše, gotova identična stvar se meni dogodila prošli tjedan. Narečeno u ponedjeljak navečer, kod mene srijeda do 12.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2022., 21:37   #116
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Osobno GLS mi je najbolja dostavna služba. Imam sreću da mi je njihovo skladište u blizini. Također osoba koja dostavlja je super, pouzdana i lako se sve dogovori s njom, to je najbitnije od svega

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 22:27   #117
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Došao mi paketić jučer oko 9:30. Izleda da se ta gužva u preuzimanju ne očituje prilikom isporuke
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2023., 08:43   #118
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor GRdiamond9A Pregled postova
Osobno GLS mi je najbolja dostavna služba. Imam sreću da mi je njihovo skladište u blizini. Također osoba koja dostavlja je super, pouzdana i lako se sve dogovori s njom, to je najbitnije od svega
Ja sam svega 4-5km od njih pa sam i dalje čekao tjedan dana paket.
Još zeznu adresu koju promijenim, pa odgode dostavu za još 24h,
okej nema veze, zove me kurir i pita da li može paket ostaviti
negdje pošto ne treba ništa platiti.

Pošto mi je kuća maltene na cesti zamolim ga samo da prošeće
2m i ostavi paket iza kuće, čisto da se ne vidi s ceste.
Dođem doma i nađem paket na kućnom pragu. -.-
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 22:26   #119
Jure_
Registered User
Moj komp
 
Jure_'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2023
Lokacija: Solin
Postovi: 23
Blago vam se, ja samo probleme sa GLSom.
Kako sam četo odsutan, napravio sam malo odlagalište za pakete na ulazu u kuću i svi dostavljači stave paket unutra.
Jedino je GLS donosio oštećene pakete pa sam postavio nadzornu kameru i vidio da dostavljač igra košarku jer mu je teško doći do kutije i spustiti unutra.
Sljedeći put sam ga pričekao i pokazao videa i sada je manje-više sve ok.
Osim krive dostave guma (zamijenili me sa nekim drugim) i jednog oštećenog kučišta.
Na žalost, po pričama prijatelja izgleda da nisam jedini na ovom području.
Jedan je naručio AIO i dobio ga je sa kapavcom pa je odbio preuzeti paket.

Bili su OK ali sada preferiram neke druge dostavne službe
Jure_ je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 13:10   #120
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Nakon Hrvatske poste problem sa GLS-om.

U petak 3.2 dobivam SMS da ce izmedu 11:30-14:30 biti dostavljen paket broj xyz i telefonski broj kurira koji bi paket trebao dostaviti.
Osobno u tom periodu nisam bio kod kuce ali drugi clan kucanstva je, i razmisljam si ok nema problema preuzet ce ta osoba paket i svi sretni.
Vracam se kuci oko 14, a do tada nikakav telefonski poziv od kurira da provjeri jesam kod kuce ili da kaze vrijeme kada bi dosao...apsolutno nista. Pitam clana kucanstva koji je bio kod kuce jel preuzeo paket, veli niko zvonio nije, nista dostavljeno nije. Mislim si ok mozda kasni, mozda se nekaj desilo i tek oko 18 odlucim ja pogledati na njihovim stranicama kaj pise, kad ono - paket isporucen u 12:10. Zovem prvo GLS da vidim kaj se desava i osoba veli da vidi da je isporucen paket ali trenutno ne moze nista do ponedjeljka. Odlucim nazvati kurira ciji broj imam i tu krece zanimljiva prica.
On je paket preuzeo od kolege (?) da mu pomogne iz nekog razloga - jel guzva ili nekaj nisam bas dobro skuzio. Na kuci se nalaze dva zvona gdje su napisana imena (ni jedno ne glasi na mene, ali prezime je isto), dostavljac tvrdi da je zvonio - opet nema logike zato kaj bi clan kucanstva cuo i otvorio prozor ili preko portafona odgovorio...
I trece odlucio je paket staviti u postanski sanducic.

Paketa u sanducicu nije bilo, a isel sam posle 18 provjeriti nakon telefonskog razgovora sa kurirom

Otisel sam na GLSove stranice i procital odredbe i uvjete i ovo sam nasel:
14. Uručenje
Izdavanje Paketa se obavlja uz potpis Primatelja ili uz potpis punoljetnog člana kućanstva, osobe zaposlene u kućanstvu ili poslovnoj prostoriji Primatelja ili ovlaštene osobe u poslovnoj prostoriji pravne ili fizičke osobe gdje je Primatelj stalno zaposlen ili osobe koje posjeduju punomoć za preuzimanje paketa. GLS ne provjerava postoji li druga fizička osoba sa istim imenom na toj adresi koja može polagati pravo na Paket.

Primatelj potpisom potvrđuje preuzimanje na GLS-ovoj tiskanici ili slikovnom čitaču-skeneru. Osim potpisa, potpisnik dostavljaču mora reći svoje ime i prezime, sve kako bi se ime Preuzimatelja moglo potražiti putem telefona ili putem elektroničkih informacija o Paketu.

Radi osiguranja kvalitete svoje usluge i prevencije gubitaka, dostavljač pri isporuci Paketa od Primatelja može (a kod usluge AddresseeOnlyService, mora) zatražiti i podatak koji može olakšati identifikaciju Primatelja (broj osobne iskaznice, OIB ili drugi podatak koji može olakšati dokazivanje osobe Preuzimatelja). Taj podatak se koristi isključivo u svrhu dokaza o izvršenju usluge pri rješavanju eventualnog osporavanja isporuke. Dokazi o isporuci koji sadrže gore navedene podatke se arhiviraju u fizičkom i elektroničkom obliku, te se ne ustupaju trećim stranama niti koriste u druge svrhe.

Pošiljatelj u slučaju odsutnosti Primatelja može naložiti GLS-u da dostavi Paket u kućni kovčežić, da preda Paket susjedu, ili drugim, odgovarajućim osobama.

Preporuke?

Zadnje izmijenjeno od: p3c3k. 05.02.2023. u 13:52.
p3c3k je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na