Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2007., 09:29   #1
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Naručivanje knjiga preko Amazona

Dakle, kak naručujete stručnu i ostalu stranu literaturu uglavnom dostupnu prek Amazona?
Moja praksa je bila naći knjigu tamo i naručitit prek Algoritma .

Sad, naišao sam na zanimljivu raspravu na njuzima gdje ljudi uglavnom preporučuju da se naručuje direktno sa Amazona jerbo je to jeftinije i brža je isporuka (iz bilo kojeg kraja svijeta).
Da je brže, to svakako vjerujem jer sam u Algoritmu dva put čekao knjigu preko 3 mjeseca, a nije da su malo koštale. Jednom sam ih zbog toga i otfikario pa su skinuli 40% cijene, ali ipak.

Zanima me kak je s carinom na takve kupnje prek Amazona isl.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 22:35   #2
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
carine na knjige nemas, samo su troskovi slanja iz sad-a veliki. moj savjet, ne narucuj sa amazon.de ili slicno, direkt sa amazon.com je najbrze, ne znam zasto. ja sam narucivao neke knjige za certifikate i jeftino sam prosao jer je kod njih komplet od par knjiga izasao sa postarinom oko 1000kn, dok je kod nas to oko 2000kn
cyclone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2007., 23:32   #3
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
jel zna netko koliko bi me izasla postarina kad bi kupio 20-ak orginal CD-ova od puta, cijene 5-10$/kom, i dali bi platio carinu nekakvu za toliko items-ova, puna mi je kapa slusanja mp3-c i falsih, pa sam gledao da kupim ove sta najvise slusam, imam samo sprzene koji su lose kvalitete, na mom se sistemu to jako osjeti

EDIT, evo gledam nakon krace potrage al mi nije jasno, pise, za 9-36 dana, 4,49$ per shippment i 2,49$ per item, znaci to bi bilo 19*2,49+4,49, ne?

ako je tako, prosao bih sa 200$ za 20CD-ova sto je opet duplo povoljije nego tu, a kod nas neke ne mogu ni nac..

samo me brine carina i porez
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2007., 23:38   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
EDIT, evo gledam nakon krace potrage al mi nije jasno, pise, za 9-36 dana, 4,49$ per shippment i 2,49$ per item, znaci to bi bilo 19*2,49+4,49, ne?
Da.
Citiraj:
samo me brine carina i porez
Ne treba te brinuti nista od toga, samo naruci.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 00:08   #5
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
e super bas! (to je sigurno jel?), sutra idem slagat listu CD-ova, bit ce tesko jer bi kupio masu toga a nemam novaca dosta, vidim imaju i knjiga zanimljivih a povoljnih, nisam dosada taj Amazon bas gledo al ima stvarno super stvari, i to povoljno, po meni postarina nije uopce prevelika ako se skupi pa se naruci vise stvari od puta
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 22:04   #6
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Kolko sam ja čuo plaća se porez na predmete u vrijednosti iznad 300kn. Dosad sam dosta naručivao preko interneta ali ništa u vrijednosti preko 300kn bez poštarine
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 22:25   #7
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Za tih 300kn sam i ja čuo, al sam čuo da to mogu i ne moraju naplatiti ... ono, kak ti se potrefi.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2007., 23:58   #8
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
ja sam na Ebayu kupio hrpu sitnica, 2 stvari preko 300kn, al nije ni stvar u tome, ako im je paket sumnjiv ili prevelik onda ga otvore i gledaju kolko to kod nas kosta, *ebe se njih kolko si ti platio, tj kolko pise na paketu, e sada, mislim da se za knige i CDove stvarno nebi trebalo placat ovo
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:16   #9
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Pomoć u vezi naručivanja knjiga sa Amazon

Poštovanje!
Pošto vidim da ovdje ima dosta ekipe koja je naručivala stvari sa Amazon.com stranice zamolio bih za jednu malu uslugu. Naime, ovo mi je prvi put da naručujem, tj. imam u planu nešto naručiti sa dotične stranice, a pošto se ne snalazim baš najbolje trebao bih pomoć sa izračunom poštarine. Radi se o slijedećem: http://www.amazon.com/Diablo-Archive...4329590&sr=8-1
Može li mi netko reći koliko bi bila ukupna cijena sa poštarinom uzimajući standard shipping? Pokušao sam tamo u košarici, no uvijek mi ponudi samo cijenu same knjige/knjiga, no ne i poštarine. Unaprijed hvala!
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:24   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Samo da si na toj stranici odskrolao nize vidio bi "Shipping rates"
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2010., 00:49   #11
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Naruči radije preko eBaya. Negdje u 3. mjesecu sam naručio knjigu i nije stigla. Na sve mailove reklamacija su odgovarali da zbog onog oblaka iznad Islanda pošiljke kasne, no ni na jednu kasniju reklamaciju nisam dobio odgovor, a od novaca ništa. Amazon moje novce više neće vidjet.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 09:41   #12
Pacifist
Registered User
Moj komp
 
Pacifist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Outer ring, Seventh Circle, Hell
Postovi: 28
Naručiti ću nekoliko knjiga preko Amazon.uk, ukupna suma sa shipingom bi trebala biti cca 60-70 funti dakle oko 600kn,

ako sam dobro shvatio na knjige se ne obračunava niti carina niti pdv, tj. oslobođene su davanja prilikom uvoza?

Također na Amazonu se nude i rabljene knjige kojima Amazon nije direktan ponuđač nego nešto kao posrednik za prodaju ako sam dobro shvatio koncept,

(npr. kad se otvori stranica od konkretne knjige, prvo je gore ponuda i cijena od Amazona, a zatim piše nešto niže ''28 new from £2.31 17 used from £2.50'')

http://www.amazon.co.uk/Linux-Pocket...7992196&sr=1-1

ako naručim koju takvu rabljenu knjigu zajedno sa novima, nije mi jasno da li ona ide zajedno u paketu sa novima koje su direktno iz Amazonove ponude ili te rabljene dolaze kao poseban paket?

TIA
Pacifist je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 12:20   #13
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
da li je netko naručivao knjige s amazon US ?

mislim naručiti jednu knjigu u vrijednosti od 120kn i strah me da se ne zagubi...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na